Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Vl250 Intruder Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    MOTOR
    Tipi 4-zamanlı, SOHC,65° V-twin, karbüratörlü
    Sübaplar 3, silindir başına
    Soğutma sistemi Hava soğutmalı
    Silindir hacmi 248 cm3
    Çap 52,0 mm
    Strok 58,5 mm
    Sıkıştırma oranı 10,5 : 1
    Maksimum güç 24 hp / 8500 dd
    Maksimum tork n.a.
    ŞASİ
    Ön süspansiyon Teleskopik çatal, helezon yay, yağ sıkıştırmalı
    Arka süspansiyon Hareketli kollu tip, helezon yay, yağ sıkıştırmalı, ayarlanabilir çift amortisör
    Ön fren Disk
    Arka fren Kampana
    Ön lastik ölçüsü 90/90-18 M/C (51P) İç lastikli
    Arka lastik ölçüsü 150/80-15 M/C (70P) İç lastikli
    RENKLER
    Renkler Siyah, mavi
    Garanti 2 yıl veya 30.000km

AKTARMA
    Tipi Zincirli

KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Böyle heybetli durduğuna bakmamak lazım Cruiser yawrusu bir araç, oturuşu vs çok rahat, ben gidon açısını pek sevemedim ama olsun. Yalnız hyosung gv250'den 2bin ytl daha pahalı... Bir arkadaşıma fuardan aldık, kullanınca izlenim yazarım buraya...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Çok kaliteli ve oturaklı bir model.Gerçekten verilecek parayı hak edeceğine inanıyorum.
    Ayrıca Kymco Venox'la karşılaştırılınca nasıl görüşler çıkar ortaya merak ediyorum.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

izmirliavukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben bu motoru kullanıyorum. vitesli motorda yeniyim. Bu motor sayesinde endişe etmeden öğreniyorum. Çünkü ağırlığı yüksekliği v.s. tam bana göre. Hakim olmakta zorlanmıyorum. Komşular rahatsız olmasın diye evden biraz uzaklaşıp çalıştırıyorum. bacaklarımla çok rahat bisiklet kullanır gibi evden yorulmadan uzaklaşıyorum. Motor inreuder 800 veya shadowa göre hiçte küçük değil. Yan yana koyduk uzaktan kimse hangisi 250 hangisi 800 ayırt edemiyor. Ben çok memnunum.

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tip güzel ama 800 cc VZ 800 c 800 modeli ile arasında 3500 ytl fark var.Şimdi ben Suzuki alacak olsam neden bunu alayım ki.Akıl var mantık var.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    akıl var mantık var choper alacaksan fazla paran yoksa cin mallarına da para verip rezil olmak istemiyorsan kemri biraz sıkıp bütceni arttırıyorsun ve zar zorda olsa bu motoru alıyorsun yaaaaa...

fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Bencede bir çin malına 3500 ile 6000 arası veripde yok yolda kaldım, yok parçası yokmuş, yok servis hiç ilgilenmediymiş, yok iki kişi oturunca garantiden çıkmış gibi şeylerle sürekli moralin bozulacağına bir kez fazla ver kafan rahat etsin. Suzuki işte daha ötesi varmı. Hem bir çin atasözü derki. "Tui shiaen chiiet, hyati huan gaiyt." Yani, "biz taklit ederiz alemi, ama gerçeği taklitten iyidir aslında."
    Buralardan gitmek lazım. Uzağa , daha uzağa. Hayır hayır, çok daha fazla uzağa.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    ALan var mı. Yazacam diyen arkadaşlar nerede. Bende şu acemiliği yavaş yavaş üstümden atmaktayım. Kısmetse kışa girmeden almayı düşündüğüm motorlardan biri.

Ben şu an için scooter kullanıyorum. Malum denge sorununu ve trafiğe alışmak için ucuz bir şey aldım. Vitesliye geçmek için bu motor doğru karar gibi geliyor. Hız tutkunu değilim o yüzden 800 cc olmuş umrumda değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motor alacağım zaman bende bu modeli düşünmüştüm daha sonra aynı showroomdan aynı servise baktırılmak üzere çin malı motor aldım

nedenine gelince benim aldığım motor bu motorun 1/3 fiyatında (yeni başlayacaklar için motoru devirirlerse v.s. yedek parça fiyatı 1/5 fiyatında)
    her ikisininde 2 yıl garantisi var. Kasko ğcretş 1/4 daha ucuz.

artılarını sayarsak görünüşü çok daha güzel, sürüşü daha zevkli. V motor ve sıvı soğutmalı.

Ben kendim artıları eksileri kendimce kafamda topladığımda çin malını aldım. Açıkcası 250 bir japon kore alacağıma (zaten onlarında 250 lik üretimleri çinde) motorumu büyüteceğim zaman 600 cc ve üzeri bir japon alırım. Yeni başlayacak arkadaşlara servisine dispiratörüne güveniyorsanız ve özellikle 250cc ve altı motor alacaksanız çin malı motor alın derim. Böylece arz talep meselesi sayesinde japonlarda tıpkı şimdi olduğu gibi daha da fazla fiyat indirimine gitmek zorunda kalacaklardırç (böylece motorlarımızı büyütürken de kara geçmiş oluruz)

fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Hem yine bir çin atasözü derki; "rbishi via cunne, chiana geita japone korea seuata macaristan." Yani o çinli ata şöyle demek ister ama açık açık söyleyemez; "para çeker parayı, japonlardaki kadar para bizde veya korede yahut macaristanda olsa bizde biliriz iyi mal yapmayı, ama yok işte ... . ne yapalım sizde idare ediverin gaari."
    Buralardan gitmek lazım. Uzağa , daha uzağa. Hayır hayır, çok daha fazla uzağa.

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Bende scooterdan vitesli motora geçiş yapacağım ve bende ilk başta bu motoru düşündüm. Ama sonra Hyosung ağır bastı. Piston başına 4 sübap ve 28 beygir olmasının dışında sıfır fiyatı daha ucuz olduğu için.. Yani param olsa Suzukiyi tercih ederdim belki ama Hyosung un fiyat / performansının daha iyi olduğunu düşünüyorum.. Sonuçta bir zamanlar ortak çalışan bu iki şirketten boynuzun kulağı geçmesi çokta şaşırtıcı değil belki de
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

danyelsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu motoru kullanan kimse yok mu
    Ben de Ekim sonuna doğru ilk motorumu almayı düşünüyorum ve en son bu motorda karar kıldım. Ancak hala kullanan birinden + ve - lerini öğrenemediğim için de tedirginim açıkcası. Bir test sürüşü veya kullanım tecrübesi yazabilirseniz çok minnettar olurum

Görüşmek üzere

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    kullanan bir arkadaşım var ve süper bir motor. cok daha ucuza çinli versiyonlarını bulabilirsin, ama param var ve kaliteli bir başlangıç yapmak istiyorum dersen Intruder orada duruyor

para var baba
    almışken güzel bişey almak istiorum uzun süre kullanıcam çünkü..
    siteyi uzun zamandır takip ediyorum aklımda bir sürü model vardı en son Hyosung GT250 R ile Suzuki VL 250 den birine kadar düştüm. Hyosung la ilgili çok bilgi var sitede hepsini okudum neredeyse hepsi olumlu yorumlar.. Neredeyse japonlar kadar kaliteli olduğu, ii başlangç motoru olacağı vs .. Ama dedim ya kaliteli bi motorla başlamak istiorum o yüzden suzuki biraz daha içime siniyo açıkcası...
    Mesela hyosung ile ilgili
    http://www.motosiklet.net/forum/show...hlight=cbf+250
    deki gibi biraz daha doyurucu bilgi alabilsem.. Çünkü vl250 çok güzel bi motor bence de ve sitede bir sürü motorla ilgili başlıklar bulunabiliyorken suzuki ile ilgili çok az var..

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    sen kardeş önce kendine uygun türü seç bence

çünkü hyosung gt250r ile vl 250 ayrı türler
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    illede japon olsun ister çamurdan olsun
    oda japonun motoru her kim olursa olsun
    kemaalll la olum 250lik bu alet 800 degil
    cem kardeşim bide fiyatları falan yazıversen şöyle servis agı hakkında bi kaç bilgide fena olmaz
    malum arayışlardayım

Tabi doğru diyosun türleri farklı 2 motorun ama 2 side hoşuma gidiyo napiyim bakalım aslında bide yakından görüp üstüne binmek gerek galiba

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motosikleti hiç kullanan yok mu?

Başlangıç motoru olarak düşünüyorum fakat hakkında başka konu bulamadım.

Nereden bilgi alabilirim?

işe bak 8 aydır kimse yazmamış buraya

merhaba ben birazdan almaya gidiyorum .. 1 seneye yakın kafayı kırdıktan sonra suzuki dedim :-) ilk motoru olan acemi olarak görüşlerimi yazıcam .. burası canlanır umarım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler