Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

slm bir sorum daha olacak arkadaşlar ben 167 boyunda 68 kiloyum pek iri yarı değilim :D beni bu super boy üstünden ata bilirmi atarsa hangi durumlarda atar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    bu atmı seni üzerinden atsın,ancak birşeye çarparsan o zaman her motor gibi oda atar...

80 90 gibi bassam yinemi atmaz ?

eski-hondacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUPER BOY... KASK LAZER...ELDİVEN ,DİZLİK PROHEL
    ben yırtınarak 110 km yi gördüm denemek amaçlı E5 karayolundaki bozuklukların yerlerini bildiğimden kaçarak gittim bilmediğiniz yolda basmayın kırmızı ışıkta durmak için 150veya 200 m den fren yapmaya başladım ancak güvenli şekilde durdum acil durum olsa atlamak için hazır olun derim ama 80-85 ideal bu motor için evet 185 lira almış beldesanın parçalarını kullanmış sanırım ama boyamayı kendileri yapmış zamanla atarmı bilemem.

kamil55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moturum yok
    selam millet. bu motorun koltuğu kalkmıyormu ya geçende inceledim. kalkmıyor galiba???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu ön ve arka dişliyi değiştirince titreşim azalmaz mı arkadaşlar?

Motosikleti
    mg 100 superboy
    cümleten selamün aleyküm. bu başlık altındaki bütün yorumları okuyup en sonunda üye olmaya karar verdim bir mg süper boy sahibi olarak. salih abi başlığı coşturmuş yazılarıyla sağolsun bir çok şey öğrendim motorla ilgili bilmediğim ve öğrenmeye devam edeceğim. benim sormak istediğim bi soru var. şöyle ki, motor şu an 900 de daha hiç bakıma götürmedim. ama geçenlerde km 500 deyken arayıp 500 bakıma getireceğimi söyledim, bayi ücretinin 55 tl olduğunu söyledi. iyi ki götürmeden önce burda okumuşum güven abi olsa gerek, sadece 15 tl yağ değişimi ücreti ödendiğini söylemiş. bu noktada emin misiniz yani ilk bakım ücretsiz mi ? eğer öyleyse bayiye bi telefon açmam gerekecek.
    ibrahim155 bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı the_cool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten selamün aleyküm. bu başlık altındaki bütün yorumları okuyup en sonunda üye olmaya karar verdim bir mg süper boy sahibi olarak. salih abi başlığı coşturmuş yazılarıyla sağolsun bir çok şey öğrendim motorla ilgili bilmediğim ve öğrenmeye devam edeceğim. benim sormak istediğim bi soru var. şöyle ki, motor şu an 900 de daha hiç bakıma götürmedim. ama geçenlerde km 500 deyken arayıp 500 bakıma getireceğimi söyledim, bayi ücretinin 55 tl olduğunu söyledi. iyi ki götürmeden önce burda okumuşum güven abi olsa gerek, sadece 15 tl yağ değişimi ücreti ödendiğini söylemiş. bu noktada emin misiniz yani ilk bakım ücretsiz mi ? eğer öyleyse bayiye bi telefon açmam gerekecek.
    Evet ilk bakım ücretsiz. Sadece 15 lira 1 litre castrol yag ücreti alıyorlar. 55 lira alacak ne yapıyorlarmış ki?
    Bu servis işi hep sakat. 1000 km'de bir yag değiştir. Arıza çıkmadıgı sürece de tamire gitme bence.

Motosikleti
    arkadaşlar cümleten bayramınızı kutlarım bayram tatilindeyim motorumu eve çıkartıp aküyü söktüm 15 gündür ayrıyım özledim keratayı yeni arkadaşlara hoş geldiniz diyerek teşekkür ederim, canlandırmaya çalışıyorum bu arada güven senin resimde yakışıklı bir at görüyorum hayırlıolsun diyeceğim aldın değilmi sonunda , allah kaza bela vermesin sevindim.süperboyun koltuğu kalkmıyor iki vidayla sökülüyor , öne büyük dişli takarsan motor daha düşük devirlerde düz yolda daha hız yapacağından titreşimi azalmış gibiolur, doğal olarak fakat güç azalır hız motoru değil arkadaşlar 7500 deviri geçmeyin yıllarca kullanın derim, başka amaçlara hizmet etmez herzaman demişimdir vergisiz istersen süperboy vergili istersen markaya takılın arkadaşlar tarzınızneyse onu alın paranız yetişmiyorsa birkaç sene geciktirin biriktirin ama tarzınızıalın değişim dönüşüm boş işler hem polisler uyanmışlar hemen silindirin cc sinin yazdığı yere bakıp ruhsatla karşılaştırıyorlar sen sağol motor elden gider.

Cümleten S.a motorumu alalı 2-2 buçuk ay oluyo bi 500 de bakıma gittim ondan sonra 1000 de gel dedi işte 1150 de sıkıntı yarattı motor çevre yolunda gidiyoduk arkadaşla arkadaşımda 125 Mx Grumble var motorrdada performans egzozu var işte gidiyoduk böyle bi ses geldi ama ben aldırış etmedim çok arkadaşın egzozun sesi diye sonra ışıklarda yavaşladık bi ses vardı motorumda çııırrrr çırrrr yapıyo gaz verdikçe ama ses baya yüksek pazar günüydü çalıştığım yerdeki ustama sordum dinledi sesi sübabdab geliyo dedi motoru çok sıkıştırmışın dedi bugün binme motora git koy yarında sabahtan götür motoru servisine dedi ben şimdi yaparım ama gerek yok dedi sıfır motor garantisi var yapsınlar dedi işte olay temmuzun 28inde oldu ertesi gün götürdüm 3 saate çıkar dedi hem bakıma götürdüm hemde ses için işte 3 saat sonra gittim üst kapağı sökmüş sökerken içine çubuk varmış orda onu kaçırmış içine numaramı aldı olunca arıycaz sizi dedi aramıyolar 2-3 günde bi arıyom yapamamışlar hala yapamadılar ben Eskişehirliyim şuan Kırklareli Vizedeyim Cuma günü döncem ozamna kadar biter inşallah ozamanda bitmezse ne yapayım birisi bilgilendirebilir mi ????

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı eski-hondacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cümleten bayramınızı kutlarım bayram tatilindeyim motorumu eve çıkartıp aküyü söktüm 15 gündür ayrıyım özledim keratayı yeni arkadaşlara hoş geldiniz diyerek teşekkür ederim, canlandırmaya çalışıyorum bu arada güven senin resimde yakışıklı bir at görüyorum hayırlıolsun diyeceğim aldın değilmi sonunda , allah kaza bela vermesin sevindim.
    Aldım abi, motosikletsiz yapamadım. Borç harç ettim, ikinci el ybr esd aldım. Daha iyileri senin olur inşAllah.

Alıntı EskMgSprby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten S.a motorumu alalı 2-2 buçuk ay oluyo bi 500 de bakıma gittim ondan sonra 1000 de gel dedi işte 1150 de sıkıntı yarattı motor çevre yolunda gidiyoduk arkadaşla arkadaşımda 125 Mx Grumble var motorrdada performans egzozu var işte gidiyoduk böyle bi ses geldi ama ben aldırış etmedim çok arkadaşın egzozun sesi diye sonra ışıklarda yavaşladık bi ses vardı motorumda çııırrrr çırrrr yapıyo gaz verdikçe ama ses baya yüksek pazar günüydü çalıştığım yerdeki ustama sordum dinledi sesi sübabdab geliyo dedi motoru çok sıkıştırmışın dedi bugün binme motora git koy yarında sabahtan götür motoru servisine dedi ben şimdi yaparım ama gerek yok dedi sıfır motor garantisi var yapsınlar dedi işte olay temmuzun 28inde oldu ertesi gün götürdüm 3 saate çıkar dedi hem bakıma götürdüm hemde ses için işte 3 saat sonra gittim üst kapağı sökmüş sökerken içine çubuk varmış orda onu kaçırmış içine numaramı aldı olunca arıycaz sizi dedi aramıyolar 2-3 günde bi arıyom yapamamışlar hala yapamadılar ben Eskişehirliyim şuan Kırklareli Vizedeyim Cuma günü döncem ozamna kadar biter inşallah ozamanda bitmezse ne yapayım birisi bilgilendirebilir mi ????
    Yapmanız gereken şey, neden tamir edilmediğini öğrenmek. Yani parça mı bekliyorlar, yoksa başka bir sebebi mi var?
    Neden tamir etmediklerini öğrenmeden, bence hiçbir şey yapmayın.

Tamam Eskişehirdeki bi akrabam yarın gidip konuşcak neden bukadar beklettiklerini öğrencek tekrar dönerim buraya

davazli20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim motorum 2000 km de yaklaşık 12-13 kuruş yakıyo sizinkiler nasıl ?

Motosikleti
    hayırlı ugurlu olsun güven koruma malzemelerinide en kısa zamanda temin edersin inşallah arkadaşlar bu motorda 7500 deviri geçmeyin yıllarca binersiniz gibi geliyor bana motor kısmında sıkıntı çıkacağını sanmam ön çamurluk zayıf biraz belki çatlayabilir motor 100 cc fazla zorlamayın yeter ,alanlar oldukça iyice canlanmış burası yahu.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldım abi, motosikletsiz yapamadım. Borç harç ettim, ikinci el ybr esd aldım. Daha iyileri senin olur inşAllah.

Yapmanız gereken şey, neden tamir edilmediğini öğrenmek. Yani parça mı bekliyorlar, yoksa başka bir sebebi mi var?
    Neden tamir etmediklerini öğrenmeden, bence hiçbir şey yapmayın.
    hayırlı olsun sedat, artık titremeyen bir motorun olmus, adana ya dönünce karsılıklı atları titretiriz kişnetiriz senle

subap iticisi eger motora düştüyse normalde cıkar, bende içeri düşürüp cıkartmıstım, bazen cok derine de gidebiliyor.
    ama ne olursa olsun karteli acıp kapamak 1.5- 2saat oda maximum.ben bile 1,5 saatte acıp topluyorum.
    insallah baska bişey yoktur, yada kasap eline teslim etmemişsindir canım makinayı
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun sedat, artık titremeyen bir motorun olmus, adana ya dönünce karsılıklı atları titretiriz kişnetiriz senle
    Sagol abi. Beklerim ama benimki ne titriyor ne de kişniyor.

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:05 ----------

Alıntı eski-hondacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun güven koruma malzemelerinide en kısa zamanda temin edersin inşallah
    Teşekkür ederim. Vallahi abi sıcaktan kask bile takılmıyor ama mecburen takıyoruz işte. Herşeye bütçe var, mont ile pantolona bir türlü para ayarlayamadık anasını satayım.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sen onu cem tuning e bırak ben onu değil kişnetmek hicazkar makamda türkü bile söyletirim

şaka bir yana allah kaza bela vermesin kardesim hayırlı olsun

bende su sıralar kara kızımdan ayrı takılıyorum,tatildeyim ama yurumuyorum
    umarım bana kızmaz

rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Abi kıskansa da haklıdır hani. Ps kıskanılmayacak makine değil.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kıskansa da haklıdır hani. Ps kıskanılmayacak makine değil.
    ama ben enduro-cross a alısık oldugumdan beni kesmiyor, zaten scooter da sevmiyorum

bu arada merak edenler için şehir içi dur kalk trafikte

km de 175 krs da yakıt tüketimi var,

motoruda enjectionlu ve su sogutmalı
    rs_guven bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama ben enduro-cross a alısık oldugumdan beni kesmiyor, zaten scooter da sevmiyorum

bu arada merak edenler için şehir içi dur kalk trafikte

km de 175 krs da yakıt tüketimi var,

motoruda enjectionlu ve su sogutmalı
    Yani 3.5 lt yakıyor. Yakıt tüketimi scooter için iyi. Param olsa vites mites hiç uğraşmam, böyle bir alet alırım.
    Birde sele altı bagajı da var, ooo tadından yenmez.
    cenkito ve ozangani bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)