Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kuba XCG150

Motovento
    REKLAM ALANI
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı rıde dreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM ARKADAŞLAR XCG150 KULLANIYORUM TİTREŞİM YOK COK KONFORLU. HIZLI BİR MAKINA 10 TL YAKITLA 115 KM YOL GİDİYOR 160 NET HIZ YAPIYORUM KUBAYLA İYİ BİR SEÇİM YAPTIGIMI DÜŞÜNÜYORUM...
    http://inciswf.com/1287946508.swf
    Mengu16 bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    SLM ARKADAŞLAR XCG150 KULLANIYORUM TİTREŞİM YOK COK KONFORLU. HIZLI BİR MAKINA 10 TL YAKITLA 115 KM YOL GİDİYOR 160 NET HIZ YAPIYORUM KUBAYLA İYİ BİR SEÇİM YAPTIGIMI DÜŞÜNÜYORUM...
    Forumun seviyesi yerlerde sürünmeye başladı.

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Sen ne diyon kanka aynaları sökünce 200 yapıyormuş birde abart egzoz tak 250 ye yaklaşırsın.
    Ne Mutlu Türküm Diyene

KARDEŞLERİM MOTORU INCELEDIM ŞASEYE GORE MOTOR BUYUK YAŞAN DEIL FAKAT TEK BENCE SAKINCALI YÖNÜ HEM ENİ EM YUKSEKLIGI KISA BI ŞASE UZERINE YAPILMIŞ BIR MOTOR OTURTULMUSTUR BILGINIZE MOTORUN ENİ VE BOYUNDAN ÖTÜRÜ SIINTILI GORUNUYOR BENCE... SAYGILARIMLA

valla güzel bi motor abim aldı modern ve şık bi görünüşü var tasarımı güzel motor gücü bindiginiz zaman kendini hissettiriyor titreşim yok anlatmakla olmaz motoru deneyin derim o zaman ne demek istediğimi anlarsınız gerçi herkese göre görecelidir zevkler ama almak isterseniz tavsiyemdir ; )

_baybars_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA XCG 150
    Ben dün acentaya 1000 TL sini ödedim 10 mayısta gelecek.
    Peugeot 103, Honda kinetic, Lifan tay 100, Kuba kb 150-25, Yuki yk150 t-20, Kuba xcg 150... sonrası Allah (cc) Kerim.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Motosiklet harika, gidişinden dolayı bir sıkıntı yok, sesi tok ve gür, titreşim yok sayılır. Şaseye göre güçlü bir motoru bulunmakta..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Arkadaşlar motor almaya niyetlendim ama bütçeyi fazla zorlamamaya karar verdim çünkü nakit alacağım. Şehir içinde şe gidip gelmek ve haftasonu kısa yolculuklar için.. kuba XCG150 almaya karar verdim sanırım. arkadaşlrımda kullanıyo hem fiyetı cazip hem parcaları mevcut sürüşüde cok güzel yakıt da az yakıyor yormaz beni ..

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tutmayın küçük enişteyi...
    ahmettekin96 bunu beğendi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazan yazıyorda , okuyanlar inanmamış.!!.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Yağ değişimini kendim yapmayı düşünüyorum. Kaç litre yağ alıyor bir bileniniz var mı acaba? Hangi yağ markasını ve hangi özellikte olanını tavsiye edersiniz.

lojistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcg 150
    herkese slm,

Ben Kuba xr 125 ( 2600 tl) ile xcg arasında kaldım. XR bildiğin eski kasa ybr . XCG ise tipi güzel ama lastikleri ince olması güvensizlik hissi veriyor.

Sizce aradaki fiyat farkına değer mi.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı lojistik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm,

Ben Kuba xr 125 ( 2600 tl) ile xcg arasında kaldım. XR bildiğin eski kasa ybr . XCG ise tipi güzel ama lastikleri ince olması güvensizlik hissi veriyor.

Sizce aradaki fiyat farkına değer mi.
    XR 125'i yerinde gördüm. Ebat olarak XCG'den daha kalıplı ve büyük duruyor. Ayrıca XCG'nin motor yapısı olarak biraz titriyor. Bana göre ikisi farklı klasmanların motoru. Eğer şehir içinde ve ara ara şehir dışı yaparım, boyum fazla uzun değil diyorsanız XCG size uygun olabilir. Ancak bütçeniz XR'ye yetiyorsa XR almak daha mantılı olabilir.
    lojistik bunu beğendi.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    xcg 150
    kararsızlığım kısa sürdü xcg aldım bugün. Tercih etmemdeki en büyük sebeb motorun xr ye göre daha güçlü olması ve şasenin hafif olması geliyor. Motor için en iyi benzetme "sivrisinek gibi motor " diyesim geliyor. çevik , küçük. İlerleyen zamanda performansını göreceğiz. Ben sadece keyif alamaçlı aldım eğer kullanıcı listesi yapıyorsanız benide yazın.
    Kimseye cahil deme, dağ başındaki çobana bile. Hiç birşey bilmiyorsa, koyun gütmesini senden iyi biliyordur.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    kararsızlığım kısa sürdü xcg aldım bugün. Tercih etmemdeki en büyük sebeb motorun xr ye göre daha güçlü olması ve şasenin hafif olması geliyor. Motor için en iyi benzetme "sivrisinek gibi motor " diyesim geliyor. çevik , küçük. İlerleyen zamanda performansını göreceğiz. Ben sadece keyif alamaçlı aldım eğer kullanıcı listesi yapıyorsanız benide yazın.
    Hayırlı olsun. Hangi renk aldınız, Ulustaki bayiden mi aldınız.

Motosikleti
    xcg 150
    Sağolun, evet ulustan aldım. Siyah ve kırmızı vardı siyahı tercih ettim. Beyaz renk ayın 10 da gelecekmiş. Ayrıca strike modeli de gelecekmiş.
    Kimseye cahil deme, dağ başındaki çobana bile. Hiç birşey bilmiyorsa, koyun gütmesini senden iyi biliyordur.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    İlk geldiğinde 3 siyah, 4 kırmızı, 2 beyaz var idi. Baya bir satılmış..

---------- Post added at 08:12 ---------- Previous post was at 06:48 ----------

Bu arada yakıt deposu yaklaşık 9 Lt. benzin almakta, Tahminlerime göre sakin kullanımda 100 km'de 1,8 - 2,0 Lt. yakmakta.

Motosikleti
    xcg 150
    bir siyah bir kırmızı kaldı. bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1-viteslerin geçişleri sizde sert mi?

2- gidon kilitlenebiliyor mu park edince.

3- top case takmak istesek ek bir aparat işleme ihtiyaç var mı?

4- koruma demiri olarak ybr demiri uyarmı? mesala şu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...20104052/detay

_baybars_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA XCG 150
    Bence ilk yağ değişimini servis yapsın siz yağı kendiniz alın onlar koysun motorun başında bekleyin castrol power 1 10w40 veya castrol power 1 10w50 racing tavsiye ederim. Ben daha önce kullandım. Servis ilk bakım kaşesini garanti belgenize işlesin. İleride garantiden değişecek bir parça olursa bakımı yapılmamış diye sorun çıkartırlar. Kuba motor yüksek performanlı motorları için castrol power 1 öneriyor.

http://www.castrolmoto.com/tr/trizon..._explained.php

http://www.kubamotor.com/new4/haberl...-yag-kullanimi

Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişimini kendim yapmayı düşünüyorum. Kaç litre yağ alıyor bir bileniniz var mı acaba? Hangi yağ markasını ve hangi özellikte olanını tavsiye edersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Bağlantıda verdiğim gs motor 1,2 yağ litre alıyor. Bizim Cg motorlar için 1 litre yağ yeterli olur.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    bir siyah bir kırmızı kaldı. bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1-viteslerin geçişleri sizde sert mi?

2- gidon kilitlenebiliyor mu park edince.

3- top case takmak istesek ek bir aparat işleme ihtiyaç var mı?

4- koruma demiri olarak ybr demiri uyarmı? mesala şu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...20104052/detay
    1-Vites geçişleri her cg motorunda olduğu gibi sert. Şanzımanı zarar vermemek adına hareket halindeyken boşa almak bence daha iyi olur.

2- gidon kitlenebiliyor. Ön maşanın arkasında yeri var zaten ama ben kilitlemiyorum.

3- Arkaya 37lt topcase taktırdım. Ek bir aparata ihtiyaç duyulmuyor. Kendi demiri yetiyor.

4- Ebat olarak bizim motorlar hafiften küçük. O yüzden yerinde denemek lazım.

Alıntı _baybars_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ilk yağ değişimini servis yapsın siz yağı kendiniz alın onlar koysun motorun başında bekleyin castrol power 1 10w40 veya castrol power 1 10w50 racing tavsiye ederim. Ben daha önce kullandım. Servis ilk bakım kaşesini garanti belgenize işlesin. İleride garantiden değişecek bir parça olursa bakımı yapılmamış diye sorun çıkartırlar. Kuba motor yüksek performanlı motorları için castrol power 1 öneriyor.

http://www.castrolmoto.com/tr/trizon..._explained.php

http://www.kubamotor.com/new4/haberl...-yag-kullanimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Bağlantıda verdiğim gs motor 1,2 yağ litre alıyor. Bizim Cg motorlar için 1 litre yağ yeterli olur.
    Servis ne kullanım kitapçığı ne de garanti belgesi verdi işin açıkcası. Servis hizmetleri berbat

RKS Titanic 150 ile aynı motor olduğu söyleniyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)