Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Kuba Superlight Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Burjuva_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Binanin bodrumuna indirecegim hocam. Nem olmaz serin olur orası yaz kış. Aku degisikligi yeterli olur umarım geldikten sonra. Suzme işini de nasıl yapacağım onda da pek bir fikrim yok ama bakacagiz artik. Tesekkurler ilginize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Rica ederim, buradan tarifi zor, servisinize yedek depo dahil nasıl tahliye edeceğinizi sorarsanız daha doğru olur. Bir de mutlaka orta sehpaya alın , vites boşta kalsın ve lastiklerin altına ince köpük koyun zemine temas etmesin, bir tanıdık haftada bir lastiği çeyrek tur çevirirse çok sağlıklı olur.

Burjuva_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sagolun hocam cok yardımcı oldunuz. Herkese keyifli surusler diliyorum.

Arkadaşlar merhaba, ben de ikinci el bir superlight aldım. Fakat sanırım rodajı yapılamamış güzel. 85 i anca görüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mkama ; hayırlı olsun, SL200 mü, SL150 mi ? Kaç model, kaç km'de ?

@shadowmaster Teşşekkür ederim hocam 2014 model şu an 4000 de. Bi çözümü vardır umuyorum

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Muhtemel ayarlarla ilgili bir problemdir, serviste inceletmekte fayda var, rodajı yapılmasa da rahat 100 km/h görmen lazım, bir şekilde karbüratör ve hava emiş ayarlarına bakılmalı diye düşünüyorum. Modern teknolojide artık motor sağır kaldı diye bir kavram yok çünkü çok eskiden öyleydi ...
    mkama bunu beğendi.

Bi servise götüreyim o zaman bu durum için. Yokuşta bile inerken 100 ü görünce zorluyor kendini. Aldığım kişi egzozu açtırmış ama sanmıyorum o yüzden olacağını.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    sizin motor 150cc mi yoksa 200cc mi ?

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin motor 150cc mi yoksa 200cc mi ?

200cc hocam. 2014 model

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    -buji ve buji piposunu değiştirin,size 30-40 tl maliyeti olacakdır.ngk buji ve buji piposu alacaksınız
    -değişimi yapmadıysanız 10-40 motul yağ ile değişim yapın.
    -bu işlemlerle beraber debriyaj senkromeç ayarlarınıda kontrol ettirin,devirlerde bir bozukluk var ise hem vites geçişleri hemde devir süreçleri düzelecekdir.
    -zincir bakımlarını mutlaka yaptırın.zincir yağ tazelemesi ve gerginliği kontrol ettirin.
    -karbüratör sibob ve hava filitresi ayarlarınıda kontrol ettirin.

bu işlemleri yaptırmanız halinde zaten performansın artması gerekmekde,servisinizde problem yok ise bu işlemler sonunda düzelmesi lazım motorun.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neredeyse sadece yazıyı kaldırtmak icin 260 tl veriyordum, shadowmaster arkadaşıma teşekkürdan ederim, sadece 20 tl ye (alınan malzemeler) verdiği taktik ile işimi mükemmel bir şekilde çözdüm
    Bakınız

WhiteRose bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Güle güle kullan

Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Öncelikle konuyu canlandıran arkadaşlara çok teşekkürler. Uzun zamandır foruma yazamıyordum. Gerçekten bilinçli arkadaşların yardım, tavsiyelerini keyifle okudum. Yalnız küçük bir konu dikkatimi çekti. Zamanı mıdır bilmiyorum ama apartman bodrumları her koşulda nemli olur. gözle görülmez belki ancak korozyon riski yüksek olan motorlarımızda bodrumda uzun süre bekletmek çok sağlıklı olmaz diye düşünüyorum. Çok küçük bir not olarak ta genel bakımlarda düğme ekipmanlarına (sinyal, far v.s.) wd40 sıkarsanız platinler paslanmaz ve daha sağlam kalır. Kazasız sürüşler.

Not: Siyah incinin son revizyonu ile beyaz rat design çalışması yaptık. depo, sele ve sissy bar beyaz deri kaplandı. ancak çantalarımızı henüz monte edemediğimiz için resimlerini çekmedim. en kısa zamanda yeni fotolarla sizlerleyiz.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bizim motorlarda yalnızca kontak yerleri değil, şase kaynak yerleri ve genel metal aksam da bakımsız kalırsa yüksek paslanöa riski taşıyor. Ucuz olsun diye kullanılan cıvataların metal kalitesi bile düşük, özellikle kış aylarında her daim elimiz üstünde olmalı. Güzel hatırlatma, fotoları bekliyoruz

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Herkese merhabalar,
    Elinde dijital olarak SL200 için Kullanma Klavuzu ya da Servis Manueli olan var mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Bu arada biraz kendimi tanıtayım. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık bir ay önce ikinci el 2012 model SL200 (6.500km) satın aldım. Şuana kadar 1000km yol yaptım ve motora alışmaya devam ediyorum. Ufak tefek işlerini kendim çözmeye seviyorum, bir taraftan da mekanik aksamı anlamaya çalışıyorum. Ankarada yaşıyorum. Herkese selamlar..

SELAM ARKADAŞLAR BENİM KUBA SL 150 LİK BUGÜN MUAYENEYE GİTTİM 2012 MODEL MUAYENEDE ÖN FARDAKİ KÜÇÜKLAMBA YANMIYORDİYE AGIR KUSURDAN GECEMEDİM SORUM O KÜCÜK PARKLAMBASI KISA FARLARLAMI YANIYOR YOKSA ANAHTARI CEVİRİNCEMİ BEN KISA FARLA YANACAK ŞEKİLDE YAPTIM BÖYLE OLUNCA MUAYENEDEN GECERMİ.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Neden kısa farla yakılır yaptığınızı anlamadım ? Bir çok motorda marşa basınca yanar o lamba, bu şekilde sorun çıkartabilirler.

Gotin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150
    yi Günler Arkadaşlar.

İyi mi etim, kötü mü etim bilmem ama bir haftadan beri bende bir Kuba Superlight 150 sahibiyim.
    Motosiklet konusunda acemi olduğum için 2 el ve düşük cc ile başlamam bana daha mantıklı geldi.

Uzun lafın kısası, bir acemi olarak sizin değiril deneyimize danışmak isterim, birkaç sorum olacak

1. Sele ‘deki meşhur KUBA yazısı nasıl silinir.
    2. İstanbul Anadolu yakasında servis tavsiyesi
    3. Her türlü ‘’akıl ‘’seve seve kabul edelir .

Peşinen teşekkürler
    KUBA Superlight 150...

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Gotin ; hayırlı olsun ...
    Bu başlıkta bir iki sayfa önce gerekli talimatları yazmıştım @Skulz arkadaşımız için, oradan okuyabilirsiniz.

Benim servisim ; Maltepe Motor, Nazım Usta
    0 (530) 510 30 63
    İsmim Şenol, benim adımı verebilirsiniz.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)