Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
90. sayfa BirinciBirinci ... 40808889909192 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Herkes kendince haklı. Sonuç olarak, satıcının (kullanıcının) nasıl bir insan olduğu ancak yüzyüze görüşmede az buçuk anlaşılıyor. ikinci elde markaya, modele ve insana göre alışveriş şartları değişiyor. Milleti dolandıranda var herseye ragmen namusuyla, kız gibi baktığı motorunu satanda var. Bir genelleme yapmak herkesi zan altında bırakıyor. Kendi şahsi görüşüm idali bir marka'dan alışveriş yapıcaksam sıfır alırım. Ama her sezon motor değiştireceksem km'si ufak motor alırım ki, zararım az olsun.
    OZ@N-GT250R bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş para var şükür ki sıfır aldık. Bilseydim 30binde almam gerektiğini öyle yapardım. Bir daha alırsam gene sıfır alırım. 1000kmde bile almam. Simdi samimiyetsiz olan ben mi oluyorum ? Saçmalayan ben mi oluyorum ?

Bir defa 2. El aldım onda da sıkıntılar yaşadım cozdum 20 bin kullandım sattım.
    Benim gibi adam bulsam alırım. Neden almayayım.
    Öyle bir satıcı yok kardeş :D bulamazsın ,arkadaşlar dostlar kendi çevrelerinde satıyor zaten öyle motorları , sende tanıdık birine satarsın zaten , kendiniz söylüyorsunuz bak yapmayın işte , 1000 km de bile almam adama 27000 çok-az km alma dedim diye bana kızıyorsunuz hoş değil , niye o gariban alsın ? bak yorumum şu niye riske etsin dedim :D riske etmeye gerek yok dedim , elinizdeki motorlar yüksek km diye saldırıyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbet bir gün sizin de satıcı pozisyonunda olduğunuz durumu görürüz.
    zira bu camiaya girdikten sonra motoru alırken malı öldüren, aynı motoru satarken göklere çıkaran, aldığının 3 5 bin fazlasını isteyen ne tüccarlar gördü bu gözler.
    umarım nickname değiştirip satma yoluna gitmezsiniz de fikirlerinizin tutarlılığını sınayabiliriz.
    bayramdan önce vardı ilanım 15000 e satıyordum 2013 14000 de idi , yayaya çarptım o yüzden bırakmak adına ilan açtım , önceki sayfalarda fotoları boyanma evresi hepsi var , o dediğiniz adamlar bana karşı çıkan adamlar malı kıymetli ben ilanıma bile herşeyi yazdım ona göre fiyat istedim , kuyruk acısı olmasın :D ölüm olsun ayrılık olmasın
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    O zaman 10binden kapıyı açarsın yarin obur gün satarken.

Garibana al da al demiyoruz.
    Bu arada 2 motoru da tanımadığım kişilere sattım. Bir kere problem yaşamadılar aradıklarında verdikleri bilgi bu şekilde.

Dediğim gibi kendim gibi adam bulursam alırım. Bunun için de gidip adamla konuşman lazim. Konuşmasından ne mal olduğu çıkar. Çıkmazsa da gittiğinde anlarsın zaten.

Benim motoru 7 yıl daha satamam. Olur da olup kalmazsak 79 ay sonra buraya güncel km yazarim.

Satmak zorundaymışız gibi hissiyatı verilmesi hoş bir şey değil.

Not : kimseye saldirdigim da yok. Soru sordum aldığım cevap bu mesajları yazmami sağladı.
    braveguy bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Heralde malı kıymetli ninja300 dediğin motor sıfır fiyatı 20küsür
    Birde kuyruk acımız yok senin varki milletin ilanina bok atiyorsun bilip bilmeden konuşuyorsun Mademki gariban ninja almasın ybr alsın artaninida cebine koysun benzin parası yapsın sen satamadın diye başkasida satamasin istiyorsun
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heralde malı kıymetli ninja300 dediğin motor sıfır fiyatı 20küsür
    Birde kuyruk acımız yok senin varki milletin ilanina bok atiyorsun bilip bilmeden konuşuyorsun Mademki gariban ninja almasın ybr alsın artaninida cebine koysun benzin parası yapsın sen satamadın diye başkasida satamasin istiyorsun
    HACIM ben senin düşmanın değilim saygısızlık yapıyorsun halen , ılımlı oldiyoruz yok , bizim insanımız en iyisini ister elindekini zorlar ucu ucuna alır :D ben satamadım diye değil bayramdan önce satmam lazımdı satılmayınca lastik aldım devam ettim 9 gündede satılmaması normal ama takip ediyorum fiyatları motorları hiç biri satılmıyor yazın bu millette para olmuyor yiyip içip geziyorlar satılmaması normal . ninja 300 ara motor , konu saptırılıyor halen ,biz de aldık aynı evreden bizde geçtik parçası pahalı biraz daha fazla yakıyor vs vs hepsini göze alarak aldık bakıyoruzda geziyoruzda , kışkırtıcı bişey söylemedim ama :D sataşıyorsunuz komik geliyor. gerçekleri empati yaparak yorumlayın , hepimizde ninja var bu forumdakilerde , başka konudan gelip hakaret ediyorsun halen . konu ninja ve arkadaşın alacağı yüksek km li motor, halen söylüyorum almasın belliki satana sizin kankanız , tekrar söylüyorum böyle adamlardan motor almayın az km al şansın artsın . tecrübeyle sabit.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Tam bir provokatörsün.
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    2teker
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HACIM ben senin düşmanın değilim saygısızlık yapıyorsun halen , ılımlı oldiyoruz yok , bizim insanımız en iyisini ister elindekini zorlar ucu ucuna alır :D ben satamadım diye değil bayramdan önce satmam lazımdı satılmayınca lastik aldım devam ettim 9 gündede satılmaması normal ama takip ediyorum fiyatları motorları hiç biri satılmıyor yazın bu millette para olmuyor yiyip içip geziyorlar satılmaması normal . ninja 300 ara motor , konu saptırılıyor halen ,biz de aldık aynı evreden bizde geçtik parçası pahalı biraz daha fazla yakıyor vs vs hepsini göze alarak aldık bakıyoruzda geziyoruzda , kışkırtıcı bişey söylemedim ama :D sataşıyorsunuz komik geliyor. gerçekleri empati yaparak yorumlayın , hepimizde ninja var bu forumdakilerde , başka konudan gelip hakaret ediyorsun halen . konu ninja ve arkadaşın alacağı yüksek km li motor, halen söylüyorum almasın belliki satana sizin kankanız , tekrar söylüyorum böyle adamlardan motor almayın az km al şansın artsın . tecrübeyle sabit.
    Benim yorumumun linkteki motorla alakası yok anlamiyorsun Türkiyedeki ninjalarin hepsi kankamiz zaten daha fazla burda bişe yazmiyacagim tamam sensin hadi hayırlı işler sana
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Sizde yancısınız objektif olamıyorsunuz.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Al dediğimizi göster bakalım. Merak ettim nerede demisim (z)

Herkes fikri beyan ediyor.
    Güzelce konuşurken sectigim kelimeler karşı tarafı tahrik edici.

Satarken koy ilanını km yuksek artı artı kazalı motora kaç isteyeceksin gorelim.

4 haneden fazla istememen lazim bu kadar lafa.

Motosikleti
    2teker
    Böyle kafası yarık ne olduğu belli olmayan motor almayın mesela satamazsiniz elinizde kalır
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx636 Abs krt edition
    Arkadaşlar burası ninja 300 bilgi paltformu burda kavga etmeyiniz kavganızı başka yere taşıyınız. İyi forumlar
    trancexp bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300 SE ABS
    Merhaba arkadaşlar.Kawasaki Ninja 300 kullanıcısıyım. Motosikletim 3800 km de. Vites geçişlerinde sertlik hissediyorum ve motor yağını değiştirmek istiyorum. Kaç lt yağ konulacağına dair bi fikrim yok. Bazı sayfalarda 2 lt 2.2 lt yazıyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx636 Abs krt edition
    Alıntı RECEP DELERE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Kawasaki Ninja 300 kullanıcısıyım. Motosikletim 3800 km de. Vites geçişlerinde sertlik hissediyorum ve motor yağını değiştirmek istiyorum. Kaç lt yağ konulacağına dair bi fikrim yok. Bazı sayfalarda 2 lt 2.2 lt yazıyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
    usta motoru 2. elmi aldın?Hangi motor yağını kullanıyorsun?

Arkadaşlar 2. El ninja 300r almayı düşünüyorum motoru alırken dikkat etmem gereken konular hakkinda bana bilgi verir misiniz. Yardımcı olur musunuz.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Kawasakinin kendi motorları için ürettiği yağdan satın aldım çok övdüler , tanesi 50 tl belki daha ucuza alınabilir 60 idi 50 ye aldım , bakımı yapınca paylaşırım fark görürsem , artı yağ yeşil ve 10/50

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Kawasakinin kendi motorları için ürettiği yağdan satın aldım çok övdüler , tanesi 50 tl belki daha ucuza alınabilir 60 idi 50 ye aldım , bakımı yapınca paylaşırım fark görürsem , artı yağ yeşil ve 10/50

http://image.prntscr.com/image/985d7...5e09ac5dac.png
    Sonuç 10/40 a oranla daha sessiz çalışıyor 7000 devir civarındaki titreşim epey azaldı , vites geçişleri 2 kat yumuşadı çok farkediyor. yağ işte ustaya 6000 km gider mi dedim daha fazla dedi. yabancı forum sitelerinde 3000 km felan yazmışlar,denemenizde fayda var ,

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Ninja 300 'le uzun yol (740 km) : Boy 183 kilo 105 Sırtımda koca bir sırt cantası içinde cadır v.s

Bu sene motorumla yeninden İstanbul'dan Bodruma gittim (740 km). Enson 2014 yılında gitmiştim. (daha yorucu olmuştu.)
    Bu sefer deri pantolon giydim bu sayede motor üzerinde ileri geri kaymıyorum. Velhasıl, benım boy ve kiloma göre bu motor ufak kalıyor o ayrı mesele .

Bayramın ikinci günü yola çıktım yollar bomboştu.
    Yolun İzmir'e kadar olan kısmının büyük çoğunluğu (%90) asvaltı.Çok rüzgar olmasına karşı keyifli bir sürüş yaptım. İzmir'den sonrası ise ayrı bir hikaye. Genelde stabilize yol.

Stabilize yol ile Asvalt farkı (temsili).

İzmir Bodrum arası yüksek süratle giderken (140-160) geniş düzlükler oldugu için bu süratlere ister istemez çıkıyorsunuz. Zeminin stabilize yol olmasından dolayı titreşim artışı oluyor. Buda zamanla konforsuzluk oluşturuyor , bacaklarınız uyuşabiliyor.

Asvaltda yollarda ise sürüş konforu ile ilgili bir sıkıntım olmadı. Rüzgara karşı sırtımda o koca çanta ile 184 gördüm. Çanta vücüdumu sardığı için tek vucut olduk, savrulmadı hiç. Yolculuk sırasında 4 mola verdim.

Bodruma gelirken son 20 km en keyifli kısımlardan biri, asvalt cok iyi ve yollar virajlı manzarada süper.

Dediğim gibi eger tüm yol asvalt olsa hiç yorulmayacaktım. Ama yolculugun son 300km'lik kısmı azda olsa yordu beni. Bu arada eger 90-110 km hıza sabitleyip giderseniz hiç yorulmazsınız o ayrı mesele :D
    braveguy ve tiawern bunu beğendiler.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Sonuç 10/40 a oranla daha sessiz çalışıyor 7000 devir civarındaki titreşim epey azaldı , vites geçişleri 2 kat yumuşadı çok farkediyor. yağ işte ustaya 6000 km gider mi dedim daha fazla dedi. yabancı forum sitelerinde 3000 km felan yazmışlar,denemenizde fayda var ,
    Hocam önceki yağınız neydi? Performans olarak farkedilecek bir fark oluştumu?

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam önceki yağınız neydi? Performans olarak farkedilecek bir fark oluştumu?
    hocam motorsikletin içine konulan yağdan ne gibi bir performans farkı bekliyorsunuz olmaz öyle bişey onu zaten binici anlayamaz.yağ yağdır doğru yağ olduğu sürece , ama işte genel olarak her motorun sevdiği bir yağ vardır derler benim anlayabileceğim ve hissettiğim sadece süper rahat vites geçişleri oldu , motor sıcakken sesi eskisine oranla daha az çıkıyor bu kadar . parasını hakediyor mu bilemem ama değdi.önceki yağım castroldü , 3000 de bir değiştiriyordum.ondan öncekide eni idi. eniyi 700 km sonra döktüm. eneos beğenmişliğim var ama . ıpone -mobil hiç kullanmadım . motulde seveni kullananı çok ama tavsiye etmiyor ustaların hiçbiri. niye bilmiyorum. rastlantı sonucu bu yağı övdüler :D para kazanmaya çalışıyorlar heralde dedim yinede merak edip aldım . mutlaka deneyin.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    hocam motorsikletin içine konulan yağdan ne gibi bir performans farkı bekliyorsunuz olmaz öyle bişey onu zaten binici anlayamaz.yağ yağdır doğru yağ olduğu sürece , ama işte genel olarak her motorun sevdiği bir yağ vardır derler benim anlayabileceğim ve hissettiğim sadece süper rahat vites geçişleri oldu , motor sıcakken sesi eskisine oranla daha az çıkıyor bu kadar . parasını hakediyor mu bilemem ama değdi.önceki yağım castroldü , 3000 de bir değiştiriyordum.ondan öncekide eni idi. eniyi 700 km sonra döktüm. eneos beğenmişliğim var ama . ıpone -mobil hiç kullanmadım . motulde seveni kullananı çok ama tavsiye etmiyor ustaların hiçbiri. niye bilmiyorum. rastlantı sonucu bu yağı övdüler :D para kazanmaya çalışıyorlar heralde dedim yinede merak edip aldım . mutlaka deneyin.
    Çok yanlış düşünüyorsunuz.
    Kullanılan yağın performansını; motorun sesi, viteslerin geçişi gibi çok belirleyici faktörlerle hissedersiniz.

REKLAM ALANI
90. sayfa BirinciBirinci ... 40808889909192 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)