Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, yan mı yattınız hocam ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, yan mı yattınız hocam ?
    yok şükür yatmadık

Mazgal, yanlamak ve karenaj.. Yan yatmadıysan ne olabilir merak ettim açıkcası.. Mazgal yanlarken yerinden çıkıp havaya fırlayıp karenaja çarpmadıysa olayı çözmek zor..

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size bir uzman sorusu 2015 600 rr ın kafa grenajı ve yan grenej fiyatlarını bilen varmı sorunun cevabı bende ilerleyen saatler de gelecek şapkanız uçacak resmen

niyemi sordum bu soruyu dün mazgalın üstünde yanlayınca insan merak ediyor haliyle
    evden çıkıyorum akşam saat 6 gibi kararsızım ne yapsam diye depo da tek diş var gidip 50 tl lik benzin alıyorum oradan da berber yapıyorum saat oluyor 7 halen kararsızım ne yapsam diye akşam trafiği merkezi bir yere gitmek istemiyorum eve gidiyorum tam kapının önünde vazgeçip rotayı çevre yoluna kırıyorum yaklaşık 25 km 130 190(inişlerde ) a kadar gazlıyorum rodajı tamamlayım diye motor udu fazla zorlamak istemiyorum izmiri bilenler bilir limontepe den inerken en sol şeritte (bisikletle 85 km hızla inmişliğim vardır )190 a kadar çıkıyorum dikiz aynanmadaki 7 kasa BMW ye içimden gel gel diyorum onla biraz eğlendikten sonra otobandan çıkıp eve doğru gidiyorum (lastiğim sıcak sayılır )eve 500 metre kalmış ken her zaman bildiğim yol yolun sağında yaklaşık 70 cm genişliğinde demir mazgallar yol boyunca gidiyor mazgaldan sonra 1 ile 2 metre arası asfalt var sonra kaldırım gelelim bizim kayma olayına mazgalın sağında 3 -4 metre genişliğinde 10 m uzunluğunda ıslak bir alan görüyorum yaklaşırken 50 metre uzaklıktan yaklaşırken hızı biraz daha düşürüyorum 25 km civarı sudan geçiyorum sonra mazgalın üstüne sürüyorum nedense altımda motora bir şeyler oluyor hemen refleks olarak iki ayağımıda ayaklıktan indirip yere doğru yaklaştırıyorum ama ayaklarımı yere değdirmiyorum gidon bir sağ bir sol yapıyor (6 7 metre böyle gidiyorum )olay öyle ani oluyor ki korkamıyorsun bile (tahminim depodaki stomp grip kurtarıyor beni çünkü hep sıkarım bacakları motoru öyle tutarım genelde ) sonra motor mazgalın üstünde giderken gidon topluyor kendini ve düşmeden sıyırıyorum şükür zaiyat yok bende ve motorda

o hızda mazgal o kadar kaydırmaz kesinlikle ama o yerdeki sudan anlık olarak lastiğin ıslanması ve ardından hemen mazgala girişim işi bok ediyor tahminim herkese kazasız belasız
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Geçmiş olsun.. Bende birşey oldu sandım.. Dizilerin haftaĺık finali gibi oldu hocam yaptığınız..

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    size bir uzman sorusu 2015 600 rr ın kafa grenajı ve yan grenej fiyatlarını bilen varmı sorunun cevabı bende ilerleyen saatler de gelecek şapkanız uçacak resmen

niyemi sordum bu soruyu dün mazgalın üstünde yanlayınca insan merak ediyor haliyle
    yanlar ıkıser parçadan oluşuyor ve sag ve sol ve kafa 12 bın tl falan tutuyor 5 parça. sadece kafa 2600.yanların usttekı pahalı.
    bilginozi bunu beğendi.
    delı kadirr ulennn

Motosikleti
    Alıntı aadrenalin16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlar ıkıser parçadan oluşuyor ve sag ve sol ve kafa 12 bın tl falan tutuyor 5 parça. sadece kafa 2600.yanların usttekı pahalı.
    kafa 3330 tl yanların üstteki 2200 alttaki 2000 tl çarpı 2 eşittir 11500 (servise sorduğum güncel fiyattır )kuyruk , depo ,ön çamurluk ve sele altı küçük parça onlarda kaç paradır allah bilir
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    kafa 3330 tl yanların üstteki 2200 alttaki 2000 tl çarpı 2 eşittir 11500 (servise sorduğum güncel fiyattır )kuyruk , depo ,ön çamurluk ve sele altı küçük parça onlarda kaç paradır allah bilir
    neden çalınıyor bunca motor sorusuna bir cevap işte...maalesef.
    aadrenalin16 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Arkadaslar dün pirelli rosso corsa lastiklerimi taktım ve iş yerine yakın bir cadde de lastiklerim henüz rodajdayken fren testi yaptım. 600rr abs için 100-0km de 34-38mt arası değerler çıktı. Lastik rodajı bittiğinde daha güzel bir asvaltta tekrar deneme yapacağım. Böyle bir ölçüm yapanınız varmı ?

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dün pirelli rosso corsa lastiklerimi taktım ve iş yerine yakın bir cadde de lastiklerim henüz rodajdayken fren testi yaptım. 600rr abs için 100-0km de 34-38mt arası değerler çıktı. Lastik rodajı bittiğinde daha güzel bir asvaltta tekrar deneme yapacağım. Böyle bir ölçüm yapanınız varmı ?
    nasıl yaptın ki o ölçümü

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yaptın ki o ölçümü
    Hızımı 100km ye çıkarıp belirlediğim noktadan itibaren fren yapmaya başlayıp durduğum noktanın arasını ölçtüm.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yol kenarlarındaki kedi gözlerinin (beyaz plastik kirmizi noktali) arasi 33 metredir. Onlara göre mesafe ayari yapabilirsiniz ....

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Ankara'da olsan seninle büyük zevkle deneme yapardım hocam. Hatta 200-0 kmsine
    bilginozi bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Açıkçası google earth da caddeye zoom yaparak ölçtüm. İnternetteki araştırmalarıma göre motosikletlerdeki lastik kalınlıkları arabalara göre az olduğu için dolayısıyla fren kuvvetini de yere arabalardan daha az aktarabiliyorlarmış. Motosikletteki en iyi frenleme 100-0km 109 feet miş o da 33mt gibi bişey çıkıyor. 600rr daha hafif olduğu için 100rr dan 3-5mt daha kısada duruyormuş. Sürücünün ağırlığı, oturuş pozisyonu, lastik basıncı, lastik sıcaklığı, asvalt kalitesi vs gibi birçok etken varmış. Lastiklerim daha yeni olduğu için üzerindeki koruyucu tabaka iyice silinince otobanın kapalı olan kısmında 100-0 ve 200-0 ölçümü yapmayı planlıyorum ama 33mt den düşük çıkamaz sanırsam.
    forewer bunu beğendi.

Motosikleti
    ZZ-R1200
    Galfer g1375 veya brembo sc serisi balataları tak, 2-3 defa fren yapıp balataları ısıt, sonra deneme yap bak neler oluyor hocam. Yalnız senin motor hafif olduğundan takla açman muhtemel.
    bilginozi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Guzel fikir. C-abs de takla olayi olmuyo arka teker yerden kesilecek gibi olsa abs beyni hemen on fren basincini azaltarak arka tekeri yere geri oturtuyor. En cok hosuma giden tarafi da bu.

Motosikleti
    ZZ-R1200
    Guzel fikir. C-abs de takla olayi olmuyo arka teker yerden kesilecek gibi olsa abs beyni hemen on fren basincini azaltarak arka tekeri yere geri oturtuyor. En cok hosuma giden tarafi da bu.
    Yalnız denemelerinde absyi devre dışı bırakabilirsen daha iyi sonuçlar alabilirsin.
    bilginozi bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız denemelerinde absyi devre dışı bırakabilirsen daha iyi sonuçlar alabilirsin.
    Size katılıyorum. Onu da başarırsak 1-2 metre daha oynar gibi geliyor.

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    ben aldığım zamanlar 2600 du kaf.demekkı zamlandı.
    delı kadirr ulennn

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Orjinal kalitede yan sanayi grenaj üreten bir satıcı yokmu acaba.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler