Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Kuba Superlight Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Alıntı Slowfood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Yorumlar için çok teşekkürler. Anyhow söylediğin gibi ortalama 120 km doğru eğimde en fazla hız. Şu anda dişli değişikliğiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Eğer istediğimiz sonuca ulaşabilirsek sanırım normal şartlarda %14 hız artışı (Düz yolda eğimsiz 114-120 km) ve %14 tork düşüşü göreceğiz. Sis farları kornaların bağlantı noktalarına takılabilen herhangi bir motorsiklet parçacısından bulabileceğin sis farı takımı. Uygulamasını ben yaptım. parklara bağladık. Ayrı bir switch le devreye sokabiliyorsun. (Çakmak Girişinin yanına monte ettim. )
    Kazasız sağlıklı sürüşler.
    Dişli değişiklikleri, O-ringli zincirin orjinal olmayışı ve bakla ekleme v.s. derken zincirimiz mefta. Şu anda orjinal zincirimize ve dişlilerimize geri döndük. Kırılan zincirden dolayı ön zincir dişli kapağı kırıldı. Tek bir yerde buldum gibi ancak fiyatı biraz fazla gibi geldi (51 tl). Önerebileceğiniz bir alternatif (Sonuçta estetik görünümü sorun değil zımpara boya çalışırız.) öneriniz var mıdır? Bunların dışında kızımız canavar gibi. Ama birazcık fazla ihmal ettik sanırım son günlerde. Yakıt biraz abartmaya başladı fakat uzun zamandır yağ filtresi, hava filtresi, yağı değişmedi. Karbüratör bakımı hiç yapılmadı. Bunları hallettiğimizde muhtemelen yine yedek deposuz 450-500 km' leri görebiliriz.

Son olarak Aydın' da bulunan veya yakın olan arkadaşlardan ricam, yetkili servisin dışında kızı götürebileceğimiz sağlam bir motorcu var mıdır? (Tabii çok fazla da yolmayan. )

Yaşasın SL 150.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar bu gun ikinci el 2012 model 2013 trafige cikisli bi kuba superlight 200 motor aldim ilk motor aldim sizden istegim motorun ufak tefek bakim onarim konroller neler nasil yapilir ornegin hava filitresi nasil temizlenir gibi bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim bu islerden anlarim bide bi sikayetim var yolda duz giderken sag sol yapiyo yani hani balansi bozuk arabanin direksiyonu titrerya ayni oyle neden yapiyodur acaba cok rahatsiz edici derecede degil ama killaniyorum ole olunca bide zincirin gerginligini nasil konrol edicaz gevsek gibi geldi bana zincir demisken mesela yolda zincirim koparsa atarsa napmaliyim bu tarz bilgiler lazim biraz zor bisi istedim sanirim simdi otur bana iki saat motorculuk dersi ver ama yardimci olursaniz sevinirim yani daha once anlatimi fln acilmissa linkleride olur

Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Alıntı ookkaayy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu gun ikinci el 2012 model 2013 trafige cikisli bi kuba superlight 200 motor aldim ilk motor aldim sizden istegim motorun ufak tefek bakim onarim konroller neler nasil yapilir ornegin hava filitresi nasil temizlenir gibi bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim bu islerden anlarim bide bi sikayetim var yolda duz giderken sag sol yapiyo yani hani balansi bozuk arabanin direksiyonu titrerya ayni oyle neden yapiyodur acaba cok rahatsiz edici derecede degil ama killaniyorum ole olunca bide zincirin gerginligini nasil konrol edicaz gevsek gibi geldi bana zincir demisken mesela yolda zincirim koparsa atarsa napmaliyim bu tarz bilgiler lazim biraz zor bisi istedim sanirim simdi otur bana iki saat motorculuk dersi ver ama yardimci olursaniz sevinirim yani daha once anlatimi fln acilmissa linkleride olur
    Merhaba;

Öncelikle hayırlı olsun. Bu arada motorlarımızın Keeway Superlight 150 ve Kuba superlight 200 ile bir farkı yoktur. Uzun zamandır biriken 498 sayfalık ortak konunun linki de aşağıdaki gibidir. Kolay gelsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

ercnbrkl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 - GT 250r white
    arkadaşlar merhaba sp 200 motor yağı açlitre koyulur ve hangi yağ kullanılır? bilgisi olan yazabilirmi. herkese keyifli sürüşler

merhaba arkadaşlar bende uzun zamandır motor almak için para biriktiriyorum harçlığımdan kısarak 6000 tl bir para biriktirdim 5 senede.Honda cbr 125 almayı düşünüyodum ama bu aralar kafam chopper tarzına kaydı.Sl 200 bana dış gorunusunden cok ıyı geldı ılk motorum olacağı içinde 0 almayı düşünüyorum.Regal raptor dd150 mi yoksa sl 200 arasındayım ama sizin bu fiyatlar arasında chopper tarzı önerebileceğiniz ne var. kafam gercekten cok karısık onca yıl para bırıktırdıkten sonra da üzülmek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

ya bende yeni yeni araştırmaya başladım bu motoru ben 17 yaşındayım 6 aydır motoran marka olan dayımın motorunda öğrendim kullanmayı pek bilgim yok ama kuba superlight 3 haftadır araştırıyorum çok iyi yorumlarda var motor gücünden memnun olmayan da var bir kaç sorum var vitesin kaçda olduğu gözüküyor mu acaba kmh kısmında ben dalgınımdır bakarım motorda vites sayısına ya da öyle alıştığım için mi bilemiyorum deposu ne kadara fullenir km de kaç kuruş yakar 1000 yola çıkma gibi bir hayalim var yani orduya gitme yolda bir sorun çıkarır mı

Motosikleti
    149 cc shenke scooter
    MaşaAllah iyi sürüşler dilerim .Yaz aylarına doğru bende almayı düşünüyorum kuba superlıght 200 o zamana kadar scooterla ıdare edicem

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    ben de ilk motorum olarak 2 hafta önce bu motoru aldım.Havalardan dolayı cok fazla kullanma fırsatım olmadı ama kullandığım kadarıyla gayet memnunum.Bi tek aynaları hoşuma gitmiyor.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de ilk motorum olarak 2 hafta önce bu motoru aldım.Havalardan dolayı cok fazla kullanma fırsatım olmadı ama kullandığım kadarıyla gayet memnunum.Bi tek aynaları hoşuma gitmiyor.
    hayırlı olsun hocam kazasız sürüşler dilerim. paylaşımlarını bekliyoruz. ve sıfır mı aldın motoru kaça mal oldu ?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    SL 200 için en kaliteli lastiği arıyorum,tavsiye edebileceğiniz markalar hangileri arkadaşlar?

Motosikleti
    Hyo GV650
    Ben Metzeler Me 77 kullanıyorum çok memnunum, dandik fabrika çıkışı lastiklerden sonra ilaç gibi geldi tavsiye ederim @BlackGhost

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

SL 200'ün titreşim mevzusu; gidonda herhangi bir titreşim hissedilmiyor sadece yüksek devirde ayaklıklarda titreşim var. Fakaat motora güzel yağ koyarsanız o titreşimi de minimize edebiliyorsunuz. Tecrübeyle sabit.Motor yağı olarak Motul kullanmaya başladıktan sonra titreşim hissedilir derecede azaldı.
    nemesis-83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim,sanıyorum takım alırsam 550 tl gibi bir paraya mal oluyor,siz kaça almışdınız acaba?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ajwer06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hocam kazasız sürüşler dilerim. paylaşımlarını bekliyoruz. ve sıfır mı aldın motoru kaça mal oldu ?
    Sıfır aldım motoru 5500 liraya.Plaka ve ruhsat işlemleri için de 700 ya da 800 lira ödedim biraz fazla ödedim ama çalıştığım için vaktim yok mecbur.

Motosikleti
    Hyo GV650
    Ben 640 TL'ye aldım takımını.Metzeler ME 77'nin şu anki fiyatı link'te var, isterseniz bakın bir çok markanın güzel lastikleri var ama ben kullandığım lastik hakkında yorum yapayım sadece http://www.motolastik.com/perfect-me-77-pmk16180

Motosikleti
    evet bu lastikden almak lazım,ıslak zeminde nasıl bu lastikler,sıkıntı yaratıyormu hiç?

Motosikleti
    Hyo GV650
    Açıkçası gürül gürül yağmurda hiç test etme imkanım olmadı bugüne kadar ama yağmur bittikten sonra ya da hafif yağmurlu zamanlarda kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.Kuru havada zaten sınırlarımı zorlamama rağmen banamısın demedi yatırabildiğim kadar yatırıyorum motoru örneğin virajlarda hiç korkutmuyor beni, güven veriyor.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır aldım motoru 5500 liraya.Plaka ve ruhsat işlemleri için de 700 ya da 800 lira ödedim biraz fazla ödedim ama çalıştığım için vaktim yok mecbur.
    700 800 lira çok yüksekmiş hocam göözümü korkuttun neden böle oldu ??

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ajwer06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700 800 lira çok yüksekmiş hocam göözümü korkuttun neden böle oldu ??
    kendin halledersen 500 e halloluyor galiba.Vaktin varsa kendin uğraş bunlara para yedirme benim gibi

Motosikleti
    ben aralıkda 500e halletmişdim plaka+ruhsat işlerini.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

Bugün bir iki fotoğrafını çektim motorumun sizinle de paylaşmak istedim.Havalar yağmurlu olduğu için biraz çamurlu

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)