Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kitapçığında yazması lazım 250 cc lerde tek çubuk 1.4 litreye denk geliyormuş
    internetten kitapçığını indirebilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Biliyorum hep aynı sorulardan sıkılıyorsunuz lakin ;

Merhaba.. Az önce foruma üye oldum, umarım devamlı olur.Soruma gelecek olursam :
    Pratikte az çok motosiklet kullanmayı biliyorum lakin trafige çıkmadım. Kendime bir motosiklet almak istiyorum, ss tarzı gayet hoş özellikle HONDA cbr600rr çok güzel, 2-3aydır bakıyorum seçtim,kafama da yattı.. Alır almaz hemen bir kursa başlayıp profesyonel destek de almaya meyilliyim gerektiğinde -görülen o ki gerekecektir-.
    Sözüm o ki cbr125 ya da bunun gibi motosikletleri atlayıp eğitmen desteği de alarak direkt olarak cbr600rr'den giriş yapmayı istiyorum . Yani hassas bir eğitim sürecinde kendimi geliştirip , motoruma bu yönde senkronize olmayı denesem, yine de çok aşırı tehlike arz eder mi? Sanırım önümü de çok fazla göremiyorum. Bana bu hususta yardımcı olursanız çok memnun olurum,cevaplarınıza şimdiden saygı duyuyorum..
    Sevgiler
    Mihi nempe valere et, vivere Doctus...

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    yaş kaç?
    ehliyetin var mı?
    hiç vitesli motosiklet kullandın mı?
    hangi şehirde yaşıyorsun?
    boy kilo nedir.

bunların cevabını verirsen ona göre önerilir yada önerilmez. gerçi yeni başalayana önerilecek alet degil. yinede başarabilirsin.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Tabi ki ; yaşım 21 ,
    ehliyetim var ,
    vitesli motor kullandım ,
    kilom 75 ,
    boyum 1.83 ,
    istanbulda ikamet ediyorum ...
    Fakat bireysel olarak vitesli motor almadım , daha önceki kullanımlardaki amacım da ehliyet hazırlık aşamalarından ibaretti ve şimdi bahsettiğim modele sahip olmak istiyorum verdiğim bilgiler doğrultusunda tekrar yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum..
    Saygılarımla...

Motosikleti
    işin aslı başlangıç için 600rr tehlikelidir. çünkü birinci viteste 120 kms hıza ulaşır. istanbulda gerek motosiklet gerekse 4 teker araç kullanmak her zaman risklidir.

birde bu iş için ne kadarlık bir bütçe ayırdın. bakım, yakıt, bunları karşılayabilecek ekonomik güce sahipmisin. bir çift lastigi 700 tl civarında.

sana tavsiyem ikinci el düşük cc başını agrıtmayacak bir vitesli motosiklet alman yönünde olur. bir sonraki adım olarak düşünmelisin 600rr gibi agresif bir makinayı.

ne kadar teorik ve uygulamalı bir egitim alsamda gerçek hayat ve trafikte pek bir işine yaramaz. keskinligini bilmedigin bir viraja hızlı girersin yatarak dönmezsen o motor dönmez.

bütçe problemin yoksa koruma ekipmanlarını en iyilerinden al.

en önemli koruma ekipmanı kasktır sonrasında korumalı mont gelir eldiven olmazsa olmazdır.

sana bir video paylaşayım bu işin şakası olmadıgını anlaman için.

http://www.youtube.com/watch?v=cmHK0XFCPVI
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Video hakikaten kelimelerle anlatılamayacak şeyleri anlatmış , teşekkürler uyarı için :D
    Bakımını ve yakıtını karşılayabileceğimi düşünüyorum . İşin maddi külfeti şimdilik benim için en son plan o bakımdan hiçbir problem yaşamam . Öncelikli olarak algılama yükümlülüğü hissettiğim şey, bu işi bilenlerin tecrübelerinden yararlanmak. Açıkçası ben de tereddütteyim alsam mı almasam mı sonuçta malum en profesyonel insanlar bile o 'bir anlık' dalgınlıkta istenmeyen olaylara sebebiyet verebiliyorken bir aceminin böyle bir işe ,ilk aşamadan böyle bir makine ile iddialı bir giriş düşünmesi bariz şekilde, en başta mütevazice değil :D
    Lakin estetik faktörü açıkçası beni o motorun bilmem kaç kilometre hız yapabildiğinden ya da diğer performans ağırlıklı özelliklerinden daha çok alakadar ediyor . Daha düşük cc motosikletler sanki aynı ihtişamı yaratmıyor , ne bileyim yahu sanki sahiplenemiyorum bir acayip his işte.. Neyse herhalde önce uzun süreli , çetrefilli bir eğitim dönemi lazım sonuçta iki tekerlek
    Dediğim gibi iddialı değilim , acemiyim, ve fikirlere açığım . Beni aydınlattınız teşekkür ederim
    Saygılarımla

Motosikleti
    Alıntı Ulrad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video hakikaten kelimelerle anlatılamayacak şeyleri anlatmış , teşekkürler uyarı için :D
    Bakımını ve yakıtını karşılayabileceğimi düşünüyorum . İşin maddi külfeti şimdilik benim için en son plan o bakımdan hiçbir problem yaşamam . Öncelikli olarak algılama yükümlülüğü hissettiğim şey, bu işi bilenlerin tecrübelerinden yararlanmak. Açıkçası ben de tereddütteyim alsam mı almasam mı sonuçta malum en profesyonel insanlar bile o 'bir anlık' dalgınlıkta istenmeyen olaylara sebebiyet verebiliyorken bir aceminin böyle bir işe ,ilk aşamadan böyle bir makine ile iddialı bir giriş düşünmesi bariz şekilde, en başta mütevazice değil :D
    Lakin estetik faktörü açıkçası beni o motorun bilmem kaç kilometre hız yapabildiğinden ya da diğer performans ağırlıklı özelliklerinden daha çok alakadar ediyor . Daha düşük cc motosikletler sanki aynı ihtişamı yaratmıyor , ne bileyim yahu sanki sahiplenemiyorum bir acayip his işte.. Neyse herhalde önce uzun süreli , çetrefilli bir eğitim dönemi lazım sonuçta iki tekerlek
    Dediğim gibi iddialı değilim , acemiyim, ve fikirlere açığım . Beni aydınlattınız teşekkür ederim
    Saygılarımla
    anladıgım kadarıyla aklı başında birisin. görüntüsü elbette güzel aması var. eger maddi sıkıntın yoksa al bir tane cbr250r vitesliye iyice alış. bu arada gs1-2-3 egitimlerinide alırsın. sonrasında 600rr senin için daha iyi olur. cbr250r görüntü olarak güzül motosiklet. al-sat büyüt zararın elbette olur ama düşüp en iyi ihtimalle bi yerini kırmaktan daha önemli degildir sanırım.

600 cc 100 hp ve yukarı bir ss alırsan sen motoru degil motor seni kullanır. yapacagın en ufak hatayı kollar.

250 cc civarı alırsan motora hakim olursun risk azalır.

tavsiyeme kulak ver görüntüsüne sesine aldanma
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Aslında, Honda'nın ve Kawasaki'nin 2 tane ayrı ayrı 250cc lik ürünleri var SS sanırım başlangıç için gayet güzel gibiler.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forumda rr modellerinin kullanıcı başlığı artık zayıf kalmaması lazım aslında kullanıcı yok değil ama yüksek cc kullanıcılarında paylaşım az

hocam kaça ve nereden kiralıyosun? senet olayı olmasa bende kiralamayı düşünüyorum arada
    ama hep tırsıyorum şu senet mevzularından
    Bu işlerde senet sepet imzalamak çok riskli. Bir gün senedi imzalatıp sana bakımsız motoru verirler (BİLEREK veya bilmeyerek - veya motor zaten bitiktir yahu şunu genç tecrübesiz temiz yüzlü birine yağ koymadan kiralayalım da motoru sıfırlatırız), mesela yağ yoktur motorda? gider yatak yorgan sararsın, senedini mahkemeye verirler sonra uğraş dur.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    kiralama demeyin içim gidiyor :D

9 defa kiraladım korkarak mı kullanıyorum rahat mı bilmiyorum

o senet çok kafa karıştırıyo

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bende motor kiraladım ve senet yaptım ama içimde hep bi korku ile kullandım, adam gibi kullanırım denerim derseniz olabilir ama bu tarz motorları kullanmadıysanız sakın ama sakın kiralamayın, o senet başınıza çok iş açar....
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

Motosikleti
    arkadaşlar piyasada 2005 model movistarlar satılmakta. Türkiyede 2005 model movistar 0 km olarak satıldımı? bu konuda kesin bilgisi olannn var mı.

yoksa 2005 diye satılanların hepsinin üzerinde sonradan giydirme grenaj mı var.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    S.a Arkadaşlar Ben DreamDark Emrenin Yeğeniyim Honda Cbr 600 F Yada 600RR arıyorum Temiz boyasız değişensiz Fiyatı makul Beni belki Tanıyanlar vardır aranızdan Eskiden cbr 125 im vardı Emre abiminde Haberi var ama Sizlerede haber veriyim dedim İlginiz için Çok teşekkürler Haberlerinizi 0532 727 62 58 numaralı no da Bekliyorum Allah şimdiden Rağzı olsun Hepinizden Saygılar Cihan Atıcı
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    gpr 125 r

600rr arka fren diski

arkadaşlar, 600rr arka diski için önerebileceğiniz bir marka(makul fiyatlı) var mı ? interenette diskin fiyat aralığı çok geniş. 150 -600 tl arasında değişiyor.

arkadaşlar cbr 600rr kullanıcılarına bir sorum olacak neden yamaha,suzuki vs gibi markaların 600cc motorlarını değilde hondanınkini tercih ettiniz
    [I]Kişiliğim, hayatım hakkında konuşabilirsiniz.Fikir yürütebilirsiniz.Beni öyle böyle sanabilirsiniz.Ama emin olamazsınız.Sizin hakkımdaki yorumlarınız, sanmalarınız benim gerçekte ne olduğumu değiştirmez.Baktığım yeri söyleyebilirsiniz, ama ne gördüğümü asla.[Bob Marley][/I]

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar,
    bu gün 2006 model bir CBR 600RR eksantrik sesinden tamire geldi,
    ve benım CBR 600F'ime yaptığım taktiği yapıp eksantrik gergi yayını değiştirdim ve neredeyse rolantide dahi öten eksantrik zinciri 12,,13 bın devirlerde dahi ötmez oldu,
    500 lira maliyet çıkartılan ses kesme işlemini,
    100 liraya çözdük ;)
    Tüm Motor severlere duyurulur,,,
    cbr 600RR eksantrik gergisi...

Kerem Akın bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ihtiyaç sahiplerine duyurulur,
    cbr 600RR önjant 300 lira,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0549884/detay/
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Merhaba.. Az önce foruma üye oldum, umarım devamlı olur.Soruma gelecek olursam :
    Pratikte az çok motosiklet kullanmayı biliyorum lakin trafige çıkmadım. Kendime bir motosiklet almak istiyorum, ss tarzı gayet hoş özellikle HONDA cbr600rr çok güzel, 2-3aydır bakıyorum seçtim,kafama da yattı.. Alır almaz hemen bir kursa başlayıp profesyonel destek de almaya meyilliyim gerektiğinde -görülen o ki gerekecektir-.
    Sözüm o ki cbr125 ya da bunun gibi motosikletleri atlayıp eğitmen desteği de alarak direkt olarak cbr600rr'den giriş yapmayı istiyorum . Yani hassas bir eğitim sürecinde kendimi geliştirip , motoruma bu yönde senkronize olmayı denesem, yine de çok aşırı tehlike arz eder mi? Sanırım önümü de çok fazla göremiyorum. Bana bu hususta yardımcı olursanız çok memnun olurum,cevaplarınıza şimdiden saygı duyuyorum..
    Sevgiler
    hayabusa al abi ölene kadar kullanirsin (abi ozur dilerim yanlis anlama ama yazmadan duramadim )

kagy48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125/'12
    Aslında, Honda'nın ve Kawasaki'nin 2 tane ayrı ayrı 250cc lik ürünleri var SS sanırım başlangıç için gayet güzel gibiler.
    Şimdi kardeşim bilemiyorum ben fethiyeliyim. 11 yyaşından beri motora binerim eş,dost vs sağolsun.
    Eğer oturaklı bir eğitim istiyorsan ilk 125lik bir makine alıp trafiği okuyacaksın. Motoru sürerken hissedeceksin. ''Arka fren nerde? Motor kaçıncı viteste? Sinyal açık mı? Debriyajı kaçırıp stop ettirir miyim? Allah çok gidiyo viraja girebilir miyim?'' gibi sıkıntıları yaşamadan bi 5 bin km kadar yap ve kesinlikle Ninja 250 veya Er-5 tarzı birşey al. 2 silindir yani. Onunla da en az 4 bin km yaptıktan sonra 4 silindir bir makineye geç.
    Dediğim olay 9bin km sürer, en azından az çok bir fikrin olur. Ve senin her türlü yararında olur.
    Direkt 600RR'a binersen, belki ilk bir ay basmazsın fakat bir ay sonra''Öğrendim ben yaa'' deyip köklersin. Çünkü o 4 Silindir gerçekten şeytan icadı ve o ses senin kanına öyle bir girer ki...
    Bütün kötü düşünceleri atıyorum 600RR aldın, eğitime başladın vs fakat o motorla insan içine çıkamazsın. Motoru kaldırırken, sağa sola manevra yapmaya çalışırken(!) ki hareketlerini gören insanlar cidden haline güler, onlar güldükçe sen gerilirsin kalkışta vs biraz gaz açarsın istemeden. Motor altından kaçar düşersin.
    Kısacası kardeşim 600RR hakkında olumlu bir olay yok. Bilmem anlatabildim mi? Hepimiz motosiklete gönül vermiş insanlarız, birbirimizin kötülüğünü istemeyiz.
    sungurmete bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha
    selam arkadaslar bir sorum olacakti 600 rr kullananlar bilir honda 600 rr HANNSPREE serisi var bunun normal 600 rr serisinden farki nedir bunun biir parcasi bozuldugunda normal 600rr parcasini kullanabilirmiyim 2008 model 20.000 km 6000€ fiyati nasil yorumlarinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler