Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Boreas_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 cc custom
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Phantom nasıl bir motordur 100 km hızı geçmiyor
    amacın hız yapmaksa neden düşük cc bi motora bakıyosun?
    Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillacenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan 250*B
    Alıntı _Boreas_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amacın hız yapmaksa neden düşük cc bi motora bakıyosun?
    Tahminimce arkadas hiz yapmakyan ote o cc deki bir motorun 100 u Gecmemesini Elestiriyor haklida 125 Cc lik motorlar Bile ki benim historyden ornek vericek olursam rahat goruyor ki bu e5 te filan motorla tin tin gitmekten daha iyi belli bir miktar hiz onemli yoksa sikistiran Sikistirana gidemiosun Biyere yavas olmak can guvenligini tehtid edio resmen
    cakturkc bunu beğendi.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Ben motoru kısmetse alacağım fakat,ilk Kanuni deneyimim olacak.Açıkcası güvenemiyorum..Şimdi ben haftasonları vs 100-150 km durmadan gideceğim mesela geziye beni yolda bırakırmı,zırt pırt sorun yaparmı bilmiyorum..arkadaşlar honda cb 125 mi kanuni gt 170 mi kararsınızım açıkcası?

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Kanuninin bazı modeller güzel sorunsuz, sıkıntısız.Benim kullandığım modeli dahil birçok modelinde sıkıntı yaşanmadı.Ama bazı modelleri var ki alan kimsenin yüzü de gülmedi.
    Bu model birçok kişinin takibinde.Miyadını doldurmuş ama dışarda da çok tutulmuş bir model.Aynı kalite ile getirirse Kanuni sorun, sıkıntı çıkmaz ama maliyetleri düşürmek için kaliteyi de düşürürse zaten 3-5 tane satar gerisini phantomda olduğu gibi Tuzlada bekletir.

Son olarak bu modelden ümidim var.Ama kalite/fiyat performansı ne kadar memnun edici olur onu da ileride göreceğiz.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

Motosikleti
    Lifan 250*B
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru kısmetse alacağım fakat,ilk Kanuni deneyimim olacak.Açıkcası güvenemiyorum..Şimdi ben haftasonları vs 100-150 km durmadan gideceğim mesela geziye beni yolda bırakırmı,zırt pırt sorun yaparmı bilmiyorum..arkadaşlar honda cb 125 mi kanuni gt 170 mi kararsınızım açıkcası?
    açıkçası bende honda cb 125 de düşündüm almayı parayı bile denkleştirdim onun için honda sonuçta ne kadar sıkıntılı olabilir ki ama internetteki bazı yorumları okuyunca açıkçası bir hondadan bu kadar fazla kötü yorum aldığını ilk defa gördüm sahibindende 3000 lerde 4000 lerde satılan birsürü olduğunuda görünce o an soğudum bu tabiki benim düşüncem ki belki ayni fiyasko bu motorda da olucak ama beklicem bir iki arkadaş satın alıp yorumlarını yazarsa en azından aklımızda bişeyler belircek ona göre karar vercez yoksa rks titanic 150 almayı planlıorum ki şu aralar rks de yeni yıl indirimi varmış 500-1000 tl arası (modele göre) bayiden daha bugün bilgi aldım

Motosikleti
    Alıntı atillacenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkçası bende honda cb 125 de düşündüm almayı parayı bile denkleştirdim onun için honda sonuçta ne kadar sıkıntılı olabilir ki ama internetteki bazı yorumları okuyunca açıkçası bir hondadan bu kadar fazla kötü yorum aldığını ilk defa gördüm sahibindende 3000 lerde 4000 lerde satılan birsürü olduğunuda görünce o an soğudum bu tabiki benim düşüncem ki belki ayni fiyasko bu motorda da olucak ama beklicem bir iki arkadaş satın alıp yorumlarını yazarsa en azından aklımızda bişeyler belircek ona göre karar vercez yoksa rks titanic 150 almayı planlıorum ki şu aralar rks de yeni yıl indirimi varmış 500-1000 tl arası (modele göre) bayiden daha bugün bilgi aldım
    yeni yıl indirimi umarım türkiye çapındadır..yoksa bende rks yönelebilirim..

yaklaşık 6 aydır cb kullanan birisi olarak size objektif bi yardımım dokunsun istiyorum izin verirseniz. kararsız kaldık dediğiniz için..
    eğer ki sehir içinde ya da kırsalda fazla sürat yapmadan sakin sakin keyfine varacak bi anlayış ile kullanacak olursanız (en fazla 90, zorla 100km gider) cb alın hiç şikayetiniz olmaz. bakımdan bakıma servise uğrarsınız. aktısı koktusu olmaz evelallah. malzeme kalitesi benzerlerine göre güzel, sonra yakışıklı.
    ama ben kuryeyim şöyle asılırım, böyle yüklenirim ya da şehir dışı yolculuklarında, otoyollarda çok zaman geçirme hesabım var diyorsanız o zaman uzak durun cb'den üzer.

Motosikleti
    Lifan 250*B
    Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 6 aydır cb kullanan birisi olarak size objektif bi yardımım dokunsun istiyorum izin verirseniz. kararsız kaldık dediğiniz için..
    eğer ki sehir içinde ya da kırsalda fazla sürat yapmadan sakin sakin keyfine varacak bi anlayış ile kullanacak olursanız (en fazla 90, zorla 100km gider) cb alın hiç şikayetiniz olmaz. bakımdan bakıma servise uğrarsınız. aktısı koktusu olmaz evelallah. malzeme kalitesi benzerlerine göre güzel, sonra yakışıklı.
    ama ben kuryeyim şöyle asılırım, böyle yüklenirim ya da şehir dışı yolculuklarında, otoyollarda çok zaman geçirme hesabım var diyorsanız o zaman uzak durun cb'den üzer.
    dostum tabiki ben kullanmadım kullanıcısı sensin benim senin lafının üstüne laf söylemek gibi bir mahretim olamaz sonuçta söylesemde doğru olmaz zaten (benim duyduklarım süspansyonun beğenilmediği ve pek kondorlu olmadığı)ama işte düşüncemiz seninde bahseetiğin üzere sakin kullanalım istiyoruz ama arada küçük uzun mesafeli geziler ve birazda otoban performansı istemek söz konusu hani hoş kanuniyide bilmiyoruz ama kağıt üstünde daha iyi gözüküyor buda bizim umudumuz fiyatında benzer olması gözleri kanuniye çeviriyor he bide kanuni daha yakışıklı gözüküyor

yeni yıl indirimi umarım türkiye çapındadır..yoksa bende rks yönelebilirim..
    rks indiriminide bugün bostancı sanayinin ordaki bayiden öğrendim bana çok uzun sürmeyeceğini söylediler tek bildiğim bu (zaten param olsa zaten gider düşünmeden cruserini alırımda o yarı konu )

dostum tabiki ben kullanmadım kullanıcısı sensin benim senin lafının üstüne laf söylemek gibi bir mahretim olamaz sonuçta söylesemde doğru olmaz zaten (benim duyduklarım süspansyonun beğenilmediği ve pek kondorlu olmadığı)ama işte düşüncemiz seninde bahseetiğin üzere sakin kullanalım istiyoruz ama arada küçük uzun mesafeli geziler ve birazda otoban performansı istemek söz konusu hani hoş kanuniyide bilmiyoruz ama kağıt üstünde daha iyi gözüküyor buda bizim umudumuz fiyatında benzer olması gözleri kanuniye çeviriyor he bide kanuni daha yakışıklı gözüküyor
    estafurullah ne demek sözümüz olmaz konfor ve süspansiyon konusunda sorun yok da, sele biraz sıkıntılı. yüzde ellisinin seleler çok sert çıkıyo. alırken illa bi mıncıklayın seleyi, yumuşağını seçin, karar verecek olursanız. dediğim gibi performans işi sizi sıkıntıya sokabilir o konuda birşey diyemiyorum. yakışıklılık işi için de görmeden üzerine oturmadan kesinlikle karar vermeyin diyorum resimlerden hiçbir şey belli olmuyor. cb'yi hiç düşünmüyordum wave bakmak için hondaya bi uğradım işler değişti hatta wave'e oturamadım bile o kadar diyim
    gt170 ise şimdilik kapalı kutu motoru şöyle bi yoklamadan, koklamadan birşey demek için erken ama tipi benim de ilgimi çekiyor ne olur ne biter görecez. böyle bi alternatifim olsa, sizin gibi, ben de beklemeden görmeden karar vermezdim ama hondaya uğrayın bi ara ki karar verirken karşılaştırma yapabilin. (zehiri de veriyorum ince ince )

Motosikleti
    Cbf 150
    Arkadaşlar aldığım son duyumlara göre Kanuni geçen sene çıkardığı modellerden beklediğini alamamış.Phantom olsun, terry olsun, istenilen satışı yapamadığı için dışarda çok tutulan bu modelleri getirmeyi uygun görmüşler.
    Amaçları pazar paylarını genişletip, hasılatlarını artırmakmış.
    Yani bir nevi sürümden kazanmak için fiyatlarla pek oynamayı düşünmüyorlar.Kalitesi yönünden ise dışardaki eski xstreet neyse bu da aynı kalitede olacakmış.Zaten üretimden kalkan bir araç, oldukça düşük fiyatlara kapatmışlardır.
    velhasıl kelam bu model tutacak görünüyor.

Motosikleti
    Alıntı cakturkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aldığım son duyumlara göre Kanuni geçen sene çıkardığı modellerden beklediğini alamamış.Phantom olsun, terry olsun, istenilen satışı yapamadığı için dışarda çok tutulan bu modelleri getirmeyi uygun görmüşler.
    Amaçları pazar paylarını genişletip, hasılatlarını artırmakmış.
    Yani bir nevi sürümden kazanmak için fiyatlarla pek oynamayı düşünmüyorlar.Kalitesi yönünden ise dışardaki eski xstreet neyse bu da aynı kalitede olacakmış.Zaten üretimden kalkan bir araç, oldukça düşük fiyatlara kapatmışlardır.
    velhasıl kelam bu model tutacak görünüyor.
    Umarım dediğin gibi olur ve Kanuni şaşırtır..rcs titanic 150 ile kanuni arasında gidip geliyorum..kanuni çok yakışıklı gerçekten inş kanuni olur..

Motosikleti
    Cbf 150
    Umarım dediğin gibi olur ve Kanuni şaşırtır..rcs titanic 150 ile kanuni arasında gidip geliyorum..kanuni çok yakışıklı gerçekten inş kanuni olur..
    İnş. iyi olur da hesaplıca tertemiz yenileriz motorları.Kaliteli olsun, az yaksın rengine bile razıyım.Yalnız rks titanicler tutmadı.İthal eden firma dahi itiraf etti.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Phantomdan daha kalitesiz olamaz lastikleri bile aynı marka model, ayrıca GT170'de üstten egzantrikli bir motor var. Phantomu aynı fiyattan satmaya devam edecekler yada komple kaldıracaklar şimdi onu 3500 lira yapsalar komik olur aslında o motorun fiyatı zamanında 3500 lira olmalıydı ama para tatlı tabi kanuniye ha bu arada iki motorun da lastikleri ben yüzde 100 naylonum diye bağırıyor.
    Lastikleri bende farkettim

Hatta fikir edinmek için , michelin falan da baktım arka lastik için baya fazlaydı fiyat.

110/70-17 ön lastik michelin 290 TL

130/70-17 arka lastik 320 TL

Ama Unilli falan alınırsa yarı yarıya düşüyor lastik maliyeti.

Motosikleti
    Arkadaşlar motoru inceliyorum da motor bana kalitel gelmiyor..tamam tipi falan fena değil ama malzemesi belliki 3.sınıf..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YBR kadar sorunsuz, az yakan, piyasası belli, aldığın verdiğin belli bir motor olmadıktan sonra 2-3 beygir fazla olsa ne yazar.

Ben net 15 beygir olacağına da inanmadığım gibi kalite olarak hiç güvenemiyorum.

Fiyat olarakta riske girilebilicek bir fiyatı yok gibi.

Kağıt üzerinde cc si şu beygiri şu yazmakla olmuyor kanuni

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banada inandıcı gelmiyor 15 bg meselesi bekleyip gormekte fayda var,rks 150 de fena değilmiş oda hoşuma gitti aradaki 3bg insanın aklını çelmeye yetiyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşlar motoru inceliyorum da motor bana kalitel gelmiyor..tamam tipi falan fena değil ama malzemesi belliki 3.sınıf..
    Siz bir firmada kalite kontrol görevlisi falanmısınız ? nerden anlıyosunuz motorun kalitesini ? hele sadece resimlerine bakarak. Bana da honda kaliteli gelmiyor öyleyse.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan 250*B
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR kadar sorunsuz, az yakan, piyasası belli, aldığın verdiğin belli bir motor olmadıktan sonra 2-3 beygir fazla olsa ne yazar.

Ben net 15 beygir olacağına da inanmadığım gibi kalite olarak hiç güvenemiyorum.

Fiyat olarakta riske girilebilicek bir fiyatı yok gibi.

Kağıt üzerinde cc si şu beygiri şu yazmakla olmuyor kanuni
    tabiki ybr kendini kanıtlamış bir motor kimsenin gidipte ybr vassatır demesi zaten doğru olmazz söyleyeninde motorla alaksı olduğu düşünülmez
    ama düşüncelerimiz tek boyutlu değil
    kanuni şuanki fiyatıyla ybrden 1000 tl dahaucuz ki bütçesi kısıtlı olan arkadaşlar için 1000 tl büyük bir fark
    zaten bu motorlar bu piyasanın liderleri olan cbf ve ybr gibi commuter motorlara alternatif arayışı için zaten kanuni bu motarları coomuter katagorisinden çok naked diye tanıtıyor ki hapimiz bunların gerçek anlamda birer naked olmadığını biliyoruz comuuter katagorisine daha yakınlar

Alıntı cem16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada inandıcı gelmiyor 15 bg meselesi bekleyip gormekte fayda var,rks 150 de fena değilmiş oda hoşuma gitti aradaki 3bg insanın aklını çelmeye yetiyor
    sana kesinlikle katılıyorum rks suzuki gs alt motor teknolojisini kullanıyormuş aslında çok detaylı bilmediğim için o konuda çok yorum yapmamda yanlış olur ama çok kullanıcısı olmamasına rağmen rks den pek şikayetçi olanı görmedim ki caddede bir rks 200 gördüm sanırsam yeni model (yeni rks logosu ve nerdeyse yeni gibi lastikleri vardı) o cc ve o hacimdeki bir motor için çok yakışıklıydı yani üstüne oturup seleyi( yinede elimle bi mıncıkladım orta halli ne çok sert nede çok yumuşak geldi ama tabiki kullanımda denemek lazım) ve oturuş pozisyonununa incelememek için zor durdum(tabi sahibi çıkıp napıoon kardeşim diyip azımı burnumu kırma riskide epeybi caydırdı :D)

bide herşey beygir değil tork ta önemli bildiğim kadarıyla cb125 in torku ybrden daha fazla mesela kısaca küçük çaplıda olsa uzun yolda rahatlık sağlaması önemli ki tork yüksek viteste düşük devirde seyir etmeyi sağlıyor ve bu gayet öenmli uzun yol için

sonuç bi arkadaş cesaret edipte alsa valla çok mrk ettim yurt dışı siteleri genel olarak beğenmiş motoru ama yazdıkları kadarıyla motorun üzerinde gelen lastik ve elektirik aksamındaki parçalar çabuk gendini salıyormuş(nacizane ingilizcemle anladığım bu incelemelerden)

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bir firmada kalite kontrol görevlisi falanmısınız ? nerden anlıyosunuz motorun kalitesini ? hele sadece resimlerine bakarak. Bana da honda kaliteli gelmiyor öyleyse.
    Evet..kaliteden çok güzel anlarım..

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Evet..kaliteden çok güzel anlarım..
    mengü abimiz mühendis bunu göz önünde bulundurarak ve buradaki geçmişini de göz önünde bulundurarak girin tartısmaya bence )

GT 170 güzel bi motora benzıyo ama bi de S 170 var ki fyatı 2800. bu bana ılgınc geldı bakalım yorumlar gelsın belkı cogu kısının fıkrini degıstırebılır bu modeller..
    MetinK. bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)