Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R

istinyeden alınan motorlarda yokmuş bende ve contide yoktu bikaç kişi daha geldi onlardada yokmuş sanırım toplarken fazla zannedip vidalamamışlar...
    yellow storm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hemen motorumun üstünde dediğin yerlerdeki boş yerleri resimledim ilk resim sağ taraf ikinci ise sol taraf ...1 numara ile işaretli yerler boşluklar 2 numara ile işaretli alanlar ise aynı özelliğe sahip ama kullanılan diğer kovanlar ama burda unutulan bişi yok ..bu iki somun kovanı daha sonradan ilave edilecek bir aksesuar veya başka bir şey için montaj yeri amaçlı konulmuş yukarda bir çıkışı olmadığından hiç bir şeyi tutmuyor...kısaca anlatmak gerekirse sürüş emniyetine hiç bir sakıncası yok ..

[B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

TEASER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mayıs '06
    Alıntı BRAVA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla bilmiyorum ki... ben ööle yadım fiyatını ama piyasasına göre bakarız duruma.. yaparız bir ayarlama gerekirsen... Dostum nasıl bir ayarlama yapabileceksin merak ettim
    ayarlama isteyen arkadaş bana bi şiii söölerse duruma göre ok veya değil derim... ;)
    hocusfocus

asaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 r
    sağolun verdiğiniz engin bilgiler için bir önceki sayfadaki sorularıma...

BRAVA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    ayarlama isteyen arkadaş bana bi şiii söölerse duruma göre ok veya değil derim...

Dostum motor senin fiyatınıda sen söylersin.Birde merak ediyorum seni üzen hiç bir tarafı varmı yoksa neden satıyorsun

Motosikleti
    GT250R
    lastiğin jantla beraber kalınlaştırılabileceğini daha önce konuşmuştuk ama değiştiren hiç olmadı sakin ol mesajlarına er yada geç cevap alırsın bilen biri varsa yoksa zaten alamazsın.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen motorumun üstünde dediğin yerlerdeki boş yerleri resimledim ilk resim sağ taraf ikinci ise sol taraf ...1 numara ile işaretli yerler boşluklar 2 numara ile işaretli alanlar ise aynı özelliğe sahip ama kullanılan diğer kovanlar ama burda unutulan bişi yok ..bu iki somun kovanı daha sonradan ilave edilecek bir aksesuar veya başka bir şey için montaj yeri amaçlı konulmuş yukarda bir çıkışı olmadığından hiç bir şeyi tutmuyor...kısaca anlatmak gerekirse sürüş emniyetine hiç bir sakıncası yok ..

şimdi benimde aklım karıştı çünkü bunu söyleyen servis elemanı bundada koymamışlar dedi bnde şok oldum duyunca eğer conti okuyosa cevap verecektir o daha iyi biliyo hangi vida olduğunu boş olarak senin resimdeki vida gözüküyo ama contide onaylarsa ozaman servisteki elemanın hatasıdır diecez bnde tırsmıştım 4.000km yol yaptım gidon vidalarından birkaçı eksik olarak die
    yellow storm

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekrar ediyorum bu yerlerin sürüş güvenliği ile hiç bir alakası yok sadece buraya monte edilecek bişey için konulmuşlar zannedersem gt 250r da aynı parçayı kullanıyo ve onda buraya bişey monte ediliyo ...ilk fırsatta gt 250 r daki bu bölümüde inceleyeceğim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

asaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 r
    teşekkürler trasher

TEASER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mayıs '06
    Alıntı BRAVA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayarlama isteyen arkadaş bana bi şiii söölerse duruma göre ok veya değil derim...

Dostum motor senin fiyatınıda sen söylersin.Birde merak ediyorum seni üzen hiç bir tarafı varmı yoksa neden satıyorsun
    ok 7000 taban rakamım... zaten 7000 e soran var sahibinden deki ilana... hayırlısı demek lazım.... neden satıyorum; çünkü ya cbf 600 ya da bandit almayı düşünüyorum kısmetse...
    hocusfocus

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trasher
    birde eğer servisi yetkili servisdlerde yaptırmazsan 2 yıl veya 30000 km olan garanti şartlarını yerine getirmediğin için motorun garanti kapsamı dışı kalacaktır..bunuda göz önüne al
    peki garanti için millet kazamı yapsın... (kaza yapsın demiyorsun ama) teknik servisler istediği gibi geçirsin... sen de motordan soğu... şu kalitesiz servisleri nerelerden bulurlar hiç anlamadım...

dışarda bir bakım yaptır adam gibi git ustaya.. motor da sana istediğin performansı versin... bana göree...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    GT250R

T.C SANAYİ BAKANLIĞI ONAYLI

ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ONAYLI (Türkiyenin ilk resmi onaylı Yakıt tasarruf parçasıdır.Öncelerden itibaren halkımız çeşitli bu tip ürünler alarak kandırılmış ve haklarıyla oynanmıştır.Bu tip ürünlere Önyargıda haklı olan halkımızı 2 üniversiteden belgeli EKOYAK ile gerçek performansa davet ediyoruz.)

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ONAYLI
    % 18'e Varan MAKSIMUM YAKIT TASARRUF garantisi
    Bir icat değildir, bilimsel verilerden faydalanılmış, bir uygulama tasarımıdır.
    Dünya 50 yıldır kullanıyor, biz şüphe ile bakıyoruz.

ŞU ANDA BAZI ARAÇLARDA FABRİKA ÇIKIŞINDA ORJİNALDE MEVCUT, KULLANIYORUZ FAKAT KULLANDIĞIMIZIN FARKINDA
    DEĞİLİZ...
    (Amerikada 2 araç markası orijinal araç çıkışlarında bu üründen kullanmaktadır.)

Sistemin çalışma prensibini, Amerikalı uçak mühendisi Simon Ruskin 1950'li yıllarda açıklamıştır, daha sonraları geliştirilen ve değişik alanlarda faydalanılan bu bilimsel veriden yola çıkarak imal edilen EKOYAK®; yakıt içindeki hidrokarbon zincirlerini parçalayarak, para hidrojenin daha yüksek enerjili Ortho hidrojene dönüşümüne yardımcı olmaktadır. Bu dönüşümün olması için, yakıtın yeteri kadar kuvvetli bir manyetik akımdan geçmesi gerekir.
    Başka bir ifade ile işin püf noktası; petrol türevi yakıtları oluşturan Hidrokarbonların (para hidrokarbon), manyetik etki ile değişen kararsız yapısından faydalanılarak, daha yanıcı daha yüksek enerji veren yeni yakıt(ortho hidrokarbon) meydana getirilmesidir. Söz konusu manyetik etki EKOYAK® tarafından yakıta uygulanmaktadır.
    EKOYAK® içinde bulunan 9000 ila 12000 gauss gücünde Neodmium manyetikleri sayesinde bu görevi başarı ile yürütür. Bu işlemin tabi sonucu olarak, çok kısa süre için değişen yeni yakıtınız daha fazla enerji vereceğinden daha fazla yol gidersiniz veya ekoyaklı sistemden daha fazla ısı alacaksınız
    Kullanmakla ülke ekonomisine katkıda bulunduğunuz gibi çevre kirliliğini de önlemiş olacaksınız. Unutmayın EKOYAK ın tasarruf sağlamaması mümkün değildir. "

BAKIM GEREKTİRMEZ, TAKIN VE UNUTUN... O GÖREVİNİ YILLARCA EKSİKSİZ YAPAR.

Yakıt borusu üzerine monte edildiğinden, içinden geçen yakıttaki hidrokarbonların rezonansına sebep olur. Rezonans halindeki moleküller, oksijenle birleşmeye yani yanmaya yatkınlıkları itibariyle, en yüksek enerji seviyesinde yanarak yakıttan istenilen faydayı verir. Aracınızı çalıştırdığınızda, yakıt deposundan gelen yakıt, karbüratör veya enjektörden, yanma odalarına gönderilir, burada hava içindeki oksijen ile birleşerek yanar, bu yanma işlemi ne kadar yüksek enerji vererek gerçekleşirse, yakıttan alınan verim o kadar yüksek olur ve yakıt için ödenen bedelin karşılığı o oranda alınmış olur.
    Son teknoloji ürünü olan günümüz araçlarında kullanılan yakıttan en üst düzeyde fayda sağlandığı inkar edilemez bir gerçektir, fakat petrol ürünlerinde parahidrokarbonların daha yüksek enerjili, Ortho hidrokarbonlara dönüştürülerek depolanmasının teknolojik olarak imkansız olması nedeni ile petrol şirketleri bu dönüşümü yaparak yakıt satamazlar, ancak para hidrokarbon içeren yakıt -273 derece ye kadar soğutularak veya 9000-12000 gauss manyetik alan etkisi ile çok kısa bir süre için Ortho hidrokarbon içeren yakıt haline geçer. işte EKOYAK® bu dönüşümü yaparak yakıt pompanıza yakıtınızı hazırlar.
    Yakıt EKOYAK® içinden geçerken, yanmaya hazırlanır, yanma odalarına gittiğinde, yanma en yüksek enerji ile gerçekleşir, verim artar, motor çalışma ısısı düşer, daha az ısınan yağ incelmez, vasfını kaybetmez.
    Çevreye olan katkınızı anlamak isterseniz, EKOYAK® takmadan ölçtürdüğünüz eksoz gazlarını, EKOYAK® taktıktan 2000 km sonra tekrar ölçtürdüğünüzde şaşırtıcı sonuçlar alacaksınız.
    Eğer EKOYAK ın 2 yıl içinde arızalanmasından şüpheniz olursa, geri verebilirsiniz.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı garanti belgesinde belirtildiği gibi yenisi ile değiştirilecektir.

MONTAJI ÇOK KOLAY

Yakıt borusu veya enjektöre yakıt taşıyan besleme borusu (motor çalışırken soğuk olan) üzerinde, yakıt pompası, enjektör veya karbüratörden önceki en uygun yere plastik kelepçeler yardımı ile dıştan monte edilir.

TAKMADAN YAPILAN EMISSION TEST ÇALIŞMASI

Rölantide 2500 devirde
    Hidrokarbon 97.5 14.4
    Karbondioksit 15.45 15.65
    Karbonmonoksit 0.08 0.03
    Oksijen 5.50 3.50

EKOYAK MONTAJINDAN SONRA Rölantide 2500 devirde

Hidrokarbon 16.5 8.0
    Karbondioksit 15.42 15.00
    Karbonmonoksit 0.01 0.01
    Oksijen 5.72 5.85

MOTORSİKLETLER İÇİN UYGUNDUR.

arkadaşlar bu ürün için bilgilerinizi paylaşırmısınız... fiyatı 48 YTL
    yellow storm

GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    Burchuck ,
    bir GV 650 kullanıcısı olarakçok tutanlar arasında bende varım.
    GV 650 siyah 5000 Km de.
    motorun fiyatını biliyorsun (14.950 ytl) bazı bayiler uygun fiyatlara verebiliyorlar.
    Biraz araştırırsan uygun şartlara bulabilirsin. Eğer almayı düşünüyorsan acele etmen de yarar var.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arkadaşlar servislerdeki belirsizlik ve fiyat farklılıkları ile ilgili Global Motorun Resmi sitesinde ki forumda da başlık açılmış.

En yetkili kişi başlığın sonuna şöle bi mesaj yazmış;

Değerli katılımcımız,
    Bu konu bizi oldukça rahatsız etmekte,ve radikal kararlar almaya başlamamıza sebep olmaktadır.
    Servis yetkisi iptaline kadar gidilebileceğini yazı ile tüm servislerimize acilen duyuracak,bize ulaşacak mağdur kullanıcılarımızın da mağduriyetini firma olarak telafi edeceğiz.
    Üzüntülerimizi bildirir,genel anlamda servis iyileştirme çalışmalarımızın başladığı şu günlerde bize bir süre daha destek vermenizi rica ederiz.
    Saygı ve sevgilerimizle...
    Bilgilerinize..

lautreamont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden yazmış olduğum postlar siliniyor?

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    ŞİMDİ BAYİDEN GELDİM. GT 250 R 9400 YTL OLMUŞ . . . ÇOK PAHALI
    Everything goes the way it should...

lautreamont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajlarım niye görünmüyor yahu? allah allahhh

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı lautreamont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajlarım niye görünmüyor yahu? allah allahhh
    kayıtlarda silinen mesajın gözükmüyor, son yazdıklarınıda göremiyorsan öm at çaresine bakalım.

misfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6
    Alıntı Erudite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ŞİMDİ BAYİDEN GELDİM. GT 250 R 9400 YTL OLMUŞ . . . ÇOK PAHALI
    Globalin sitesinde bi değişiklik yok ama.Sen hangi bayiye sordun.

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    İzmir Karşıyaka- girnedeki bayiye. yeni zam geldi dedi. 9400 ytl dedi. bir adet siyah vardı içeride. bende şaşkınlıkla yanlış olmasın dedim. içerdeki birine seslendi genç. Adam: '' Zam yeni geldi GT250 R 9400 ytl '' dedi. Bende hızla uzaklaştım ...

Keeway Superlight 150 de 4099 ytl dedi. çoğu sitede eski fiyat yazıyor. Sitelerin güncelleştirilmesi geç oluyor sanırım
    Everything goes the way it should...

misfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6
    Erudite ilgine teşekkür ederim dostum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler