Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun fan açıyorsa eğer rölantide ışıkta durduğunda on taraftan gelen sesi işitirsin dikkatli dinleyince
    Kontağı kapatınca fan çalışmaz.
    Hararet göstergesi yanarsa hemen çek kiyi ya dur. Yanmazsa sabaha kadar devam.
    üşenmeden gittim baktım hararet ıkaz ışığı varmış şaşırdım :D akü var yağ var diğeri ney bilmiyorum motor arızası mı abs yeri boş zaten bende yok .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx636 Abs krt edition
    Motorun fan açıyorsa eğer rölantide ışıkta durduğunda on taraftan gelen sesi işitirsin dikkatli dinleyince
    Kontağı kapatınca fan çalışmaz.
    Hararet göstergesi yanarsa hemen çek kiyi ya dur. Yanmazsa sabaha kadar devam.
    usta motoru sıcak bırakınca blok çatlar muhabbetı yaptılar bana takıntı oldu birazda fan kontagı kapatınca r25 de çalmaya devam ediyor onunla karşılaştırdım ondan sordum :=) eyw

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı GhostRıderTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta motoru sıcak bırakınca blok çatlar muhabbetı yaptılar bana takıntı oldu birazda fan kontagı kapatınca r25 de çalmaya devam ediyor onunla karşılaştırdım ondan sordum :=) eyw
    Ninja' 300 de oyle bir durum yok. O fanların çalışmaya devam etmesi olayı genelde yapı olarak çok sıkıştırılan motorlarda oluyor. Ninja 250sl ve R25 gibi.
    Twin bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Sen r25le kıyaslama bu motoru dostum
    Ayrıca 13bin devirde sıkıntı yokta durduğu yerde mi çatlayacak ?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ozan kardeşim
    Grenajlari nerede yaptırdın ?
    Benim camurlukta 2 sene önce üstüne oturan meraklı vatandaş yüzünden disk kilidinin biraz geri gelmesiyle çamurluk hafif çatlamıştı.

Fiyat alayim bakayım nasıl yapacaklar bilgi isteyeyim.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Ozan kardeşim
    Grenajlari nerede yaptırdın ?
    Benim camurlukta 2 sene önce üstüne oturan meraklı vatandaş yüzünden disk kilidinin biraz geri gelmesiyle çamurluk hafif çatlamıştı.

Fiyat alayim bakayım nasıl yapacaklar bilgi isteyeyim.
    fahri al /feti al

vallahi sen bilirsin yinede :D bence sök teslim et yapsınlar :D bnm durumuma düşme 35 gün alamadım biliyorsun motoru

http://www.kawasaki.com.tr/Yetkili-servis.html

marmara forumun 2 km kadar ilerisinde sağda içeri giriyorsun marmara forumdan zincirlikuyu durağımıydı neydi , istanbulu bilmiyorum tam.

o cep nosu fahri beyin ona whatsaptan at fotoyu verir fiyat o dikkat et kolu kaptırma :D

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    motora bi ilan açtım soran bile olmadı :D bende yeni lastikle zincir aldım, motoru bırakırım diyordum ama satılmayınca dursun dedim , kararsızdım belki üst model bile alabilirdim , hayırlısı ninjayla yola devam ,michelin street aldım , arkayı 150 sipariş verdik ama yokmuş yine 140 taktık .

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GhostRıderTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25te de kontak kapanınca fan duruyor. Yanlış hatırlıyorsunuz bence.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx636 Abs krt edition
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora bi ilan açtım soran bile olmadı :D bende yeni lastikle zincir aldım, motoru bırakırım diyordum ama satılmayınca dursun dedim , kararsızdım belki üst model bile alabilirdim , hayırlısı ninjayla yola devam ,michelin street aldım , arkayı 150 sipariş verdik ama yokmuş yine 140 taktık .
    nekadar istiyorsun motora özelden yazarsan sevinirim

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    @TimFx Osman abi nasılsın? Son zamanlarda piste çıktın mı hiç? Bende de çıkma düşüncesi, büyük bir heves var ama henüz niyet edemedim tam anlamıyla. Daha doğrusu biraz eksik ekipmanım da var o yüzden girmek kısmet olmadı diyelim. 30 dk ücreti 300 lira diye duyuyorum ama doğru mudur abi?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @TimFx Osman abi nasılsın? Son zamanlarda piste çıktın mı hiç? Bende de çıkma düşüncesi, büyük bir heves var ama henüz niyet edemedim tam anlamıyla. Daha doğrusu biraz eksik ekipmanım da var o yüzden girmek kısmet olmadı diyelim. 30 dk ücreti 300 lira diye duyuyorum ama doğru mudur abi?
    Oha hocam o ücret nedir ya? 300tlye ben dünyanın benzinini alır gezerim, ha virajlar çok keyiflidir tahmin edebiliyorum ama o para çokmuş 30dk için.

1 Günlük olsda bile fazla bana göre 300tl nedir ya.
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha hocam o ücret nedir ya? 300tlye ben dünyanın benzinini alır gezerim, ha virajlar çok keyiflidir tahmin edebiliyorum ama o para çokmuş 30dk için.

1 Günlük olsda bile fazla bana göre 300tl nedir ya.
    Burası TR. Burda her şey pahalı, her şey fahiş fiyatlarda. Tam olarak yerinde bir kelime olur galiba ama bize her şey "haşırt" benzin, vergi, yedek parça, bakım aklınıza TR şartlarında gelen ne olursa hep bize giriyor.

Yunanistan Serez Pisti İST'dan 800 km uzakta, günlük ücreti ise Hafta içi 40€ = 130 TL, Hafta sonu 50€ = 160 TL tekrar söylüyorum bunlar günlük ücretler.

TR'de 30 dk için 300 lira ödüyoruz. Her şeyin pahalısı bizde maalesef.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Usakta bir pist var. Geçen bir arkadaş paylaşmıştı çok büyük değil fakat is görür. Bak istersen can

Burası TR. Burda her şey pahalı, her şey fahiş fiyatlarda. Tam olarak yerinde bir kelime olur galiba ama bize her şey "haşırt" benzin, vergi, yedek parça, bakım aklınıza TR şartlarında gelen ne olursa hep bize giriyor.

Yunanistan Serez Pisti İST'dan 800 km uzakta, günlük ücreti ise Hafta içi 40€ = 130 TL, Hafta sonu 50€ = 160 TL tekrar söylüyorum bunlar günlük ücretler.

TR'de 30 dk için 300 lira ödüyoruz. Her şeyin pahalısı bizde maalesef.
    Kısaca: haşırt dı bilekbord

Motosikleti
    Usakta bir pist var. Geçen bir arkadaş paylaşmıştı çok büyük değil fakat is görür. Bak istersen can
    Volkan senin zihniyetinde olan arkadaşlar olduğu sürece, her şeye eyvallah diyen insanlar; her şeyin fahiş fiyatlarda olmasını normal karşılıyorum.

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    arkadaşlar motorumu ilk bakımı için fahri fethi al servisine götürdüm bakırköydeki sadece yağ değişti ve 200 TL ödedim. Neyse onu geçelim de bana sistemde 1600 de bir bakım daha gözüktüğünü söylediler. Motor yağ eskiltmişmi ona bakılacakmış zincir temizliği gerginliği yağlaması yapıalcakmış. Muhtemelen onun için de para alırlar. Ben bu motoru bakım periyodeu 4-5 bin km de bir diye aldım. Bu işte bir terslik yokmu nasıl sistem benim motoru 1000 bakımına 800 de götürdüğümü anlayıp 1600 da bir daha servise gelsin diyor ? İlk defa kawasaki aldım tavsiyeniz nedir şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Alıntı Depape adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu ilk bakımı için fahri fethi al servisine götürdüm bakırköydeki sadece yağ değişti ve 200 TL ödedim. Neyse onu geçelim de bana sistemde 1600 de bir bakım daha gözüktüğünü söylediler. Motor yağ eskiltmişmi ona bakılacakmış zincir temizliği gerginliği yağlaması yapıalcakmış. Muhtemelen onun için de para alırlar. Ben bu motoru bakım periyodeu 4-5 bin km de bir diye aldım. Bu işte bir terslik yokmu nasıl sistem benim motoru 1000 bakımına 800 de götürdüğümü anlayıp 1600 da bir daha servise gelsin diyor ? İlk defa kawasaki aldım tavsiyeniz nedir şimdiden teşekkürler..
    2 tane kawasaki ninja300'üm oldu. Maalesef ilk bakım için motorun sağlığı ve çapak kalmaması adına 800 ve 1600 km olmak üzere 2 ayrı bakım var. Daha sonraki bakımları 5.000 km'de bir oluyor. Bakım fiyatlarına gelince gerçekten KAWASAKİ dedirtiyor yani. 600RR kullanıyorum, ilk 1.000 bakımına 132 TL ücret ödedim. Arkadaşımda CBR 650F var oda, 145 TL ödedi. 300cc motor için bence de yüksek bir fiyat.

Ninja 636'da 1.000 bakımı 350 lira mesela, diğerleri de 600cc oda aynı motor yapılan işlemler aynı ama kawasaki olmanın verdiği yani markanın fiyata yansıyan hoş olmayan tarafı var birde.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Bu sene niyet edicek durum olmadı. Kışın çok kilo aldım motor hakimiyetim zayifladı. şu aralar kilo verme gayreti içindeyim. Piste gitme imkanın varsa mutlaka gitmelisin pişman olmazsın. Eksik olan nedir paltolonsa verebilirim özelden ulaş bana.
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Anladım dostum çok teşekkür ederim. Yağ olarak ne tavsiye edersin ipone 10w40 var şu an 15w50 daha iyi yaz aylarında diyenler de var. Sen ne kullandın ?

Motosikleti
    Alıntı Depape adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım dostum çok teşekkür ederim. Yağ olarak ne tavsiye edersin ipone 10w40 var şu an 15w50 daha iyi yaz aylarında diyenler de var. Sen ne kullandın ?
    Dostum ben şimdiye kadar tüm motorlarımda Castrol yağ kullandım. Power 1 Tam sentetik 15w50 ya da Racing 10w50 tavsiye ederim. Diğer yağlarda gözlemlediğim ilk 1.000 km her şey çok güzel. Daha sonra vitesler geçmek bilmez, tak tuk eder, durduğun yerde boşa geçiremezsin ara gaz vermen gerekir. Ben castrol kullandım hep, böyle ses, vites geçmemesi, durduğum yerde boşa atamama durumu hiç yaşamadım. Yaşadıysam bile çok nadir yaşamışımdır o yüzden hatırlamıyorum açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene niyet edicek durum olmadı. Kışın çok kilo aldım motor hakimiyetim zayifladı. şu aralar kilo verme gayreti içindeyim. Piste gitme imkanın varsa mutlaka gitmelisin pişman olmazsın. Eksik olan nedir paltolonsa verebilirim özelden ulaş bana.
    Abim akşama doğru ulaşıcam sana, konuşuruz olmadı. Eğer BJK felan gelme düşüncen varsa oturup bir çay içer muhabbette ederiz abim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)