Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar benimde superboyumla 2100 km oldu.Motor biraz güçsüzlüğünü hissettirsede kullanımı güzel.Yani bir sıkıtı çıkarmıyor.Yalnız şöyle bişey var bugün biri bu motorlarda cc yükseltilmiyormuş birsürü ustaya sordum dedi canım sıkıldı açıkcası. adam baya iddialı konuştu bende bundan alcaktım vazgeçtim dedi.Bunun aslı varmı arkadaşlar teknik bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı antiate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benimde superboyumla 2100 km oldu.Motor biraz güçsüzlüğünü hissettirsede kullanımı güzel.Yani bir sıkıtı çıkarmıyor.Yalnız şöyle bişey var bugün biri bu motorlarda cc yükseltilmiyormuş birsürü ustaya sordum dedi canım sıkıldı açıkcası. adam baya iddialı konuştu bende bundan alcaktım vazgeçtim dedi.Bunun aslı varmı arkadaşlar teknik bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.
    200 cc'ye kadar yükseltilebiliyor. Söyleyen kişi kafadan atmış.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    yükseltiliyor hatta aldığın gibi 125 cc lik yapabilirsin üst kapak felan 125 cc ye uygun

eski-hondacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUPER BOY... KASK LAZER...ELDİVEN ,DİZLİK PROHEL
    yaklaşık bir haftadır uğrayamıyorum arkadaşlar işyerim greve başladı tamamen boşum tınnnn ne maaş nede sigorta yok grev bitene kadar bu grevde motoru satmazsam iyi ama satarım kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali neyse geride kaldığım günleri okudum cevapları yazayım, 6500 devirde düz yolda 80 km gördüm subab ayarını kısınca ses yapıyor diye 75 km düştü 1200 km deyim sıkıntı yok şimdilik cc yükseltme yapılıyor, 125 cc yi geçmeyin derim motor hafif uçarsınız sattığına üzüldüm güven ama hayırlı olur inşallah daha büyük birşey nasip olur , vergili motor alacaklar çin malı almayın vergi verecekseniz adam gibi makinaya verin içiniz yanmasın vergisiz 100cc makina çinlilerde var (yeni motorlarda) benim gönlümden geçen karburatörlü bir 650 cc enduro tabiki ikinci el tercihim bmw f650 hedefim bu olacak temiz denk getirirsem affetmem tabiki grevden sonra superboy motoruna fiyatına ve balansörsüz olmasına rağmen bence çok iyi 95km de bağırmayı, titremeyi hissettiriyor daha ne beklenebilir bilemem arkadaş sonunda beyazını almış hayırlı olsun kazasız binersin inşallah ,aynalardan gözünüzü ayırmayın mümkün olduğunca sağ şeridin araç sol teker izinden gidin ve yakın takipten kaçının araçlarda abs var zınk diye duruyorlar üstünden uçarsınız motor böcek gibi yapışır araca dedimya siz artık bir savaş pilotu oldunuz en ufak hatada booommmm.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Şimdilik emanet bisiklet kullanıyorum abi. Önce kendime bir bisiklet almayı, daha sonra parayı bulunca da;
    vergili, titreşimsiz, daha uzun süre sıkılmadan kullanabileceğim bir motosiklet almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    bisikletin süspansiyonlu olsun inşallah belki bisiklet motoru takarsın oyüzden rahat olur, şöyle sağlam ağır bir bisiklet al kalın tekerli biliyorsun bisiklet motor setleri var ,hemencecik monte edilen alırsın pırrr adanayı şehir içi hiç affetmez, vergili motor alacaksan bence ikinci el 150cc cbf al evladiyelik bin titreşim yok ben test ettim canavar gibi yere sağlam basıyor.

Motosikleti
    arkadaşlar bugün komşum süperboyunu 150 cc yapmış 2 saatte işlem tamam üst kapak aynı oturmuş hiç fark edilmiyor farklı olduğu, yalnız geri dönüşüm sistemi iptal edilmiş 150 cc de geri dönüşümsüz silindir varmış galiba araştırayım bakalım, 185 tl ye mal olmuş karburatör ve üst kapak aynı kalmış test ettim altımda canavar var zannettim çok teklikeli bir durum canımm

Motosikleti
    bugün internette araştırıp durdum ,kanuni terry nin motoru 150 cc siyah ve geri dönüşümlü bizimkinin tıpatıp aynısı, yok diyen motorcuya gidip göstermek lazım öylede yapacam zaten hende orjinal siyah boyalı, nabeerrr diyecem arkadaşıda tembihleyip gönderecem yanına doğru düzgün birşeye benzetsin motoru ,ne demişler araştırmadan işe başlama.

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Selam Arkadaşlar,
    Foruma Yeni Üye oldum inşallah neşeli ve bol muhabbetli sohbetler ve paylaşımlar geçiririz.
    20.07.2013 cumartesi akşam saat 5.30 da mondial 100 superboy'umu yeni teslim aldım, bugün 59 km de rodaj aşamasındayım.
    Sizlerden rica rodaj bölümünde nasıl bir yol edinmeliyim sağlıklı bir motor için?
    Bunun yanında motor beklentimin çok çok üzerinde çıktı. Trabzon da ki mondial bayisinden satın aldım ve bana Aslan usta bu motor ile rodajını tamamla 0,07 kuruş civarı yani cup'lar dan bile az yakıt sarfiyatın olacağını söyledi. Motor samimiyetimle söleyeyim çok güzel rahat cup'lar da ki kadar gürültülü ve sarsıntılı değil titreşim yok denecek kadar az, rahatsız etmiyor , aynadan arkada olan biteni net olarak görebiliyorsunuz. depom yaklaşık 60 tl ye doldu(içinde 1,5 lt vardı 11.lt daha aldı). Trabzon'da benzin lt fiyatı 4.95 bazı yerlerde 5 tl. motorumun resimlerini en kısa zamanda sizler ile paylaşmak istiyorum.gün geçtikçe motorumu size elimden geldiğince tüm samimiyetimle anlatıp kafalardaki karmaşık sorulara netlik kazandırmaya çalışacağım.
    Allahtan Herkese Kazasız ve tatlı, neşeli, sevgi dolu sürüşleri içtenlikle Dilerim.
    Tüm Arkadaşlarıma Selamlar Olsun...
    ozangani ve ibrahim155 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hoşgeldiniz, hayırlı olsun. Rodaj ile ilgili olarak gerekli bilgiler kitapçıkta yazar.
    Ilk 500 km 5000 devri geçmeyin. Sonraki 500 km 6500 devri geçmeyin. Sonrasında Allah ne verdiyse
    Yakıt konusunda ise usta biraz sallamış. Her halükarda cub'tan fazla yakar.

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Merhaba,
    Bilgileriniz için teşekkürler
    Yakıt konusunu bekleyip göreceğim

davazli20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar ne zamandır yükleyeyim diyordum bugüne nasipmiş
    işteee bu da benim beyaz meleğimm

Motosikleti
    uuuyyyyyyyyyyyyyy keşke beyaz alsaymışım hemen yapıştırmışsın elcikleri yazıları allah kaza bela vermesin tam yakışıklı maşallah.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı eski-hondacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün komşum süperboyunu 150 cc yapmış 2 saatte işlem tamam üst kapak aynı oturmuş hiç fark edilmiyor farklı olduğu, yalnız geri dönüşüm sistemi iptal edilmiş 150 cc de geri dönüşümsüz silindir varmış galiba araştırayım bakalım, 185 tl ye mal olmuş karburatör ve üst kapak aynı kalmış test ettim altımda canavar var zannettim çok teklikeli bir durum canımm
    sadece silindir değişimi için 185 lira çok almışlar silindir-piston set halinde zaten 60-70 lira bi şey. geri dönüşüm sistemi üst kapakta bulunur silindirle alakası olmaz. cg 150 silindir diye aratırsan google da karşına çıkar 62 mm çaplı 149cc birde 65.5 çaplı kısa silindir var o da 166 cc yapıyor ikiside 150 lik diye geçiyor
    plectrum ve cenkito bunu beğendiler.

merhaba arkadaşlar yeni motor alacağım mondial'in bu modeli çok hoşuma gitti bütçeyede uygun motoru kullanan arkadaşlar motorun artı ve eksi yönlerini kısaca anlatabilirmi

slm arkadaşlar motor konusunda kafam çok karışık birtürlü karar veremedim mondial super boy mu ? yosa asya kedi dinamik lüx mü ? asyada koruma demiri ve basamaklar standart verilmiş sizce hangisi ?

Motosikleti
    bence enaz nikelajı olanı al paslanırsa kendin söküp zımparalayıp boyarsın spreyle, mondialın servisi heryerde var zaten süperboyu gören cup kullananlar cok beğeniyorlar ama sonuçta çin malı hepsi sen bilirsin, ben sorun yaşamadım şimdilik allah nazardan saklasın parçalarıda yakında yaygınlaşır, aldığım bayii başka motor getirmiyor desem yeridir siparişle diğer modelleri getirtir olmuş dükkanın önü mavi,beyaz,siyah süperboy dizmiş.bilgin olsun sübab kesen arkadaş olmuş yukarıda yazdığına göre şanssızlık diyelim ama garantiye giriyor servis çalışanları tecrübeli ise birdaha kesmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

üst kapakta değişmiş kulbütör kapağı değişmemiş 185 lira almış yanlış yazmışım biniyor hala sorunda çıkarmadı demekki oluyormuş .

davazli20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha yapacaklarım çok beyaz melegime )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yakıt tuketimi çok artar mı acaba?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bence enaz nikelajı olanı al paslanırsa kendin söküp zımparalayıp boyarsın spreyle, mondialın servisi heryerde var zaten süperboyu gören cup kullananlar cok beğeniyorlar ama sonuçta çin malı hepsi sen bilirsin, ben sorun yaşamadım şimdilik allah nazardan saklasın parçalarıda yakında yaygınlaşır, aldığım bayii başka motor getirmiyor desem yeridir siparişle diğer modelleri getirtir olmuş dükkanın önü mavi,beyaz,siyah süperboy dizmiş.bilgin olsun sübab kesen arkadaş olmuş yukarıda yazdığına göre şanssızlık diyelim ama garantiye giriyor servis çalışanları tecrübeli ise birdaha kesmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

üst kapakta değişmiş kulbütör kapağı değişmemiş 185 lira almış yanlış yazmışım biniyor hala sorunda çıkarmadı demekki oluyormuş .
    185 lira ya iyi yapmış o zaman. hatta işçilik parası almamış mı adam ne silindir kapağı ve silindir o fiyata geliyor

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)