Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Modenas 200 cc lik (Çin değil!!!)

Motovento
    REKLAM ALANI
    seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Bu motor Malezya ya da Modenas a ait bir fabrika üretiliyormuş,Temmuz ayından itibaren ise Türkiye de üretilecekmiş....Ben her yerini inceledim ve bilindik çin malları ile benzeşmeyen bir yapısı ve kalite kokan bir işçilik ve malzemesi var....Fotoğraflardan inceleyebilirsiniz....
    Oradaki yetkili ile konuştum ve bana bu motoru kendisinin kullandığını(denemek amaçlı) ve gayet hızlı olduğunu hatta 180 km hız a kadar çıktığını söyledi :!: ben pek inanmadım ve dedim km hatalı gösteriyordur en az 40 km ,imaknsız dedi!!!! İki ayrı hız testinden geçirilmiş, hem digital hem de analog!!!En fazla her kaliteli motor da olabilicek yüzde 3 lük bir hatadan bahsetti....Teknik bilgiler aslında pek de fena değil,resimlerde ayrıntısını bulabilirsiniz....
    Göze batan özellikler....
    Yağ soğutmalı...
    Eksantrik zincirli....
    Geri besleme sistemi(Bu çin malların da olduğu giibi eksoz a sonradan koyma değil ybr de olduğu gibi Direk Gömlek bağlantılı!!!)
    Ön arka disk...
    Lastikler cbr125 de kullanılanlardan....
    En önemlisi de motor verileri.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Suzuki
    Evet güzelmiş tip olarak biraz sanki Yamaha YBR 125'e benziyo ama yinede hakkını yemeyelim tabii güzel ellerine sağlık yapanların tabii bu motorsikletin fiyatını yazmamışsın belli değilmi fiyatı daha yani yazarsan yeni motorsiklet alacak arkadaşlara bi alternatif olur yani bu motor'da dimi....
    Tekerleğimi Yakarım Ama Ruhu'mu Asla
    İVAN ( serh@t )

Motosikleti
    ybr
    Fiyat teknik özelliklerin olduğu resim de yazılı....

2950 Ytl....
    Bence uygun bir fiyatı var...

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıkıştırma oranı ve beygir gücüne göre tork oranı fena değil
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    fiyatı fotoda yazıyor 2950 ytl, ybr nin çok benzeri olmuş bencede..

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ben fuarda gördüğümde şaşırma-sevinme arası bir hal oldum.Biliyorsunuz bu commuter denen makinelerin 150cc üzeri motor barındıranı yok,bir ara motomax getirecekti ne oldu bilmiyorum.Bu tip motorlar az benzin yakar,kullanması da kolay ve eğlenceli diye duymuştum.Modenas çok kaliteli cub modelleri üreten bir firma,eğer onlarsa iyidir,zaten görüntüsü de öyle
    Tabii o 180 km olayı yalan biliyorsunuz...

outlawwanted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    çinlilere benzemediği konusunda hemfikir olabilirim çünkü çinden gelen ve türkiyede satılan bütün modelleri hemen hemen bilirim böyle motor görmedim şuna grenaj giydirilseydi daha yakışırdı bence motorun arkası cbr 600f çok benziyo yani havada duruyor egsoz da öyle bence

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Bu motoru YBR125 ile karşılaştırmak lazım
    0 Rh (+)
    06 - 09

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Evet baya güzel alet alan iyi bir seçim yapmış olur bir de bir şey soracağım bu yağ soğutma sistemi nasıl bir şeydir???

outlawwanted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    modenasın internet sitesi ne arkadaşlar???

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    bu commuter denen makinelerin 150cc üzeri motor barındıranı yok
    Kanuni'nin motocar diye bir modeli var, 200 cc 15 hp.

bir de bir şey soracağım bu yağ soğutma sistemi nasıl bir şeydir???
    Su soğutma mantığı ile aynıdır, tek fark radyatörde ve motorda soğutma için dolaşan şey su değil yağdır. Tarihte ilk kez Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri tarafından yine kendi tasarladığı devasa topların İstanbul'un fethi sırasında ısınıp yapısının bozulmasını engellemek için kullanılmıştır. Tabi ki radyatör ve pompa ile değilde manuel olarak

Motor resimde gözüktüğü kadar kaliteli ise gerçekten fiyatı çok uygun, fakat 180 km/h bana inandırıcı gelmedi. Düz yolda yapması çok zor gibi...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    ybr
    Yağ sğutma sistemi su soğutmaya göre çok daha etkilidir!!!
    Su soğutma da radyatörde soğuyan su motorun etrafında dolaşır ısıyı bu şekilde alır fakat yağ soğutma da motor içersindeki direk ısınan yağ radyatörde dolaşır ve çok daha iyi bir soğurm a sağlar....

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    serüven 17 hemşehrim sen plakan doğruysa çan lısın bi ara bigaya uğrayıver benim yerime. modenas malezya da üretim yapan PROTON markasının yan kuruluşudur ve çok köklü bir firmadır bilindiği üzre proton 2001 yılında dünyaca ünlü LOTUS markasını satın alarak bünyesine katmıştır şahsen bu motoru kesinlikle tavsiye ederim.alan pişman olmaz malezya tropikal iklimi olan aşırı nemli ve sıcak bir ülkedir ve bu motosiklet bizim memlekette hararet nedir bilmez
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    bu motoru eger ki modenas yapacaksa ben şiddetle tavsiye ederim bizim arkadaşın modenası 99 model ve hala taş gibi ve şimdi yeni model bitane daha aldılar vitesli bi motor düşünüyordular ben hemen bu motordan bahsedicem ybr düşünüyordular ama bu motoru bekleyeceklerdir mutlaka
    murat_by

toorqq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ben senin benim olabilme ihtimalini sevdim vfr800

18 hp

18 beygir bir motor 180 kmh hız yapabilirmi gerçekten...?

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    seruven 17 dostum olurmu hiç...yag sogutma daha etkili olsa niye bütün firmalar su sogutma için ugraşıp dursunlar...mecbur yag olacak motorda zaten...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    29hp Hyosung GT250R, son hız 165km/s

Motosikleti
    ybr
    Jetix

Ben böyle biliyorum ama aslında ben de düşünmüştüm yani adamlar o zaman niye arabalarda suyu çevirsinler ki!!! Pek de konu olmadığı için de üzerine düşmedim açıkcası...

Yanlız madem bunu ters biliyorum bana bunun mantığını açıklarsan da sevinirim...Bilmiyenlerde tam olarak öğrenmiş olur...

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    bu motor Türkiye'de üretildikten sonra mı piyasaya verilecek yoksa şimdi de satışı var mı?

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    serüven 17 ve jetix arkadaşlar suyun ısı alma katsayısı yağdan daha fazladır yani daha çabuk ısınır daha çabuk soğur yağa göre bu yüzden su soğutma daha verimlidir ayrıca bu direk motorda ısınan yağ olayı bana biraz olmaz gibi geldi ama tam bilmiyorum bu motorda hem ufak bi radyatör var hemde pasif soğutma yapmak için motor bloğunda kanatlar petekler var zaten bildiğim kadarıyla bütün yağ soğutmalılar bu şekilde 200 cc lik motor için eğer biraz hesap kitapla yapıldıysa sırf şekil olsun diye yapılmadıysa gayet yeterli olur bu soğutma çin mallarına göre önceden de dediğim gibi sıkıştırma oranı daha yüksek ve beygir gücüne göre ürettiği tork daha fazla güzele benziyo denemeden bilemeyiz tabi
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler