Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    süperboy
    DOSTUM BENDE ALDIM SÜPERBOY BENİMKİ 2. DEPO BİTMEK ÜZERE 300 KM ANCA GİDECEK VE İLK DEPODA OKDARDI ACABA SORUN OLABİLİRMİ ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Depo bitiyor değil de, yedek depoya geçiyorsa normaldir. Benim de son ölçümde 310 km'de yedek depoya geçti. Şu an 1600 km'de.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Motor güzel ama dışı içini görmedim bilmiyorum.İnsan motosiklete canını emanet ediyor ailesini bindiriyor.Ee tabi burda devreye fren geliyor ön ve arkaya bakıyoruz.Eski sistem disk gitmiş yeni usül kampana gelmiş.
    Diğer markalar ne yapıyor bilmiyorum ama mondial yeniliği önceden yapmış nostalji mi yapıyor ucuza mı kaçıyor.Afedersiniz ama bisiklet freni gelmiş.
    Yine aynı görüntü ilk önce kare far sonra yuvarlak.
    İsim superboy apaçilerede uyumlu bir tane soba borusu gibi egzoz önlere kornalar dizilir sıra sıra.O kadar diziyosun dolduruyosun ama çıkartıyosun.Aynalar.
    Neden ayna takmıyosun dediğimde kafamı çevirip bakarım ne gerek var çirkin gösteriyor diyorlar.Bir tane siyah gözlük hava yapmamız lazım ya.
    Fiyatta honda-yamaha gibi köklü markalara göre kat kat ucuz.Babası çekiyor apaçisine bir tane sonra gazetelerde manşet çok istedi aldırdı ama sonu oldu.Televizyonlarda da aynı sonra peder gelsin kafamızı ütülesin bak birisi daha gitti çok istedi aldırdı sonu oldu vs...
    Eğer motor alıp kask almayan adam kafasızdır.
    Bunu neden buraya yazdım diye sorarsanız en çok apaçiliğe geçilmiş motor bu ve eminim ki gördüğüm kişilerden birkaçı bu foruma bakıyordur.Bunu okuyupta hala aynı şekil de devam ediyorsa o peçeteden kendi imkanları ile doğmuştur.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Genelde apaçiler 125 cc klasik modelleri kullanıyor. Onlar daha ucuz ve güçlü olduğu için. Üstelik egzozları da çok daha gürültülü.
    Ben apaçiliğin yoğun olduğu bir şehirdeyim. Henüz superboy'lu ya da prince'li bir apaçi görmedim.
    Aradaki 500 lira civarı farkla, classik 125 cc'yi 350 cc yapmak onlara daha mantıklı geliyor herhalde
    Onun dışında dediklerinize katılıyorum.

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Motor kısmı hariç diğer dediklerinize bende katılıyorum.Motor konusuna gelince koskoca marka dediğimiz Honda bileCb125 Ace diye bir model çıkarmış ön fren yeni sistem kampana.Bir de 3200 tl fiyat istiyorlar.

eski-hondacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUPER BOY... KASK LAZER...ELDİVEN ,DİZLİK PROHEL
    superboy maviyi aldım bugün pazartesi plaka çıkacak pişman olmam inşallah gittim birde lazer tam kapalı kask aldım ispanyolmuş galiba 5 yıldızlı falan dedi doğrumu acaba neyse aldım zaten eldiven aldım elbise çok tuzluydu kapatan biryer denk gelirse bakacaz bakalım elbisesiz olmaz diye düşünüyorum.kampanaya takılmıyorum yeterki teller patlamasın önceki mesajımı okursanız nedeni yazıyor.altınızdaki bisiklet bile olsa kask olmalı akut ve ilkyardım sertifikalı biri olarak önemle arz ederim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı eski-hondacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    superboy maviyi aldım bugün pazartesi plaka çıkacak pişman olmam inşallah gittim birde lazer tam kapalı kask aldım ispanyolmuş galiba 5 yıldızlı falan dedi doğrumu acaba neyse aldım zaten eldiven aldım elbise çok tuzluydu kapatan biryer denk gelirse bakacaz bakalım elbisesiz olmaz diye düşünüyorum.kampanaya takılmıyorum yeterki teller patlamasın önceki mesajımı okursanız nedeni yazıyor.altınızdaki bisiklet bile olsa kask olmalı akut ve ilkyardım sertifikalı biri olarak önemle arz ederim.
    Tel kopabilir, fren kolunu teli çok gerecek şekilde ayarlayıp fren koluna abanırsanız tel kopar ben bi kere becerdim ön fren telini koparmayı.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Tabi bu konu forumdan dışarı sanalda gülüp eğleniyoruz reel de yakalarsam severim :D

Motosikleti
    süperboy
    yedek depoya geçiyor 300 km de ama arkadaşın biri yukarıda 520 km yazmış ve daha da 100-150 km gider diye söylemiş ve bende servisi aradım 100 km 2 litre diyo ve buda 600 km yapıyoo ama ben imkansız olarak görüyorum 100km/2 litreyi yada sorun var

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim prince depo hacmi 9 litre + 2 litre yedek toplam 11 litre. 9 litre ile 310 km gitti.
    Bu da 100 km'de 2.90 litre yakıt yakmış demek oluyor.
    Superboy yedek hariç 10 litreden hesap edersek, 100 km'de 3.33 litre yakıt yakmış oluyor.
    Demek ki prince ve superboy (zaten ikisinde de aynı motor var) yakıt konusunda pek ekonomik değilmiş.
    Ya da biz canını alır gibi kullanıyoruz.
    Ikinci ölçümü bitirmek üzereyim. Bu sefer tamamı şehir içi, geneli sakin kullanım. Bakalım ne çıkacak.

Motosikleti
    100 km 3.33 demek 1200 cc bir otomobilin yakıtına yaklaşmış demek arçların teknolojisi yüksek tamamda bizimkide 100cc 200kg yükle gidiyor farz edelim ocağımızı söndürecek ozaman motoruda aldık daha binmeden gözümü korkutmayın gençler başka modellerden az yakar geri dönüşümlü yeni motor diye aldık acaba motor çiğ yakmasın karburatör ayarı falan ben eski hondamda kışın karburatör ayarı yaparken egzozdan çıkan su buharına göre yapardım ortalığı buhara boğduğunda bırakırdım yazında çiğ yakma kokusu almıyorsam tamamdı egzozdan su damlardı bundan yağ damlamaz inşallah ilk yağdeğişiminde borpower mi koysam acaba ?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Nasıl olsa aldınız, birde siz test edersiniz. Bence sakin kullanımda 2.5-3 litre arasına iner.
    100 cc motosiklete 110 km hız yaptırıyoruz, sonra da çok yakıyor diye şikayet ediyoruz

Motosikleti
    90 nı geçiyormu bu motor vaybe aman derim lastikler özellikle arka kalın değil bu lastiği kızaklasan bile durmaz adanalı hemşerim sanırım 80 km lerde durdurmak bile abs ister bu lastik kalınlığına 17,18 yaşımdaydım hondamı 2. el almıştım 125 lik emin ol kırmızı devire ilk başlangıca dayandımıydı hooop derdim kendi kendime ağır ,arka lastik kalın ve yere yakın bir motor olmasına rağmen 85 i geçtiğimi hatırlamıyorum . mz 251 kullanan arkadaşım yan yana giderken gaz verirdi korkaksın yarışamıyorsun benimle diye yemezdim gazı kalkışta tek geçerim diyordum ama 200 metre sonra bırakırım deyince gülüyordu. bastı gaza solladı otobüsü önüne kamyon çıktı bastı önü disk frene kaskyok bişi yok nasıl kitlediyse ön gördüm arka teker arkadaşımın üzerinden geçiyor arkadaşım yere bakıyor motoru bırakmasa kamyonla motor arasında pestildi. beyaz köpükler çıkıyordu ağzından, yerde horon tepiyordu vücudu motoru kamyonun diferansiyelinin altından çekme halatıyla çıkardılar. birdahada yarışalım demedi.yani eceli gelmemiş henüz ogün gözünüzü seveyim bu ülkenin gençlere ihtiyacı var.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben 80 km hızı geçmiyorum. Sadece birkaç saniyelik denemelerde 105 km hıza çıktım. Ya da ibre 105 gösterdi diyelim.
    Gerçekten hızlanmak çok kolay ama iş durmaya gelince o kadar da kolay olmuyor.

Motosikleti
    aman derim zaten bende aldım ama ben tub tub tub gezmek için 100 lük nede olsa

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    aman derim zaten bende aldım ama ben tub tub tub gezmek için 100 lük nede olsa
    İşte üstüne binince öyle olmuyor. Sınırları zorlayası geliyor insanın

---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:27 ----------

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikinci ölçümü bitirmek üzereyim. Bu sefer tamamı şehir içi, geneli sakin kullanım. Bakalım ne çıkacak.
    Akşam üzeri akıllının biri tripmetreyi sıfırlamış ve aynaların ayarını bozmuş. Bizim ölçüm başka bir depoya kaldı.
    Ne insanlar var. Keşke görseydim de hangi mantıkla yaptığını sorsaydım.
    Çünkü çok merak ediyorum, neden böyle şeyler yapıyorlar?

Motosikleti
    vidaları loktaytla ama ben öyle yapacağım fılfır fıldır döner yerinden fırlarlar hemşooooo.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    vidaları loktaytla ama ben öyle yapacağım fılfır fıldır döner yerinden fırlarlar hemşooooo.
    iyi de tripmetre vidası bazen lazım oluyor, sıfırlamak için
    Aynı şekilde aynalar da ayar gerektirdigi için o da sabitlenmez.

Motosikleti
    onlar için değil tabiki onu yapanları loktaytlayacaksın parmaklarından şaka biryana yapıyorlar elleri ayakları rahat durmuyor eğitim meselesi hemşerim avrupada yok böyle şeyler gerçi avrupada herkesin garajı var yaşam kalitesi falan neyse girmeyelim bu konulara pahalısınıda alsan ucuzunuda alsan dışarıda bıraktınmı böyle malasef.allah ıslah eylesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

dizlik dirseklik şart aslında durumu düzeltelim halledeceğiz kim ne derse desin düstüğün yer senden sağlam allah kavuşturmasın yerle inşallah

Motosikleti
    başka alan yok herhalde süper boydan yada kayıtmı olmuyorlar nedir gençlik bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım gençler super boyu kullananlar test sonuçlarınızı bekliyorum.ben yarın kavuşacağım aksilik çıkmazsa mavi mavi masmavi resim çekince profile ekleyeceğim hatıra kalır yeniyken.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)