Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 182627282930 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 Ace Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    2.eli saglam frenler konfor vs. On numara efsanedir o
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Peki değermi 2000 tl fazla vermeye.Ben en büyük önceliğim güvenlik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

cb125 ace Biraz daha ufak şehir içi falan daha kolay olur gibi

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı capt.ibrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha 125esd mi yoksa honda cb125 ace mi.
    Arkadaslar buradaki tüm yazıları okudum.öncelikle belirteyim motoran 125 wind scoter kullanıcısıyım.Gecenlerde bir araba hatalı kullandı ve önüme çıktı.Bende refleks olarak frenlere yüklendim ve sonuç olarak motor devrildi.Çok hızlıda değildim aslında taş çatlasın 50km hızla.ama tabi bunlarda teker küçük olunca hemen kayıyor.sonuç olarak kol kırık her taraf sıyrık.Siz tecrübeli kullanıcıların samimi görüşleri benim için çok değerli olacak.Kazadan sonra büyük tekerli yamaha 125 esd veya honda cb 125 ace almak istiyorum.Benim için en önemlisi motorun dengeli olması motor konusunda çok yeniyim,acemiyim.o yüzden en önemlisi dengeli olmalı motor, yani hemen küçüçük frende savrulmamalı.Hız açısından hiç bir beklentim yok genelde şehir içi kullanacağım belki iki ayda bir max 100 kmlik uzun yol giderim.O yüzden 70-80 km lik hız bana çok çok yeter.Benzin göstergesi falanda çok önemli değil açıkçası.Yamaha 125 esd nin iyi bir motor olduğunu biliyorum.fakat arada 2000tl lik bir fark var.Sizce hangi motoru almalıyım.Eğer güvenlik anlamında 125esd iyi ise 2000tl lik farkıda vermek isterim.Sizce hangi motoru almalıyım.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Bence önce bir eğitim alın herhangi bir sürüş akademisinden

Tabiki onada bakiyorum acikcasi

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Anadolunun her yerinde sürüş eğitimi malesef yok

Eğer bi motor sürüş akademiniz varsa eğer gidin derim

tabii ki bulabilirsem gitmek isterim. fakat sizden öğrenmek istediğim bu iki motordan sizce hangisini seçmeliyim.hondanin yavaş olması daha güvenli gibime geliyor yanılıyormuyum.yoksa yamaha nin yol tutuşu daha mi iyidir.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Bence ybr daha iyi çünkü ön disk fren ve yılların ispatlanmış motoru ve biraz daha sağlam geliyor aceden bana , ikisini de kullandım ybr biraz daha oturaklı , ace daha az titreşimsiz orası doğru

çok teşekkürler.YBR daha iyidir elbet.Buda biraz yavaş ve şehir içi kullanımı daha rahat olur diye düşünüyorum.Bi iyileşelim bakalım hangisini alacam karar veveremedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Alıntı a_hmet20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bu motordan almayı düşünüyorum.Bu motoru uzun süreli(uzun süreden kastım tabikide 3 5 ay)kullanan bana tavsiye eder mi artı veye eksi yönleri nelerdir?şu an bende ybr125 var 2005 model onla bi kaza geçirdim şasesi eğrildi ve bi kaç ufak sorunu daha var.motordan soğudum kısacası ve sıfır motorum hiç olmadı 2. elden çok çektim.ayrıca boyum 1.85 kilom 112 kg civarı fiziğimi düşünerek tavsiye ederseniz sevinirim.
    Ybr den sonra neden bu motoru aliyorsunuz. bende bu iki motor arasında kararsız kaldım hondanin yavaş ve küçük olması hoşuma gidiyor.biraz acemiyim şehir içi honda daha kivrak gibime geligeliyor.Bide on fren kampana olmasi panik aninda kilitlemeyi engeller diye dusunuyorum.
    ybr de çok eski motor.üstün özellikleri nedir çokta anlamıyorum açıkçasi

merhaba arkadaşlar motor debriyajlı mı debrijasız mı ?

Motosikleti
    debrajlıdır 4 vitesli
    Alıntı drnc26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar motor debriyajlı mı debrijasız mı ?

Motosikleti
    arkadaşlar nerelerdesiniz hiç sesiniz çıkmıyor ?

Motosikleti
    V-Strom 650
    ben gidip geliyorum valla. artık arabayı hemen hiç çıkarmıyorum, işe motorla gidip geliyorum. 6500 km oldu. kar fırtına olmadıkça devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

aşağıda son 2500 km'nin tüketim verileri var. güzergah ağırlıklı olarak maslak - bahçeşehir arası, büyük kısmı tamgaz yani.

xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kullandığınız uygulamanın adı nedir?

ve 2 gün önce kaza geçirdim koruma demiri sayesinde artçı ve bana yaralanma olmadı motorun üst kısmı farın yani çizildi saü tarafdan motora çarptım

sağ ayna koptu ama geri takınca ve sıkıştırınca bi sıkıntısı olmadı.

egsozdada bi kaç çizilme oldu farın üst kısmına carbon fiber çektirdim bakalım

Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gidip geliyorum valla. artık arabayı hemen hiç çıkarmıyorum, işe motorla gidip geliyorum. 6500 km oldu. kar fırtına olmadıkça devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

aşağıda son 2500 km'nin tüketim verileri var. güzergah ağırlıklı olarak maslak - bahçeşehir arası, büyük kısmı tamgaz yani.

http://i.imgur.com/MSccMwr.png

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BİR ARKADAŞIMA MOTOR ALACAĞIZ.
    ÖNCELİKLE CB 125 İLE CB 125E ARASINDAKİ FARK NEDİR..
    CB 125 ACE MODELİ VAR SİZCE CB125 YADA CB 125E NOADİL OLABİLİRMİ..
    ACE 4 VİTES O BİRAZ DÜŞÜNDÜRÜCÜ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM..
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..
    SAnırım tam bi cevap alamalışsınız
    1-ön fren cb 125e de disk cb 125 ace de kampana dır (ön frenini önemini tartışmaya gerek yok bile)
    2-cb 125 e 5 vitesli cb 125 ace ise 4 viteslidir
    3-ikiside yüksek devirde titrer
    4-cb 125ace bizim burada kebapçılar ve pizzacılar çok kullanıyor cb 125e daha cok eskıden alan gazetecilerde var onun dışında cok sık görünmüyor
    5-servis kalite honda ikiside

bildiklerim bu kadar

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız uygulamanın adı nedir?

ve 2 gün önce kaza geçirdim koruma demiri sayesinde artçı ve bana yaralanma olmadı motorun üst kısmı farın yani çizildi saü tarafdan motora çarptım

sağ ayna koptu ama geri takınca ve sıkıştırınca bi sıkıntısı olmadı.

egsozdada bi kaç çizilme oldu farın üst kısmına carbon fiber çektirdim bakalım
    geçmiş olsun. koruma demiri yatıp sürüklenme tarzı kazalarda hem motoru hem sürücüyü koruyor. çarpma türü kazalarda ayağı sıkıştırdığını söylerler ama kazanın nasıl geleceği bilinmez.
    uygulamanın adı fuelly. Telefon android

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

programın adı mileage.. pardon

Motosikleti
    Kymco Dink 200i
    Bende çok satan çinli motorlardan vardı, benzin göstergesi de vardı, ön fren diskti de. Benzin yarıya indiğinde gösterge dipteydi, freni yavaş yavaş ezmeme rağmen aniden kilitlerdi. Ne olduğu değil, ne kadar iyi çalıştığı önemlidir. Şu an cb 125 ace kullanıyorum, ön ve arka fren kampana olmasına rağmen fren şiddetini ayarlayabiliyorum, benzin göstergesine ihtiyaç duymuyorum, yedeğe alın ve en az 50-60 km gidin. Şu anki yakıt tüketimim 2,1 lt/100 km. Saygılar.

bisikletbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    son hızı ve ideal seyir son hızı nedir bu aracın?

Motosikleti
    Kymco Dink 200i
    Şu an rodaj aşamasındayım ama 100'ü rahat gördüm(kasmadan). İdeal seyir hızı (yakıt tüketimini göz önüne alırsak) 80-85 km/h diyebilirim.
    bisikletbaba bunu beğendi.

Motosikleti
    XL 650 TRANSALP + CB 125 ACE
    Arkadaşlar ace me topcase demiri arıyorum. Nette bir kaç çeşit buldum ama içinizde kullanan varsa hangisini tavsiye edersiniz???

http://www.sahibinden.com/listing/ye...2411667/detail

http://www.kalyoncumotor.com/honda-1...i#.VEwPIVeqZMk

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı delikadi1010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ace me topcase demiri arıyorum. Nette bir kaç çeşit buldum ama içinizde kullanan varsa hangisini tavsiye edersiniz???

http://www.sahibinden.com/listing/ye...2411667/detail

http://www.kalyoncumotor.com/honda-1...i#.VEwPIVeqZMk
    ben ikincisinin aynısını kullanıyorum. honda servisten 125 tl

arka tarafa yakın, sele altına vidalanan kulaklar var ya resimde, onun hemen gerisinden çatladı demir. her iki taraftan. bir keresinde düşmüştüm onun payı var mıdır, 45 litre çanta ve içindekiler ağır mı gelmiştir bilmiyorum. İlk resimdeki arka uçtan destekli gözüküyor. ben olsam onu denerdim.
    delikadi1010 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 182627282930 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)