Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    1-3-6-9-12-15-18 ... Bin KM lerde değişim yapıyorum. Gerci sifir aldığım motorlarda max 7ooo km gördüm simdiye kadar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunla karşılaşmadım da yanlış anlamadıysam 0 motorda rodaj bitene kadar mineral yağ daha iyi mesajını çıkardım ben sizden fabrika mineral yağ koyuyor bildiğim kadarıyla ve 1000 km de rodaj sözde bitiyor sorun yok aslında , bence asıl rodaj bence 2500 km civarı biter ve ölümüne gazlayabilirsin istersen ve maça yerse bundan sonra

gerçi ben motorumun yağını şu an 2300 km deyim 2500 veya 3000 de değiştireceğim , sık değiştirince sorun olmaz zannedersem
    Aynen hocam cogu kaynak 2500km gibi tam olarak rodaj bittigini soler ama cok kafaniza takmayin 1000 km sonucta fabrika yagi yetmistir

Haa noolur motorunuzun omru 500 bin km deilde 495bin km olur cok da kafaya takilmaz bence o

Sifir yagi dokup full sentetik koyanlar var 0km iken onlar biraz sorun

Ben motul 3000 10w30 kullaniorum suan gayet de memlunum cok guzel devir aliyor alet tepkileri cok guzel.. 500 km de eneos koymustum pek memlun kalmadim. Muhtamelen bidahaki degisimimde gene 3000 ile devam ederim tek skintisi isininca yag biraz inceliyor hissettirio ama mineral oda :D

Bunlarda bizim yag degisimimizden

initial-D, Mitoqondri, viper17 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Bendeki 1100 xx 85.000km de ama ne eksiltme nede renkte kararma var.10-40 motul 5100 ile devam edeceğim bende.yazın 10-50 ye geçerim.
    kivancern bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki 1100 xx 85.000km de ama ne eksiltme nede renkte kararma var.10-40 motul 5100 ile devam edeceğim bende.yazın 10-50 ye geçerim.
    Temiz bakilmis motorlar duymak bu ulkede bana umut veriyo

Nice km lere hocam
    initial-D bunu beğendi.

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz bakilmis motorlar duymak bu ulkede bana umut veriyo

Nice km lere hocam
    teşekkürler,sizede.rodaj-mineral yağ-sonrasında sentetiğe geçiş konusundaki bilginizde benim için öyle

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu Motul 3000 yarı sentetik mi ? Aynı 5100 gibi.
    Yoksa tam mineral mi ? Yada tam mineral yağ var mı ?

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu Motul 3000 yarı sentetik mi ? Aynı 5100 gibi.
    Yoksa tam mineral mi ? Yada tam mineral yağ var mı ?
    sitesinde mineral/teknosentez(yarı sentetik)/100de100 tam sentetik olarak ayırmış.

3000 i mineral grubuna almış ama 100de100 mineral değildir.illaki katkı oluyor içinde ama yarı sentetik denilecek kadar fazla değil tahminim
    Mitoqondri ve kivancern bunu beğendiler.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler hocam. Ayrı olarak "mineral" diye geçen bir grup varmış demek ki. Ben mineral yağları hep "yarı sentetik" olarak geçen yağlar olarak biliyordum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bildiğiniz gibi mazda rx8 wankel motor kullanıyor. Bu araç türkiyeye ilk geldiği zamanlarda milletimiz daha pahalı olan daha iyidir diye sentetik yağ kullanmışlar ve motor ömürleri olması gerekenin 1/3 yada 5/1 kadar, yani olması gerekenden çok daha kısa zamanda motorlar bitiyormuş. Halbuki mazda motorda aslında daha ucuz olan mineral yağ kullanılmasını öneriyormuş. Bu yüzden şahsi düşüncem üreticinin önerdiği yağı kullanmaktır.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Versys 650
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız arka kuyruğun ucunu kesmeyelim lütfen
    Benden önceki sahıbısı kesmiş sanırım

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğiniz gibi mazda rx8 wankel motor kullanıyor. Bu araç türkiyeye ilk geldiği zamanlarda milletimiz daha pahalı olan daha iyidir diye sentetik yağ kullanmışlar ve motor ömürleri olması gerekenin 1/3 yada 5/1 kadar, yani olması gerekenden çok daha kısa zamanda motorlar bitiyormuş. Halbuki mazda motorda aslında daha ucuz olan mineral yağ kullanılmasını öneriyormuş. Bu yüzden şahsi düşüncem üreticinin önerdiği yağı kullanmaktır.
    Hocam o öyle değil delixia yağlar araba ilk geldiğinde yoktu piyasada 2sene sonra geldi ondan o millette bilmiyordu

Motosikleti
    Versys 650
    Sonuç olarak hangi yağı kullanıcaz şimdi? 4000 km'deyim yakında bakima girecez sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Daha once paylaşılmış olabilir. Göremedim kusuruma bakamayın. Motor soğukken kaç dereceye kadar ısınmasını bekliyorsunuz? Ben 50° den önce gaza dokunmuyorum.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    60 derecede harekete geçiyorum otoparktan cikana kadar 68 70 oluyor zaten ...
    Motul 5100 - 1040 deneyin memnun kalirsiniz ...

Motosikleti
    Bende 70 dereceye gelince genelde hareket ediorum yanliz yagin isinmasi 5 10 kadar suruor arkadaslar oo 70 oldu diyip hemen gaza asilmayalim

Suana kadar motul 3000 ve eneos mineral yaglarini kullandim ikisi arasinda motul ben gene sizin icin tam yada yari sentetik oneririm yuksek devir ceviren motor sonucta..

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Doğan sizin R6 cılar çok efendi sürüyor ya maşallah

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bizim seyir hizimiz ortalama 120/130 dur; max vites devrimiz de genel olarak 12 - 13 bin devirdir o da cok dolmussak ...
    R6 lar yeni alindi simdi hevesleri var biraz bir de motora alisma evresi o yuzden dikkatli kullanmalari gerekiyor

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    15 bin - 30 bin lira arası 600rr ları sıralıyorum. 55 ilandan 50 si patlak bakımsız kötü motorlar kalan birkaçı temiz 1-2 tanesi ile 2011 2012 yuksek km de temiz motorlar. Şöyle 25 veriyim temiz 600rr bulayım olayı zor olcak gibi ne kötü ya

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Patlak derken tam olarak ne kastettiğiniz anlayamadım ama. Boyasız, düşmemiş aramak çok mantıklı değil. Abs si olmyan spor bir alet için. İnşallah bulursunuz iyi bişey. Kısmet.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patlak derken tam olarak ne kastettiğiniz anlayamadım ama. Boyasız, düşmemiş aramak çok mantıklı değil. Abs si olmyan spor bir alet için. İnşallah bulursunuz iyi bişey. Kısmet.
    Patlak = bakımsız, ilanın açıklamasına hiçbişey yazılmamış, duzgun fotosu yada ilan başlıgı olmayan motor ilanları demek. 0 motor arasam sahibindene değil bayiye giderdim zaten inş Martta alıcam zaten bakalım

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patlak = bakımsız, ilanın açıklamasına hiçbişey yazılmamış, duzgun fotosu yada ilan başlıgı olmayan motor ilanları demek. 0 motor arasam sahibindene değil bayiye giderdim zaten inş Martta alıcam zaten bakalım
    Bildiğim bişi var, kullanılmayan motosiklet temiz kaliyor
    bilginozi ve YouSuffer bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler