Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Kawasaki Z800 - 2013 / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Merhaba arkadaşlar,

Nereden esti bilmiyorum ama durduk yerde severek bindigim ve cok memnun oldugum motorumu satip farkli tarz denemek geldi aklima. Galiba biraz kasiniyorum

Kisaca motorunuz hakkinda izlenimlerinizi ogrenmek isterim. Teknik detaylari falan degil de direkt sizin motorunuzla ilgili duygularinizi merak ettim. Çünkü benim icin her zaman bakim giderleri, yakit tuketimi vs... den daha cok kullanicisina verdigi heyecan onemli oldu...

Bir de Antalya civarinda olup su motoru bileniniz var mi acaba?

Tesekkurler, herkese kazasiz surusler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    z800
    Senin MCN takip etmedigin ap acıkta ortada dostum mt09 kötü makina degil emin ol yamaha cok farklı bir makina getirdi bizlere tercih meselesi tabi ama depo büyüklüğü demek istediğim cok ufak ve kullanımı rafine z800 öle degil az eğiliyorsun öne dogru rüzgarı kafanamı yemek istersin yoksa bütün gövdenemi ? 2 kişi bile rahat binemiyosun makinaya sele muz gibi arkadaki kişi sana tütünmaktan baska sansı yok ve A MODUNDA arkadaki kişi kafa kafaya carpmamak için direniyor z800 selesi arka tarafi cok yüksek oturan kişide depoya yaslanabiliyor demek istedğim kime göre neye göre anlatabildim mi bilmiyorum ve 115 ps 188 kg olan bir makina top speed 225km olmaz yamaha rewiwde adamlar aerodinamik yapısnıdan dolayı hız sabitleme koymuslar z800 230 kg 113ps 240km görüyor övmek degil bu anlattıklarım sizin mt09 'un şase vb teknolojileri z800'den daha fazla özelliklere sahip demenizdir hakkını yememek lazım yamahanın japondayada yapılan ilk mt serisidir z800 bile thailanda'da yapılıyor z800 en iyi naked degildir motorumu övmüyorum benim secimimdir herkes bir BMW S1000R sürmek ister

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır hepimiz motosikletlerimizi seviyoruz ama başka modele bok atmak neden ben onu anlamadım Hayatında kaç bin km mt09 kullandında güven vermediğini anladın ki? Yoksa mt09 topiğinde test edip ben motoru hiç yatıramadım bence hiç yatmıyor diyen yeteneksizden mi yola çıktın? Rüzgar yemenin deponun büyüklüğü küçüklüğü ile alakası olduğuna emin misin? Bu dediğin en komiği 188 km olduğu için 200 km'den sonra titremeye başlıyor! Titremeye başlıyor tabiri? Motor 230 kg olunca yere yapışsa ve buda iyi olsa hiç bir marka motosikletini şase vb teknoloji kullanarak hafifletmeye çalışmaz daha çok ağırlık koyar yere bassın diye.. Mt09'un kasasına bakın maliyetten kısmışlar dediğin motor z800'ünün motor bloğundan daha çok arge ve teknolojik özelliklere sahip üstün bir motor. Kalite olarak kastetiğin geriye kalan mode, şase, amortisör, komple paslanmaz egzoz kısmına hiç girmiyorum bile. Evet tarz olarak z800'mü mt09'mu diye 10 kişiye sorsan bende dahil z800 derim. Fakat element uydurmaya gerekte yok açıkcası
    Senin MCN takip etmedigin ap acıkta ortada dostum mt09 kötü makina degil emin ol yamaha cok farklı bir makina getirdi bizlere tercih meselesi tabi ama depo büyüklüğü demek istediğim cok ufak ve kullanımı rafine z800 öle degil az eğiliyorsun öne dogru rüzgarı kafanamı yemek istersin yoksa bütün gövdenemi ? 2 kişi bile rahat binemiyosun makinaya sele muz gibi arkadaki kişi sana tütünmaktan baska sansı yok ve A MODUNDA arkadaki kişi kafa kafaya carpmamak için direniyor z800 selesi arka tarafi cok yüksek oturan kişide depoya yaslanabiliyor demek istedğim kime göre neye göre anlatabildim mi bilmiyorum ve 115 ps 188 kg olan bir makina top speed 225km olmaz yamaha rewiwde adamlar aerodinamik yapısnıdan dolayı hız sabitleme koymuslar z800 230 kg 113ps 240km görüyor övmek degil bu anlattıklarım sizin mt09 'un şase vb teknolojileri z800'den daha fazla özelliklere sahip demenizdir hakkını yememek lazım yamahanın japondayada yapılan ilk mt serisidir z800 bile thailanda'da yapılıyor z800 en iyi naked degildir motorumu övmüyorum benim secimimdir herkes bir BMW S1000R sürmek ister

Motosikleti
    2014 kawasaki Z800 ABS
    Z800 sahipleri uyanın havalar hala cok guzel..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Arkadaslar tr de satılan sinyalli stop arıyorum varmıdır?

_SAKALLI_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    facebook.com/S4K4LL1

Suerte_Z800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200 ABS
    Arkadaşlar,

Lastiklerim artık bitti ve yeni lastik almak zorundayım. Kararsız kaldım, Bir kısım Pirelli derken büyük bir kısımda Michellin diyor.
    z800' ün orjinal lastikleri ile 10.000 km yaptım ki artık yerinde durmuyor hayvan.

Sizlerden öneri rica edeceğim.

Teşekkürler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Suerte_Z800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Lastiklerim artık bitti ve yeni lastik almak zorundayım. Kararsız kaldım, Bir kısım Pirelli derken büyük bir kısımda Michellin diyor.
    z800' ün orjinal lastikleri ile 10.000 km yaptım ki artık yerinde durmuyor hayvan.

Sizlerden öneri rica edeceğim.

Teşekkürler.
    600rr motorumda michelin pp2 var. Yağışlı havada bile çok memnun edici bir yol tutusu sağlıyor.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Arkadaşlar servis/bakım ücretleri hakkında bilgi verebilecek var mı?

Motosikleti
    Yaz kış geziyor galiba z800cü arkadaşlar kimse yok :D....
    Beyler bu motorun sarf malzemeleri ne kadar tutuyor servise gidiyormusunuz z 800e modelini düşünüyorum hemen fuardan sonra alıcam lakin
    ocağıma incir ağacı dikecek potansiyeli var mı bu aletin honda cb 650fdenmi yürüsem.Hafif ve ağır bakım masraflarından bahseder misiniz (bir yerde ninja 300ün 10bin bakımı için 800 tl ödediğini okumuştum arkadaşın) saygılar sevgiler...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz kış geziyor galiba z800cü arkadaşlar kimse yok :D....
    Beyler bu motorun sarf malzemeleri ne kadar tutuyor servise gidiyormusunuz z 800e modelini düşünüyorum hemen fuardan sonra alıcam lakin
    ocağıma incir ağacı dikecek potansiyeli var mı bu aletin honda cb 650fdenmi yürüsem.Hafif ve ağır bakım masraflarından bahseder misiniz (bir yerde ninja 300ün 10bin bakımı için 800 tl ödediğini okumuştum arkadaşın) saygılar sevgiler...
    Z750 10.000 bakımı için servis 640TL istemişti. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, bujiler. Bu kadar bir fikir verir kanımca.
    VlknDnmz bunu beğendi.

mrtkulaksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx150
    Merhaba arkadaslar.bende z800 e fena sarmis durumdayim fakat aklimda tek bir soru var.arkaya canta taktigim zaman artcim rahat bir yolculuk saglayabilirmi?resimlerde gordugum kadariyla arkada oturan kisi one dogru kayarmis gibi duruyor sele yapisibdan dolayi.kullanan arkadaslar yorumlarinizi yazarsaniz cok sevinirim.

lentini75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X CR 2015
    Merhaba, ben 2015 modelini yeni sipariş verdim. Artçı ile kullanım için biraz rahatsız bir motor. Aldığım bayii de ikince el 2014 modeli vardı, onu denedim ben. Pek artçıyla ve çantayla olmazmış gibi geldi bana ama tabi ki zevk meselsidir.

Motosikleti
    pcx150
    Evet pek olmaz gibi fakat yinede zaman zamanda olsa artci ile binilebilir heralde.yani benim canim oyle istiyo.baska bir makinaya gitmiyor aklim o yuzden sanirim.sorun olmazsa nereden ve ne kadara siparis versiniz?hayirli olsun simdiden motorsikletiniz.

Motosikleti
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z750 10.000 bakımı için servis 640TL istemişti. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, bujiler. Bu kadar bir fikir verir kanımca.
    Eyvallah blamir kardeş sağolasın...

lentini75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X CR 2015
    Alıntı mrtkulaksiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet pek olmaz gibi fakat yinede zaman zamanda olsa artci ile binilebilir heralde.yani benim canim oyle istiyo.baska bir makinaya gitmiyor aklim o yuzden sanirim.sorun olmazsa nereden ve ne kadara siparis versiniz?hayirli olsun simdiden motorsikletiniz.
    Teşekkür ederim, adana bayi Adana Motor dan sipariş ettim. 15 gün oldu. 29.600 e geldi. Euro düşerken bence sizde acele edin . En azından Şubat ta gelecek partiye yetişirsiniz.

Motosikleti
    pcx150
    Hele bi kredi basvurumu yapayim insallah bi aksilik cikmaz ise hemen siparis vericem bende
    lentini75 bunu beğendi.

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bundan yaptırmak istiyorum sizce nasıl

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yaptırdım

Karalı bunu beğendi.

Suerte_Z800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200 ABS
    Üstad, Ustamın da önerisiyle PP2 aldım. Sanada teşekkür ederim. Lastik değil mubarek ahtapot! Yağmur çamur zınk die yağışıyor, kıç atmıyor.

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Mhb arkadaşlar fazer 6 mı satıp z800a ile aranıza katıldım.
    İlk izlenimlerimi paylaşım sizinle

Naket olması ilk başta rüzgardan dolayı beni tedirgin etmişti fakat kullandıkça alışmaya başladım, arka fren fazere göre daha hissiz gibime geldi, yada fazer teker kilitlediği için nazık davranmaya alıştığım için banamı öyle geliyor, z800 e biraz daha mı abanmak gerekiyor
    Vites geçişleri yag gibi akıyor, hele artcıyla isen vites yükselttıgını anlamıyor bile bu çok hoşuma gitt.
    Gosterge panelinde bazı özelliklerini çozemedim bununla ilgili yardımcı olabilirmisiniz acaba

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Bugun bursadan once cesmeye sonra kusadasina gelen ve bana kamp yapabilecegim yer varmi diye soran bursali siyah z800 lu arkadas buralardami.umarim kamp yeri bulabilmistir. buradaysa selamlar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)