Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    AFRİCA TWİN OLMASINI İSTİYORUM
    Yahu beyler bu kadarmı kötü motor uzun yolda,100 110 lada yol bitmez ki!Bende yarın almaya gidecem motoru,çoğunlukla şehir içi kullanacağım ama,şehir dışınada çıkarım o zamanda arkalarda kalmak istemem gruptan.Alacağım yer bana,160 la saatlerce gidebilirsin,bu motor şişsin ben bu işi bırakırım diyede çok iddialı konuştu.pek inanamasamda çok ciddiydi bunu söylerken.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı ESAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu beyler bu kadarmı kötü motor uzun yolda,100 110 lada yol bitmez ki!Bende yarın almaya gidecem motoru,çoğunlukla şehir içi kullanacağım ama,şehir dışınada çıkarım o zamanda arkalarda kalmak istemem gruptan.Alacağım yer bana,160 la saatlerce gidebilirsin,bu motor şişsin ben bu işi bırakırım diyede çok iddialı konuştu.pek inanamasamda çok ciddiydi bunu söylerken.
    O motor 160 a çıkamaz hadi diyelim çıktı üstünde duramassın. Yapı itibari ile o hızlarda sürmek çok sağlıksız. Uzun yola gidersin 100-110 gerisi yok.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    söyle o adama orjinal hali ile 160 yapsın ben ona motorun 2 katını ödeyecem.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    AFRİCA TWİN OLMASINI İSTİYORUM
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söyle o adama orjinal hali ile 160 yapsın ben ona motorun 2 katını ödeyecem.
    Bende burda okuduklarım kadar tanıyorum motoru.Ama bi yerde 125 likler 150 likler yapıyo120 130 zu.Bu 250 lik bir makine.Benim beklentim 160 olmasada 140 felan çok rahat gidebilmesi.Ben sene 2005 te zongshen 125 enduro motosikletle iki kişi ben 80 diğeri 90 kiloyuz,110 rahat yapıyodu motor.İnsan ne kadar şehir içi 110 la gidersede açık yola çıktığı zaman 140-150 yapmak ister haliyle.Hatta youtube da 164 km yaptığı video mevcut.Ama motor ekzoz değişmiş sanırım.Aldıktan sonra böyle bişey yaparak hızı artırmak mümkünmü acaba,bilen varsa cevaplarsa sevinirim.
    MOTOSİKLET AZGIN DUYGULARI GÖSTERME VE İNSANLARI RAHATSIZ ETME VASITASI DEĞİLDİR.

35emre35, trr ve hasansonmez bunu beğendiler.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Aynı kaskı kullanıyoruz. Sana bir sorum olacak benim kulaklarım bu kaskın kulak boşluğuna sığmıyor sendede öyle oluyor mu ?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Bende burda okuduklarım kadar tanıyorum motoru.Ama bi yerde 125 likler 150 likler yapıyo120 130 zu.Bu 250 lik bir makine.Benim beklentim 160 olmasada 140 felan çok rahat gidebilmesi.Ben sene 2005 te zongshen 125 enduro motosikletle iki kişi ben 80 diğeri 90 kiloyuz,110 rahat yapıyodu motor.İnsan ne kadar şehir içi 110 la gidersede açık yola çıktığı zaman 140-150 yapmak ister haliyle.Hatta youtube da 164 km yaptığı video mevcut.Ama motor ekzoz değişmiş sanırım.Aldıktan sonra böyle bişey yaparak hızı artırmak mümkünmü acaba,bilen varsa cevaplarsa sevinirim.
    arkadasım her ne kadar 125-150 cc ler yolda 120-130 göstersede mantıklı değil o hızlara cıkabilmeleri,
    cogu çinli 125-150 cc de kadranlarında kayda deger hız sapmaları vardır, gittiği hızdan cok daha fazlasını gösterirler
    35emre35 ve sgurdal bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bir scooter kullanıcı vardı, 4 vitesli scooter'ında 2.viteste 90 ı gördüğünü ama sonrasında 3 ve 4. viteslerde 100ü zor geçtiğini hatta geçemediğini söyleyip bu sorununa yardım istiyordu. Bu değerler konusunda da çok iddialıydı, eminim diyordu. Siz düşünün artık gerisini.
    cenkito, ferad, 35emre35 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir scooter kullanıcı vardı, 4 vitesli scooter'ında 2.viteste 90 ı gördüğünü ama sonrasında 3 ve 4. viteslerde 100ü zor geçtiğini hatta geçemediğini söyleyip bu sorununa yardım istiyordu. Bu değerler konusunda da çok iddialıydı, eminim diyordu. Siz düşünün artık gerisini.
    görmüştür tabi kimiside uzaylı, koca ayak yada ejderha görüyor
    35emre35 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Srv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bahsettiğin kullanıcı benim. Ben de seni 1.Etaptan geçerken gördüm. Yanılmıyorsam sarı gt250 kullanıyordun
    Hafta sonu karşılaştık ama ters yollardaydık iki Comet yanından gectik kırmızı ve yeşil bakıştık korna caldım ama yeşilin sesinden duyulmamış olabilir :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

ajwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF250L
    Orjinal haliyle 160 kmlere ulaşmak gerçekten imkansız
    Ancak yokuş aşağı ve arkadan rüzgar eserse belkiiii

Ben de herkesle hemfikirim 110 kmden sonra pek güven vermiyor ama bu beni hiç mi hiççç mutsuz etmiyor. Sürekli 140 ile 160 ile gitmek istesem zaten cbr alırdım
    Adı üstünde dualpurpose bir motosiklet nereye soksan girer, seni üzmez
    sgurdal bunu beğendi.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skuter?
    Hemide vitesli?
    Cup mıydı acaba o?
    cenkito bunu beğendi.
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skuter?
    Hemide vitesli?
    Cup mıydı acaba o?
    valla ben o adamın yalancısıyım, scooter diye hatılıyorum. Belki cup idi. 2 kişi bilem 90ı rahat görüyorlarmış....
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

mehmet bey benim kulkla Iilgili bi sikayetim yok l beden benimki

Motosikleti
    CRF250L
    Ben motor konusunda tecrübesizim. İlk motorum crf250lyi 1 ay önce aldım Ama bence 150lik motor şu kadar yapıyor , bu şu kadar yapıyor mantığı yanlış. Cbr ile aynı motor var ama birisi tork , birisi max hıza göre ayarlanmış. Eğer sizin için 150 yapması önemliyse cbr veya inazuma falan alın. Bu sonuçta hafif cross ,hafif enduro tarzı bir motor. Bence 90nın üstü riskli bu motorda. Resmen uçaçakmış gibi oluyor. Belkide benim tecrübesizliğimden ama hem hafif , hem yüksek , hem ağırlık merkezi yukarıda. Yani yola oturan bir motor değil. Ama şehirler arası gezilirmi , kesinlikle gezilir. Her yola geliyor. Yaylayada çıkarsın , otobanda 110-120 ilede gidersin. 150-160la gitmesi gezmeye çıkmış birisi için çok önemli olmaması lazım.. Başta belirtiğim gibi 1 aylık motor tecrübeme göre bunları yazdım. Yanlış olabilir bütün söylediklerim

eyz hocam o dizlikler yazın terletiyormu? memnunmusunuz? Birde arkada tripod gördüm Bende hobi olarak fotoğraf çekiyorumda, makinanızı nasıl taşıyorsunuz bu motorda? Sırt çantasındamı , yoksa arkaya veya depo üstüne çantamı takıyorsunuz?
    motorun fotoğrafları
    http://www.flickr.com/photos/30792909@N06/sets/72157633607400028/
    mankind1976, cenkito, sgurdal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

makineyi lowopronun sırt cantası var orda tasıdım ama bi defa bile tripotu cıkartıp foto çekmedim sizin fotolarda güzlmiş.o dizlikleri yeni aldım normal dizlik cok ciziyor motoru :(

hafta sonu 530 km lik bi tur yaptım
    http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?9200-Crf-250-ile-530-km

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Basin ekspres ve e6 da bende beyaz crf ye denk geldim

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece 2'de E5 cobançemeden basın ekspres yoluna dönerken cbr125'i sollayan crf 250 burdanmı acaba?

Tam döndüm arkadan bir far beni takip ediyor bu ne tarz bir motor deyip yavaşladım biraz beni geçince gaza geldi bastı ama nasıl bir rüzgar. durumu anlayınca bende asıldım. Yol duz benim motor 123 ü CRF de 130'u geçemiyor birtürlü arkalı önlü gittik halkalı sapağına kadar.

o rüzgarda cbr 250 de 145 civarı tıkanırdı sanırım.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı eyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet bey benim kulkla Iilgili bi sikayetim yok l beden benimki
    Benim kaskta L beden , bu gün dikkat ettim de benim kulaklar biraz büyükmüş. Kaskta bir sorun yok.

Motosikleti
    CRF 250 L
    TTR fotoları çok beğendim. Hatta birkaç tanesini tlf uma arka plan olarak çaldım. Makina ne ? Çok güzel çekimler.

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Arkadaşlar sanırım ben de crf'lendim. Bugün kapora yatırdım yarın bir aksilik çıkmazsa ders çıkışı yetişebilirsem teslim alacam motoru
    Plaka devir sigorta vs nasıl bir sıra takip etmem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler