Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

1600 a yaptırdım kasko 2 şey hariç herşeyde %100 zarar karşılıyor
    1) motosikletin PARK halinde iken devrilmesi sonucu oluşan masrafları %75 karşılar kasko
    2)HER TÜRLÜ hırsızlık ta motor bedelinin %75 i karşılanır kaskodan
    diğer aklına gelebilecek senin kusrun olan veya olmayan herşeyde %100 zarar karşılıyor yıllık 1600 anadolu dan yaptım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Şair Sigorta'dan kasko için teklif istemiştim.

Tarafınıza yapılan çalışmalar sonucu oluşturulan en uygun ve genişletilmiş kasko teklifi Aviva Sigorta'dan 2,100 TL'dir.
    şeklinde dönüş yaptılar. Bana ücret fazla geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?

KASKO TEMİNATLARI
    1. KASKO ( yanma, çalınma, kaza )
    * Kazalarda ve özellikle tek taraflı kazalarda ( devrilme vb.) muafiyet yoktur. Sigorta şirketi hasarın tamamını öder.

2. HIRSIZLIK TEMİNATI:
    *Kapalı garaj ve kilit şartı yoktur. Açık alanda çalınmayı da kapsar ve %100 ödeme yapar.

3. AKSESUAR TEMİNATI:
    * Motosiklette bulunan ve detayları poliçe sonunda belirtilen aksesuarlar, poliçe üzerinde yazan bedele kadar teminat altına alınmıştır .Poliçede belirtilmeyen her türlü ek aksesuar teminat kapsamı dışındadır.

4. KASK VE MOTOR KORUMA KIYAFETLERİ TEMİNATI : 2.000 TL
    * Sigortalıya ait motosiklet kaskı ve kıyafetleri sadece kazalarda göreceği zararlara karşı 2.000 TL limit ile poliçe kapsamına dahil edilmiştir.Hasar anında kaza zaptı ve hasarlanan kask ve /veya kıyafetin şirketimize teslimi zorunludur, aksi halde kask ve /veya kıyafete gelecek zararlar teminat dışında kalacaktır.

5. DEPREM TEMİNATI
    * muafiyetsiz olup, tamamı ödenir.

6. SEL VE SU BASKINI TEMİNATI
    *muafiyetsiz olup, tamamı ödenir. motorun ve egzozun su alması halinde oluşan her türlü hasarlarda kapsam dahilindedir.

7.GLKHHKNH VE TERÖR TEMİNATI
    * muafiyetsiz olup, tamamı ödenir.

8. ANAHTARLA ÇALINMA TEMİNATI
    * Anahtar üzerindeyken çalınmalar sonucu oluşan hırsızlıkta müşterilerimizin mağdur durumda kalmaması adına poliçe teminatının %80 ini öder (Sigorta şirketlerinin çoğu bunu suistimal olarak görüp ödeme yapmaz)
    9. HUKUKSAL KORUMA 10000 TL

10. MOTOSİKLET YARDIM ( ASİSTANS )
    * Sigortalı Türkiye'nin herhangi bir noktasında 0 216 444 28 00 nolu telefon üzerinden Kasko Yardım
    hattına başvurduğu taktirde araç kurtarma hizmetlerinden ücretsiz ve en kısa
    sürede yararlanabilecektir.
    07mehmet07 bunu beğendi.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Herkese selam Bodrum dönüşü yolculugum başladı aşagıdaki lnkten canlı yayınla konumum ve hızıma göz atabilirsiniz.

https://www.runtastic.com/tr/kullanc...330389295/live

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şair Sigorta'dan kasko için teklif istemiştim.

şeklinde dönüş yaptılar. Bana ücret fazla geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?
    Fiyat iyi ama kaskonun kapsamıda çok iyi, neredeyse yok yok

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hayırlı yolculuk TimFx. Ben de dün Balıkesir > Edremit > Akçay > Burhaniye > Gömeç > Ayvalık güzergahlarında 350 - 400 KM yol yapıp gezindim.

Yarın da Balıkesir'den İstanbul'a dönüş yapacağım.
    TimFx bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bu akşam çıkayım diyorum gelen?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ninja 300 kullanıcılarına bir kaç sorum var.

- Önümüzde ki dönem orjinal lastikleri değiştireceğim, siz hangi lastiği kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?
    - Gece farkedilebilir olmak için motosiklete ışıklandırma takan varsa, neler yaptığını ve fotoğraf paylaşabilir mi?
    - Uzun yollar için artçı selesine bağlayabileceğimiz çanta gibi bir şeyler var mı?

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Arkadaşlar, kendim için getirttiğim eldivenler küçük geldi satıyorum. Alpinestar M1 deri Monster energy edition. Siyah-yeşil renkte Ninja'ya yakışır. İlgilenen varsa detaylı olarak konu açtım => http://www.motosiklet.net/forum/sati...ml#post3460837

Eldivenler sıfır durumda, kargo parası, gümrük parası vs fiyata eklemedim. Sadece Amerika satış fiyatı olan 170$ a vereceğim.

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    İstanbul - Bodrum maceram
    Gidiş yolculuğum çok yorucu oldu. Son 200 km zifiri karanlıkta aydınlatması olmayan virajlı yollarda geçti. mecburen hızımı çok düşürdüm (50-60 km gibi) yol bitmek bilmedi. Yolculugum 15 saat sürdü. 2,5 saati feribot yolculuğu (Yenikapı- Bandırma) , 8 mola verdim 4 saatim molalarda geçti ( belimi dinlendirdim ) o gün toplam 8,5 saat motor sürdüm.

Karanlıkta sıkıntı çektiğim güzel virajli yolu, aydınlıkta keyifle 2 farklı gün turladım. (Bodrum - Milas arası) oldu. Çok keyifliydi biraz daha motoru yatırmayı tecrübe ettmiş oldum. Manzara ve yol zaten süper.

Dönüş yolculuğum çok daha keyifli oldu. Sonunda göğsümle benzin demposu üzerine yatmayı akıl ettim, son sürat geldim. Bu pozisyonda o kadar rahat ettimki havanın çok rüzgarlı olmasına karşın 160-170 gibi süratlerde motoru çok dengeli ve rahat kullandım, motorla tek vücut gibi olduk. Ağır vasıtaların yaratığı türbulansdan etkilenmedik. Hatta o kadar rahattımki sanki evimde bilgisayar oyununda motor kullanıyormuş gibiydim tek farkı gerçekte 170 gibi bir süratde olmamdı (Ancak kafanız ön camın içindeyken aynaları göremiyorsunuz ve arkanızdan sizden çok daha hızlı biri gelirse (200km/hz) bir habersiniz, buda ciddi bir risk)
    Motorun performansından çok memnun kaldım, iyiki bu motoru almışım dedim. Ençok 174'ü gördüm daha fazlasını denemeye fırsat kalmadan cezayi yedik 140 civarı gidiyordum beni 180'le bir motorcu geçti (çantalı bir bmw) Bir müdet sonra önümüzde baktım bayağı bir düzlük var yetişeyim şuna dedim sonra Söke civarında polis amcalar ikimiz birden kenara çektiler diğer motorcu yabancıymış sıcak bir selamlaşma oldu aramızda oda çanakkaleye gidiyormuş bana yol falan sordu beraber takılmak istedi. Biz aramızda kaynatırken bu sırada işlemlerimiz yapılıyordu O gün toplam beş buçuk saat motor sürdüm. Yani 3 saat daha hızlı varmışım Bandırma'ya sonra gene feribotla istanbula döndüm. Bu yolculuk bana nekadar güzel ve kaliteli bir motor aldığımı daha çok fark ettirdi nekadar istesenizde şehir içindeki kısıtlamalar yüzünden performansını bukadar iyi hisedemiyorsunuz.

İşte birkaç güzel kare

Ahmet Abi, Mitoqondri, braveguy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok başarılı bir yolculuk geçirmişsiniz.. Anlatımınızla kafamda canlandırmak zor olmadı açıkcası..
    Bu arada resimler çok güzel.. Elinize sağlık.. uzun yolda motor bi ayrı keyif.. Özelliklede oturuş pozisyonunuz rahat ve motora uygun ise rüzgardan da hızdanda pek fazla etkilenmiyosunuz.. Aksine keyif alıyosunuz..

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok başarılı bir yolculuk geçirmişsiniz.. Anlatımınızla kafamda canlandırmak zor olmadı açıkcası..
    Bu arada resimler çok güzel.. Elinize sağlık.. uzun yolda motor bi ayrı keyif.. Özelliklede oturuş pozisyonunuz rahat ve motora uygun ise rüzgardan da hızdanda pek fazla etkilenmiyosunuz.. Aksine keyif alıyosunuz..
    Teşekkür ederim, evet resimlerde ince işçilik yaptım posterlik oldu bazıları uzun yolun keyfi başkaymış.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Arkadaşlar Merhaba Bugün biraz Bizde Viraj Çalıştık Çok da Eğlendik

Mitoqondri, TimFx ve braveguy bunu beğendiler.

Merhaba arkadaşlar ben de düz yeşil düşünüyorum, 2nci el bulamazsam bir iki aya sıfır alabilirim. Ancak merak ettiğim konu oturuş pozisyonu cbr 250 kadar rahat mı yani dik mi? Yoksa yamahanın yeni çıkan modelini bekleyeceğim

Herkese selamlar, iyi forumlar. Konuya baktım ama bulamadım, acaba motorun periyodik bakımları ne kadar tutuyor? İşletme maliyetleri nasıldır? Çok güzel bir motor ama yedek parça fiyatı ve bakım masrafları yüksek gibi geldi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İlk bakım 170 ikinci 230
    6binde bir bakımı var

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bakım 170 ikinci 230
    6binde bir bakımı var
    cevabınız için teşekkür ederim, ktm'ye göre çok daha uygun bakımları. 125lik bir skuterim vardı, 250r ile 300 arasında kaldım. sanki 250r alırsam daha kısa sürede sıkılırmışım gibi geliyor ama emin olamıyorum. yedek parça konusunda bilgi sahibi olan var mı acaba?

Motosikleti
    YZF R25
    Honda cbr 125r kullanıcısıyım.. Motoru satıp üstüne güzel bir ekleme yapıp CBR 250R veya Ninja 300 almak istiyorum, baya arada kaldım.. Performans olarak şüphesiz daha iyi ninja ama parça fiyatı olarak baktığımda biraz tırstım.. Ne yapsam bilemedim..

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı TahirHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cbr 125r kullanıcısıyım.. Motoru satıp üstüne güzel bir ekleme yapıp CBR 250R veya Ninja 300 almak istiyorum, baya arada kaldım.. Performans olarak şüphesiz daha iyi ninja ama parça fiyatı olarak baktığımda biraz tırstım.. Ne yapsam bilemedim..
    Abs için ninka300 alınır.

TahirHasan bunu beğendi.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Denk geldi paylaşayım dedim.
    Fender Eliminator (montaj videosu)

Motosikleti
    şuan için yok
    Kaç gündür burda bişey paylaşılcak diye bakıyorum.Siz kullanıcılar canlandırın biraz konuyu hoş alanların çoğu motoru satılığa çıkarmış ama neden sorunu ne sürekli. Artılarını paylaşmışsınuz hiçmi eksisi yok bu aletin? Neyse bu arada kawasaki yeni model getirecek ninja h2r diye 300 bglik bi makina bu arada r25 diyw beklediğimiz model 3r diye giricek sanırım ülkemize 320 cc olucak yanılmıyosam yani sanırım ninja 300 bitti artık ama demek istediğim ben farklı olmayı severim hatta isterim ki kullandığım.motor kaliteli olsun uzun ömürlü olsun sadece bende olsun sizce şuan için beklemek.dahamı.mantıklı? Yani ninja 300 piyasası malum.bitti artık gibi terimler kullanmak istemiyorum ama abi sonuc ortada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)