Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Herkese iyi günler. Sadece arazide kullanmak üzere bir motosiklet arıyoruz. Forumda daha konuşulmuş ama net bir bilgi alamadım.

Kawasaki'nin salt offroad modelleri çok pahalı zaten bu tür model satan marka pek yok. KLX250 ise abartı şekilde pahalı ve günden güne kur yüzünden fiyatı artıyor. O yüzden bu motorda karar kıldık ama birkaç sorum olacak.

-- Sıfır alacağız ama motosiklet asfalt yola hiç çıkmayacak. Sürekli arazi, dağ tepe, tarla vs. yollarda kullanılacak ve güvenlik birimlerinin sorumluluk alanında kullanılmayacak. Ayrıca ömürlük gittiği yere kadar kullanılacak, yani al sat sıkıntımız olmayacak.

-- Motoru aldıktan sonra plaka taktırmamak sorun olur mu? Yani mecbur muyuz plaka takmak için, takmayınca cezası var mı? (Polis/Jandarma'nın yakalamasını kastetmiyorum)

-- Plakasız almak isteyince KDV, ÖTV gibi kalemlerden kurtulma şansı oluyor mu?

Şimdiden teşekkürler, tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı m3hm3tozc4n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Sadece arazide kullanmak üzere bir motosiklet arıyoruz. Forumda daha konuşulmuş ama net bir bilgi alamadım.

Kawasaki'nin salt offroad modelleri çok pahalı zaten bu tür model satan marka pek yok. KLX250 ise abartı şekilde pahalı ve günden güne kur yüzünden fiyatı artıyor. O yüzden bu motorda karar kıldık ama birkaç sorum olacak.

-- Sıfır alacağız ama motosiklet asfalt yola hiç çıkmayacak. Sürekli arazi, dağ tepe, tarla vs. yollarda kullanılacak ve güvenlik birimlerinin sorumluluk alanında kullanılmayacak. Ayrıca ömürlük gittiği yere kadar kullanılacak, yani al sat sıkıntımız olmayacak.

-- Motoru aldıktan sonra plaka taktırmamak sorun olur mu? Yani mecbur muyuz plaka takmak için, takmayınca cezası var mı? (Polis/Jandarma'nın yakalamasını kastetmiyorum)

-- Plakasız almak isteyince KDV, ÖTV gibi kalemlerden kurtulma şansı oluyor mu?

Şimdiden teşekkürler, tekeriniz düz bassın.
    Selamlar,

CRF250L fiyat performans açısından iyi bir seçim olacaktır. Sorularınıza gelince;
    Sürekli dağda bayırda gezecekseniz plaka takmanıza gerek olmaz. Tabi trafiğe çıkmamak şartıyla. Bu sorumluluk size ait aslında. Bende olsam plaka çıkarmazdım.

Plaka çıkarmasınız dahi ÖTV ve kdv yi ödemek zorundasınız malesef. Çünkü motor bayiye gelene kadar bütün vergiler ekleniyor fiyata. Motoru aldığınız zaman kdv+ötv'li fiyattan fatura kesilecek. Plaka çıkarırsanız ekstra plaka masrafı ve sigorta ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

Kazasız sürüşler..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

CRF250L fiyat performans açısından iyi bir seçim olacaktır. Sorularınıza gelince;
    Sürekli dağda bayırda gezecekseniz plaka takmanıza gerek olmaz. Tabi trafiğe çıkmamak şartıyla. Bu sorumluluk size ait aslında. Bende olsam plaka çıkarmazdım.

Plaka çıkarmasınız dahi ÖTV ve kdv yi ödemek zorundasınız malesef. Çünkü motor bayiye gelene kadar bütün vergiler ekleniyor fiyata. Motoru aldığınız zaman kdv+ötv'li fiyattan fatura kesilecek. Plaka çıkarırsanız ekstra plaka masrafı ve sigorta ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

Kazasız sürüşler..
    Cevap için çok teşekkür ederim. Trafiğe çıkmayacak zaten o konuda sıkıntı olmaz. Elimizde biri büyük biri küçük iki motosiklet var. Onlar bize asfaltta yeter.

Bazı arkadaşlar söyledi bir ay içinde plaka takılmazsa cezası var diye. O konuda bir bilginiz var mı?

Bir ara ATV araştırmasına girmiştim. Bazi modelleri offroad olarak alınca fiyatı epeyce uyguna geliyordu, bu durumun sa vergi farkında olduğunu söylemislerdi. Acaba yanlış mı bilgi aldım?
    Yamaha Ybr 125 2006 Kırmızı 40.000 km

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı m3hm3tozc4n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için çok teþekkür ederim. Trafiðe çýkmayacak zaten o konuda sýkýntý olmaz. Elimizde biri büyük biri küçük iki motosiklet var. Onlar bize asfaltta yeter.

Bazý arkadaþlar söyledi bir ay içinde plaka takýlmazsa cezasý var diye. O konuda bir bilginiz var mý?

Bir ara ATV araþtýrmasýna girmiþtim. Bazi modelleri offroad olarak alýnca fiyatý epeyce uyguna geliyordu, bu durumun sa vergi farkýnda olduðunu söylemislerdi. Acaba yanlýþ mý bilgi aldým?
    Evet fatura kesim tarihinden itibaren 1 ay içerisinde plaka çıkarılması gerekiyor. Bu süre içerisinde herhangi bir şekilde polis tarafından durdurulup faturayı gosterirseniz polis muhtemelen ceza yazmayacaktır. Hemen plaka çıkarmanız gerektigini söyleyip bırakacaktır.

CRF250L için dediğiniz durum geçerli degil. CRF250L Trafikte plaka çıkabilecek durumda olduğu için satın alirken ÖTV li fiyattan alırsınız. Plaka çıkabilecek trafikte surulebilecek her motoru alırken ÖTV ödersiniz.

Ama mesela bazı modellere plaka çıkarılamıyor. Örneğin normalde 2 zamanlı motorların Turkiyede ruhsat çıkarmak mümkün değil. Ama motorların türkiyeye girmesine bir engel yok. Bayiler bu şekilde yurtdışından ürün ithal eder gibi motor getirip müşterilere satabiliyorlar. Bu durumda müşterinin ödeyeceği ücret motorun ücreti+KDV olur. ÖTV ödemessiniz. 2 zamanlı motorlar bu şekilde Türkiyeye geliyor. Tabi trafiğe çıkmamak şartıyla.
    Sanırım CRF450R da bu siniftaydı. Bu motorada plaka çıkmıyor diye biliyorum. Bayiye sorsanız iyi olur. Belkide sıfır CRF 250L fiyatına CRF450 Alabilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet fatura kesim tarihinden itibaren 1 ay içerisinde plaka çıkarılması gerekiyor. Bu süre içerisinde herhangi bir şekilde polis tarafından durdurulup faturayı gosterirseniz polis muhtemelen ceza yazmayacaktır. Hemen plaka çıkarmanız gerektigini söyleyip bırakacaktır.

CRF250L için dediğiniz durum geçerli degil. CRF250L Trafikte plaka çıkabilecek durumda olduğu için satın alirken ÖTV li fiyattan alırsınız. Plaka çıkabilecek trafikte surulebilecek her motoru alırken ÖTV ödersiniz.

Ama mesela bazı modellere plaka çıkarılamıyor. Örneğin normalde 2 zamanlı motorların Turkiyede ruhsat çıkarmak mümkün değil. Ama motorların türkiyeye girmesine bir engel yok. Bayiler bu şekilde yurtdışından ürün ithal eder gibi motor getirip müşterilere satabiliyorlar. Bu durumda müşterinin ödeyeceği ücret motorun ücreti+KDV olur. ÖTV ödemessiniz. 2 zamanlı motorlar bu şekilde Türkiyeye geliyor. Tabi trafiğe çıkmamak şartıyla.
    Sanırım CRF450R da bu siniftaydı. Bu motorada plaka çıkmıyor diye biliyorum. Bayiye sorsanız iyi olur. Belkide sıfır CRF 250L fiyatına CRF450 Alabilirsiniz.
    Bugün gideceğiz bayiye. Dediğinizi bir soralım bakalım. Aslında Kawasaki ve KTM'nin böyle motorları var ancak çok pahalılar. Bize o kadar güçlü ve hard offroad motoru gerekli değil. CRF hayli hayli yetecektir. Ama dediğiniz gibi eğer oluyorsa ve fiyat da uygun olursa belki CRF450 getirtilebilir.

Yamaha Ybr 125 2006 Kırmızı 40.000 km

Fatura kesim tarihinden itibaren plaka çıkarma zorunluluğu 3 aydır. Geçenlerde motor aldığımda resmi belgede okudum.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Beyler benim CRF ye komple set fmf buldum headers ve tüp olarak bu ürünlerin sıfır fiyatları şuanda 2.900 tl izmir çeşme de bir abi motorunu satmış (CRF250L) alan kişi egzoz u istememiş . Orjinal egzoz ile vermiş motoru ve fmf boşa çıkmış ikinci el olarak 1.500 tl fiyat verdi bana araştırdım biraz bu fiyatlara bulmak mümkün değil açıkçası almayı düşünüyorum sizce ne kadar mantıklı . FMF i alırsam eğerki rahat durmayıp ön dişliyi de değiştireceğim . Kış ayını biraz çamurun içerisinde geçireyim diyorum . Ne dersiniz !

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    O CRf ilanını hatırlıyorum da ilanda egzos dahil değildir diyordu. Neden satmaya karar verdi bir sormak lazım.

modoxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Alıntı Adıgibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler benim CRF ye komple set fmf buldum headers ve tüp olarak bu ürünlerin sıfır fiyatları şuanda 2.900 tl izmir çeşme de bir abi motorunu satmış (CRF250L) alan kişi egzoz u istememiş . Orjinal egzoz ile vermiş motoru ve fmf boşa çıkmış ikinci el olarak 1.500 tl fiyat verdi bana araştırdım biraz bu fiyatlara bulmak mümkün değil açıkçası almayı düşünüyorum sizce ne kadar mantıklı . FMF i alırsam eğerki rahat durmayıp ön dişliyi de değiştireceğim . Kış ayını biraz çamurun içerisinde geçireyim diyorum . Ne dersiniz !
    Yanlış bilmiyorsam, FMF'i taktıktan sonra bir de EJK sistemi takarsanız gücünü de arttırmış olursunuz. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O CRf ilanını hatırlıyorum da ilanda egzos dahil değildir diyordu. Neden satmaya karar verdi bir sormak lazım.
    Beyler FMF i aldım bu akşam inşallah bi aksilik olmaz ise takacağım . EJK yı biliyorum ama bu ay almam biraz zor onu önümüzdeki yada birsonraki aya artık oda .

Motosikleti
    Arazi kullanımı da olmakla beraber ıslak asfalt için lastik öneriniz nedir? (Kışın işe gidip gelirken yağmurda da kullanıyorum sıklıkla) Ya da üzerindekileri değiştirmeye gerek varmıdır? İnternette çok bir bilgiye erişemedim bununla ilgili. Arazi için lastik önerileri var genelde.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Beyler Fmf i aldım taktım kullanmaya başladım mükemmel bir sesi var motor başka bir hal aldı sanki . Ama acil nakde sıkıştım egzoz u satmak zorundayım yada en kötü ihtimal motor ile birlikte satışa çıkaracağım düşünen var ise bana ulaşabilir .

Motosikleti
    Bu arada yakıt tüketimini hesapladım komple şehir içi 3.15lt/100km yakıyor alet. Beklediğimden baya bir düşük çıktı.

Arkadaşlar selamlar,

Geçen hafta 5300km'de bir CRF 250L sahibi oldum. Fakat motosiklet konusunda deneyimli arkadaşlarım, motorun hala açılmamış olduğunu, sert olduğunu söylediler. Motoru ilk çalıştırdığımda devrinin düşük olması, stop edecek gibi ses çıkarması da ondan sanırım.

Resmi manuel'ini okudum ama bununla ilgili bir bilgi verilmemiş.

Ne yapmam gerekiyor? Bir iki arkadaşım her viteste son gaz kullan dedi, bazı arkadaşlarım her vitesi devrinde kullan dedi. Doğrusu nedir bu işin?

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı onuar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Geçen hafta 5300km'de bir CRF 250L sahibi oldum. Fakat motosiklet konusunda deneyimli arkadaşlarım, motorun hala açılmamış olduğunu, sert olduğunu söylediler. Motoru ilk çalıştırdığımda devrinin düşük olması, stop edecek gibi ses çıkarması da ondan sanırım.

Resmi manuel'ini okudum ama bununla ilgili bir bilgi verilmemiş.

Ne yapmam gerekiyor? Bir iki arkadaşım her viteste son gaz kullan dedi, bazı arkadaşlarım her vitesi devrinde kullan dedi. Doğrusu nedir bu işin?
    ilk yapacağın şey ; Her viteste son gaz kullan diyen arkadaşınla ilişkini kesmek.. Gerisi olur gerisi halledilir..
    cenkito bunu beğendi.
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

@Permatiq59 Diğer arkadaşların dedikleri hakkında ne önerirsin?

Motosikleti
    Alıntı onuar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Permatiq59 Diğer arkadaşların dedikleri hakkında ne önerirsin?
    Honda ya mail atın veya servise götürün şikayetçiyseniz bu durumdan. Onun bunun lafıyla canına okursunuz motorun.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı freyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin bakalım Mert. Boy sorunu ile ilgili kullanan arkadaşlar seni bilgilendirirler, daha detaylı bilgiyi olmazsa sıtkı abiden alırız. Epeydir görüşmüyoruz, yazışmıyoruz bu vesileyle de sıtkı abiye selam edeyim.

Abi umarım iyisindir her şey yolundadır. Buradan ara ara takip ediyorum gezilerini, maşallah aynen full performans devam ediyorsun. Kendine iyi bak selamlar.

Ankara, Koray..
    Koray'cım, seni tekrar gördüğüme inan çok sevindim. Bu yazını görüp beğenmiştim. Cevap yazdım diye hatırlıyordum. Bişeylere bakarken bu mesajına cevap vermediğimi görünce çok sıkıldım.
    Kusura bakma lütfen. (Yaşlandık bee...)

Kasım başında (06-07-08) Bolu Yedigöller'de bir kamp yapacağız büyük ihtimal. Şimdiden haber veriyorum. Görüşebilirsek çok sevinirim.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

arkadaslar aldigim 2.el crf250l de arka disli 52 lik takilmis. bem orjinal 40 yada 38 gibi disli takmak istiyorum. bunun yolu nedir komple set dgstirmek istemiyom sadece arka disli yi degistirsem zincir acisindan ne sknti olur

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı motoyus61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar aldigim 2.el crf250l de arka disli 52 lik takilmis. bem orjinal 40 yada 38 gibi disli takmak istiyorum. bunun yolu nedir komple set dgstirmek istemiyom sadece arka disli yi degistirsem zincir acisindan ne sknti olur
    Herhangi birşey olmaz. Zincirden bakla eksiltilir, yeni dişliye göre boyu ayarlanır.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler