Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah

Merhaba arkadaşlar

İzmirde haftasonu yaptığımız antremanlardan bir video derledim.

Ninja 300 ün viraj performansını merak edenlerin izlemesini dilerim.

İyi seyirler : )
    Sokollu ve braveguy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Stok lastikler mi ?

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stok lastikler mi ?
    Prelli rosso 2 lastikler

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Bende irc var. Gecen virajda egzozun kenarini azicik cizdirdim. Cidden sinirim bozuldu. Yalova donusu malum korfez virajlari muhtesem. Bir yattim cizztt etti aha dedim pegi degdirdik. Peg'le beraber egzozun kenari da degmis. Boyle bir sacmalik olamaz. Egzoz cok disarda kaliyormus meger. Onceki ninja'mda akrep egzoz vardi boyle sikinti yasamamistim. Neyseki cok ufakti polisajcida hallettik. Rahat bir nefes aldim yani. Sinirim bozulmus, keyfim kacmisti iyi oldu basit bir sekilde halledildi. Bilginiz olsun sag tarafa fazla yatmayin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cbr250'yi 5.000 km'den fazla kullandım. Tam hatırlamıyorum ama 7.000-8.000 km civarında kullanmıştım. Minimum 5.000 diyorum. Kesinlikle dağ kadar fark var. Bende hep aynı ikilemde kaldım. Acaba o fiyat farkına değer mi? Acaba pişman olur muyum? Cbr tamam kötü motor değil ama benim için frenleri 5 para etmez. Hele ön fren hiç etmez. Tren gibi hep gidiyorsun. Motorumu 4.000 km'de aldım, balata da değiştirmiştim acaba balatalar mı bitik, bozuk vs diye ama hiç fayda etmedi. Kalite farkı ciddi manada var. Tamam belki grenajların bağlantı yerleri ayrılıyor vs (Çok az bir ayrılma oluyor oda göze batıyor ama bilen insan için batıyor, elinizde çok ufak bastırmanızla hemen yerine oturuyor. Öyle laçka olmuş zırt pırt olan bir olay değil) ama ne olursa olsun kalite olarak yine cbr'dan çok daha üstün. Ninja'da fren çok çok iyi. Ön fren "oofff hastasıyım" Yolda gidişi, yani gazı açtığınızda 170+ hızlarda cbr250'ye nazaran verdiği güven "cidden çok başka" gerçekten diyorsunuz ki ben cbr'ı bunca zaman nasıl kullanmışım. Allah beni korumuş. Meğerse büyük bir hatadan dönmüşüm, keşke önceden böyle bir imkanım olsaydı da alsaydım dersiniz. Virajı ben pek beğenmedim Ninja'da. Motorumda Michelin sıfır lastik vardı. Lastiklerden dicem ama Cbr250'imde Orj irc lastikler varken pegleri bitirdim, lastikte yatıcak yer kalmadı, Sym wolf250 almıştım sıfır, onun üzerinde olan maxxis lastiklerle de aynı şekilde fena viraj yapıyordum. Ama ninja'da her ne sebepten ise "viraj delisi, düz yolda gazlamayı sevmeyen birisi olarak" virajdan kesinlikle memnun kalmamıştım. Hiç viraj almıyor demiyorum, ben pegler, dizler yerde gezen birisiyim. Viraj gördüğümde şartlar olumluysa (Yol, Zemin, Lastik sıcaklığı-basıncı) sınırları sonuna kadar zorlarım ama ninja'da yarısını bile yapamadım virajda. Tam yatarken motor resmen "Aha yattı viraja kaç kaç" dercesine kayıyordu her seferinde. Hep bir altımdan gitme eğilimindeydi. Onun harici bendeki Ninja Abs'sizdi, ön fren "EFSANE" Düz yolda yüksek hızlarda 160-170+ verdiği güven "MUHTEŞEM"

Şimdi mt 07'ye geçtim, ilk zamanlar alışamamıştım galiba pek memnun değildim (Sırf ön fren sebebine tekrar mt'yi satıp Ninja300 almayı düşünmedim değil hatta motorumu ilan bile vermiştim. Benim için her şeyden önemlisi motorumun durması, bana o güveni, duracağının hissiyatını vermesi. Motorum gitmesin ama dursun bana yeter) ama şu sıralar aman aman. Maşallah, Allah'ım kazadan beladan korusun. Çok memnunum. Şeytan kulağına kurşun. Allah'ım hepimizi korusun tabiki.

Merak edip sormak istediğiniz başka bir şey olursa elimden geldiğince objektif olarak yardımcı olmaya çalışırım. Umarım yorumları okuyan arkadaşlar bana kızmazlar. Ninja kullanırkende virajından şikayet ediyordum, yazmıştım. Yine yaşadıklarımı birer birer yazdım.

Uzun yazdığımı fark edince daha kolay okunması, göz yormaması için yazıyı biraz büyüttüm umarım sorun olmaz. Aksi takdirde hemen düzenleyip orjinale çevirebilirim.
    Ben de 2014 abs modeli var. Güzel değerlendirme olmuş. Sağ yan grenajın kafa grenajına bağlandığı yerde kalıplama hatası var. Tırnaklar yuvalarına kilitlenmiyor. Hafif bastırınca oturuyor, biraz yol yapınca geri atıyor. Başkaca herhangi parçasında ayrılma atma tutma görmedim. Ancak ben bu sorunu en sonunda çözdüm. Sağ grenajdaki atan iki tırnağı alttan hafif ısıtıp (yakmayın dikkat edin) pense ile yukarıya doğru hafifçe büküp 1-2 dk. soğumasını bekleyip bırakın. ısınıp soğuduğu için o şekilde form alacaktır. bu işlemi 2 tırnak içinde ayrı ayrı yapın. Bir daha atmayacaktır. Ben yapalı 1500km oldu henüz atma yok. Makinem şuan 15000 km de. Çok memnunun, 636 alacak güce erişince satmak niyetindeyim. Verdiği güveni sınıfında hiç biri vermiyor. Sizin yorumunuzda katılmadığım tek nokta virajlarının kötü olduğu. Silifke Anamur arasında 1300 küsur viraj var ve bilen bilir burası Türkiye nin en güzel virajlarıdır. Daha bu yaz o yolda arka lastikte sıfıra indim, ayakçıkları ve dizleri sürtmeden (adetim değildir). İki virajda arka çok hafif kaydı çünkü asfaltın zifti çıkmıştı o sıcakta; ancak gazla oynamazsanız düşürmeden çıkar, hiç merak etmeyin. Çok eğlendim. Bu arada lastiğin önemini söylemeye gerek yon sanırım. Ben Rosso II kullanıyorum. Çift hamurlu ve yol tutuşu çok iyi. Lastikler çok yumuşak; 10.000 oldu arka bitmek üzere (aslında 10bin fena da sayılmaz). Kazasız keyifli sürüşler dilerim herkese.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende irc var. Gecen virajda egzozun kenarini azicik cizdirdim. Cidden sinirim bozuldu. Yalova donusu malum korfez virajlari muhtesem. Bir yattim cizztt etti aha dedim pegi degdirdik. Peg'le beraber egzozun kenari da degmis. Boyle bir sacmalik olamaz. Egzoz cok disarda kaliyormus meger. Onceki ninja'mda akrep egzoz vardi boyle sikinti yasamamistim. Neyseki cok ufakti polisajcida hallettik. Rahat bir nefes aldim yani. Sinirim bozulmus, keyfim kacmisti iyi oldu basit bir sekilde halledildi. Bilginiz olsun sag tarafa fazla yatmayin..
    eyvallah hocam tamam dikkat edelim

Motosikleti
    Ninja300
    Ben de artık satmaya karar verdim lakin cok memnunum ama Cc yükselteceğim 2015 ABS special edition 6000 km ilgilenler var ise 05342013920 arayabilirler gece çalıştığım için 7 24 aranabilir herkese kazasız belasız

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Yıkanıp paklanınca bir başka oluyor kerata birlikte 20.000 km olduk.

Hey gidi günler hey
    Ninja 300 sayfasına attığım ilk mesajlar...
    Karalı, braveguy, sparrow07 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıkanıp paklanınca bir başka oluyor kerata birlikte 20.000 km olduk.

http://i.hizliresim.com/vL6ajv.png

Hey gidi günler hey
    Ninja 300 sayfasına attığım ilk mesajlar...
    maşallah çok güzel görünüyor allah kaza bela vermesin
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Konu çok gerilerde kalmış
    Ben de 19500um su an
    20ye bir şey kalmadı

Güzel çıkmış gerçekten. Bende pirelli rosso 2 taktırmayı düşünüyorum. Motolastik'ten baktığımda değişik ölçülerde rosso 2 ler var. ninja 300 için hangisinin uyumlu olduğunu bilen varmı ?

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı kudret87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel çıkmış gerçekten. Bende pirelli rosso 2 taktırmayı düşünüyorum. Motolastik'ten baktığımda değişik ölçülerde rosso 2 ler var. ninja 300 için hangisinin uyumlu olduğunu bilen varmı ?
    Orjinal ebatlar: Ön 110, arka 140

http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-66h-pmu30191

bu takımı satın alabilirsiniz.
    kudret87 bunu beğendi.
    .

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Arkadaşlar aranızda fren balatasını değiştiren varmı Hangi marka almalıyım nereden kaça aldınız ? gibi bi ufak bilgi verirmisiniz

Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal ebatlar: Ön 110, arka 140

http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-66h-pmu30191

bu takımı satın alabilirsiniz.
    Çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    2012 cbr 125
    Herkese merhaba arkadaşlar. Dün akşam gezmesi dönüşünde çektiğim videoyu sizlerle paylaşmak istedim. 2 kişi gidişini merak edenlerin kafasında soru işareti kalmayacak. Gece çektiğimden dolayı gösterge biraz parlasa da kameranın görüntü kalitesini çok beğendim. İyi seyirler dilerim.

https://www.youtube.com/watch?v=-x4Ke7oAQTA

Youtube yorumlarına, beğenilerine ve paylaşımlarına açığım . Herkese kazasız günler dilerim.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İki kişi rahat 180 görür.
    Şehir neresi

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Volkan videonu izledim eksoz sesi bi güzel geldi acaba kameradanmı birde çok devirli kullanıyorsun makinayı aman dikkat

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volkan videonu izledim eksoz sesi bi güzel geldi acaba kameradanmı birde çok devirli kullanıyorsun makinayı aman dikkat
    Volkan cezayı yedikten sonra 118'i geçmiyor

Motosikleti
    2012 cbr 125
    İzmirde yaşıyorum. İzmir çeşme otobanı limontepe-gaziemir arasında çektim videoyu

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Kamerayı bu videoyu çekebilmek için arkadaşımdan aldım. Eksozum akrapoviç marka. Bütün viteslerin limitini gösterebilmek için devirli kullandım açıkcası. Kamerayı depoya taktığımdan dolayı güzel kapanamadım ve rüzgar dikkatimi dağıttı. Bu yüzden 191 i görünce yavaşladım. Kapandığımda 6. Vitesi de bitiriyor alet.

Motosikleti
    Ninja300
    Ninja 300 adam caddy arkasına sığdırdı ist dan Eskişehir e gitti ...çok üzüldüm be ...kız arkadasın terk eder gider ya o misal laKin z750 aldım burdan tüm kardeşlerime saygılar kazasız belasız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)