Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisikletle günde 70+ km yapmış biriyim
    motosikletle de 150 km tek seferde yapan var
    hatta 900 km gunde yaptığını iddia eden vardi

dikkat etmen gereken zincir yağlı olsun
    gres sur veya zincir yağı kullan
    veya kalin yag bul 90 numara 140 numara sanziman yagi gibi

uzun yolda hava sıcak ise daha kalin yag kullanırsınız
    kacla gittiğin de onemli tabi
    hava sıcaklığı vb.

disk fren diye princeyi kastetmistim
    super boy da frenler kampana
    Prince ile tek farkı ön fren mi peki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    100 mg prince
    100 mg sport
    100 mg super boy

motor kismi birebir ayni
    hangisini secerseniz

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    100 mg prince
    100 mg sport
    100 mg super boy

motor kismi birebir ayni
    hangisini secerseniz
    ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyi forumlar.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Motosikleti
    Kanuni Caracal 200
    Herkese selamlar uzun bir dönem atv kullandıktan sonra artık iki tekere geçmenin zamanı
    dedim ve bugün ilk motor olarak superboy aldım. Bu motoru deneyim kazanmak için kısa bir süreliğine aldım
    fakat tipi hoşuma gitti 183 boy ve 90 kiloya tam geldi motor sanırım satmam şehiriçi kısa sürüşlere saklarım.
    Lastik konusunda görüş almak isterim; henüz teslim almadım yarın nasipse, hemen yarın değiştirmek gerekir mi( bazı arkadaşlar berbat demişler aklıma takıldı) yoksa idare eder mi lastikler?
    Şimdiden aranıza hoşgeldim, yardımlarınız için teşekkürler, herkese kazasız sürüşler dilerim!

as yeni üye oldum ilk mesajım sana kısmetmiş bende 2014 model beyazı var şehir içi kullanmama rağmen 2haftada 1000 km yi devirdim . lastikleri aşırı berbat diyebiliriz . Hafif ıslak zeminde acayip kayıyor özellikle virajlarda cok dikkatli olmalısın . zaten bir motorda en önemli şey lastiklerdir fabrika çıkışlı gelen lastikleri değişmek şart diyebilirim. belki arkadaşlar katılmayabilir ama benim görüşüm bu yönde .. 1000 kmden sonra bakıma soktum yağını felan değiştirdim bazı civataları sıktırdım ve fabrika çıkışlı gelen gaz kolu çok yumuşaktı zannımca koptu kopacak gibi duruyordu olurda yolda kopar düşüncesiyle riske atmadım hurda bi hondanın çıkma telini taktırdım süper oldu .. ve çevre yolunda artçıyla hafif rampa aşağı 120 yi gördük fakat cüsseli olmamıza rağmen motor acayip titremeye başladı sallantılar felan motor çok çok hafif 100den sonra zaptekmek çok zor birde kask felan yoktu uğultu kulağımızı mafetti + motor güven vermedi arkadaş her ne kadar ısrar etsede daha fazlasına gözüm kesmedi .

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı zanix23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    as yeni üye oldum ilk mesajım sana kısmetmiş bende 2014 model beyazı var şehir içi kullanmama rağmen 2haftada 1000 km yi devirdim . lastikleri aşırı berbat diyebiliriz . Hafif ıslak zeminde acayip kayıyor özellikle virajlarda cok dikkatli olmalısın . zaten bir motorda en önemli şey lastiklerdir fabrika çıkışlı gelen lastikleri değişmek şart diyebilirim. belki arkadaşlar katılmayabilir ama benim görüşüm bu yönde .. 1000 kmden sonra bakıma soktum yağını felan değiştirdim bazı civataları sıktırdım ve fabrika çıkışlı gelen gaz kolu çok yumuşaktı zannımca koptu kopacak gibi duruyordu olurda yolda kopar düşüncesiyle riske atmadım hurda bi hondanın çıkma telini taktırdım süper oldu .. ve çevre yolunda artçıyla hafif rampa aşağı 120 yi gördük fakat cüsseli olmamıza rağmen motor acayip titremeye başladı sallantılar felan motor çok çok hafif 100den sonra zaptekmek çok zor birde kask felan yoktu uğultu kulağımızı mafetti + motor güven vermedi arkadaş her ne kadar ısrar etsede daha fazlasına gözüm kesmedi .

kulak tikaci sart sehirdisinda
    şehiriçi biri korna calsa duymak güçleşir kulak tikaciyla

kac numara yağ kullanıyorsunuz?
    max. hizi kullanılan yag etkiliyor demisti biri

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    100 km ne ki yahu 250km civarı yaptığım oldu benim günlük yormadı öyle ahım şahım tabi kişiden kişiye değişir bu

@EKONOMİ
    yakıtıda yağıda shellden alıyom pompacı tanıdık onunda motorsikleti var kendisininde aynı yagi kullandıgını soluyor. kaç numara olduğunu bilmiyorum . motor açılmadan maximum hız beklemek hatadır . Benle arkadasımda siyah-beyaz 2014 ü var . Arkadasınkı daha süratli diyebilirim kilometresi daha fazla ve motoru açılmış gibi.. Benimkide Her geçen gün kullandıkça açılıyor motoru fazla devirde yormadan açmaya çalışıyorum . özellikle gün içinde ilk kullanımda 1-2 dakika motor kendine gelene kadar rölantide kullanıyorum. Hemen yüksek devire geçmiyorum her geçen gün bu süreyi biraz daha kısıyorum . Zaten bi süre sonra kendini gösteriyor çalıştır git

AsiLGirdap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Esselamüaleyküm Arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Konuyu en baştan samimi bir şekilde okudum ve güzel bilgiler edindim. Hepinize ayrıca Teşekkür Ederim. Bende 4 gün önce Mondial Süperboy aldım ve çok memnunum. Motor harika, diyecek bişey yok. Bazen yokuşlarda fazla gaz yemiyor, onuda motor açılacak diye düşünüyorum, bakalım ilerki zamanlarda neler olacak. Yakın zamanda resimlerini atarım İnşallah. Herkese Kazasız Belasız sürüşler diliyorum. ALLAHA EMANET OLUN.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı AsiLGirdap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esselamüaleyküm Arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Konuyu en baştan samimi bir şekilde okudum ve güzel bilgiler edindim. Hepinize ayrıca Teşekkür Ederim. Bende 4 gün önce Mondial Süperboy aldım ve çok memnunum. Motor harika, diyecek bişey yok. Bazen yokuşlarda fazla gaz yemiyor, onuda motor açılacak diye düşünüyorum, bakalım ilerki zamanlarda neler olacak. Yakın zamanda resimlerini atarım İnşallah. Herkese Kazasız Belasız sürüşler diliyorum. ALLAHA EMANET OLUN.
    Aleykum selam ve rahmetullah

hayirli olsun motorun
    kask eldiven iyisinden al
    uzun yola giderken dizlik dirseklik seti al giy

motorun yokusta gaz yememesi / tikanip kalması
    max torku 8.000 devirde vermesinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum
    kaptırıp gideceksin pratiği bu

rodaj da cok sabir gerektiriyor
    zor iş
    bastikca basasin geliyor gaza
    motor acildikca yakit düşüyor diyorlar

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Aleykum selam ve rahmetullah

hayirli olsun motorun
    kask eldiven iyisinden al
    uzun yola giderken dizlik dirseklik seti al giy

motorun yokusta gaz yememesi / tikanip kalması
    max torku 8.000 devirde vermesinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum
    kaptırıp gideceksin pratiği bu

rodaj da cok sabir gerektiriyor
    zor iş
    bastikca basasin geliyor gaza
    motor acildikca yakit düşüyor diyorlar
    Teşekkür Ederim kardeşim ilgi ve alakan için.

60 veya 70 km hızı pek geçmiyorum. Vites değiştirirken 6.000 veya 7.000 devirde vites değiştiriyorum. Fazla hız yapan biri değilimdir. Yavaş yavaş motoru açacağız ALLAHIN izniyle. Kask aldım, yakın zamanda eldivende alacağım.
    Motor sağlığıyla ilgili tavsiyelerin varsa söyleyebilirsin kardeşim.
    Görüşmek üzere...

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Teşekkür Ederim kardeşim ilgi ve alakan için.

60 veya 70 km hızı pek geçmiyorum. Vites değiştirirken 6.000 veya 7.000 devirde vites değiştiriyorum. Fazla hız yapan biri değilimdir. Yavaş yavaş motoru açacağız ALLAHIN izniyle. Kask aldım, yakın zamanda eldivende alacağım.
    Motor sağlığıyla ilgili tavsiyelerin varsa söyleyebilirsin kardeşim.
    Görüşmek üzere...
    kitapcigi okumani tavsiye ederim
    ilk 800 km 5000 devri geçmemek gerekiyor
    1600 km ye kadar da 7.000 devri gecmemen lazim

4500 gibi atiyorum vitesi
    az yaksin diye
    5.000 -6.000 devirde atınca motor daha rahat gaz yiyor saglikli oluyor

düşük devirde vites atinca gazi yavastan verirsen sorun kalmıyor

az yakmasini istersen hava ayarını 1 veya 2 tur aç
    daha sonra rolanti ayarı gerekirse ayarla

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    kitapcigi okumani tavsiye ederim
    ilk 800 km 5000 devri geçmemek gerekiyor
    1600 km ye kadar da 7.000 devri gecmemen lazim

4500 gibi atiyorum vitesi
    az yaksin diye
    5.000 -6.000 devirde atınca motor daha rahat gaz yiyor saglikli oluyor

düşük devirde vites atinca gazi yavastan verirsen sorun kalmıyor

az yakmasini istersen hava ayarını 1 veya 2 tur aç
    daha sonra rolanti ayarı gerekirse ayarla
    Doğru söyledin kardeşim. Kitapçığı baştan aşağıya okudum. 5.000 devirde vites değiştiriyorum. Devirinde kullanmaya çalışıyorum.
    Birkaç kez motoru şöyle stop ettirdim; 3. veya 4. vitesde gidiyorum, velevki ilerde kırmızı ışık var durmam gerek, ışığa kadar vitesi düşürüyorum ışıkta 2. viteste falan oluyorum motor stop etti, bu birkaç kez başıma geldi. Ya debriyajı sonuna kadar sıkmadım ondan stop etti, ya motorun rolantısı düşük, yada bilmiyorum
    Duracağım zamanlar nasıl tavsiyelerde bulunursun. farzetki 4. vitesde gidiyorum ilerde duracağım, duracağım yere yakın elimi gazdan çekeyim, duracağım noktada debriyaja bas ondan sonra vitesi küçült, böyle yapmam nasıl olur sizce?
    Birde motor stoptayken arka tekeri elimle falan çeviriyorum,çok hafif ciyyr ciyyrr ses geliyor, acaba yağlanacakmı? Şimdilik bir sorun yok motorda, motor harika...
    Rabbim kaza bela vermesin cümlemize...

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Doğru söyledin kardeşim. Kitapçığı baştan aşağıya okudum. 5.000 devirde vites değiştiriyorum. Devirinde kullanmaya çalışıyorum.
    Birkaç kez motoru şöyle stop ettirdim; 3. veya 4. vitesde gidiyorum, velevki ilerde kırmızı ışık var durmam gerek, ışığa kadar vitesi düşürüyorum ışıkta 2. viteste falan oluyorum motor stop etti, bu birkaç kez başıma geldi. Ya debriyajı sonuna kadar sıkmadım ondan stop etti, ya motorun rolantısı düşük, yada bilmiyorum
    Duracağım zamanlar nasıl tavsiyelerde bulunursun. farzetki 4. vitesde gidiyorum ilerde duracağım, duracağım yere yakın elimi gazdan çekeyim, duracağım noktada debriyaja bas ondan sonra vitesi küçült, böyle yapmam nasıl olur sizce?
    Birde motor stoptayken arka tekeri elimle falan çeviriyorum,çok hafif ciyyr ciyyrr ses geliyor, acaba yağlanacakmı? Şimdilik bir sorun yok motorda, motor harika...
    Rabbim kaza bela vermesin cümlemize...
    ciyirti tekerlek kenarindaki dista olan contalardan kaynaklanabilir
    benim de on tekerde var biraz
    toz kacmasin diye koymuslar
    rulmana toz gelirse veya su bozabilir
    yaglaninca iyi mi olur bilmiyorum

isiga gelirken baktim kirmizi hemen gazi keserim
    debriyaja basarim salarim motoru gider
    vitesi de şıkır şıkır indiririm
    bazen dururken vitesler gecmeyebiliyor

motor yeniyken zirt pirt stop etmesi normal
    rolantiyi yuksek ayarlıyorlar sanirim bunu onlemek için

salincak denen aksami yagla gacirdamaya baslar yoksa
    zincire de gres sur
    veya kullanilmis motor yagi sür
    gaz ve debriyaj tellerini şırınga ile ince yag ile yagla

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

bazen yolda vites geçmiyor
    debrijayi az bırakıyorum tikirt sorun düzeliyor

motordan ben de memnunum
    uzun yolda asiri ses çıkarıyor
    caresi kulak tikaci kullanmak
    yoksa sagir eder kulakları

dijital hiz gostergeleri var bisiklet için olan
    onlardan da oneririm
    motosiklete de takılıyor

buraklee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-25
    arkadaşlar ben 900 km yaptım geçen 30 ağustosda almıştım motorumu. 500 km de yağ bakımı filan yaptırdım. arkadaşların dediği gibi titreme var, lastikler güvensiz, motoru 80-90 km giderken iki frenide sıktığımda 5 metre kadar kaydı zor durdu yani motorun frenleme ve durma sistemi berbat o yüzden disk firenli daha kaliteli motorlara yönelmek gerekiyor.

bu motoru sadece yakıt ekonomisi ve vergisiz oldugu için aldım. paramda buna yetiyordu . ileride alacağım motor sanırım Honda CBF 150 olacak .

bu titreşimden dolayı motoru hangi km aralıklarında hangi civatalarını sıktırmak ve kontrol etmek gerekir sürüş güvenliği açısından beni bu düşündürüyor?

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı buraklee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 900 km yaptım geçen 30 ağustosda almıştım motorumu. 500 km de yağ bakımı filan yaptırdım. arkadaşların dediği gibi titreme var, lastikler güvensiz, motoru 80-90 km giderken iki frenide sıktığımda 5 metre kadar kaydı zor durdu yani motorun frenleme ve durma sistemi berbat o yüzden disk firenli daha kaliteli motorlara yönelmek gerekiyor.

bu motoru sadece yakıt ekonomisi ve vergisiz oldugu için aldım. paramda buna yetiyordu . ileride alacağım motor sanırım Honda CBF 150 olacak .

bu titreşimden dolayı motoru hangi km aralıklarında hangi civatalarını sıktırmak ve kontrol etmek gerekir sürüş güvenliği açısından beni bu düşündürüyor?
    Sürücü ayaklıklarının şaseye bağlandığı vidaları mutlaka sık. Sanırım motordan motora değişiyor şans işi biraz. Benimkinde titreşim yok gibi neredeyse. Yağdan da kaynaklanıyor olabilir tabi,
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

kardeşim yağla alakası yok . motor çok hafif 90 kg , 80'i geç titremeye baslıyor . ben 120yi gördüm arkadasla motoru zor zaptediyordum. ışıklara 100 metre kala frenlemeye baslamak gerekıyor yoksa Allah göstermesin kaza riski çok çok yüksek dikkatli olun arkadaşlar ucuz etin yahnisi derlerya buda o misal ..

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı zanix23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim yağla alakası yok . motor çok hafif 90 kg , 80'i geç titremeye baslıyor . ben 120yi gördüm arkadasla motoru zor zaptediyordum. ışıklara 100 metre kala frenlemeye baslamak gerekıyor yoksa Allah göstermesin kaza riski çok çok yüksek dikkatli olun arkadaşlar ucuz etin yahnisi derlerya buda o misal ..
    500 deki ilk bakimdan sonra farkettim motorun titredigini
    10 40 petrol ofisi sentetik yag koymustum
    sanırım 15 50
    veya yaz geldigi icin 20 50 yag koymam gerek

cup motorda bile disk fren var
    kalite demeyelim de secim diyelim

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Arkadaşlar bir sorum olacaktı;

Bazen arada bir kalkışta 2. viteste kalksam bir sorun olurmu acaba?

Şimdiden Teşekkür Ederim

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Arkadaşlar bir sorum olacaktı;

Bazen arada bir kalkışta 2. viteste kalksam bir sorun olurmu acaba?

Şimdiden Teşekkür Ederim
    Unutkanlıkla bazen olursa önemli değil ama bilinçli olarak bunu yapmanı önermem.

Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)