Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
91. sayfa BirinciBirinci ... 4181899091

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı dalanper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.bugün ben de aranıza katıldım.
    lastikleri değiştirmek istiyorum.acaba hangi marka model lastik takımı tavsiye edersiniz.mitas,metzeler ve anlas arasından yol arazi karışık kullanabileceğim bir lastik tavsiyesine ihtiyacım var.
    saygılarımla
    Mitas E07 taktırdım ben. Çok kullanma fırsatım olmadı doğrusu. Bir problem yaşamadım. Asfaltta ses veya kafa sallama yok. Arazide de arka teker kazıyor mübarek. Arka E07+ bu arada. Biraz daha geniş bir diş aralığı var. Ama E07 daha uygun olabilir CRF'ye. Çünkü E07+ benim bildiğim ağır motorlar için yapıldı. Ben pek sürmediğim için çok doğru yorum yapamayacağım ama E07 ÖN, toprakta biraz kaymaya müsait deniyor. Daha arazi odaklı sürüş yapanlar genelde ön tarafa farklı bir lastik takıyor.

Islak performansına hiç yorum yapamayacağım. Hiç yağmurda sürmedim.

Mitas'ların hamuru biraz sert. Uzun ömürlü olduğu için yurt dışında çok seviliyor. Bizim asfaltımızda dikkatli sürmek gerekiyor. Ama diğer yandan CRF zaten viraj yapma motoru değil. Sürüş tarzına göre düşün.

Bir daha ki sefere herhalde ön tarafta daha arazi odaklı bir lastik denerdim diye düşünüyorum. Çünkü CRF zaten 90-100 bandında seyretmek isteyen bir motor. 110'un üzerini sevmiyor. Ama o da senin sürüş tarzına bağlı. Dişli bir lastik 120 ve üzerinde mutlaka titreşim yapar diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

Honda şu motosikleti neden getirmiyor anlamıyorum sıfırı 27 binken alıp kenara koymadığım için pişmanım. Geleceğine dair söylentiler vardı ama yalan oldu galiba.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda şu motosikleti neden getirmiyor anlamıyorum sıfırı 27 binken alıp kenara koymadığım için pişmanım. Geleceğine dair söylentiler vardı ama yalan oldu galiba.
    250 cc ile Euro 5 emisyonlarına uyduramıyorlar. Cb250ryi yaptılar bunu da yapmalarını beklerdim ama kolay olmuyor demek.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    2023 L modelini bugün itibari ile satın aldım.daha önce 2020 da rally modelini kullanıyordum. Motosiklet ile ilgili Fikir sahibi olmak istiyen arkadaşlara bilgi verme açısından HORTTT latıyorum konuyu

[IMG][/IMG]

Motosiklet bir önceki kasaya göre 4 kg daha hafiflemiş ayrıca şasi yapısı değişmiş yekpare şasi olmuş. , Anlık yakıt tüketimi ve vites göstergesi gelmiş. Far led olmuş çok da güzel aydınlatıyor.
    Sele 1 cm genişlemiş ama halen çok sert 30 km sürüş sonrası cidden rahatsız ediyor .Konfor sele uygulaması şart. Ayrıca avadanlık değişmiş güzel olmuş yeni hali
    [IMG][/IMG]

Lastikler dişli arazi lastiği IRC ile geliyor fren mesafesi asfaltta oldukça uzun buldum. Capra R siparişi verdim bekliyorum bakalım.

Ayrıca dikkatimi çekti elcikler sanki küçülmüş gibi geldi çapı, malzemeside incelmiş ve sertleşmiş gibi geldi.

50 km hızda ani fren atınca 4 'lü flaşör yakıyor buda arkadakini uyarmak için oldukça güzel olmuş.

Randyotör soldan sag'a almışlar biraz fazla sıcak üflüyor CRF Rally de üflüyordu ama bu sefer biraz fazla yakıyor bacagımı acıkcası.

Ekranda vites değiştirme ışığı eklenmiş ayrıca, Ekran parlaklıgıda artırılabiliyor.

Şuan da 3 bin KM deyim 3.4 litre ile geziyorum şehir içinde .

Sanırım tek motor seçme hakkım olsa bu net Crf olurdu.

Tavsiye eder miyim? Kesinlikle evet.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 L modelini bugün itibari ile satın aldım.daha önce 2020 da rally modelini kullanıyordum. Motosiklet ile ilgili Fikir sahibi olmak istiyen arkadaşlara bilgi verme açısından HORTTT latıyorum konuyu

http://<a href="https://hizliresim.c...1f.jpg</a></a>

Motosiklet bir önceki kasaya göre 4 kg daha hafiflemiş ayrıca şasi yapısı değişmiş yekpare şasi olmuş. , Anlık yakıt tüketimi ve vites göstergesi gelmiş. Far led olmuş çok da güzel aydınlatıyor.
    Sele 1 cm genişlemiş ama halen çok sert 30 km sürüş sonrası cidden rahatsız ediyor .Konfor sele uygulaması şart. Ayrıca avadanlık değişmiş güzel olmuş yeni hali
    http://<a href="https://hizliresim.c...17.jpg</a></a>

Lastikler dişli arazi lastiği IRC ile geliyor fren mesafesi asfaltta oldukça uzun buldum. Capra R siparişi verdim bekliyorum bakalım.

Ayrıca dikkatimi çekti elcikler sanki küçülmüş gibi geldi çapı, malzemeside incelmiş ve sertleşmiş gibi geldi.

50 km hızda ani fren atınca 4 'lü flaşör yakıyor buda arkadakini uyarmak için oldukça güzel olmuş.

Randyotör soldan sag'a almışlar biraz fazla sıcak üflüyor CRF Rally de üflüyordu ama bu sefer biraz fazla yakıyor bacagımı acıkcası.

Ekranda vites değiştirme ışığı eklenmiş ayrıca, Ekran parlaklıgıda artırılabiliyor.

Şuan da 3 bin KM deyim 3.4 litre ile geziyorum şehir içinde .

Sanırım tek motor seçme hakkım olsa bu net Crf olurdu.

Tavsiye eder miyim? Kesinlikle evet.
    Hayırlı olsun. Güzel günlerde binin. Sormak istediğim titreşim ne alemde? Uzun yol yapmaya kalksak(özellikle rally ile) el ayak uyuşturacak bir titreşim var mı? Dominar bazen o kadar çok titriyor ki daha motorun üstündeyken parmaklarım uyuşuyor. Frene basmam gerekse basamayacak gibi hissedip mola veriyorum.
    CRF bunu beğendi.

Motosikleti
    Scrambler
    Verdiginiz yakıt tüketimi degerleri ile bu modelin motoru aşırı verimsiz. Motosiklet olmasına ve sahip olduğu ağırlık,sürtünme dirençleri ve hacmine göre, alt sınıf bir aile otomobilin tüketim degerlerine yaklasamiyor bile.

Motosikletler ile kiyaslayincada durum daha da vahim. Hondanın halk sınıfı NC serileri, Suzuki Vstrom serileri. Bmw Rt serilerine göre kiyaslarsak guc-agirlik-surtunme katsayilarina göre motor verimi diplerde yine.

2023 de 250 cc tek silindir, ince lastikli, ince govdeli ve hafif bir motosiklet cikariyorsun, yaktigi yakita bak. Sacma sapan işler.
    CRF bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Psyduck Rally de orjınal lastik ile keza 2023 bu modelinde malesef titreşim mevcut . İstanbuldan karagöl yaylasına gitmiştim motordan indigimde ellerim karıncalanıyor telefonun dokunmadıtiğine dokundugumda sanki elektirik çarpıyormuş gibi hisediyordum. Bu gelenek bu modelde de bozulmamış titreşim evet var.
    Rahmetli barkın abi tireşim için gidona kum doldurun diyordu. Çok rahatsız ediyorsa bu denenebilir.
    Psyduck bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psyduck Rally de orjınal lastik ile keza 2023 bu modelinde malesef titreşim mevcut . İstanbuldan karagöl yaylasına gitmiştim motordan indigimde ellerim karıncalanıyor telefonun dokunmadıtiğine dokundugumda sanki elektirik çarpıyormuş gibi hisediyordum. Bu gelenek bu modelde de bozulmamış titreşim evet var.
    Rahmetli barkın abi tireşim için gidona kum doldurun diyordu. Çok rahatsız ediyorsa bu denenebilir.
    Peki bu titreşim lastikle mi alakalı? Mesela Mitas e07 gibi bir lastik taktığımızda titreşim azalır mı? Dominarda dümdüz lastik var ona rağmen zangır zangır.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu titreşim lastikle mi alakalı? Mesela Mitas e07 gibi bir lastik taktığımızda titreşim azalır mı? Dominarda dümdüz lastik var ona rağmen zangır zangır.
    Mitas e07 asfalta da arazide de iyi bir lastik oldugunu birkaç yerden okumuştum. Ben de orjınal dişli lastik var bugün capra R takdırıyorum. umarım titreşim bir miktar azalır . deneyimledikten sonra yorumumu belirtirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [IMG][/IMG]

Lastiği Dün taktırdım ve yaklaşık 90 km yol yaptım. Öncelikle asfatdan gelen lastik sesi baya baya kesildi . Orjınal lastiklerle cok gürültü geliyordu. Titreşim bir miktar azaldı ama daglar kadar fark etmedi . Yani titreşim hala var fakat beni rahatsız etmiyor. Umarım yardımcı olmuştur kararını vermende.
    Muslum_D bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    2023 modelle ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Aksesuar olarak neleri tavsiye edersiniz?

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 modelle ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Aksesuar olarak neleri tavsiye edersiniz?
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Keyifle kullanmanızı dilerim.
    E.Yzr ve Asya26 bunu beğendiler.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

REKLAM ALANI
91. sayfa BirinciBirinci ... 4181899091

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler