Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ChiefTyrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Alıntı SeYyAh0981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık benim için crf bitmiştir. Yağ kacırıyor ģösterge bozuluyor.
    Göstergede ne problem var? Servise gösterdiniz mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SeYyAh0981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 KT / 150 MR / CRF 250L
    Göstergede benzin bittiği yada diģer bir deģişle yedeğe düştüğu zaman yanıp sönen kırmızı ışık yanmayabiliyor. Altta tek ćübuk sabit kalıyor. Ama benzin bitiyor yolda kalakalıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

[IMG]20160603_173735[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:13 ----------

Alıntı ChiefTyrol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergede ne problem var? Servise gösterdiniz mi?
    Servis açıp bakmamız gerekli diyor. Herhangi bir bilgi yok.

slm arkadaslar crf 250 l mi alsam klx 250 mi karar veremiyorum ikisi arasında hem sürüş hem özellik olarak kıyas yaparsanız seviniri.bildiğim crf 24 hp 145 kilo deniyor klx i hiç bilmiyorum ama resimlerde çift radyator gördüm crf de tek sanırım sizce hangisi mantıklı olur 100/70 arazide binerim 30 trafikte hangisi bu koşullara daha çok uygun?,

Motosikleti
    Honda crf250L
    benim de göstergede sıkıntı var. yağmur yediğinde açık kalıyor, kontak kapanınca kapanmıyordu. şimdi de benzin gösteren kısmı dalgalanıyor sürekjli, göstermiyor kalan benzin seviyesini. servis gösterge değişecek dedi. 700 tl!
    en baştan neden elektronik ki zaten bu gösterge dağ bayır motorunda?

PRESİDENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - 2015
    Herkese Merhaba,

Bugün itibari ile uzun düşünmelerden sonra gazagelip Crf 250 L için kapora verdim ,pazartesi de kalanı verip almış olacağım ama son bir sorum olacak sizlere fazla binemediğim için KAwasaki Versys 650 2015 mi satıp :( buna geçiyorum , doğru yolda mıyım sizce ?

Büyük motor kullanan varsa yorumlarını rica ederim.

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    hayırlı olsun

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Lastik değiştiricem ve 4 lastik düşünüyorum şuan; kullanım amacım çoğunlukla asfalt ancak bol bol şehirler arası yapıcam topraklı yollara giricem belki macera arıcam bu yüzden araziyede uygun olmalı. Yüzde hesabına vurursak %70 yol %30 arazi istiyorum.

1- Heidenau K60
    2- Metzeler Tournace
    3- Michelin Sirac
    4- Sava-Mitas MC24 Invader

Önerilen lastikler bunlar. Sava hakkında pek bilgim yok ama önerenlerin sayısı azımsanmayacak derecede. Gidip yakından görmek lazım. Tabi ki diğerleri kendilerini kanıtlamış lastikler.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar Elinde Hasarlı Çıkma Parçası Olan Varsa ,
    Değerlendirmek İsteyenler İrtibata Geçebilirler,

Frenkeştayn Üretiyorumda

Yamuk Olur,
    Yırtık Olur,
    Hasarlı Olur,

Sorun değil,

Arkadaşlar CRF 250L için parça aramaktayım,,,
    Depo,
    Sele,
    Arka Amortisör,
    Arka Maşa...
    Elinde Bulunan İrtibata Geçmesi Rica Olunur,,,
    0535 939 20 86

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250L
    Arkadaşlar.. Arazide motoru yan yatırdım.. Gidon taşlı bi bölüme sert vurdu.. Ve Gidon ayarı bozuldu.. Yani.. Gidonu düz tutunca 3-5 derecelik açı ile lastik sağa bakıyo.. Maşa da falan bişi yok.. (Bence) çünkü yalpalama.. Dengesizlik vs yok.. Dümdüz gidebiliyorum.. Ama gidon dediğim gibi hafif açılı bakıyo.. Bisiklette düzeltmeyi biliyorum.. Bacak arasına alıp hallediyordum ama.. Crf de hangi vidaları gevşetip düzelticem.. Uzman arkadaşlardan bi yardım lütfen.. Mümkün ise resim ile anlatırsanız çok sevinirim..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı kkcocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.. Arazide motoru yan yatırdım.. Gidon taşlı bi bölüme sert vurdu.. Ve Gidon ayarı bozuldu.. Yani.. Gidonu düz tutunca 3-5 derecelik açı ile lastik sağa bakıyo.. Maşa da falan bişi yok.. (Bence) çünkü yalpalama.. Dengesizlik vs yok.. Dümdüz gidebiliyorum.. Ama gidon dediğim gibi hafif açılı bakıyo.. Bisiklette düzeltmeyi biliyorum.. Bacak arasına alıp hallediyordum ama.. Crf de hangi vidaları gevşetip düzelticem.. Uzman arkadaşlardan bi yardım lütfen.. Mümkün ise resim ile anlatırsanız çok sevinirim..
    O şekil düzelmez
    Muhtemelen gidon eğildi
    Bisiklet gibi dönme yapmaz
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    CRF 250L
    Dostum.. gidon da bi sorun yok diye düşünüyorum.. konuyu biraz daha açayım.. gidonun üstünden ön tekeri görecek şekilde baktığımda, ön çamurluğun sivri ucu, tekerin tam ortasında olması gerekirken 3-5 derece sağa kaymış durumda..

benzer durumu daha önce yaşadığımda.. çok bariz bir kayma olmuştu.. maşa yamuldu diye düşünürken servise götürdüm.. eleman baktı dolaştı.. maşanda sorun yok.. ben şimdi tekrar ayarlarım dedi.. yaptı.. ve ilk günkü gibi oldu.. ama hangi vidaları gevşetip düzeltti ona bakmamıştım.. bence aynı durumu yaşıyorum.. ama tabi dediğim gibi geçen sefer ki durumun aynısı gibi geldi bana..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci el almak istesek 20000-30000km'deki CRF'lere bakalım mı?

Şimdi CRF, CBR250 gibi apaçi kardeşliğinin gözdesi olan bir motor değil, o yüzden herhalde canı alınmamıştır. Bir de japon motorları da yağı suyu düzenli değişiyorsa çok daha yüksek kilometrelere ulaşabiliyor ama yine de insan tereddüte düşüyor.

Bir de 2.el CRF ne kadar eder? Sorunsuz bir 2013, 2014, 2015?

Alıntı kkcocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum.. gidon da bi sorun yok diye düşünüyorum.. konuyu biraz daha açayım.. gidonun üstünden ön tekeri görecek şekilde baktığımda, ön çamurluğun sivri ucu, tekerin tam ortasında olması gerekirken 3-5 derece sağa kaymış durumda..

benzer durumu daha önce yaşadığımda.. çok bariz bir kayma olmuştu.. maşa yamuldu diye düşünürken servise götürdüm.. eleman baktı dolaştı.. maşanda sorun yok.. ben şimdi tekrar ayarlarım dedi.. yaptı.. ve ilk günkü gibi oldu.. ama hangi vidaları gevşetip düzeltti ona bakmamıştım.. bence aynı durumu yaşıyorum.. ama tabi dediğim gibi geçen sefer ki durumun aynısı gibi geldi bana..
    Triple clamp veya türkçesi mesnet içerisinde amortisör boruları dönebiliyor az da olsa. Gidon bu sebeple yamuk bakabilir. Mesnetin cıvatalarını gevşetip düzeltebilirsin ama serviste düzelttirmekte fayda var.
    polemos bunu beğendi.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el almak istesek 20000-30000km'deki CRF'lere bakalım mı?

Şimdi CRF, CBR250 gibi apaçi kardeşliğinin gözdesi olan bir motor değil, o yüzden herhalde canı alınmamıştır. Bir de japon motorları da yağı suyu düzenli değişiyorsa çok daha yüksek kilometrelere ulaşabiliyor ama yine de insan tereddüte düşüyor.

Bir de 2.el CRF ne kadar eder? Sorunsuz bir 2013, 2014, 2015?
    Bakılır bakılmasına ama motor bloğu ve şanzımanı iyi bir ustaya göstermekte fayda var. Ağır masraf çıkarabilecek kısım buralar. Bu motoru kullanan adam asfalt yolda çukur, tümsek tanımayacağı için çok sakin kullanacağını düşünmüyorum. İstanbul'dan bunalmaktan dolayı uzak bir yere taşınıp oradan gidip gelme planlarım olduğu için uzun yolda daha konforlu ve hacmine göre az yakan NC 750 X almayı düşünüyorum. Ama bir yandan CRF'nin kullanım zevkini özleyeceğimi bildiğim için hiç de içimden gelmiyor satmak. Şehir içinde scooter gibi kullanabiliyorsun bu aleti. Çıkamayacağın kaldırım yok 21 inç ön teker sayesinde. Kısacası bu aleti kullanan da bir nevi apaçilik yapıyordur şahsi görüşüm

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu açıdan düşünmemiştim, haklısın çok sağol

Zaten buralarda anca Mondial almak kolay geriye kalan neredeyse bütün markalar sorun. Bir motor beğeniyorsun tee Tekirdağ'da Kırklareli'nde veya Hatay'da

Motosikleti
    Honda CRF250L
    dostlar selam, ben de bir crf250l almış bulunmaktayım. ama rodaj esnasındayım hala, ya kullanım klavuzuna baktım, forumları okudum hangi viteste maksimum kaçı görmem gerek göremedim. servis rahat ol 100 falan yap diyor, klavuz bi 500 km sakin sür diyor. nolur böyle bir bilgi varsa link atın, bilgilendirin bişey yapın. şimdi 6. viteste maksimum 80 ile gidiyorum. tabi yani şimdi servis ve klavuzdan iyi mi bilecem ? hayır! ama tabi bebeğim o benim en iyi şekilde davranmak istiyorum, siz de deneyimlisiniz diye satır satır yazdım. nolur yardım .

Motosikleti
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu açıdan düşünmemiştim, haklısın çok sağol

Zaten buralarda anca Mondial almak kolay geriye kalan neredeyse bütün markalar sorun. Bir motor beğeniyorsun tee Tekirdağ'da Kırklareli'nde veya Hatay'da
    Rica ederim. Bu arada asfaltta da kullanacaksan asfalt kullanımına da uyacak iyi bir lastik takmalısın. 20.000 km üzerindeki motorda çoktan değişmiştir ama dişli lastik varsa üzerinde buna dikkat et.

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    CRF 250 sıfır aldım sabit gazda tutarken gaz kesme ve yığılma sonra yeniden kafayı kaldırma problemi var, kısacası yolda sabit gazda giderken gideyim gitmeyeyim gibi tutukluğa benzer şeyler yapıyor . Aynı sorunu yaşayan varmı ?

Motosikleti
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CRF 250 sıfır aldım sabit gazda tutarken gaz kesme ve yığılma sonra yeniden kafayı kaldırma problemi var, kısacası yolda sabit gazda giderken gideyim gitmeyeyim gibi tutukluğa benzer şeyler yapıyor . Aynı sorunu yaşayan varmı ?
    O esnada gösterge paneli gidip geliyor mu?

mertd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Alıntı PRESİDENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,

Bugün itibari ile uzun düşünmelerden sonra gazagelip Crf 250 L için kapora verdim ,pazartesi de kalanı verip almış olacağım ama son bir sorum olacak sizlere fazla binemediğim için KAwasaki Versys 650 2015 mi satıp :( buna geçiyorum , doğru yolda mıyım sizce ?

Büyük motor kullanan varsa yorumlarını rica ederim.
    Hocam şahsen binemiyosam yüksek cc bi motorun da varsa küçük cc alır tır tır giderim hem cebe de yararlı olur. mantıklı bi seçim.Yoksa versys satılır mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler