Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Truva Tr 250-4

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TRUVA 250/4 2006
    Selam arkadaşlar bede epece araştırdıktan sonra truva kullanıcısı olan bir kardeşinizim şu anda motorum 400 km de yani rodajda şimdilik bir sorun yaşamadım.Fakat rodaj yağını değiştirmek için servisine gittiğimde 20*50 yağ koyuldunu öğrendim yaptığım araştırmalar neticesinde seri makinalara 10*40 yağ koyulması gerktiğinin öğrenerek 10*40 yağ koydurtup öyle kullanmaya başladım şimdi motorum daha performanslı çalışıyor.Butip makinalara 20*50 yağ koymak sakıncalı imiş yağ kanalları küçük olduğu için yağ ısınmadan incelmiyor ve hemen yağlama görevi yapmıyormuş buda motorun ömrünü kısaltıp performans düşüklüğüne sebep olduğunu söylediler yani kısa zamanda motoru elinize alıyorsunuz.Kullanan arkadaşlar bu konuya önem vermeli bence bir diğer sorun motorla beraber gelen yağ o kadar inceki adeta mazot gibi ilk 200 km de mutlaka yağ değiştirilmesi gerekli.10*40 yağ biraz daha pahallı fakat 10 000 km yol yapmanızı sağlıyor. Truva kullanıcısı arkadaşlar bir akşam toplanalım hem tanışmış oluruz hemde daha iyi değerlendirme yaparız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    bigking verdiğin bilgi için teşekkürler bende yakında değiştirecektim servise gidince söyleyeceğim 10 40 koysunlar. Evet sayımız yakında artınca bir gezi yapalım. gupilya Ankara'da. o DA Ankara temsilcimiz olsun.
    ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun

crazytown_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende bugün veya yarın motor alıcam truva almak istiorum hem tip hemde servis açısından kesin almalımıyım yoksa daha da araştırayımmı?
    sadece hız yaparım gerisine karışmam

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    düşünme al derim.

Bugün 300 bakımını yaptırdım. CBC Servisten Cihan abime ve Hakan'a teşekkürler kendileri binecekmiş gibi ilgilendiler.

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Yeni Anket... Uğrayı verin.
    Yeni bir Chopper/Cruiser 250cc alacak olsanız hangisini tercih ederdiniz?
    http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Yağ Değiştirecek Arkadaşların dikkatine:

Değerli katılımcımız

SAE sınıflandırmasında derece “W” harfi ile ayrılan iki rakamdan oluşur. W, winter yani kış anlamındadır ve yağın düşük sıcaklıktaki viskozitesini gösterir. Örneğin 10W-40’taki “10W” gibi. Bu rakam ne kadar düşük olursa yağ o kadar ince olacağından, bu bize aynı zamanda yağın düşük ısılarda ne kadar akıcı olacağını ve motorun ne kadar kolaylıkla çalışacağını da gösterir.İkinci rakam yağın yüksek ısı viskozitesini verir. 10W-40’taki “40” gibi. Bu rakam ne kadar yüksekse, yağ sıcakken o kadar viskoziteli, yani kalın demektir. (Akıcılık Derecesi (Vizkozite) :
    Bir sıvının dar bir boğazdan akabilmesine o sıvının akıcılık derecesi denir. Bu, belli bir hacimdeki sıvının belli bir çaptaki delikten akma zamanıdır. Akıcılık derecesi vizkozite ile ifade edilir )

Yağınız 10W-40 ise soğukta 10W gibi ince, sıcakta ise 40 viskozite yağ kadar kalın gibi davranır. Burada önemli olan viskozite aralığını seçerken kışın tahmini en soğuk, yazın ise tahmini en sıcak derecesine dikkat etmektir.

İmalatçı firma motosikletinizde – 10 derece ile + 40 derece arasında SAE 15W40
    – 20 derece ile + 40 derece arasında SAE 10W40
    – 30 derece ile + 20 derece arasında SAE 5W20 önermektedir.

Yüksek kaliteli dört zamanlı bir motor yağı motosikletinizin kullanım ömrünü uzatacaktır.
    Hyosung Shell Advance Motosiklet yağlarını tavsiye eder.

Bilgilerinize sunar, güvenli ve emniyetli sürüşler dileriz,

Saygılarımızla,

Özcan Ekici

Global Motor A.Ş.
    Satış Sonrası Hizmetler Müdürü (Yandaki müdürlük başka hangi firmada var bilmiyorum) Truva'yı tercih nedenim işte bu

kedicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya b u modeli dört beş yerde gördüm. Kullannan arkadaşlar biraz bilgi verse.

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    oylama var en iyi custom motor markası hangisi diye . lütfen oylayın sizde .

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=12269

sizde katılın oyunuzu kullanın doğru olan kazansın böyle olmaz model sayfasında reklam ediyorlar sonra girip manüple etmeye çalışıyorlar oylamayı
    Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Aziz Üstad Mehmed Akif Ersoy

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Bugün 450 km'yi devirdim. Şu an için önemli bir sorun yok ancak vites geçişlerinde ufak bir problemim var. Boşa geçirirken zorlanıyorum. Bu problemi yaşayan başka arkadaş var mı? Şanzımanla ilgili olabilir diye düşünüyorum. Önümüzdeki hafta servise uğrayıp soracağım nedir ne değildir diye.

Kullanım oldukça keyifli hale geldi vibrasyon gittikçe azaldı. Üst devirlere arada bir çıkıyorum. Kısa aralıklarda 4000-5000 deviri geçiyorum.

Bugün TRUVA'lı oldum

Motorumu bugün aldım , daha önce tecrübem olmamasına rağmen attım kendimi yollara saatler nasıl gecti anlamadım ilk günde 50 km yol yapmısım bütün ankaranın altını üstüne getirdim, daha plakası bile takılmadı yarın takılacakmıs öyle cıktım yola ama gariptir yada sanstır 1 tane bile trafik polisi ile karsılasmadım ,ilk gün biraz zordu ama sonrası daha güzel olucak nasıl olsa bugün tanıstık onunla , bu uzun sürecek bi ilişkinin ilk günü . Vites geçişlerinde zorlandım ,motoru kaldırırkende öyle , park sorunları yasadım günün sonunda park ederken motor devrildi , kaldırırken yere benzin akıttığını gördüm ve motorun altında sallanan ince beyaz bir hortum yarın servise gidiceğiz.
    arkadaslar bu camiada cok yeniyim ankarada yasıyorum
    birikimlerimi sizle elimden geldiğimce paylaşacağım .

sağlıcakla kazasız belasız günler.

Kalleş Papaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    desertnight
    hala senden başka kullanıcı bulamıyorum. firma ise çok iyi sattıklarını söylüyorlar. anlamadım ama neyse! bugün ben de fiyat hakkında biraz pazarlık yaptım. iyice alıcı gözüyle bakınca motor bana büyük geldi. biraz gözüm korktu diyebilirim. haftaiçi halledebilirsem heralde ben de bi truva alıcam. bakalım...

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    seyrialem hayırlı olsun eminim kısa sürede alışırsın.
    Kallaş Papaz Truva kullanıcılarının netle arası yok sanırım. Satışlarla ilgili benim motoru aldığım bayiide de durum farklı değil gerçekten yetişmekte zorlanıyorlar. Motor gerçekten iri; fotolarda açıdan dolayı küçük gözüküyor. Ancak şunu söyleyebilirim, yerden yüksek ve kalıplı bir motor. Ayrıca sürüşü çooooook zevkli.

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    benimki bugün 300 km oldu ve şimdiye kadar yaklaşık 40 YTL lik benzin yedi. bir kere süper bir kere de kurşunsuz koydum. saatte 40 km yi geçmemeye çalışıyorum. bunu aldığım yer sıkı sıkıya tembih etti. kullanma kıulavuzunda da benzer bilgiler var gibi hatırlıyorum. kullanım esnasında 4000 deviri geçmiyorum. motor koruma demiri, ön cam, ayaklıkların ve sisi barının standart donanım olarak verilmesi önemli bir avantaj. çantasının olmaması ise dezavantaj. aslında çanta hızı kestiği için olmasa belki daha iyi. ama diğerleri gerekli. Truva 250 Tr ye benzer motorları satın alanların bizimkinmde standart olan donanıma sonradan para vermeleri mantıksız. nerden baksanız 250 YTl tutuyor. örneğin motor koruma demirine kanuni motaj dahil 150 YTL istiyor. Truva'da şirketten. motor soğukken vitesler zor geçiyor. sonradan alışıyor. Şimdilik benden bilgiler bu kadar.

Motosikleti
    TRUVA 250/4 2006
    desertnight senin mototorun boşa geçmeme problemi vardı ne oldu servisle görüştünmü

kartalizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 ALMAN MZ ETZ 251
    hayırlı olsun
    kartalca.68@hotmail.com

Motosikleti
    Truva 250 TR
    bugün (10.05.2006) Ulus (Ankara) YİBA çarşısına örümcek almaya gitmiştim. motoru YİBA'nın yanına bıraktım. yaklaşık yarım saat dolaştıktan sonra geldim, ilk başta bir koku ardından yerde bir akıntı; depodan benzin akıtıyor. yeni benzin aldıydım onun için fazla benzin nedeniyle akıtıyor zannettim. yola çıktım ancak benzin akıtmaya devam etti. Taş Han'a vardıydım ki tırsmaya başladım.zaten serviste Aydınlıkev'de, geri döndüm doğru servise. Saat 17 olmuş. Sağolsunlar hemen ilgilendiler ve yaklaşık bri çay içimi süresinde sorunu çözdüler.
    Tahminime göre (motor 350 km) kullanım süresine göre en az hafta da bir orasını burasını sıkmak lazım. söylüyorlardı da önemsememiştik. bundan böyle tüm cıvatalar her pazar sıkılacak.

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı gupilya adlı üyeden alıntı
    bugün (10.05.2006) Ulus (Ankara) YİBA çarşısına örümcek almaya gitmiştim. motoru YİBA'nın yanına bıraktım. yaklaşık yarım saat dolaştıktan sonra geldim, ilk başta bir koku ardından yerde bir akıntı; depodan benzin akıtıyor. yeni benzin aldıydım onun için fazla benzin nedeniyle akıtıyor zannettim. yola çıktım ancak benzin akıtmaya devam etti. Taş Han'a vardıydım ki tırsmaya başladım.zaten serviste Aydınlıkev'de, geri döndüm doğru servise. Saat 17 olmuş. Sağolsunlar hemen ilgilendiler ve yaklaşık bri çay içimi süresinde sorunu çözdüler.
    Tahminime göre (motor 350 km) kullanım süresine göre en az hafta da bir orasını burasını sıkmak lazım. söylüyorlardı da önemsememiştik. bundan böyle tüm cıvatalar her pazar sıkılacak.
    Geçmiş olsun. Bu hatırlatman çok güzel bana da serviste bahsetmişlerdi bende pek önemsememiştim. Bundan sonra bende her Pazar temiz bi elden geçireceğim. Bu arada bu modellerde vites geçişlerinde sorun genelde varmış. Kanuni Seyhan 250'lik topicinde de bundan bahseden arkadaşlar var. Motor soğukken oluyor. Yoldayken yapmıyor.

Motosikleti
    Truva 250 TR
    servistekiler "alışır alışır" diyorlar bekliyoruz bakalım alışacak mı diye. sonuç ta ilginç vitesin ilk başta zor, zamanla kolay geçiş yapması.

mesut51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok!!
    desertnight dostum salcano topiğini de sen açmışsın ben şu an salcano düşünüyorum senin motor ile salcano sm250-4 arasındaki farklar nelerdir görünüşte ikisi de aynı gibi ama birbirlerine göre artılarını eksilerini bi kıyaslayabilirmisin..

gerçi ben regal istiyodum ama ee naparsın bütçe elvermeyince

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı mesut51 adlı üyeden alıntı
    desertnight dostum salcano topiğini de sen açmışsın ben şu an salcano düşünüyorum senin motor ile salcano sm250-4 arasındaki farklar nelerdir görünüşte ikisi de aynı gibi ama birbirlerine göre artılarını eksilerini bi kıyaslayabilirmisin..

gerçi ben regal istiyodum ama ee naparsın bütçe elvermeyince
    Hiçbir fark yok. Tek fark ithalatçı firma. İkisi de Çin'den alıyo Lifan adlı bir firmadan hatta Kanuni Seyhan - Masai Grand Eagle - Cullas -Yuki ve daha bi çokları da aynı. Ben servis durumundan dolayı elemiştim Salcano'yu. Şimdi servisleri nasıl bilmiyorum. Sevis durumu kafana yatıyosa bunların hepsi aynı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler