Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Haojue DA135S

Motovento
    REKLAM ALANI
    p356spt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Suzuki GSX 1400
    Haojue DA135S'dir. Aslen 150cc niyeyse Turkiye'de 135 cc olarak lanse etmişler. Çin sitesinden bizzat bakabilirsiniz.

http://m.haojue.com/features.jsp?cat...C10003%7C10073

Hem şekli şemali guzel hem de Suzuki'nin Çin'deki ortağı. 250cc ve altındaki Suzuki motorsikletleri Haojue üretip satıyor. Geldi mi, gelmedi mi, nerede satılıyor bilen yok henüz;)

150cc, enjeksiyonlu, yakıt tuketimi de 1.75lt/100 km, gösterge Suzuki style.

http://www.stmax.com.tr/haojue150-8.asp?id=9

http://m.haojue.com/upload/wall-haojue-960640/HJ150-8-960640.jpg

Fiyatıyla ilgili de ipucu da aşağıda. Stokda yokmuş ama olsa peşin 2.850 kagıttan verecekler;)

http://www.istereyon.com/Stmax-Haoju..._128933.html#0[COLOR="Silver"]

http://www.haojue.com/flashes/products/HJ150-8-JSCS.jpg
    Motosiklet A noktasından B noktasına gitmenin en özgür hali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bence bu motor cbf150 den daha kaliteli. Marka olarak değil, maden metalurji ve işçilik olarak önde. Bu çinli bir başka dostum.

Motosikleti
    kawasaki Versys 650 (2015) haojue 150-9 (2014)
    https://www.facebook.com/groups/1522746081292720/
    suzuki&haouje motorsiklet bilgi paylaşım grubudur..alananlar,almayı düşünenler almak isteyipte karar veremeyen herkes grubumuza katılabilir.

Motosikleti
    Haojue & Suzuki DA 135 S
    Merhaba,
    3000km kadar YBR125 kullandım. Sırf farklı bişey olsun diye uzun araştırmalarım sonucu dün bu motordan aldım. Yoksa YBR'den de çok memnundum. İlk izlenimlerim;
    - Gösterge paneli gerçekten çok yeterli. Vites göstergesi mevcut. Yeni başlayanlar için önemli olabilir. YBR'de dijital hiç birşey yok. Bedford kamyon göstergesi gibiydi.
    - Yan ayaklık açıldığında motor stop ediyor. Bu çoğu 125'likde zaten standart bu motorda da öyle.
    - Vites geçişleri yağ gibi. Aralarda anlamsız boşluklar yok ve tek seferde geçiyor.
    - Titreşim yok. YBR nasılsa bu da öyle. Deponun üzerine bozuk para koydum, gaz kolunu sonuna kadar çevirdim, para yerinden oynamadı bile.
    - YBR'den daha sessiz çalışıyor. En sessiz çalışan 125'lik bu olabilir. Anormal sessiz yani. Elektirikli motor gibi.
    - Görüntüsü YBR kadar kaslı değil. YBR de pek değildi de zaten bu YBR kadar bile değil.
    - Şaseninde bazı yerlerde Suzuki yazıyor. Ama dışına yazamamışlar.
    - YBR'den 2 beygir daha güçlü. Şu an rodaj aşamasında olduğundan fazla yüksek devirlerde performansını denemedim.
    - Yakıta gelince 100km'de 1.6Litre diyorlar ama bence imkansız. Motor daha 45km'de olduğundan bunu da deneyemedim ama en az 2Litre yakacağını tahmin ediyorum.
    - Malzeme ve işçilik kalitesi gerçekten çok iyi. Öyle internette yazıldığı gibi inanılmaz falan değil ama YBR kadar iyi. Bajaj Discover deneme şansım oldu 2 kere. Sırf malzeme kalitesi yüzünden vazgeçtim Bajaj'dan.
    Eğer almayı düşünen arkadaşlar varsa soru sorabilir. Bildiğim, aklımın aldığı kadarıyla cevap vermeye çalışırım. Ben de motoru kullandıkça artılarını ve eksilerini bu başlığa yazarım.
    Herkese Selamlar. Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Haojue & Suzuki DA 135 S
    Arkadaşlar tekrar merhaba,
    Benden başka bu konuya yazan yok ama yine de belki ilerde merak eden olur. Hayrımız dokunsun ben notumu düşeyim
    Motor 100km'yi geçti. İlk bakımı 300'de. Biraz daha kullanınca yeni şeyler farkettim tabi motorda.
    - YBR'de vites göstergesiz 3000km tecrübem olmasına rağmen bunda vites göstergesi olması büyük nimet gibi geldi bana.
    - Kumandada selektör yapmak için ayrı tuş var ve bu da büyük nimet gerçekten. Uzun farı elle açıp kapamak gerekmiyor.
    - Farları YBR'ye göre kesinlikle daha iyi aydınlatıyor. Uzunları gerçekten uzun.
    - Selesi YBR kadar yumuşak ve rahat.
    - Lastikler gerçekten rezalet. Aliexpress.com'da 11$'a satıyorlar
    - Amortisörleri YBR'den daha sert geldi bana. Ayarlanınca ne olur bilemiyorum. Ama kasislerde ve çukurlarda YBR daha konforluydu sanki.
    - Yakıt rodajda olmasına rağmen 100km'de 2.4litre yaktı. İyi bir rakam sayılır.
    - Bir kaç resim paylaştım. Detayları gösteriyor gibi. İncelemek isteyen arkadaşlara faydalı olabilir.
    Şimdilik notlarım bu kadar ama kullandıkça yine bişeyler karalarım. İnternette pek bilgi yok bu motorla alakalı. Hiç olmazsa buradan kullanmış birinin yorumlarını görünce belki fikir edinebilir almayı düşünenler. Devamlı YBR ile kıyaslamamın sebebi; hem 3000km civarı YBR kullanmam, hem de YBR'nin herkes tarafından tanınan bilinen bit motor olması. Kesinlikle YBR'ye bok atma gibi bir niyetim yok. YBR zaten kendini ispatlamış süper bir commuter.
    Herkese selamlar, saygılar.

Mikuni bunu beğendi.

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Devamı varmı

ahmdonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Lx200i
    MERHABALAR

2015 YAZ SEZONUNDA BAJAJ BOXER KULLANIYORDUM.
    YAKIT TÜKETİMİ AZ DİYE TERCİH ETMİŞTİM.
    BAŞKADA GÜZEL HİÇ BİR YANI YOKTU.
    DEVİR GÖSTERGESİ VE VİTES GÖSTERGESİ YOKTU.
    ŞAMBİYEL KÖTÜ LASTİKLER..
    ÖN FREN ESKİ TİP BALATA VE ÇOK DEHŞET SEVİYEDE VİBRASYON....

1 HAFTA ÖNCE UZUN ARAŞTIRMALARIMDAN SONRA 2014 MODEL 20.000 KM DA135S ALDIM.
    DAHA TOPLAMDA 100 - 200 KM ARASI YAPTIM.
    AMA GERCEKTEN BU MOTOR MERCEDES ,BOXER TRAKTÖRMÜŞ..
    SIFIR VİBRASYON AZ YAKIT TÜKETİMİ
    DİJİTAL GÖSTERGE ÖN DİSK FREN VS. VS..
    SUZUKİNİN 250 CC ALTI MOTORLARINI NEDEN BU FİRMAYA YAPTIRDIĞINI
    ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORUM.

SAYGILARIMLA,,

Motosikleti
    salkano wolf
    Bilgi bilgi. Lazim arkadaşlar lütfen yazilariniza devam edin saygilar

Motosikleti
    Haojue 135s
    Arkadaşlar Bilgi paylaşabilecek varmı. Hafta sonu motoru almayı düşünüyorum. ilk motorum olacak sizce uygunmudur. motor hakkında biraz yorum yapabilirmisiniz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bilgi verecek bir durum yok. Gayet kaliteli, kıymeti anlaşılamamış bir motordur. Servisi varsa gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ben olsam 150 cc olanını alırım. Bu firma Suzuki'nin ufak versiyonlarını üretir. Sallamıyorum doğru bilgidir.

Motosikleti
    Haojue 135s
    150 cc olanı için bazı sıkıntılar duydum ancak 135 için olumsuz bir şey duymadım. varmıdır bir yorumu olan

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Yakın bir arkadasım aldı 135 olanından gerçekten de ne cbf 150 ne ybr bu motorun kalitesine kesinlikle yetişemez, kullandım çok hoşuma gitti, Suzuki inazuma nın üretildiği fabrıka da üretilmiş, şu an sıfırı gelmiyor nedense, değeri anlaşılmamış ender bir küçük cc

Motosikleti
    Haojue 135s
    Yedek parcada sıkıntı yasatir gibi o Zaman pek degeri anlasilmamis ise

Motosikleti
    Haojue 135s
    Hocam motoru ilk kullanımda nsil kullanmalıyız,rodaj vs hakkinda bilgi verebilir misiniz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kitapçıkta yazmıyor mu ?

Motosikleti
    Haojue 135s
    Hocam kitapçık yok dendi bana aldığım yerde bi koruma demiri takmışlar birde 2 adet anahtar verdiler. Buyur dediler. Kullanma kılavuzu sorduğumda artik motorlarda kalkti o is dediler. Aletin sitesinde de yok maalesef kitapçık vs.

Motosikleti
    Haojeu DA135s
    Cümleten Selamün Aleyküm.

Arkadaşlar 27 Haziran 2018 itibariyle 2015 model sıfır km Haojue DA135S alarak aranıza katıldım. Önceki motorum Mondial Snappy X Sfc 100 Cup modeli idi. Arada muazzam fark var.

Titreşimi yokmuş. daha rodajda buna rağmen yok. Şaşırdım doğrusu.

Vites geçişleri çok iyi.

Bir çok motor modelini araştırdım. Bajaj pulsar 200 ns yide düşündüm fakat boşa geçmiyor muhabbeti görüyordum sıfır alanlarda tabi bu ilk etap bir çok motorda olabilir. Fakat haojue inanılmaz. Maşallah tık tık o kadar güzel geçiyor ki vitesler çok hoşuma gitti açıkcası. şuan daha 12 kmde

Hayırlı Sürüşler. Tekerinize Taş değmesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Kullanma klavuzu ve kitapçıkta var. Ayrıca pdf olarakta buldum zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)