Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

DAELİM HİSTORY 125 Hakkında görüşler ve testler!

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    biri çıkana kadar yazacağım bıkmadan
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Xciting 250, 2008 model
    Bende kasım 2007 den beri 2.el History 125 var. Yaklaşık 500 km yol yapabildim. Motorun arızalarından başımı kaldıramadığım için. Resmi yakıt sarfiyat istatistiklerine göre 100 km de 3.77 lt yakıyormuş. Benim ölçümüme göre 4.00 lt.nin üzerinde. Motorun arızaları ile meşgulüm, yakıt sarfiyatı hiç umurumda değil.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Bilgin10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kasım 2007 den beri 2.el History 125 var. Yaklaşık 500 km yol yapabildim. Motorun arızalarından başımı kaldıramadığım için. Resmi yakıt sarfiyat istatistiklerine göre 100 km de 3.77 lt yakıyormuş. Benim ölçümüme göre 4.00 lt.nin üzerinde. Motorun arızaları ile meşgulüm, yakıt sarfiyatı hiç umurumda değil.
    abi sen nediyon yaa yüreğimi ağzıma getirdin

bence senin 2. al aldığın history çok hor kullanılmış servise gitmemiş bakım görmemiş olabilir ne gibi arızaları var benimki 12500 de aldım 13000 i devirecem 1 ay oldu maaşallahı var yağ buji alır almaz kendim değiştirdim ama bi kayış ve debriyaj bakımı istiyor şimdi eşşek gibi biniyorum 1 ayda 1000 km den fazla yol yaptım taş gibi diyebilirim:ca9t:
    ama benzin sarfiyatı konusunda haklısın bi history sahibini aradım adam 70 km/h i geçmezsen 1lt ile 35km gidiyor dedi ben full depo ile (8.5)lt ile 210 km gittim dibine kadar bencede 4lt den fazla yakıyo 100km de
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ZipZip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History

Yardım ricası - daelim history

arkadaşlar selam 2 konu hakkında görüşlerinizi rica edeceğim
    1- sıcak havalarda history ile 15 km yol yaptıktan sonra alet aşırı ısınıyor ve çekiş düşüyor.Normal trafiğe girince stop ediyor taki soğuyana kadar (ulaşılacak yere ulaşıp park ettikten ve 30 dk. geçtikten sonra) normale dönüyor. henüz çaresini bulamadım ki alet sıvı soğutmalı ve hava soğutmalı oldugu halde.
    Dandik dediğimiz çin bile hava soğutmalı oldugu halde bunu yapmıyordu.
    nasıl bir çözüm öneriniz olabilir.
    2- Malesef debriyaj balatamın 3 parca olan balata pabucu nedeni bilinmez bir şekilde 1 tanesi yerinden koptu ve düştü. Şu an 2 pabuç ile kullanıyorum.
    motomax ta tabiki debriyaj balatası yok. bizim balata yerine uyacak bir kymko modelinin debriyajı konusunda bilgileriniz rica olunur.
    Sağlıcakla kalın.
    Öğrenecek Çok Şey Var..!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    İTÜ Maçka Kampüsünde bir Daelım Hıstory 125 görüyorum...burdan birie ait olabilirmi...

zamanında Daelm S250 için ne heyecan yapmıştım ya...şimdi gülüyorum hallerime...alsam elimde patlayacakmış...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Kymco Xciting 250, 2008 model

Daelim History 125 hakkında ...

Zipzip kardeş...
    Sorduğun 1.konu hakkında :
    History bir defa sıvı soğutmalı değil yağ soğurmalı. Yani yağ radyatörü ve hava soğutma fanı var. Buna rağmen yeterince soğuyamıyor olabilir ama hararet yapma nedeni olamaz. Tamircinin bana söylediği, hava karışımı (karbüratörde) yanlış ayarlanmışsa ve yüksek oktan benzin de kullanılmışsa, hararet yaptığı için bunlar motoru kısa zamanda ölüme götürüyor. Anladığım kadarıyla, motorun hararet görmüş ve rektifiye istemeye gidiyor. Erken müdahele edildiğinde rektifiye masrafı daha az oluyor.

2.Konu : Debriyaj konusu aynen benim de başıma geldi. Farkettiğimizde, tamirci hemen değiştirdi. Orijinali değildi ama uydu, farklı bir markaydı. Mutlaka orijinal olacak diye bir kural yok. Fiyatı da 45 lira dedi. Bence orijinalinde bir hata var. Bu arada motorum 10.500 km.de. Bu kadar erken debriyaj balatası değişmez ama oluyor işte. Motomax'a gelince, telefonla irtibat kuruyorum, varsa var diyorlar. Bedelini peşin havale çıkartırsan, ertesi gün kargoya veriyorlar. Olmayan parçalar için ise, 20 gün kadar beklersen ithal edip getirtiriz diyorlar. Bilgilerinize ....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Bilgin10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zipzip kardeş...
    Sorduğun 1.konu hakkında :
    History bir defa sıvı soğutmalı değil yağ soğurmalı. Yani yağ radyatörü ve hava soğutma fanı var. Buna rağmen yeterince soğuyamıyor olabilir ama hararet yapma nedeni olamaz. Tamircinin bana söylediği, hava karışımı (karbüratörde) yanlış ayarlanmışsa ve yüksek oktan benzin de kullanılmışsa, hararet yaptığı için bunlar motoru kısa zamanda ölüme götürüyor. Anladığım kadarıyla, motorun hararet görmüş ve rektifiye istemeye gidiyor. Erken müdahele edildiğinde rektifiye masrafı daha az oluyor.

2.Konu : Debriyaj konusu aynen benim de başıma geldi. Farkettiğimizde, tamirci hemen değiştirdi. Orijinali değildi ama uydu, farklı bir markaydı. Mutlaka orijinal olacak diye bir kural yok. Fiyatı da 45 lira dedi. Bence orijinalinde bir hata var. Bu arada motorum 10.500 km.de. Bu kadar erken debriyaj balatası değişmez ama oluyor işte. Motomax'a gelince, telefonla irtibat kuruyorum, varsa var diyorlar. Bedelini peşin havale çıkartırsan, ertesi gün kargoya veriyorlar. Olmayan parçalar için ise, 20 gün kadar beklersen ithal edip getirtiriz diyorlar. Bilgilerinize ....

desene evlere şenlik...ama Motomaxte bitti atık merak etmeyin...Aprılıa markasını Fercoya kaptırdı...Keeway markasınıda Efsane Motora kaptırdılar...yakıdna tükkanı kaparlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Dealim History 125
    Ben yaklaşık 2 yıldır (2006)history kullanıyorum.Gerçekten motor ile bir çok yerde 110 km saat hızı devamlı yapabiliyorsun ve bunu ben yaklaşık 70-80km boyunca çok defa yaptım. Dah uzun yol gitmedim şimdiye kadar 1 kez motor soğukken motora devamlı gaz verdigimden kesil durdu soğuduktan sonra çalıştı. Bu kadar yıl içinde 1 kez lastik değiştim onuda pirelli aldım. Fakat en büyük sorun antalyada servis sıkıntısı olması ve parçaların çok pahalı olması ve ellerinde hiç bir temel malzeme olmaması. Motor yeni ike orjinal kayış numarasını yazmak için söktün sonra o kayış ebat numarasını kayıp ettim.Şimdi 2 kez kayış taktım 2sindende memnun olmadım.Birinde 835*20*30 diğerinde 842*20*30 kulandılar bu sonuncuyu serviste kayış ellerinde olmadıgı piyasa kayışı taktılar. Gerçi fiyatta 140ytl çekmişlerdihemde elerinde yokmuş ve 3 gün sonra gelirmiş.Pes dedik tamam uydurdular sözde 15-20 gün kulanabildim.Sonra internette servis kitabını buldum US amerikan sitesinde onda da kayışın ebatından eser yok sadece kayışın service tolors 20,5mm oldugunu gördüm yani benim son taktıgım kayış(824*20*30) zaten sıfırken bile 20mm kayış genişligi var yani service toloransının altında neyse
    Ha bu arada degerli Dealim History olan arkadaşlardan bu orjinal kayış ebatları bana bildirmelerini rica ediyorum. Bu arada internette service kitabını mutlaka bulmanızı tavsiye ederim. 85MB boyutu var HISTORY(SL) service manual deyip araya bilirsiniz çok sıkışırsanız bende isteyebilirsiniz.

Motosikleti
    Dealim History 125
    Evet ni hayet uygun kayış buldum. Belki lazım olur. 845*22 ve de kore malı Five ... diye bir kayış. Tam uydu motor şu anda çok iyi tabi motorcuların verdigi bilinçsiz hataları saymıyorum.Bence history çok güzel bir motor eğer motomax bu motoru adam akıllı tanıtır ve de ucuz verir ise yine servislerini adam akıllı bilgilendirir ve belli parçaları bulundurma zorunluluğu getirir (mesela kayış tüm servislerde bulunmak zorunda olmalı) ise bu motor tadından yenmez. Rahat söylüyorum 125 Yamaha YBR ile beraber gidebilisiniz.Herkese selam

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Bütün dailem sürücülerine selamlar...
    Arkadaşlar benimde History 125 scooterim var Balıkesire giderken yolda kayış koptu, zor bela kendimi bi motorcuya attım.Usta çin malı bi kayış taktı kocaeline dönerken tam 45. kmde tekrar koptu bir daha kayış taktım ve zor bela eve gelebildim.
    Bildiğiniz gibi motomax kapandı bizim motorlarda Bando marka kayış kullanmış üretici firma tam olarak orjinal kayışı nerden tedarik edebilirim bir de kayışın ölçülerini paylaşırsanız sevininirim..Saygılarr
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

bende kırmızı 2006 history 125 var .maslak dönüşü 110-120 rahat yapıyor.motoru sağlam.
    diğer motorlarla kıyaslanamaz benim görüşüm.birde bir depo benzinle kaç km gidiliyor?
    doldur doldur yetiştiremiyorum.10 tl ye 80-90 km gidiyor. yeni kullanıcıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar bende de Daelim History 125 var ve kayış sorunundan bende çok çektim. İlk olarak geçen yıl dağbaşında kopmuştu ve motoru taşıtmaktansa tamirciyi oraya götürdüm ve uydurma bir kayış taktım...Dönüşte tam tamircinin önünde bir daha koptu...O gün bando marka 835*20*30 kayış taktık ve günümüze kadar sorunsuz kullandım. Ama nasıl ? Resmen motorun kimliği kaybolmuştu. Atikliği ve 130u anında görmesine alıştığım makina 110 u zor görür hale gelmişti. Rampalarda tek kişi 45 km/s artçıyla 30 km/s hıza düşüyordu motor...Kalkışlarda da gazı dip yapmanıza rağmen çok çok sonra tepki veriyordu. Bir vitesli motora göre kıyasladığımızda sanki 3. teste kalkıyordu resmen...Geçen gün kafama taktım ve memlekette daelim ile ilgili ne kadar tel no internet adresi varsa hepsini aradım ve kayda değer hiç bir şey bulamadım...Motomax'in ilişiğini kesmesiyle hayalet motor haline gelmişti adeta...Sonra 1 yıl önce de uğradığım bir ustaya gittim ve kapının önünde bir daelim duruyordu...Dedim sende de mi daelim var..evet falan derken kayışını nerden buluyosun bunun dedim..İstanbuldan getiriyorum geçende 2 tane geldi birini benim motora taktım biri duruyor deyince dünyalar benim oldu Dedim usta parası önemli değil ver hemen 140 lira kayış 10 lira takma parası verdik ve şu an motor kalkışlarda alttan kaçıcak gibi fırlıyor
    Poşetinin resmini çektim belki üstündeki bilgilerden diğer daelim kullanıcıları faydalanır..
    Kazasız belasız..

nerde bu topiğin müdürü =) yo mu ilgilenen =)

Motosikleti
    honda siwerwing 400
    satılık history 125 arıyorum 05462158909

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler