Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

yamaha TZR Race Replica

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    http://www.yamaha-motor-europe.com/p...?view=techinfo

Bu forumda CBR 125 ile ilgili yeterince yorum yapıldı.Bazı arkadaşlar bunun iyi ve kaliteli bir başlangıç motoru olduğunu savunurken , bazılarıda inatla sonundaki R harfine ve şekline aldanıp 125 cc lik bir race motor olduğunu savundu.

Şimdi aşağıdaki resimlere bi bakın isterseniz, eğer ki sadece görüntüsüne bakıp cbr a race diyorsanız , alttaki yamahanın görüntüsü bence cbr dan daha güzel...

Engine
    Engine type 2 stroke, monocylinder
    Engine cooling Liquid cooled
    Displacement 49.7cc
    Bore x stroke 40.3 x 39mm
    Compression ratio 11.5 : 1
    Maximum power 1.3kW @ 5,500rpm
    Maximum torque 2.58Nm @ 5,500rpm
    Lubrication system Separate lubrication
    Carbutator PHBN 16
    Ignition system Electronic (CDI)
    Starter system Electric
    Transmission system Constant mesh, 6 speed
    Fuel tank capacity 13.8 litres

FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Kapak olmuş

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Kategorisinde yarışları olursa neden olmasın?
    I'M BACK !!!

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    abi bu motor un üzerindeki adam çinli boyutlarını hesaplarsak benim altımda çocuk bisikleti gibi durur heralde
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

Motosikleti
    YZF - R6

Eğer ki maksat görüntüyse alın size görüntünün kralı

Replica nın ne demek olduğunu bilmeyen veya bildiği halde işine gelmeyenlere duyurulur...

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Bu motor 50cc lik diil mi?
    0 Rh (+)
    06 - 09

Motosikleti
    YZF - R6
    evet 50 cc lik bir replica , rossinin motorunun replicası...

Tıpkı gerçek repsollerin replicası olan Cbr125 gibi

Motosikleti
    vespa px 150
    Bi scooter daha iyi başlangıçtır en azından yanları kapalı ayak toplanabilen modeller.Düştüğünde ayakların motorun altında kalmaz.Ayrıca bence başlangıç olarak cbr125 o kadar da iyi olmaz.125e aldanmayın bence.Tabiki racing motor deil fakat yinede seri olacaktır.Ama isteyen kullanabilir bişey diyemem bu benim fikrim.Saygı duyarım

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Güzel alet, çok ufak değilse ve gelirse bundan alırım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    1.3 kw...!!! Bu ancak mopedlerle yarışır ,onlarada geçilir. Boşversene

(Allahallah birde 6 vitesi var o güce yetmez 6 vites 7 olsaydı bende alırdım)

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    CBR 125 gücü az olmakla beraber, oturuş pozisyonu açısından bir super sport başlangıç motorudur. Bilmiyorum hiç Twister, YBR 125 ve CBR 125'e kıçını koymuş mu bu konuşanlar ama... Malum kıçtan ırak olan, akıldan da ıraktır demişler.

Aynı özelliklerde daha iyisi üretilene kadar en iyisi "o".
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    YZF - R6
    Belki türkiyede ki 125 cc başlangıç motoru eksikliğini gören yamaha bunlara 125 lik motor koyup gönderebilir....

Cbr a en sonunda bir rakip çıkar böylece, çünkü diğer rakip olarak gösterilen motorlar ya aprilla RS veya Cagiva mito gibi 2 zamanlı gerçek race ler veya zealsun veya diğer çinçanglar gibi kalite problemi olan Cbr kopyaları....

WW transporter reklamları gibi Cbr ın felsefeside ;

"Biz daha iyisini yapana kadar ,en iyisi bu...."

Motosikleti
    2006 cbr 125

tencere dibin kara..seninki benden kara

yani sizin olaynız aynen bu arkadaslar.sizler cbr 125 sahiplerini motorlarından sogutmak için burdasınız ve bu yaptıklarınıza birinin dur demesi gerekiyor.arkadaslar o resimler 50 cc.yani bunu düşünün bi akıllı baslı 50 cc ya.hani mobylette olanlarla aynı bir zamanlar herolar vardı iki vitesli onlarla aynı motor gücü.yamahanın 125 lik sınıfta ürettiği makineller malümünüz ybr var cbr la eslestirebilcek olan oda tozunu yutar.50 cc lik bu makina lar ancak vitrine konur.iki kişi bayır cıkarmı acaba.ya bide biz sadece cbr 125 e görüntü icabı iyi hos güzel motor yapmıs honda demedik.sen motordan anlmıyorsun yada etrafa savuracak paran cok.motor alırtken ben sahsen motoruna ve öz.motor kadro uyumuna.fiyat mal orantısına görüntüsüne kalitesine bakarım yani fiyatıyla da makul olcak.aprilla nın 125 lik rs modeli 8000 ytl civarı diye biliyorum ben.ona okadar vereceğime alırım 600 lük makina ikinci el.he bu ikisine verecek param yoksa cebimde 4500 ytl varsa ve racing tadında görüntüsünde hem havalı hemde kaliteli bir motor istiyorsam cbr 125 alırım.ayrıca racing makine değil diyorsanız cbr 125 ile bir arastırma yapın derim cbr 125 in yarıs resimlerini görürsünüz.ben sahsen o resimlerdeki motora para vermem kşim bilir kac para bide.50 cc lik motora ver bi sürü para akıl işi mi

Motosikleti
    2006 cbr 125

işte efsane

kabul edin bunu.ama isterseniz etmeyin sizin bilceğiniz iş
    ama sunu bilin bunu dünya kabul etmiş

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Türk dil kurumu şöyle söyler.

Efsane:

1- Eski çağlardan beri söylenegelen, olağanüstü varlıkları, olayları konu edinen hayalî hikâye, söylence

2-Mecazi Gerçeğe dayanmayan, asılsız söz, hikâye vb:
    "Hamdi'nin hayatına dair uydurulmuş efsanelerden birisi de, onun müthiş bir aşk yüzünden bu hâle geldiğidir."- Y. K. Karaosmanoğlu.

Allah'mı söyletti.

Şaka bir yana ,arkadaşlar Race motorlara uyuz olurum ama. Öldürdüğümüz yiğidin hakkınıda vermek gerekir ki, fiyatına göre rakipsiz motor... Keşke biraz dada iri kıyım olsaydı.

yageo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Arkadaşlar bu CBR125 düşmanlığını anlıyamıyorum.Ben 1 senedir kullanıyorum gayette memnunum,boyumun 1.83 olmasına rağmen.Herkes bir laf söylüyor yok küçükmüş,yok lastikleri inceymiş.Beyenmeyen alıpda binmesin kardeşim.Ben motora binmeyi cbr125de öğrendim,en azından motora hakim olabilmesini öğreniyorum.İleride durumum müsait olursa cbrin 600lüğünü almayı düşünürüm.Enazından kalite adı honda.Başlangıç motoru içinde gayet güzel bir alet bence.ayrıca dışarıda gayet güzelde ilgi çekiyor.anlayana arkadaşlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Yok canım Bizim kimseye düşmanlığımız yok .Benim kızdığım nokta bazı sahiplerinin bu motoru başlangıç motoru olarak değilde safkan yarış motoru olarak lanse etme çabasında olmaları . O kadar.

Motosikleti
    YZF - R6
    Bakın arkadaşlar anlamak istemediğiniz konu şu , burada kimse Cbr 125 e dandik motor , işe yaramaz gibi laflar etmiyor.Kimsenin böyle bir düşüncesi yok.En azından kendi adıma böyle bir düşüncem yok.....

Cbr için düşüncelerim şunlar....

Cbr 125 ülkemiz de satılan en iyi BAŞLANGIÇ motorudur.İyilikten kastım motor ve parça kalitesi, ayrıca servis güvencesidir. Bu motoru race geçiş motoru olarak adlandırabiliriz mesela.Oturuş pozisyonu race e benzediği için ileride gerçek bir race alacak olanlar için antreman olur bu motor.

Cbr için bazı arkadaşların yazdıklarına katılmadığım hususlar.

* Cbr hiçbir zaman race bir motor değildir.Model kodunun sonundaki R harfine aldanmamak gerekir. Bir race den daha yüksek ve motor kapasitesi race olamayacak kadar düşüktür.

* Eğer ki Honda mühendisleri Cbr ı gerçek bir race yapmak isteselerdi , o motordan 25-35 Bg arası güç çıkartabilecek teknolojiye sahip olduklarını düşünüyorum.Ancak o motoru 4500 ytl ye değil en az 6-7 bin ytl ye satacaklar ve böyle satış rakamlarına ulaşamazlardı.

* Görünüm olarak diğer başlangıç motoru sayabileceğimiz . Cg - ybr veya çinli motorlardan daha güzel buna katılmamak mümkün değil.

* Ancak bu görüntü ne yazık ki bazı Cbr sahiplerini yanıltıyor.Ve kendilerini kaybedip anlamsız yorumlarda bulunıyorlar.

* Cbr 125 i aprilla Rs , Derby gpr 125 veya Cagiva mito gibi 2 zamanlı gerçek 125 lik race ler ile karşılaştırmak abes olup , şu an için Cbr 125 i başlangıç kategorisinde zoryalayaca bir rakip bulunmamaktadır.

* Cbr 125 e modifiye yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, fayda-maliyet analizini iyi yapmaları.fazla bir para harcamaya değmez diye düşünüyorum.

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Motosikletleri 5 ana kategoride sınıflandırmakta fayda var.

Scooter - cruiser - road - sport - off road

Bu 5 sınıf konusunda kimsenin bir itirazı olacağını sanmıyorum.

"Başlangıç" motoru dediğiniz şey de Türkiye'de olmasa da Avrupa Ülkelerinin çoğunluğunda uygulanan belli bir yaşa kadar kişiye tanınan maksimum silindir hacmi sınırlaması sonucu ortaya çıkmış bir terimdir. Bu hacim benim bildiğim kadarı ile 17 yaşa kadar 125cc dir.

Bu açıdan bakıldığında CBR 125 bir başlangıç (genç) motoruyken biz hala onu yukarıda belirtilmiş olan 5 kategoriden birine koymak durumundayız. Çünkü bu "başlangıç" motorları içinde endurolar, scooterlar, cruiserlar ve road(yol) motorları da var.

Bu 5 kategori motorların silinidir hacimlarinden ya da beygir güçlerinden bağımsızdırlar.

Durum böyleyken CBR 125'i hangi sınıfa sokarsınız? Scooter, cruiser ve off road kesinlikle kabul edilemeyecek sınıflar. Geriye Road ve Sport sınıfları kalır. Ben CBR'nin YBR ile aynı sınıfa konulmasının dizayn ve estetiğine bir haksızlık olacağını düşünüyorum. CBR 125'in spor sınıfına girmesinin onun motor hacmi ya da beygir gücü ile ilgisi yoktur. O fiziksel özelliklerinden ve taşıdığı ruhtan dolayı spor sınıfına girer.

Race olayına gelince; eğer herhangi bir motor bir pist yarışına katılabiliyorsa zaten otomatik olarak yarış motoru olmaz mı? Yarın mobilet yarışı yapılsın, yarışa katılan mobiletler yarış motoru olur. Yarış motorunu yarış motoru yapan yarışma özelliğidir. Başka ne manaya gelebilir?

CBR 125 göz zevkini okşayan, şehir içi kullanımda kullanıcısı tatmin eden, güvenilirliğini kanıtlamış spor tipli bir motosiklettir. Yarışlara katılanları da racing dir.

Saygılarımla.
    I'M BACK !!!

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    CBR 125 düşmanlığı diye bişi yok sadece bu motorun çapının ne olduğunu anlatmaya çalışan aklı selim bir topluluk var 4 zamanlı 125 cc race olmazz olsa tükkan sizin zaten olsaydı moto GP de de 4 zamanlılar yarışırdı 125 ve 250 cc ler 2 zamanlı...... performans ve güç için bu şart!!!!!!!!!

125 cc race dediğin Aprılıa Rs 125 yada Derbı GPR 125 gibi olur 2 zamanlı olur ama performans ve güç elde edersin sürat elde edersin bakınız Aprılıa Rs 125'e 175-180 km hızlara ulaşabilen ufak modifikasyonlarla 200km hızı geçen bir cihaz o yüzden de arka lastiği de race lastiği gibi olması gerektiği gibi kalın derbı nin de öle HAYALBUYSA arkadaşımızın örnek verdiği resmini koyduğu 50cc lik yamaha motosiklerinin arka lastiğini de dikkate almanızı öneririm

BAŞLANGIÇ CC Sİ 125 DEĞİLDİR

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler