Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    okadar parayı gözden çıkarttıysan kesinlikle hondadan şaşma derim ben çokta iyi bi seçim yapmış olursun...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Cümleten merhabalar.
    Hyosung GV 650'imle 26 haziranda çıktığım akdeniz turumu 16 temmuz itibari ile tamamlayıp aranıza katıldım.Ankara-bodrum-marmaris-ölüdeniz-patara-kalkan-kaş-kekova-olympos-antalya-alanya-ankara rotasını izleyerek, artçı ve 30 litrelik 2 çanta ile yapılmış 21 günlük bir yolculuktu. Böylelikle bu motorun performansını test etmediğim denemediğim yer kalmamış oldu.Bu rotayı geçmişte pek çok kere izlememe rağmen hayatımda bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. 1-2 güne kadar fotoğraf makinesindeki resimleri burda yayınlarım...

Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar merhaba,

Çok acil bir tercih yapmam lazım ve bir konuda kararsız kaldım.
    16500 peşin para verip CBR 600F mi alayım yoksa 11.900 YTL verip GT650R mı kararsız kaldım. Arada 4600 YTL fark var. Aslında forumu baştan sona okusam bu konuda daha sağlıklı karar verebilirim ama acil karar vermem gerekiyor. GT650R kullanan arkadaşlar görüş bildirebilirlerse çok makbul geçer gerçekten.
    kalite, dayanıklılık , performans, yakıt sarfiyatı, yol tutuş, servis ağı ve yeek parça ile servis maliyetleri açısından bir kıyaslama yaptığımızda paraya kıy CBR 600 F mi al dersiniz? (106 -76 HP farkı biliyorum.Performans derken sadece bu adımı es geçin lütfen. Aynısını beklemiyorum bu bakımdan)
    Fikir paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    paran yoksa gt650r, para varsan gt650 r; cbr 600f'in eline su bile dökemez. Kalite ve performans farklı tartışılamaz bile. Ancaaaakkkk boy 180 nin üstünde kg un 85 in üstündeyse cbr 600 f altında küçük kalır onuda bilesin.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar merhaba,

Çok acil bir tercih yapmam lazım ve bir konuda kararsız kaldım.
    16500 peşin para verip CBR 600F mi alayım yoksa 11.900 YTL verip GT650R mı kararsız kaldım. Arada 4600 YTL fark var. Aslında forumu baştan sona okusam bu konuda daha sağlıklı karar verebilirim ama acil karar vermem gerekiyor. GT650R kullanan arkadaşlar görüş bildirebilirlerse çok makbul geçer gerçekten.
    kalite, dayanıklılık , performans, yakıt sarfiyatı, yol tutuş, servis ağı ve yeek parça ile servis maliyetleri açısından bir kıyaslama yaptığımızda paraya kıy CBR 600 F mi al dersiniz? (106 -76 HP farkı biliyorum.Performans derken sadece bu adımı es geçin lütfen. Aynısını beklemiyorum bu bakımdan)
    Fikir paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    gerçi seçeneklerin arasında yok ama benim sana tavsiyem git o paraya Yamaha FZ6 Fazer ABS al hem boy ve kilo avantajını en aza indirgersin hemde uygun servis ağı yedek parça imkanlarından yararlanırsın seçim senin....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar başımda çok ilginç bir dert var, acil yardımınıza ihtiyacım var, kısaca anlatayım
    şu an gt 250de 3300 kmdeyim. 3000 kmye kadar en ufak bir sıkıntım olmadı, 10 gün falan önce her zamankinden farklı bir benzinciden benzin aldım, normalin dışında tek yaptıgım bu, sonra 5-6 kere başıma şöyle bir olay gelidi o günden beri (bu arada o depo bitti, yeni ve temiz bir depo daha aldım ve bugün yine yaptı)
    tam olarak 5.viteste oluyor, tam gaz giderken, genelde 100-120 arası birden hiçbir sebep yokken yani durup duruken motor stop ediyor yani 120 ile giderken yolun ortasına yığılıyor motor o an ve kesinlikle gaz yemiyor, sanki o hızda birden motoru bilerek kapatıp boşa almışım gibi motorun gaz ile tüm ilişkisi kesiliyor, hemen sağa çekiyorum ve bir iki dakika sonra çalıştırdıgımda hiç bir şey yokmuş gibi çalışıyor, şimdi
    1. Her 5. vitese çıktıgımda bunu yapmıyor
    2. Kullandıgım yollar ve şartlar tamamen aynı yani fazladan rüzgar gibi şeyler olmuyor
    3. Motorun normal çalışmasında hiç bir gariplik yok
    bugün ustaya sordum (3 farklı) hiç kimse bir fikir yürütemedi, ilk akla karbüratör geldi ama eger olsaydı kenara çektikten sonra çalışmaz tekrar dediler, bu durumda motoru açacaklar, beyin ile ilgili olması kuvvetle muhtemel ama işin garip tarafı hata tekrar tekrar olmuyor, ben önce bir size sorayım dedim, benzer bir durum daha önce herhangi birsinin başına geldi mi diye ?
    Arkadaşlar malum konum ile ilgili geçen hafta motoru Maslak da Yücel motora bıraktım (reklam olarak algılanabilir ama sorun değil çünkü herkes burada memnun kaldıgı servisi yazamalı diye düşünüyorum, zaten öylede yapılıyor), iki gün sonra gittim aldım, motoru baştan sona elden geçirdiler,
    tkalfaoğlu geçen gün yazmış, kendisini tebrik ediyorum bu arada tahminlerde en çok yaklaşan oldu
    """"Sorun o değilse, bazı motorların yeterince hava alamadığını okudum, hava filtresinin açıklığının ve karbüratöre girişin çok ufak olduğunu okudum, bu deliklerin büyütülmesini tavsiye ediyorlardı, yabancı bir listede (Yahoogroups'daki COMET listesinde)""" -turgut
    usta da buna benzer birşeyler yaptıgını anlattı, yani hava ayarlarında bir takım düzeltmeler yaptıgını söyledi, sonuçta hemen yazmak istemedim çünkü iki üç gün denemek lazımdı problem tekrar ediyor mu diye ama aldıgımdan beri hiç bir sorun çıkmadı, servise vermeden önce ana sorun hariç beşinci vites bir salaklaşıyordu motor, performansı iyice azalmıştı, bu sorun da yok artık, yani özetle benzer bir durum ile karşılaşırsanız sorun beyinde değilmiş

birdents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RX 125
    Herkese merhaba,

Siteye girmeyeli yaklaşık 1 sene olmuş ama Hyosung kullanan bu kadar kişi olduğunu ve böyle bir forum açıldığını görmek güzel geldi.
    Ben 1 seneden biraz fazladır RX 125 kullanıyorum. Ancak rodaj bitmesine rağmen ve motorda kadran 140 km hızı göstermesine rağmen 90 km üzerine çıkamadım. Bir çok kişi bu motorun çıkabileceğini belirtti. Hatta aynısına sahip olan BBRR de 110 km hıza çıkabildiğini belirtmişti.
    Rodajda da Çorlu'daki servis sadece yağını değiştirdi ve rölanti ayarını biraz yükseltti. İlerde bir vakit gel çözeriz gibi bir laf etti.
    Bir diğer sorun da motorun ışıkta beklerken kendi kendine stop etmesi. Bunu rölanti ile oynayarak biraz aştım ama bugün gene oldu. Jikleyi tam kaparsam aynı sorun artıyor.
    Bir yıllık motorum var ama bazı sorunlardan (örneğin geçen sene yaşadığım yedek parça sorunu vs.) gibi uzun süre motor kullanamadım yani yeni bir motorcu sayılırım. Bu sebeple bu konuda çözüm önerisi olan varsa sevinirim. Herkese iyi akşamlar.

gamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 2006
    hyosung kullanıcıları neredesiniz?
    2 günde 5. mesaj...
    GT 250 için ön cam araştıran oldumu?
    Mototal ve Özen motorda camlar var.Bunların içinde bizimkilere uyan varmı?
    Almanyada 50 euro olan cam türkiyede 120 euro.
    Eğer uyan varsa kışa doğru getirtmeyi düşünüyorum.
    Çünkü 182 boyla çok rüzgar yiyorum.

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı copperelf adlı üyeden alıntı
    Cümleten merhabalar.
    Hyosung GV 650'imle 26 haziranda çıktığım akdeniz turumu 16 temmuz itibari ile tamamlayıp aranıza katıldım.Ankara-bodrum-marmaris-ölüdeniz-patara-kalkan-kaş-kekova-olympos-antalya-alanya-ankara rotasını izleyerek, artçı ve 30 litrelik 2 çanta ile yapılmış 21 günlük bir yolculuktu. Böylelikle bu motorun performansını test etmediğim denemediğim yer kalmamış oldu.Bu rotayı geçmişte pek çok kere izlememe rağmen hayatımda bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. 1-2 güne kadar fotoğraf makinesindeki resimleri burda yayınlarım...

paran yoksa gt650r, para varsan gt650 r; cbr 600f'in eline su bile dökemez. Kalite ve performans farklı tartışılamaz bile. Ancaaaakkkk boy 180 nin üstünde kg un 85 in üstündeyse cbr 600 f altında küçük kalır onuda bilesin.
    Fikrini paylaşan herkese teşekkürler.
    Anladığım kadarı ile japondan şaşma diyorsunuz.
    Boyum 1.90 kilomda 91 ama 600 F kullandım çok da küçük kalmadı.
    650 R'ında ölçüleri aşağı yukarı aynı.
    Sizin kullandığınız GV650 çok güzel bir motor en azından görüntü olarak.
    Performans verileri ise çok şaşırtıcı. 800 cc ye kadar hiçbir japon cruiserda bile bu güç yok.
    Bu arada Honda 15 günde bir zam yapıyor. bugün yine zam gelsi ve martta 13350 olan 600 F bugün itibariyle 17.200 YTL oldu.
    İlginç olan sürekli racinglerin fiyatı artıyorken cruiserlerin fiyatı ya düşüyor ya aynı kalıyor. Sanırım Çinliler yarış motoru yapamazlarsa bu böyle devam edecek. Çünkü alternatifleri yok.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birdents motoru getiren firma değişti global aldı motoru ve özellikle satış sonu müşteri memnuniyetine çok dikkat ediyorlar...her yedek parça var..
    ben şu an gt 250 ye geçiyorum motor dün geldi ama faturası bu gün geleceği için yarın plaka işlemleri başlıyacak 2006 kasa 2005 ten çok farklı şase ve jantlar siyah önceden gri idi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

gamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 2006
    BBRR hayırlı olsun.
    Bence siyah şase ve jantlar daha güzel duruyor.
    Rengini fotoğrafları koyarsan görürüz...

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bnce yaz geldi kimse motorun üstünden inmiyor benim gibi oyüzden de foruma giremiyor
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

birdents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RX 125

Hayırlı olsun

BBRR hayırlı olsun,

Bir arıyorum o zaman global'i. Bu arada resim varsa isteriz. Saygılar.

söz verdiğim gibi tatil resimlerinin bazılarını yayınlıyorum...
    ankaradan-bodruma-oradan geze geze alanyaya kadar uzanan ve ankarada noktalanan 1700 km lik nefis bir deneyim oldu benim için..

ben kızarkadasım yola cıkmadan önce son bir fotoğraf çektirelim dedik;

bir benzin istasyonunda mola verirken;

antalya yolları taştan sen çıkardın beni baştan...
    polisin kask uygulamalarına deli olduğumu söylemeliyim...

antalyada turlarken bu aynalara yansıyan görüntülerimiz çok hoşumuza gitmişti;

lautreamont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paylaşımın için teşekkürler...

Bu arada hala satamadın mı makinayı?

Tesadüf ki ben de hala alamadım heuheuheueh

Bu arada memnun kaldın mı makinanın performansından?

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    birdents motoru getiren firma değişti global aldı motoru ve özellikle satış sonu müşteri memnuniyetine çok dikkat ediyorlar...her yedek parça var..
    ben şu an gt 250 ye geçiyorum motor dün geldi ama faturası bu gün geleceği için yarın plaka işlemleri başlıyacak 2006 kasa 2005 ten çok farklı şase ve jantlar siyah önceden gri idi
    Barış abi hayırlısı olsun aylar önce ilk girdiğimde sana bu makineyi sormuştum tavsiyen doğrultusunda sipariş verdiğin motosikletin tamamen aynısını aldım şimdi çok memnunum kazasız belasız inşallah...
    Arkadaşlar alt devirlerde bakım sonrası tık tık diye ses geliyor motordan sanırım sübaplardan kullanmıyorum şimdilik iş dolayısıyla ertuğrulda aynı sorunu yaşamış servis ayar yapmadım dedi ama bakacağız artık endişelendiriyor aslında...

cem.alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selamlar

Bende aranıza yeni katıldım soneri tanıyanlar olabilir bende abisiyim motor gayet iyi aldığım gun test amaçlı biraz yuklendim 155 gorunce gaz kesdim....

hızlı seri frenleri saglam bir makina benim amacım surat olmadığı için 250 cc bence gayet iyi arab sollamalarda yada ramplarda hiç sorun olmadı persembe gunu bir hafta olacak ve su an 750 km de motor

herkese hayırlı suruşler

pazar gunku katılama hepiniz bekliyoruzz....

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar nette buldum, gt 250 ile benzerliğe bakın, ilginç

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar nette buldum, gt 250 ile benzerliğe bakın, ilginç
    Honda Hawk GT650.. Bir efsanedir

Bu arada yine kapak olmus Hyosung... Bu sefer Gelin Dergisi'ne

http://www.gelindergisi.org/

freeboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 250,Hyosung GT250R

Sele yüksekliği

Arkadaşlar,bende iki hafta önce GT250R aldım.Fakat selesi bana biraz yüksek geldi yere daha sağlam basmak istiyorum.Bunun çaresini bilen varmı?Bana önerebileceğinizi bir çözüm varmıdır?

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı freeboy adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar,bende iki hafta önce GT250R aldım.Fakat selesi bana biraz yüksek geldi yere daha sağlam basmak istiyorum.Bunun çaresini bilen varmı?Bana önerebileceğinizi bir çözüm varmıdır?
    GT250R'da amortisör ayarı bulunmakta, istersen servisinde yaptırabilirsin. ama unutma alçaldıkça amortisörün sertleşecektir.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler