Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahilkentli alakası bile yok maalesef, beklentilerini boşa çıkartmam istemem ama ben yağı iki kere değiştirdim (1000 ve 4000) hiç bir değişiklik olmadı hala çok sert ve geçiş problemi var.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sahilkentli007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahilkentli alakası bile yok maalesef, beklentilerini boşa çıkartmam istemem ama ben yağı iki kere değiştirdim (1000 ve 4000) hiç bir değişiklik olmadı hala çok sert ve geçiş problemi var.........

hadi yaa :( bunu iletecek bi arkadaşımız vardı sanırım hyusong yetkilisine.. acaba bi netice verdimi... çünkü bazı arkadaşlar bir tornayla bayagı bi yumşattıklarını sölüyolar... ama ben çokta şikayetçi değilim... çünkü bundan sert motorlarada bindim.. ışıklarda gacııırt die 1 e gecmeler falan... yanımdaki arabaların camları açık olanları benım motora bakmalar falan.. yani bu onlara göre iyide.. yani ne biliim.. sıfır aldıgım motorumun biraz daha ii olmasını isterim.. olmazsada napalım.. katlanıcaaz.. bende alıştım sayılır zaten...
    [B]^^ Akdeniz Akşamları ^^[/B]

TheSuda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TheSuda
    sanayide bilgisayarla boya hazırlayanlara git hemen bulurlar ...50 gr boya karıştırt taş çatlasa 10 ytl tutar bölgeyi şöle bi güzel ince su zımparası ve suyla okşayarak , abanmadan zımparala bir fırça yardımı ile boyayı sür bekle kurusun ...sora incebi zımpara daha geç bi kat daha boya at..en son sprey son kat al ve onu uygula bir kaç kat eskisinden ayıramazsın
    çok teşekkür ederim aynen dediğin gibi uygulayacam
    BİNLERCE KİLOMETRE YÜZLERCE KADIN ....

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    TheSuda Hyosung Kore'ye mail at renk kodunu sor, kesin cevap verirler. Kod ile sanayideki boyacılar daha rahat ve kesin sonuç verirler. Gerçi bir parçayı komple boyayacak isen BBRR nin deiğide olur, ama yama yapacak isen kesinlikle kodu bilmelisin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Arkadaşlar ilginç birşeyle karşılaştım.

Zamanında Türkiye'de scooter satan Hindistan Kinetic firması Hyosung lisansıyla gt250 comet ve aquila 250 modellerinin üretimine başlamış. Bu motorlar Türkiye pazarına girer mi bilmem ama eğer girerse önümüzdeki 10 yıl yedek parça problemi çekmeyiz.

ilgilenenler için link
    http://www.kinetic2wheelers.com/show...omet/index.php
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ertuğrul bi motordan ne kadar çok olursa parça bulunma olasılığı o kadar artar..üretimi yıllar önce duran honda kinetic parçaları şu an en kolay bulunan yedek parçalar...Yani işin nerrde üretildiği ile alakası yok önemli olan kullanıcı sayısı
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Her ne kadar parça bulma konusunda çok tedirgin olmasam da fiyatları düşündürüyor.

Gt250R nin sağ gidonu (bildiğiniz alüminyum boru) 90 dolar + kdv olunca insanın Hindistan yolları taştan Kinetic çıkardın beni baştan diyesi geliyor.

Parça fiyatlarıda aynen kullanıcı sayısı ile doğru orantılıdır...kullanıcı sayısı arttıkça parça fiyatıda düşecektir...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı nokia1100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedir hyosung merakı?

Şudur ; Hyosung motor alan her kullanıcıya motor üzerinde kalmak şartı ile bir adet mayolu turist hanım hediye ediyor. Bknz. BBRR resimleri

Bu arada nokia1100 takibindeyim marka karalama yapıyorsun, eğer bunu cahilliğinden yapıyorsan yapma derim. He yok rakip firmanın adamıysan çok yakın zamanda atarım seni burdan haberin olsun.

Not : Aynı şeyi en dandik Çin malı için bile yapsan tepkim değişmez, eleştirebilirsin ama karalayamazsın.

nedir hyosung merakı?
    yıl 2002 yamaha xt 660 ı satmışım bana bi cross lazım ama 600 istemiyorum daha küçük bişi olsun istiyorum ...ama en az 250 cc bişiler bakıyorum ...bi arkadaşım geldi abi bodrum"dan Hyosung rx 125 aldım daha 1200 km de ve faturasını çıkartmadım plaka yok düşünürmüsün dedi..bakalım dedim gittim baktımki nerde ise 600 cc kalıbında bi alet ...emsallerinden hem kalıplı hem estetik...Markayı ilk defa duyuyorum . bir da yamaha dt 125 var ..ikisi arasında baya bi düşündüm marka hakkında araştırmalar yaptım ...sonunda hyosung a karar kıldım ..yıl 2006 motor hala bende ne kadar doğru bi karar verdiğimi 50000 km ye gelince anladım yine bir hyosung aldığımdan Rx i satıyorum ama hiç pazarlık yok satışa çıktığından beri en az 10 kişi aradı işi hep yokuşa sürdüm almasınlar diye uğraşıyom sanırsın ..içimden hiç satmak gelmiyo ..köpek gibi motor vur yola gitmem demiyo...dağ taş git keçi yollarında kullan motoru...Burdan her zaman arkadaşlara doğru bildiğimi anlattım ...yarın gider biri bu motoru alırda Allah belasını versin BBRR ye inandık gittik aldık derse ben vicdanen rahatsız olurum ...İşte bu yüzden gönül rahatlığıyla diyorumki bana inanıpta bu motoru alan bana küfretmez..aynen benim şimdi dediğim gibi iyiki almışım der ve uzun yıllar sorunsuz biner...İşte hyosung merakı burdan geliyo..Alıpta memnun kalıyosun diğer bi modeline geçiyosun ..bu modelden sonra işallah gt 650 ye geçmek istiyorum ...ama bu motoruda kullanmak aynı RX gibi çok zevkli ...alımlı bir motor gören durup bakıyor her trafik ışığında yanda ki arabalardan nasıl kesildiğinizi görmek zevk veriyor..İster istemez havaya giriyosunuz...

Daha önce metro motorda idi çok sorun yaşattı bana metro motor ...parça bulamadım ,aylarca yattı motor..ama global metronun kabus gibi izlenimini sildi şu an bakıyorumda şu firmada motoru ile bu kadar ilgileniyo diyebileceğimiz bi ikinci firma yok ..

1)Motor kaliteli..
    2)Estetik
    3)Parçası bol
    4)İthalatçı firma alakalı..

bana böle bir marka daha göster ...benzin vardı da bizmi içtik

Motosikleti
    GT 250R
    arkadaşlar hyusongların eksozunu değiştirince subap ayarı bozuluyomuş.. doğrumudur... acaba deneyen arkadaşlar varmıdır...???

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    arkadaşlar gtr 250 nin lastik havalarının basıncı kaç olmalı ön ve arka bndeki garanti kitapçığı artçının oturdugu selenin altında kitli kaldıgı için bakamıyorum bu arada bi soru daha daha 10 kere açmadık bu kilidin telimi ne kopmuş bu garanti kapsamındadır değil mi
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

yeni resimler var ..taze taze ..Motora benim gibi bakmıyonuz..telide kopar lastiide ...

Motosikleti
    GT 250R
    Alıntı sahilkentli007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hyusongların eksozunu değiştirince subap ayarı bozuluyomuş.. doğrumudur... acaba deneyen arkadaşlar varmıdır...???
    arkadaşlar bi ilgilenebilirmisiniz bununla yaa.. cidden kafam karışık şu an...
    tşkler......!!!!!!!!!!!

bu arada resimler suppper abi... eline koluna saglık...

heLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    07' GSX-R 600
    BBRR resimlere hasta oldum abi..
    Suzuki [B]GSX-R 600[/B] '07
    [B]2[/B] Fast [B]4[/B] You

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı sahilkentli007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi ilgilenebilirmisiniz bununla yaa.. cidden kafam karışık şu an...
    tşkler......!!!!!!!!!!!

bu arada resimler suppper abi... eline koluna saglık...
    Sübap mekanik bir ayardır ve yine motoa yapılacak mekanik bir müdehale ile (veya aşınma) değişir. Kaldı ki Sanırım şu an Benimki hariç Türkiye'deki bütün Hyosunglar 1000kmde yapılması gerekl sübap ayarı olmadan geziyorlar. Değişecek olan tek ayar sanırım karbüratör ayarlarıdır.

sahilkentli007
    Arkadaşım her motorun üstündeki eksoz yüzlerce denemeden sonra takılır..Üstünde ki eksozda ne var bırak kalsın ..eksoz değişimi her motorda zincirleme sorunlar yaratır...supaplar ve haliyle ekzantirikte istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar..piyanolardada aşınma olur...

ayrıca ben motor alırken eğer alacağım motorun eksozu, hava filtresi zincir ve dişlileri orjinal değilse almam..yani eğer bi heves uğruna bunlardan birini deişir veya deldirirsen motorun değerini çok düşürürsün

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Barış abi...
    Resimler yüzünden hatunla papaz olduk abi deşifre için teşekkürler...
    Bizde aklı selim bir biçimde taleplere yanıt vermeye çalışıyoruz sakin ve mantık çerçevesinde elden geldiğince...
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gtr 250 nin lastik havalarının basıncı kaç olmalı ön ve arka bndeki garanti kitapçığı artçının oturdugu selenin altında kitli kaldıgı için bakamıyorum bu arada bi soru daha daha 10 kere açmadık bu kilidin telimi ne kopmuş bu garanti kapsamındadır değil mi
    Tek kişi değerler ön lastik 29 PSİ arka tek 32 PSİ çift 36 PSİ.Birde bu tel sorunu var gresle iyice yağladım ben sıkıntı olmadı bir daha mandalı tele göre çok sert kalıyor anahtarı bile kırabilirsiniz şansını bir dene bakalım sanırım değişebilir garantiden eski makinede Ertuğrul anahtarı kırmıştı...
    Sahilkentli...
    Egzoz konusunda değişime gidersen garanti ortadan kalkıyor haberin olsun...
    Ben sorun sıkıntı yaşamadıkça sübap ayarlarını kontrol ettirmeyi fakat değiştirtmemeyi düşünüyorum motor iyi durumda şu an birde aranızda makineyi dinamometreye sokan varmı gerçekten 29 beygiri veriyormu bilen varmı...

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    teşekkürler aytskal cevap için açılmazsa bnde sinrimden kırıcam anahtarı heralde...

bigün toplanıp hep beraber bi dyno testi yaptıralım motorlara böylelikle görmüş oluruz hem zevkli de olur eğer çok kişi gidersek indirim yaptırma imkanımız olur bunu bi ara organize edelim...

bu arada conti yani Fatih le beraber bi sapanca gezisi düzenledik c.tesi günü ilk fırsatta fotografları koyucam gerçekten çok keyifli geçti kesinlikle tavsiye ederim uzun yolda bo motoru kullanmak çok zevkli oluyo
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Motosikleti
    GT 250R
    BBRR ve aytskal ilginize tşk ederim.. verdiğiniz bilgilerede... sanırım değişmesem en iisi bu olacak... sadece bi hevesti benimkisi yani... tşkler tekrar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler