Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 313940414243 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

hmm saol abı bılgılendırme ıcn Allah kaza bela vermesın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde telefondan girdiğim için alıntı yapması zor oluyor. amortisör de fazla hasar yok gibi yolda giderken sıkıntı vermiyorsa değiştiripte masraf etme. arka amortisörün çarpmayla sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. amortisör milin içini hiç sökmedim o yüzden ne desem boş
    motosiklet tamircisine gitsem duzler mi amortisor milini
    sanayide pres e ver diyorlar
    kimi de sağlıklı olmaz diyor
    az bise bindim motora ön amortisör tam yaylanmiyor

amortisör milini sordum motor parcasi satan yerlere
    amortisör mili 35 tl
    100 cg direksiyon 12.5 tl, mondialde 17.24 tl

yav cg direksiyon ne kadar kalin yapmışlar çinli kalitesiz derler bir de
    o carpmayka o kalin demir nasil yamuldu hayret

on lastigi değiştirmek mantıklı duruyor
    nylon lastikten genel olarak memnundum ama kaydi gitti iste
    idare falan edilmiyor kardesim o lastikle

irc lastik var aklimda
    irc nf25 ic lastikli 50 tl 2.75x18 bizim motora uyuyormus az daha kalini
    irc nr25 ic lastikli olan 55 tl 80x90 18 miydi 90 90 18 miydi 3.0x18 ile aynı ebat dedi Satıcı

tubeless olan irc fiyatları 60 tl ön
    70 tl arka

NYLON değil

bu lastik deseni honda titan da vardi
    yamaha ybr de de vardı

dublex lastik havasi az olunca virajda havasi inip kazaya sebep olabiliyor deniyor

tube olan dan alsam daha iyi sanırım

s.a can sıkıntısıyla demir su borusu ve çanak anten baglantı borusuyla egzoz yaptım tamamen acık sizlede paylasmak ıstedım hayırlı gunler hayırlı surusler cumleten..
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    arkadaşlar bu motordan almak istiyorum bir kaç sorum var

1.motorda çok titreme var mı ? 100km yi geçince titreşimi nasıl olur ?
    2.yokuşlarda 2. viteste tek kişi çıkabilirmiyim motor boğuluyor mu ?
    3.kampana frenler motoru durdurmaya yetiyor mu ?

eski-hondacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUPER BOY... KASK LAZER...ELDİVEN ,DİZLİK PROHEL
    Ben hiç sıkıntı yaşamadım. Masallah 100cc de bundan yükseği yok.

Yaklaşık olarak ilk 300 km titreşim çok azdı fakat boğulma sorunu vardı. 300 den sonra titreşim rahatsız edici derecede arttı, vidaları sıkıldı 500 bakımı yapıldı çekişi iyi, boğulma sorunu artık yok ama titreşim hala ilk zamanlardakine göre fazla. Neden arttı acaba titreşim? Tüm vidalar sıkıldı oysa. Bu arada size tavsiyem yağ olarak castrol koydurun çok farkediyor..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şunların motor bloğunu niye siyah yapıyolar anlamıyorum 125'lik 150'lik silindir takınca trafik polisi anlasın diye mi acaba. siyah silindirler az bulunuyo bide mondial orjinal yedek parçaları kadar kaliteli bulamazsın. Bu arada bunun balansörlü 150 cc ve disk frenli olanını çıkardılar 2950 fiyatı var.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunların motor bloğunu niye siyah yapıyolar anlamıyorum 125'lik 150'lik silindir takınca trafik polisi anlasın diye mi acaba. siyah silindirler az bulunuyo bide mondial orjinal yedek parçaları kadar kaliteli bulamazsın. Bu arada bunun balansörlü 150 cc ve disk frenli olanını çıkardılar 2950 fiyatı var.
    Mengü seni görmek ne güzel.

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü seni görmek ne güzel.
    Sağ ve hayattayım kazam yok motorum çok zorlamaktan biraz dağıldıysa da yürüyo hala zaten yakında Full set 200 cc üstten egzantrikli yapıcam 2013 yaz sonu askere gittim 2014 şubatta döndüm ondan sonra uğramadım foruma :D

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sağ ve hayattayım kazam yok motorum çok zorlamaktan biraz dağıldıysa da yürüyo hala zaten yakında Full set 200 cc üstten egzantrikli yapıcam 2013 yaz sonu askere gittim 2014 şubatta döndüm ondan sonra uğramadım foruma :D
    Arada seni kontrol ediyordum. Askere gittiğini hatırlıyorum ama sonrasında hiç haber alamadım. Geri dönmene çok sevindim.
    Bu forumda hala yazıyorsam, senin yardımların sayesindedir.
    Ben beşinci motosikletimi aldım. Maşallah sen hala aynı makineleri kullanıyorsun.

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada seni kontrol ediyordum. Askere gittiğini hatırlıyorum ama sonrasında hiç haber alamadım. Geri dönmene çok sevindim.
    Bu forumda hala yazıyorsam, senin yardımların sayesindedir.
    Ben beşinci motosikletimi aldım. Maşallah sen hala aynı makineleri kullanıyorsun.
    Sabit gelirim olsa değiştiricem motoru da, patronla bi türlü ortak yol bulamadık işi bıraktım. Bırakmasam Pulsar 200 alacaktım ocak gibi. Zam da geldi ahhh :D Sadece 150'lik mondial var diğerinin sigortası ve muayenesi yok bide elektrik tesisatı bozuk.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    S.a arkadaşlar bende prince aldım fakat princenin konusu ölmüş cevap yazan yok ikiside aynı motor sayılır biraz burada takılayım bende.Size bi sorum var şu eski kasa ybrlerdeki depo altı kapakları bizim motorlara takabilirmiyiz?bi princede gördüm hoş duruyordu soramadım ne gibi bi islem gerekirmi bunu takmak icin dedigim urun bu ; http://www.kalyoncumotor.com/yamaha-...i-2009-kirmizi

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sabit gelirim olsa değiştiricem motoru da, patronla bi türlü ortak yol bulamadık işi bıraktım. Bırakmasam Pulsar 200 alacaktım ocak gibi. Zam da geldi ahhh :D Sadece 150'lik mondial var diğerinin sigortası ve muayenesi yok bide elektrik tesisatı bozuk.
    Allah can sağlığı versin, gerisi kolay. Tez zamanda gönlünden geçen motosikleti alırsın inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar bende prince aldım fakat princenin konusu ölmüş cevap yazan yok ikiside aynı motor sayılır biraz burada takılayım bende.Size bi sorum var şu eski kasa ybrlerdeki depo altı kapakları bizim motorlara takabilirmiyiz?bi princede gördüm hoş duruyordu soramadım ne gibi bi islem gerekirmi bunu takmak icin dedigim urun bu ; http://www.kalyoncumotor.com/yamaha-...i-2009-kirmizi
    Bence bunu takamazsın. Depo altında takılması için uydurulucak bir yer bile yok.

Herkesin lastikler dubleks mi?

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    https://imagizer.imageshack.us/v2/32...538/o6cPvM.jpg rsguven bu nasıl yapmış sence acaba kelepçeyle falanmı tutturdu?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://imagizer.imageshack.us/v2/32...538/o6cPvM.jpg rsguven bu nasıl yapmış sence acaba kelepçeyle falanmı tutturdu?
    Valla hiç fikrim yok. Her ne kadar bence yakışmamış olsa da, takma işini güzel yapmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Alıntı uk87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin lastikler dubleks mi?
    Orijinali soruyorsan iç lastikli. Dubleks ile değiştirenler de vardır tabi.

Benim anlamadığım konu orjinalde dubleks geldi lastikler. Hatta emin olmak için 500 bakımında tamirciye sordum , benim motordaki lastiklerin dubleks olduğunu söyledi..

Motosikleti
    Alıntı uk87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım konu orjinalde dubleks geldi lastikler. Hatta emin olmak için 500 bakımında tamirciye sordum , benim motordaki lastiklerin dubleks olduğunu söyledi..
    Sibobun dibinde vida yoksa ve sibop lastik malzemeden üretilmişse tubeless'tir yoksa iç lastik vardır lastik tubeless olsa bile.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    merhaba,
    malum istanbul trafiği benim kamyonun yanına birde ufaklık alma isteği doğurdu. sizlerin yazdıklarından dolayı bu motosikletten almayı planlıyorum. sonuçta vergi olmaması gücü diğerlerine göre iyi olması aklıma takılan unsurları. test etmeden almak istemiyorum bu motosikleti test edeceğim bir yer varmıdır bildiğiniz?

şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    arkadaşlar motorun hızlanması için ne yapmak lazım ön dişli 16, arka dişli 36, 150'lik silindir, 200'lük silindir kapağı,200'lük karburatör ve performans egzoz var ama 100 ü geçemiyorum

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 313940414243 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)