Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Bu motorda kaldı aklım turuncu renginde iki sene forumu takip ettim her paylaşımı okudum gittim bayide gördüm motoru ama bir türlü kısmet olmadı şimdi discover 125'im var memnunum ama aklım bunda keşke yakınlarda birinde olsada bir tur motorları değişsek :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba cg-100
    Alıntı svsmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda kaldı aklım turuncu renginde iki sene forumu takip ettim her paylaşımı okudum gittim bayide gördüm motoru ama bir türlü kısmet olmadı şimdi discover 125'im var memnunum ama aklım bunda keşke yakınlarda birinde olsada bir tur motorları değişsek :D
    Bende gt170r var uşak dayim buralara gelirsen kullanabilirsin

Motosikleti
    kanui gt 170
    Slm. Arkadaşlar son durum nasıl. Varmı bilmemiz gereken birşeyler.
    Zinciri ortalama kaç km geriyorsunuz. Orjinal zinicirini. Kafa yı yandaki vidalardan sıktım ama hafif bir boşluk var hala ses yapıyor bazen. 1000 km olmadı daha. Ayrıyım epeydir gt170 den .sizlerin km yükselmiştir .herhalde. motorda varmı bir değişiklik. Kazasıs belasız günler diliyorum

Iyi aksamlar, ismim Ercan, kisa bir zamadan beri temelli türkiye döndük, yasim 44.

Almanyada son defa 2005 de motosiklet kullandim, ondan sonra hic zaman bulamadim kullanmaya, is güc bilmem ne.

Genc ken kullandiklarim, Kawasaki, Yamaha, Suzuki, Ducati, hepsi 900 lük, 1000 ve 1100.

Sehir ici bam bum 180 bidaki lambaya kadar, 230, 250, ...

Buraya gelince ayamiz bahli olmasindiya, araba da yok, dedik bir ufak motosiklet alalim.

Internet ten Mondial 150 z-one sectik, dükkanda üzerine oturunca vaz gectim, boyum 185, kilo 110. üzerinde oturus cok bir tuafti, sol ayakla fites atmasi uzun ve benim icin imkanzisdi, aynalar tek omuzlarimi gözteriyor, ve motosiklet cok cok ufakti benim icin.

Gördük Kanuni 170 N, tipi tam esas supersport bit motosiklete benziyordu, tek yay, fitesler mondiala karsi kisa, spor tip, boyuma göre en uygunu, disk fren arka ön. Superspor larin tek farki, tek 10 beygir olmasi.

Aldik üc aya evel, su anda 700 km yaptik, ilk bakim 500 deydi. Zincir, Civatalar, yag degisim, Bidaki bakim 1500 dediler.

Kanuniye hep iki kisi biniyoruz, ben 110 kg , hanim 65 kg, toplam 175 kg, bu zaten kanuni sayfasinda 20 kg üzerinde, ve ufak bir alisveris yapinca belcantaya koyunca, 5 kg gecmeyince bile fark edidiyor ki, motosiklet diyorki, tamam yetiyor, bir gramm bile daha istemiyorum.

Yoksa, fren güzel, hep ikisini birden cekiyorum, cekis güzel, su anda 6000 devirde 78 vuruyor düz yolda.

Bazilarin bayir asahi 95 görüyorduk, ve baya bir gazda yolu vardi, onu ancak 1000 km gelince ögrencez.

Eksodan güzel bat bat seler geliyor gazi brakinca, gaz verince güzel brum brum ses yapiyor.

Güzel bir motosiklet, hayatta satmam bida, yeni baska alsamda bu duracak, belki bir gün oglum sürer.
    Lucien bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    merhaba arkadaşlar bende topiği takip ettim baya okudum baştan sona mondial mh125 drift kullanıcısyım ama bu motor albenisiyle çıktığı günden beri beni cezbediyor mondialimi bu yaz temmuzda aldım memnunum fakat satıp bu modeli alasım var gerçekten tipi duruşu çok hoş sizce mondialimi satıp bu modeli almalımıyım sizlerin tavsiyesi nedir bu arada inşallah forumu takip edenler hala vardır

GT 170 N i 1064 km de aldım 2.5 ayda 4500 km yaptım toplam 5500 oldu hiç durmadan 160 m yol gittik titreme var ona bir şey diyemem ama sürücü olarak beni rahatsız etmedi düz yolda 2 gün önce 117 bastım bayır aşşağı en fazla 127 gördüm önceden düz yolda 110 u geçemiyordum bayırda da 120 oluyordu motor açıldı yada açılmaya başladı herhalde ama beni 1 kez bile yolda bırakmadı 1.95 boyundayım 125 kg yim arkama 100 kg lik adam bindi aralıksız 385 km yol yaptık motor tık demedi 7 bin devir civarı kullanınca 11 kuruş yakıyor devirli kullanınca 14 15 e kadar çıkabiliyor motordan hiç şikayetim yok çok çabuk hızlanıyor ve edirnedeki kanuni servisi çok iyi ne sıkıntısı varsa gideriyor yağ değişimi hariç 5 tl nin üstünde para almadı motrda hiç bir değişiklik yapmadım performans ve görünüm konusunda anlıyacağınız motorumdan çok memnunum bu yaz 20000 i geçmeyi düşünüyorum tabi bunu zaman göstericek motorumun beni üzmeyeceğini düşünüyorum tüm bakımlarını zamanında yaptırıyorum ve 2000 km de bir yağ değiştiriyorum 15 50 yağ koyuyorum motorun sesi bir güzel oluyor ve dip gaz gidiyorum genelde hiçte yolda kalmadım hız için alıcaksanız dediğim gibi düz yolda 117 geçemedim ama motorun hızlanışı bayırları çıkışı harika hele benim gibi kilolu bir sürücü ve kilolu bir artçıya bile dayanacak güçte yolculuk yaparken gayet rahat lastikleri ıslak zeminde çok kayıyor tüm ekipmanlarım var -5 derecede bile sürdüm motor gerçekten çok iyi motoru aldıktan sonra benzinlikte falan abi bi araba parası vardır bu yada 600 lükmü sorularıyla karşılaşmanız muhtemel ben çok karşılaştım neyse arkadaşlar benden bu kadar tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    kuba cg-100
    benim gt 10bini geçti sıkıntı yok ilk aldiğım gün gibi merak eden olursa ön dişliyi 17 arka dişliyi 38 yaptinizmi motor cok rahatliyor üzerindeki orjinal dişlileri ile motor çok bağırıyor hemen vites istiyor uzun yolda 110 kuruş yakıyor

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    bu motosiklet çok beğeniyorum
    iki kişi uzun yol gezmeye gitsem oğlum ve ben 80+55 kilo arkaya bagaj takma imkanımız varmı ornek sanayiye gorursek yaptırsak uyarmı
    koltukları rahatmı mesela bende drift vardı koltuğu rahat değildi sünger ve koltuk kaplama derisi aldım evde kaplama zımbası vardı onal baya sunger + kumaş kapladım rahattı ama 135 cc motor yolda bı sure sonra gitmiyor gibi geliyor bolu ankara arası baya bastım 3,5 litre yakmıştı depo ustu çanta bagaj oğlum ve ben bu motorla 1000 km ve ustu seyehatlere çıksam ne yakar yolda 100km hızla stabil gitsem ne yakar ve beni yorarmı
    ayrıca kronik bir arızası varmı ornek cbf150 yağ yakması gibi
    tşkler şimdiden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosiklet çok beğeniyorum
    iki kişi uzun yol gezmeye gitsem oğlum ve ben 80+55 kilo arkaya bagaj takma imkanımız varmı ornek sanayiye gorursek yaptırsak uyarmı
    koltukları rahatmı mesela bende drift vardı koltuğu rahat değildi sünger ve koltuk kaplama derisi aldım evde kaplama zımbası vardı onal baya sunger + kumaş kapladım rahattı ama 135 cc motor yolda bı sure sonra gitmiyor gibi geliyor bolu ankara arası baya bastım 3,5 litre yakmıştı depo ustu çanta bagaj oğlum ve ben bu motorla 1000 km ve ustu seyehatlere çıksam ne yakar yolda 100km hızla stabil gitsem ne yakar ve beni yorarmı
    ayrıca kronik bir arızası varmı ornek cbf150 yağ yakması gibi
    tşkler şimdiden
    Gt 170 alma oda yetmez çünkü 170lik yazsalarda beygiri torku aynı driftle bence pulsar veya hero karizmaya bak.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gt 170 alma oda yetmez çünkü 170lik yazsalarda beygiri torku aynı driftle bence pulsar veya hero karizmaya bak.
    bunu bilmiyordum kardeş ben driftle bolu dağını 4 vitesten düşmeden çıktığım kaç defa yol boş denk geldiğinde + vermiyce 170cc ne anlamı varki
    gördüğüm kadarıyla 2 el pıyasası çok calıda değil gibi ozellikle düzcede kanini nerdeyse yok gibi

Ilk motorumdur kendileri.baslangic ve bir tik ustu icin gayet idealdir.

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Güncel

17.000 KM'den sonra

Tam bir şehirli olduğunu söylemem gerekiyor. Trafikte aralara rahatça girebiliyorsunuz. Gösterge panelinde yeni başlayan ya da benim gibi ara motor olarak kullanmak isteyenler için şehiriçinde gayet yeterli.

Uzun yolda yoruyor yalnız, uzun yollar için çok konforlu değil.

14-15 bin km den sonra pirelli rosso II taktım motorun son hızı vs biraz düştü ama değdi. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

Standart farı geceleri yetersiz kalıyor değiştirmek isteyebilirsiniz, size kalmış...

Bakım aralıkları biraz sık, can sıkabilecek bir konu ancak parçaları bir japon ya da avrupa motoru kadar pahalı olmadığı için bu konuda da rahat olabilirsiniz.

Nitekim lastiklerini değiştirdikten sonra tavsiye edilir mi edilir

herkese merhabalar ilk motorum olarak kanuni gt 170 r modelini almaya karar verdim ve kaporasını ödedim yalnız alacağım ikinci el motosiklette koruma demiri yok bu modellere uygun da koruma demiri bulamadım hangi modellerin koruma demiri buna uyuyor bilgisi olan var mıdır ?

arkadaşlar gt 170n modeliini yeni sattım 8000 de kesinlikle önermiyorum bilgiinize motor parasına göre iyidir belki ama üstüne 3 daha koyun cf moto falan alın o da olmazsa 2 falan koyun 150ns alın kanuni bu saatten sonra bitmiştir

bu motorun R modelini yaklaşık 2000 km dir kullanıyorum bu fiyata bu görünüşte alınabilecek en iyi motorlardan biri bence max sürat olarak 130 u görüyorum 170 lik makine için oldukça iyi. bu motorlara neden sürekliçamur atılır anlamam. aşırı bi titreme de yok iyiki milletin kullanmadan yaptığı yorumlara bakıp da vazgeçmemişim almaktan hem 600 lük gibi büyük yakışıklı duruyor hem de hiç bi sıkıntı ile karşılaşmadım şükür :D kötüleyenler ne sıkıntı çekmiş merak ediyorum birde motor stansart cg bloğu karmaşık bi durumu yok ne sıkıntı çıkarıyor anlayamadım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı can arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun R modelini yaklaşık 2000 km dir kullanıyorum bu fiyata bu görünüşte alınabilecek en iyi motorlardan biri bence max sürat olarak 130 u görüyorum 170 lik makine için oldukça iyi. bu motorlara neden sürekliçamur atılır anlamam. aşırı bi titreme de yok iyiki milletin kullanmadan yaptığı yorumlara bakıp da vazgeçmemişim almaktan hem 600 lük gibi büyük yakışıklı duruyor hem de hiç bi sıkıntı ile karşılaşmadım şükür :D kötüleyenler ne sıkıntı çekmiş merak ediyorum birde motor stansart cg bloğu karmaşık bi durumu yok ne sıkıntı çıkarıyor anlayamadım.
    170'lik makine ile 170 yapmaya calisanlar oldugu icin sikinti da normal ))
    can arslan bunu beğendi.

bakın arkadaşlar kanuni artık yeani motor getirmiyor farkında mısınız yani bu bir süre sorunla motorunuzla kaza yapmanız halinde yedek parça sorunu yaşayacağınız anlamına gelir ben söylemiş olayım siz isterseniz alın bu arada bu motorla uzun yol yaptım gerçekten bu motorla uzun yol yapmak iğrenç beni istanbuldan balıkesire götürdü götürdü de inanılmaz yordu sürekl ısındı o yüzden fazla tavsiye etmiyorum yinede siz bilirsiniz ama son diyeceğim şey parasına göre sesi ve şekli çok iyi

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakın arkadaşlar kanuni artık yeani motor getirmiyor farkında mısınız yani bu bir süre sorunla motorunuzla kaza yapmanız halinde yedek parça sorunu yaşayacağınız anlamına gelir ben söylemiş olayım siz isterseniz alın bu arada bu motorla uzun yol yaptım gerçekten bu motorla uzun yol yapmak iğrenç beni istanbuldan balıkesire götürdü götürdü de inanılmaz yordu sürekl ısındı o yüzden fazla tavsiye etmiyorum yinede siz bilirsiniz ama son diyeceğim şey parasına göre sesi ve şekli çok iyi
    hocam nasıl yedek parçası yok girip kanuni nin sitesinden vidasına kadar yedek parçasını alabilirsin ki fiyatlar da oldukça iyi ? araştırıp söylemek en doğrsuu ben hocam valla zor değil araştırmak...

Motosikleti
    kuba cg-100
    merhaba bu motorun eksantrik zinciri değişimi yaptıran arkadaş var mı?

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)