Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Kuba Superlight Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Gotin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yi Günler Arkadaşlar.

İyi mi etim, kötü mü etim bilmem ama bir haftadan beri bende bir Kuba Superlight 150 sahibiyim.
    Motosiklet konusunda acemi olduğum için 2 el ve düşük cc ile başlamam bana daha mantıklı geldi.

Uzun lafın kısası, bir acemi olarak sizin değiril deneyimize danışmak isterim, birkaç sorum olacak

1. Sele ‘deki meşhur KUBA yazısı nasıl silinir.
    2. İstanbul Anadolu yakasında servis tavsiyesi
    3. Her türlü ‘’akıl ‘’seve seve kabul edelir .

Peşinen teşekkürler
    Matbaalarda Solvent adında bir sıvı var onunla çok kolay çıkarabilirsin. Bir matbaanın önünden geçerken rica ile bir beze döktürsen yeter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Aramıza yeni katılan arkadaşlar için bilgi tazeleyelim ;
    Kuba SL 200'de yağ filtresi yoktur, yağ süzgeci vardır. Süzgeç özellikle sıfır motorlar için ilk yağ değişiminde, sökülüp benzinle yıkanarak takılmalıdır. Sonra da her iki yağ değişiminde bir temizlenmesinde fayda vardır. Yağ süzgecine erişim için, motorun solunda, vites pedalını, vites değişim sistemine aktaran parlak renkli beyaz kolun arka mafsal bağlantısının sökülmesi gerektiği için servislerinize özellikle hatırlatmazsanız bu işlemi yapmazlar ...

Motosikleti
    Kuba Sl200
    Arkadaşlar sl200 için lastik önerebilir misiniz? Bu lastiklerle imha olmadan değiştirmem lazım. Yalnız şu sıralar bütçemde sıkıntılar var yoksa metzeller i takardım. Ricam akılcı yoldan kısa vadede problem nasıl çözülür?

superlight yedek parça

Arkadaşlar keeway superlight motorumu parçalara ayırıp trafikten çektim yedek parça ihtiyacı olan irtibata geçsin birçok yedek parca desteği sağlanır.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

hayırlı olsun yedekparça ihtiyacın olursa irtibata geçebilirsin.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @birol; sinyal flaşörüne talibim,

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Merhaba arkadaşlar,

Kuba SL almayı şu sıralar ciddi ciddi düşünüyorum. 2. el alacağım çünkü sıfırı 7000 TL + Plaka vs. çok pahalı geliyor.
    Malum siteden bazı ilanlara baktım. Motoru kullanım amacı işe gidip gelme, havalar ısındığında da artçı ile İstanbul ve çevre illere gezi olacak. Tek seferde maksimum 200 Km'yi geçeceğimi düşünmüyorum.

Sormak istediğim SL 200 yada SL 150 arasında ciddi fark var mıdır?
    2013-14 model SL200 ikinci ellerde ortalama 4500 - 5500 TL civarında satılıyor. SL150 ise 3500-4500 aralığında. SL150 için 100km'de 2 litre yaktığı söylenmiş. Sanırım SL200'de bu değer 2.5-3 litre arası.
    2012 SL150 - 16000km : 3750 TL
    2014 SL200 - 6000km : 4900 TL

Yukarıdaki fiyatlar sizce nasıl?
    SL200 şehir içinde işe gidip gelirken rahat olur mu?
    Kullanan arkadaşlar kullanım amacına uygun olarak tavsiyede bulunabilirseniz sevinirim.

sinyal flaşörü hangisi kollardaki kumandalarmı?
    yoksa başka bir mekanizmamı?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı birolozen08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinyal flaşörü hangisi kollardaki kumandalarmı?
    yoksa başka bir mekanizmamı?
    Üç aşağı beş yukarı aşağıdaki resimdeki gibi birşey olması lazım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Birol, selenin altında akü ve ana sigortanın önündeki siyah kablolu modül olur kendisi. Satış fiyatı 9-10 TL ama şu an piyasada yok

Selam herkese. Ben daha taptaze bir üyenizim. 2004 yılından itibaren 6 yıl kadar scooter kullandım. aradan geçen zamandan sonra tekrar geri dönmek istiyorum ve vitesli + görünüş olarak da Kuba Superlight 200'ü çok beğendim. 2. el bir makina buldum istediğim gibi.

sizin ve bilenlerin tavsiyesine ihtiyacım var. biraz üstün körü de olsa bilgi talep ediyorum sizden. (bulduğum makina 7.000 km'de şuan ve garantisi devam ediyor)

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @kedibedri ; diğer başıkta bu konuda çok bilgi var. 7.000 km önemli değil, o kilometreye nasıl geldiği önemli. Oradan da okursun eğer lastikler fabrikaysa çöpe atman lazım bu da 500-900 TL ek maliyet demektir, bütçe planlaması için aklında bulunsun. Hayırlı olsun şimdiden ...

@shadowmaster Hocam değerli cevabınız için teşekkür ederim. Yarın gidip yerinde görücem inş. eleman tüm bakımlarının yerinde ve kazasının olmadığını iletti. abim zaten muayene istasyonunda çalıştığı için geçmişini yazar kasa fişi gibi döküyor. km düşürme, hasar kaydı, resmi kurum borcu varsa anında siliyoruz ihtimaller arasından o makinaları.

peki benim gibi bir kullanıcı adayı için superlight 200 güzel bir dost mudur?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Gayet uygundur
    Tekrar hatırlatayım, kullanım kitabı olmayan bir model olarak, diğer başlıktaki 103 sayfa bilgilenme açısından çok faydalıdır.

@shadowmaster başlık bu mu hocam? buradaki bilgileri mi hatmedeyim?

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/127057-kuba-motor-superlight-200-a.html

http://www.motosikletsepeti.com/urun/arka-stop-baglanti-nikelaji-kuba-superlight/3246

bu ürünü ön siparişsiz gidip alabileceğim bir yer var mı?

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba, bugün sıfır superlight 200 sipariş vericem çorlu da ikamet ediyorum istanbuldaki bayilerden birinden kargoyla göndermesini isticem bana önerebilieceğiniz bi bayi var mı? Hemen hemen hepsi kapıya gönderiyo ama satış sonrası iletişim önemli

Gotin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150
    İyi günler Arkadaşlar .
    Uzun lafın kısası .
    Küba Superlight 150 cc sahibiyim .
    Resimdeki hale getirmek istiyorum.
    İstanbul'da Bunu yapacak yerleri tavsiye eder misiniz.
    Tahmini maliyet , zaman vs. bilgisi paylaşırsanız da çok makbule geçer.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Gotin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler Arkadaşlar .
    Uzun lafın kısası .
    Küba Superlight 150 cc sahibiyim .
    Resimdeki hale getirmek istiyorum.
    İstanbul'da Bunu yapacak yerleri tavsiye eder misiniz.
    Tahmini maliyet , zaman vs. bilgisi paylaşırsanız da çok makbule geçer.
    http://i.hizliresim.com/orvVD2.jpg
    Up. Goren bilen yardımcı olur umarım.
    Çok hos gorunuyor.

help meeee :D

Merhaba arkadaşlar SL200 almak istiyorum ancak soğutma farkları var yağ soğutma, hava soğutma diye, sitesinde su gözükmüyo ancak sahibindende su soğutmalılar var 2inci el olarak, ben ikinci el almayı düşünüyorum başlangıç motoru olarak alıcağım için sıfır almak istemiyorum rodaj yapmak korkutuyo biraz gözümü istanbulda şehir içi kullanıcağımı düşünerek rodajı yapılmış benzin koyup gidiceğim motorlara bakıyorum

İlanlardan birisi bu baktığım;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-kuba-superlight-200-tertemiz-bakimli-kacirma-302747715/detay/

Diğeride bu;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-temiz-az-kullanilmis-318431369/detay/

Birisi 2012 15.000 km de diğeri 2014 2.000 km de tahminimce rodaj derdi yoktur 2014 olanın hangisini tavsiye edersiniz özellikle baktım su soğutma olayına internette trafikte hava soğutmadan iyi olduğu kanısına vardım ama yağ soğutma hakkında tam anlamadığım şeyler var bakımı nasıl oluyo şehir içi kullanımda rahat mı hepsinden önce su soğutma diye baktım SL200e ama çok az var acaba yağ yerine su soğutma diye hatalı mı girdiler çünkü kendi sitesinde öyle bi seçenek gözükmüyo yardımcı olursanız çok sevinirim

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Nasuh Merta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar SL200 almak istiyorum ancak soğutma farkları var yağ soğutma, hava soğutma diye, sitesinde su gözükmüyo ancak sahibindende su soğutmalılar var 2inci el olarak, ben ikinci el almayı düşünüyorum başlangıç motoru olarak alıcağım için sıfır almak istemiyorum rodaj yapmak korkutuyo biraz gözümü istanbulda şehir içi kullanıcağımı düşünerek rodajı yapılmış benzin koyup gidiceğim motorlara bakıyorum

İlanlardan birisi bu baktığım;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-kuba-superlight-200-tertemiz-bakimli-kacirma-302747715/detay/

Diğeride bu;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-temiz-az-kullanilmis-318431369/detay/

Birisi 2012 15.000 km de diğeri 2014 2.000 km de tahminimce rodaj derdi yoktur 2014 olanın hangisini tavsiye edersiniz özellikle baktım su soğutma olayına internette trafikte hava soğutmadan iyi olduğu kanısına vardım ama yağ soğutma hakkında tam anlamadığım şeyler var bakımı nasıl oluyo şehir içi kullanımda rahat mı hepsinden önce su soğutma diye baktım SL200e ama çok az var acaba yağ yerine su soğutma diye hatalı mı girdiler çünkü kendi sitesinde öyle bi seçenek gözükmüyo yardımcı olursanız çok sevinirim
    Diğer konuya sorman lazım burada kimse yazmıyor SUPERLIGHT 200 konusuna uğra birçok bilgiyi alabilirsin oradan.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)