Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş site V-strom Türkiye üyelerinden bir kullanıcıda crf 250 L hakkında şu aşağıdaki görüşleri belirtmiş..Üyeliği olan arkadaşlar girip bakabilir ilgili link aşağıdadır..
    http://www.vstromturkiye.org/viewtop...334136#p334136

bi önceki motorum olarak tavsiye..

dual purpose işinin 2sini de tam yapamıyor haberiniz olsun

viraja güvenli giremiyorsunuz,90 dan sonra sallanmaya başlıyor,rüzgar fena çarpıyor..
    30 dk uzun yol parmaklarınızı cep telefonundaki dokunmatik geri bildirime çeviriyor..
    yol isteyen benim gibi vstrom alıyor.

arazide herkes basıyor,sizi tümsekler çukurlar yıldırıyor.
    ha geçiyor mu bi şekil geçiyor ama bütün ekip sizle uğraşıyor.
    arazi isteyen special makineye dönüyor.

benim crf250l alma amacım başlangıç yapmak idi.yüksek olduğundan ve kontrolümü geliştirmek için..
    f650gs,v-strom gibi makineleri istediğimi hep biliyordum.

sadece araziye gidecekseniz.. 450 lik bir yamaha,kawa 250/450 alın 2. el. yazık..
    ama derseniz ki "2. MOTOSİKLET" olarak alırım,şehir içinde kullanırım sakin sakin 90'ı geçmem,arada bir hafiften orman,ağaçlık bi yerlere gideriz,olur o iş..
    Sedat arkadaş beklentilerini bu motordan çok yukarıda tutmuş. Motor Dual purpose diye hem bir v-strom rahatlığı hem de arazide special gücü istemiş herhalde. Bu motoru tek motosikleti olarak kullanan çok kişi var ve çok da memnun. Bence bu arkadaş motorun amacını pek anlamamış.
    VlknDnmz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tabi birde köfte ekmek mevzuatı var.

bu motordan bir aprilla RXV yada husaberg performansı beklememek lazım.

bence crf250L nin yapabildikleri , yakıt tüketimi ve fiyatı göz önüne alındıgında cokda makul bir model.
    VlknDnmz bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    sana katılıyorum Engin, elma ile muzu kıyaslamış arkadaş. asfalt yorumlarında Vstorm ile kıyasladığı bariz ama aynı ayar bir 250lik makina ile kıyaslaması daha doğru olurdu. asfalt yorumlarına cevap vermeye gerek duymuyorum, çok komik şeyler yazmış
    araziye hiç girmemiş biri olduğu çok belli çünkü önünden gazlayan arkadaşlarının, en ufak taşlardan kayalardan dolayı arkasında kaldığını yazmış ve bunu motora yormuş. halbuki spesyali olan arkadaşının motoruna binse gene geçemeyeceğine eminim
    arkadaş vstorm'a binmeye devam etsin ve sakın asfalttan çıkmasın ;)
    cenkito, VlknDnmz, dockerengin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Bizimde bi sivil polis abi ofise gelip gidiyor arasıra
    Kendisinde r1200gs var çekiyor benim motorun yanına önceden cbr 250mle kıyaslıyordu şimdide crf 250l var onunla kıyaslıyor...
    Oturup ciddi ciddi artılarını eksilerini tartışıyor kendisiyle sonra r1200 gs'in daha üstün olduğuna kendini ikna edip mutlu mesut ayrılıyor...
    Bigün şişlicem lastiklerini polis diye tırsıyorum...

edit:modeli yanlış yazmışım...

cenkito, 35emre35, aslanefe09 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arazide pilotaj cok önemli sonra motor geliyor.

youtube da izlediğim crf videoları var. adamların cıkamadıgı yerler benzerlerine

benim çakma 200cc çinli ile cıkabiliyorum.

ama ne var düzde crf 120-130 yapıyor mondi 90-100. crf 12000 de yag değişiyor mondi 1000 de

uzun lafın kısası motor alacakken amaçlarınıza, kullanım sartlarınıza ve ekonomik durumunuza göre tercih

yaptıktan sonra sorun yok.
    35emre35, dockerengin ve VlknDnmz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizimde bi sivil polis abi ofise gelip gidiyor arasıra
    Kendisinde r1200gs var çekiyor benim motorun yanına önceden cbr 250mle kıyaslıyordu şimdide crf 250l var onunla kıyaslıyor...
    Oturup ciddi ciddi artılarını eksilerini tartışıyor kendisiyle sonra r1200 gs'in daha üstün olduğuna kendini ikna edip mutlu mesut ayrılıyor...
    Bigün şişlicem lastiklerini polis diye tırsıyorum...

edit:modeli yanlış yazmışım...

http://www.gulum.net/motor/resimler/...9_1024x768.jpg
    Tam mal motorcu tipi. Ulan sen neyle neyi kıyaslıyorsun. He de geç yada fiyatını hatırlat
    cenkito ve VlknDnmz bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam mal motorcu tipi. Ulan sen neyle neyi kıyaslıyorsun. He de geç yada fiyatını hatırlat
    altındaki alın teri değil ya elin seyiyle g.rd.ge girmeye benzemiş adamın yaptıgı
    dockerengin, 35emre35 ve VlknDnmz bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    nerden bulup getiriyonuz biri racing le kros yapıyo bilmemne.sokmayın şunları arkadaş arada iki faydalı bilgi edinecez kaynatıyolar

Motosikleti
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerden bulup getiriyonuz biri racing le kros yapıyo bilmemne.sokmayın şunları arkadaş arada iki faydalı bilgi edinecez kaynatıyolar
    Hocam sinirlenmeyin Sedat arkadaşım başkasının görüşlerini paylaşmış sadece. Bize de karşılaştırma fırsatı doğuyor herkes bilgilerini görüşlerini paylaşıyor.
    Racing konusu apayrı birşey zaten boşuna canını sıkma hocam boşver
    cenkito ve spil444 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CRF 250L Yamaha virago250
    arkadaşlar sedat arkadaş bir kullanıcı yorumunu yazmış ancak kusura bakmayında 90 dan sonra ben çok rüzgar yemiyorum yani rahatsız olmuyorum ki çok rahatda yol yapıyorum daha öncede dedim viraj konusunda o arkadaşın v-stromla giremediği virajlara girebilecek bir kıvraklığa sahip bir motorsiklet inanmayanlar olursa beklerim 531 352 70 08 üstündeki lastiklerle çok güzelde of-road yapıyorum tek başınayım eğer görmek isteyen olursa buyursun beraber gidelim ben motosikleti övmüyorum bende var diye tabi arazide bir ktm 250 exc gibi performans beklenemez ama süspansiyonları süper cukurlarda rahatça tekere kalkıyor ki dişleri değiştirirsek çok rahatca ktm lerin arkasından gidebilir. lastikleride tam of-road a döndürürsek ben şimdiye kadar orjinal haliyle çok yokuş çıkışyım gerek ömerli ormanlarında gerek çekmeköyde yok 90 dan sonra sallıyor arkadaşlar bu motor 110 rüzgar varsa rüzgar yoksa 125 den sonra sallama başlıyor oda oktay motor karşıda bir arkadaşımız lastiklerini değiştirmiş michelin yol lastiklerini taktı motorla 150 de kitlenip gidiyor hiç bir sallamada yok. Hp ve Tork biraz düşük fakat oda hondanın bu motoru standart yapmasından eksoz hava filtresi ve dişliler değiştiksen sonra ortalama 29 hp ye kadar yükseliyor bu tabi Tiger eksozla felan değil FMF nin düz boru ve eksozu ile yükselir ancak hafifletme yapılabiliyor arazide işe yaramıcak plastkik aksamları çıkartarak ve eksozu değiştirerek 130 kg a kadar indirilebilir. Motor çok güzel atlayışlarda yapıyorum rampada çıkıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım çamurlu zemindi lastikler dışında. Hard arazi için lastikler ve dişliler değişmesi şart eğer orta arazi ve yolda kullanmak istiyorsanız orjinali gayet iyi. bu arada 10.000 TL değeri olan bir motorsikleti gidipte KTM ile BMW gs ile kıyaslamayın onlar 30 binlira 20 binlira bu ise 10.000 lira yok ikinci el felan demeyin sakın hard enduroda ikinci el sakattır ve masraflıdır unutmayın.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bu motordan önce bende cbf150 vardı ve bir kere kızılcahamam tarafında bir meteor çukury gölü var. Adını şimdi hatırlayamadım. Herneyse yol çok bozuk taşlık bir yol. Arkadaşların birinde 1000 lik vstrom vardı. Benim cbf150 ile sorunsuz değmeden geçtiğim yerlerde takır takır alt sehbasını vuruyordu vstrom. Bence kesinlikle araziye sokulacak motor değil. En fazla toprak köy yoluna girer o kadar.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bence siz adamın söylediklerini yanlış anlamışsınız..Adamın crf i kötülediği yok alıp şehir içi kullanırım ara sıra ormanda gezerim diyorsanız alın demiş..Kullanan kişi yol adamı belli v-stroma daha kolay hakim olmak için almış bu motoru..Almışkende bi iki araziye gireyim demiş..Görülen o ki arazideki arkadaşları hep spessial makina ve mahçup olmuş gibi hissetmiş ve dile getirmiş..
    Normal kullanıcıya söz etmiyor zaten arazi ağırlıklı kullanacak adama sözü.. HERKESİN MOTORU KENDİNE GÜZEL deyip sözü forumdaşlara bırakıyorum tekeriniz düz bassın..
    blamir ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF 250 l
    Oktay Ustanın oradaki michelin tubeless tekerlikli motor bugün bana nasip oldu ilk motorum ve bundan böyle ben de aranıza katılmış bulunuyorum. Haydi bakalım nasıl olacak heyecanla bekliyorum.

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Viraj konusunda ben de bir ekleme yapayım virajlı köy yollarında gerçekten bu makine çok iyi. Yüksek cc motosikletler kasa itibiriyle de ağır olduğundan biraz hantal kalıyor. Ancak bizim motorlarla deli viraj alınıyor. Motor gerçekten iyi yatıyot amortisör yoldaki bozuklukları çok iyi yutuyor ve size olayın keyfini sürmek kalıyor.
    Sallama olayına gelince 110'dan sonra -kesinlikle 90'dan sonra değil- rahatsızlık başlıyor ki motorun sınıfını ve üretiliş amacını düşününce olsun o kadar diyorum.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    arkadaşlar bu motoru ben de düşündüm ancak uyarlama bir motoru olduğundan vazgeçmiştim. sınıfındaki wr250 ve klx250 den çok daha fiyat performans ürünü olduğunu biliyorum. geleli bir sene oldu/olacak, ikinci el ilan sayısı bana fazla geldi. ben mi yanlış yorumluyorum yoksa beğenmeyip elinden çıkarmak isteyen çok mu var? yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motoru ben de düşündüm ancak uyarlama bir motoru olduğundan vazgeçmiştim. sınıfındaki wr250 ve klx250 den çok daha fiyat performans ürünü olduğunu biliyorum. geleli bir sene oldu/olacak, ikinci el ilan sayısı bana fazla geldi. ben mi yanlış yorumluyorum yoksa beğenmeyip elinden çıkarmak isteyen çok mu var? yorumlarınızı bekliyorum.
    bence kasası agır oldugundan istenilen daha dogrusu alırken hayal edilen gücü bulamadıklarından satıyorlar

daha special bir makina beklentisi olanlar satıyor. yoksa normal sartlarda sınırlarını bilen kullanıcılar gayet memnun
    phradrel, dockerengin ve 35emre35 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Arkadaşlar merhaba..
    Bu honda crf250 L yi apachi xz250 ile kıyaslayabilen oldumu aranızda?
    Yapabilen oldu ise tarafsız sonuçları paylaşırsa çok makbule geçecek teşekkürler..
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle özet bir yorum yapayım, daha önceki 15beygirlik çin motorlarımla zorlanarak çıktığım yerleri, dişli değişimi yapmadığım halde çok rahat çıkıyorum.
    En son yaplan Gemlik'teki yarışa CRF'si ile katılıp kendi kategorisinde kupa alan arkadaşımız var.
    satanlar muhtemelen 40küsür beygirlik spesyal makinaların yaptığını yapmasını bekliyor ve ayrıca bukadar çok ilan olmasının sebeplerinden bir diğeri de KLX 100adet satıldıysa CRF 1000adet satıldı.(rakamlar sallamadır)

dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    günün anlam ve önemini belirten bir resimde benden olsun

bahsi gecen gemlik yarısına katılan adana ekibinin resimlerinden dikkatimi ceken bir kare idi.

590 numaralı motor da crf 250 L galiba

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler