Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kamil55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moturum yok
    mrb arkadaşlar ben termeli kami+L adımı değiştiremedim yeniden üye oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı kamil55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmak bir sanattır. kamil55

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HasaN64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100mg SuperBoy
    Alıntı termeli kami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj süresine uymuyormusun kardeş.. mondialin sitesinte motoru ilk kullanımlarda gazı sonuna kadar kesinlikle çekmeyin diyor... http://www.mondialmotor.com.tr/?p=contents&gl=genel&xl=sss&c=1242 bunları bi oku istersen sonra motor elinde patlar çin malıydı dersin..
    rodaj süresine elimden geldiğince uyuyorum ama birkaç kez denedim bu şekilde oldu bundan öncede mondial 100ukh vardı ama çekişi bundan iyiydi ve daha atikti sanki bu şekilde boğulmuyordu ondada rodaj süresine uydum ama superboy ilk gaz verdiğinde anında tepki vermiyor sonradan açılıyor gibi bakalım rodoj süresi bittiğinde ne olucak

---------- Post added at 02:37 ---------- Previous post was at 02:34 ----------

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Musluğun ucu aşağı bakıyorsa, normal depo. Yukarı bakıyorsa yedek depo kullanılıyor demektir.
    Teşekkür ederim . Çok garip bugün servise gittim musluğun ucu yukarı bakıyorsa normal depo dediler ayrıyetten bir arkadaşa sordum oda aynısını söyledi

---------- Post added at 02:43 ---------- Previous post was at 02:37 ----------

[QUOTE=GÖNDEN;3132771]Hasan64 hayırlı olsun kazasız belasız, kasklı,aynalı,diğer şoförleri kollamalı ve başka araçlar tarafından farkedilir sürüşler dilerim....[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Teşekkür ederim.
    GÖNDEN bunu beğendi.

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    [QUOTE=HasaN64;3133690]rodaj süresine elimden geldiğince uyuyorum ama birkaç kez denedim bu şekilde oldu bundan öncede mondial 100ukh vardı ama çekişi bundan iyiydi ve daha atikti sanki bu şekilde boğulmuyordu ondada rodaj süresine uydum ama superboy ilk gaz verdiğinde anında tepki vermiyor sonradan açılıyor gibi bakalım rodoj süresi bittiğinde ne olucak

Teşekkür ederim . Çok garip bugün servise gittim musluğun ucu yukarı bakıyorsa normal depo dediler ayrıyetten bir arkadaşa sordum oda aynısını söyledi

Alıntı GÖNDEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan64 hayırlı olsun kazasız belasız, kasklı,aynalı,diğer şoförleri kollamalı ve başka araçlar tarafından farkedilir sürüşler dilerim....[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Teşekkür ederim.

Hasan kardeşim servisin dediği gibi , musluğun ucu yukarı bakıyorsa normal depo aşağı bakıyorsa yedek depo, bizzat denemesini ilk depo testimde yaptım, normal depom bitince teklemeye başladım, durdum aşağı çevirdim çalıştı yola devam ettim.

benim çantalı resmime bakarsan sayfa 27 de normal depoda duruyor, resmi büyütebilirsen görürsün
    Selamlar...

Motosikleti
    moturum yok
    aldığın benzin bozuk olabilir yada motorunda fabrika hatası vardır. zaman kaybetmeden servise göster. o 2.500 tl az para değil. hem bizimde ön bilgimiz olur.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Sevgili arkadaşım ,

bi ara aynı hata bende de oldu arkadaşımın devir saatine baktım birde benimkine ,
    arkadaşın devir saati 17-18 lerde idi,
    benimki ise 10-15 arası , birazcık rolantisini yükselttim ve 17-18 yaptım daha istop etmedi.
    Fakat zengin mod lu kullanım da motor ile biraz yol aldıktan sonra lambalarda durunca bazen stop ediyor,

Bundan önce 100mfh sürüyodum gidişi çok düşüktü yani süratli değildi,
    sonuçta buda 100cc lik bir motor ama bunun gidişi yada rakamlar ile konuşayım
    100mfh cup ile en son 90 zar zor yapabilirdim,
    100 mg superboy ise 125 km ye ulaşabiliyor ,

işin ilginç bir tarafıda ,

pizzacıların scooter motoları önceden bana toz yuttururdu,
    şimdi ise bırakın pizzacıları marka belitmeyeyim bazı japonlar a bile toz yutturuyor bu motor.

bu nasıl bir 100 lüktür anlamış değilim. Birde bunlara 125 veya 150 cc lık piston vs. uyuyor imiş düşünsenize o zaman bu motor ne olur ?

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benzin musluğunun şeklini, prince'ye göre söyledim. Yanlış da hatırlıyor olabilirim.
    Ben hiç 105 km'nin üzerine çıkamadım. O da yokuş aşağı idi. Demek boşuna dememişler, 'at sahibine göre kişner' diye.
    Demek ki ben daha fazla basacak cesareti gösterememişim.
    cenkito ve GÖNDEN bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Benzin musluğunun şeklini, prince'ye göre söyledim. Yanlış da hatırlıyor olabilirim.
    Ben hiç 105 km'nin üzerine çıkamadım. O da yokuş aşağı idi. Demek boşuna dememişler, 'at sahibine göre kişner' diye.
    dostum sattın motoru da halen buralarda gezeliyon kendi sayfana git hadi kış kış
    rs_guven bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    RX3İ EVO

Alemsin vallahi gülme krizine girdim yaw.
    Allah iyiliğini versin demek öle he "at binenine göre kişner " çok yaşa sen hemi
    rs_guven bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı HasaN64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlarım abilerim varsa ablalarım :D Bende aranıza yeni katıldım dün itibariyle benimde bir superboyum var artık alır almaz 30km uzun yol yaptım ama benzinliği açıp kapatma çubuğu hangi yönde yedekte hangi yönde normalde bilemedim bu arada süspansiyonlar çok sert at üstünde gidiyormuşum hissi veriyor :D orta devirde giderken gazı sonuna kadar verdiğimde motor boğulup kalıyor bazen stop bile ediyor bu debriyajlı 100lük motorlarda bu sıkıntı oluyormuş diye duydum karbüratörden kaynaklanıyormuş sanırım inş. motor açılınca o sıkıntı ortadan kalkar çünkü 2 kişi hafif yokuşta motor 1e kadar düştü ama daha 70 kmde olduğu için orta devirlerde kullanıyorum ondanda kaynaklanmış olabilir neyse bakıcaz artık ileride ne olucak ama motorun tipi duruşu 10numara 5yıldız bakan bir daha bakıyor :D
    hayırlı olsun. jikle açık mı baktın mı? jikle açıksa dediğin olayı yapar. ayrıca 70 km de motora dip gaz ıkı kişi kullanım vs yanlış bence yinede sen bilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

benzin musluğu yukarıda ana depo-orta kısımda kapalı-alt kısımda yedek depo oluyor. musluğun üzerine dikkatli bakarsanız şekiller var zaten

Motosikleti
    Mondial 100mg SuperBoy
    [QUOTE=GÖNDEN;3133887]
    rodaj süresine elimden geldiğince uyuyorum ama birkaç kez denedim bu şekilde oldu bundan öncede mondial 100ukh vardı ama çekişi bundan iyiydi ve daha atikti sanki bu şekilde boğulmuyordu ondada rodaj süresine uydum ama superboy ilk gaz verdiğinde anında tepki vermiyor sonradan açılıyor gibi bakalım rodoj süresi bittiğinde ne olucak

Hasan kardeşim servisin dediği gibi , musluğun ucu yukarı bakıyorsa normal depo aşağı bakıyorsa yedek depo, bizzat denemesini ilk depo testimde yaptım, normal depom bitince teklemeye başladım, durdum aşağı çevirdim çalıştı yola devam ettim.

benim çantalı resmime bakarsan sayfa 27 de normal depoda duruyor, resmi büyütebilirsen görürsün
    Selamlar...
    anladım kardeşim teşekkürler

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

aldığın benzin bozuk olabilir yada motorunda fabrika hatası vardır. zaman kaybetmeden servise göster. o 2.500 tl az para değil. hem bizimde ön bilgimiz olur.

servise gittim ama adamın söylediği bu 100lük debriyajlılar beş para etmez keşke 125 lik falan alsaydın dedi neden dedim bu motorlar cuplardan da hantal gaza tepki vermiyor sonradan açılıyor dedi bogulma sorunu oluyor mondiale ilettim bu sorunu ama hala aynı dedi bende anlamadım eğer böyle bir sıkıntı var ise kocaman mondial bu soruna çözüm bulamıyormu acaba? Eğer bu motor açıldıktan sonrada cupdan daha verimsiz olursa yandık valla

---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

Alıntı GÖNDEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım ,

bi ara aynı hata bende de oldu arkadaşımın devir saatine baktım birde benimkine ,
    arkadaşın devir saati 17-18 lerde idi,
    benimki ise 10-15 arası , birazcık rolantisini yükselttim ve 17-18 yaptım daha istop etmedi.
    Fakat zengin mod lu kullanım da motor ile biraz yol aldıktan sonra lambalarda durunca bazen stop ediyor,

Bundan önce 100mfh sürüyodum gidişi çok düşüktü yani süratli değildi,
    sonuçta buda 100cc lik bir motor ama bunun gidişi yada rakamlar ile konuşayım
    100mfh cup ile en son 90 zar zor yapabilirdim,
    100 mg superboy ise 125 km ye ulaşabiliyor ,

işin ilginç bir tarafıda ,

pizzacıların scooter motoları önceden bana toz yuttururdu,
    şimdi ise bırakın pizzacıları marka belitmeyeyim bazı japonlar a bile toz yutturuyor bu motor.

bu nasıl bir 100 lüktür anlamış değilim. Birde bunlara 125 veya 150 cc lık piston vs. uyuyor imiş düşünsenize o zaman bu motor ne olur ?
    Rolanti işi belki çözüm olabilir ama ilginçtir şuan benim motorun gidişi çekişi eski mondial 100ukh den kötü ve ayrıyetten arka amortisörler taştan farkı yok ayarı falan varmı bilmiyorum. Tabi 2bin liralık motordan çok fazla şeyler bekliyorum ama yinede bi zevk vermeli bence

---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. jikle açık mı baktın mı? jikle açıksa dediğin olayı yapar. ayrıca 70 km de motora dip gaz ıkı kişi kullanım vs yanlış bence yinede sen bilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

benzin musluğu yukarıda ana depo-orta kısımda kapalı-alt kısımda yedek depo oluyor. musluğun üzerine dikkatli bakarsanız şekiller var zaten
    Teşekkür ederim. Direksiyon kısmında jikle türü bişey göremedim açıkcası bu arada yanlış anlamışsın 70kmyi geçmiyorum ve sadece dipgaz yapıp çektim birkaç kez denemek amaçıyla böyle bi sorun oluştu.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bunlarda jikle gidonda değil zaten karbüratör üzerinde vites pedalının olduğu taraftan karbüratöre eğil bak karbüratörün üzerinde küçük bi kol vardır ucu siyah plastikli o en altta mı değil mi kontrol edersin ;)

Motosikleti
    moturum yok
    bu honda nın 100 lük motoru yokmu ya?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    bu honda nın 100 lük motoru yokmu ya?
    Honda Wing-go var. Vergisiz ama cub.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    arkadaşlar merhaba benim 100 MG Sport motorum var giderken debriyajı cekip bıraktığımda bi ses yapıyor böyle şakırtı gibi çat çut sanki bişey biryere sürtünüyor gibi sizce nedendir yardımcı olabilecek varmı?

Motosikleti
    Mondial 100mg SuperBoy
    Evet gördüm teşekkür ederim

---------- Post added at 04:57 ---------- Previous post was at 04:54 ----------

Bu arada bu motorun arka amortisörleri ayarlanabiliyormu acaba? Çok sert resmen amortisör yok gibi

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Evet gördüm teşekkür ederim

---------- Post added at 04:57 ---------- Previous post was at 04:54 ----------

Bu arada bu motorun arka amortisörleri ayarlanabiliyormu acaba? Çok sert resmen amortisör yok gibi
    evet ayarlanıyor olması lazım amortisörlerin alt kısmında yayın gerginliğini ayarlayan kısım var. arabalardaki coilover misali. üzerindeki çentiklerden kademe ayarı yaparak ayarlanır ama onun için özel anahtar lazım herhalde çünkü elle dönmüyor. ben arkaya cub amortisörü taktım hem çok yumuşak hemde arkası yükseldi eski amortisörlerle 190 kg yük taşıdı arka fren kablosu lastiğe sürttü ve koptu şimdi 190 değil 250 bile koysan sürtmez sende deneyebilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı enatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba benim 100 MG Sport motorum var giderken debriyajı cekip bıraktığımda bi ses yapıyor böyle şakırtı gibi çat çut sanki bişey biryere sürtünüyor gibi sizce nedendir yardımcı olabilecek varmı?
    zinciri kontrol ettin mi ?

Motosikleti
    mg 100 superboy
    Evet ilk bakım ücretsiz. Sadece 15 lira 1 litre castrol yag ücreti alıyorlar. 55 lira alacak ne yapıyorlarmış ki?
    Bu servis işi hep sakat. 1000 km'de bir yag değiştir. Arıza çıkmadıgı sürece de tamire gitme bence.
    mersindeki hemen bütün servisleri aradım ama en ucuz fiyat veren 45 lira diyor. mondial çağrı merkezini arayıp bu durumu bildirdim mondialin belirlediği standart fiyatın 50 tl olduğunu, bayilerin işçilik ücretlerini artırıp azaltmak suretiyle fiyat üzerinde değişiklik yapma haklarının olduğunu ilettiler. benim suçum ne şimdi mersinde yaşıyor olmam mı? en ucuz fiyat veren 45 lira diyor ilk bakıma?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ilk bakım 45 lira ise digerlerini düşünemiyorum. Benim ikinci bakıma 70-75 lira falan istemişlerdi.

Motosikleti
    mg 100 superboy
    acaba atlayıp adanaya mı gelsem diyecem de, motor 984 km de

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    boora arkadaşım zinciri kontrol ettim alttan itince biraz esniyor ama sence ideal payı ne kadar olmalı sorun nikelaj zincir muhafazanın vidasına zincirin çarpmasındanmış zinciri söylediğin ideal ayara göre ayarlayıp deneyeceğim olmassa muhafazanın vidasını kısa olanla değiştireceğim.senden cevap bekliyorum.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)