Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Kuba Superlight Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fz6 Facer
    tşk ederm brds

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    100 km de kaç litre yakıyor acaba?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    superlıght
    Merhaba foruma yeni üye oldm. Sl 150 kullanıcısıyım.9 aydır kullanıyorum aldığıma pişman değilim. 100 km de 12-13 lira yakıyor şehiriçi oda. Yakında foto eklerim. Başlangıç olarak çok yi bir cruıser.
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Merhaba bende de superlight 200 var aynaları değiştirmeyi düşünüyorum aynalar 8mm mi yoksa 10 mm vida yerleri yardımcı olursan sevinirim

Ben de sl200 sahibiyim 3 gündür, aynalar rezalet. Beylikdüzünde jaksın usta var meşhurmuş, ona ugradım bir kaç model getirecekler benim için. Eğer halledersem resimleri koyarim.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Bekliyorum resimleri olmadı yurt dışından ebay amazon alıcam kendim takıcam

200 ile 150 lik arasında motor hacmi dışında fark var mı..

Merhabalar,

forumda biraz araştırma yaptım, alan arkadaşlardan bir kaçına da e-posta yoluyla ulaşmaya çalıştım,

Superlight 150 ile 200 arasında titreşim gibi farklar olduğu söyleniyor, acaba tam olarak farklar nedir? bilgi sahibi olan var mıdır?

İkinci bir konu ise Yiba çarşısından başka motoru alabilecek bir adres biliyor musunuz?

Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Arkadaşlar tekrar merhaba;

Uzun bir aradan sonra (Yaklaşık 14000 km kadar) tekrar buradayız. Öncelikli olarak genel ifadeyle sorulan sorulara naçizane kullanıcı yanıtları verecek olursak;
    1. Siyah İnci' miz ÇİNLİ! değil. Macar patenti altında honda motor bloğuna sahip ve gayet sağlam bir şaseye sahip cruiser. Dolayısıyla zaten çinli, çok kötü tuu kalıbına v.s. sözlerini kabul etmiyoruz.
    2. Çok üstünde durulan titreşim konusuna gelince bu çocuktaki balansör gerçekten işe yarıyor! Yani eğer redline' da 100 km de çooook uzun süre zorlamazsanız (unutmayalım 150 cc bir motordan bahsediyoruz.) titreşimin T sini hissetmiyorsunuz.
    3. Konuya tekrar geldim ve yine önce benim açtığım konunun bir başkasına maledildiğini gördüm ve neden uzak kaldığımı da anladım. O yüzden çok sık takip etmek yanlısı değilim.
    4. Artık benim siyah incim kendi yapımımız olan apehanger yapısında bir gidona sahip ve fotoğrafları da aşağıda. Beğenende olabilr beğenmeyen de ama enönemli not BEN ÇOK SEVDİM.
    5. Tüm dünyada yalnızca modele ait klüpleri olan marka ve modeldir kendisi. (Örnek Portekiz sueperlight 150 kulübü)
    6. Echtsasori (Yanlış yazdıysam kusura bakma Cüneyt abi) ustanın brat bike projesiyle de üzerinde çalışılmaya değer bir marka model olduğunu ispatlamış modeldir kendileri.

Bütün bunların ışığında almak isteyen düşünen yanından geçen beğenen tüm arkadaşlara söyleyeceğim naçizane tavsiye binin, test edin, (Korumalarınızı eksik etmeyin) ruhunuzu dinleyin ve yanıtına göre karar verin.

Kazasız, keyifli sürüşler.

brds ve polo34 bunu beğendiler.
    Herkes araba al dedi. Ben hala Birlikte gezebileceğim ağır abiyi arıyorum. (Buldum. O artık benimle...)

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Slowfood Alacam bu motordan! )
    Slowfood bunu beğendi.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Slowford motorun gayet güzel olmuş güle güle kullan bende de superlight 200 var titreşim 100e çıkana kadar bende de yok sadece ayaklıklarda hafif bir titreme oluyor onun dışında vucuda vuran bir titreme yok.
    Son hız olarak ben en fazla 120 gördüm daha fazla zorlamadım ama bunun üstüne çıkması zor gibi duruyor.
    Birde sis farlarını nerden aldın senmi taktın yada ustayamı hallettirdin .

Motosikleti
    Merhaba;

Yorumlar için çok teşekkürler. Anyhow söylediğin gibi ortalama 120 km doğru eğimde en fazla hız. Şu anda dişli değişikliğiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Eğer istediğimiz sonuca ulaşabilirsek sanırım normal şartlarda %14 hız artışı (Düz yolda eğimsiz 114-120 km) ve %14 tork düşüşü göreceğiz. Sis farları kornaların bağlantı noktalarına takılabilen herhangi bir motorsiklet parçacısından bulabileceğin sis farı takımı. Uygulamasını ben yaptım. parklara bağladık. Ayrı bir switch le devreye sokabiliyorsun. (Çakmak Girişinin yanına monte ettim. )

Kazasız sağlıklı sürüşler.
    Herkes araba al dedi. Ben hala Birlikte gezebileceğim ağır abiyi arıyorum. (Buldum. O artık benimle...)

Herkese selamlar,
    Yaklaşık 1 haftalık SL200 kullanıcısıyım, yakıtla ilgili ciddi oldugunu düşündügüm bir problemim var. 10 TL'lik benzinle (yaklaşık 2 litreye tekabül ediyor) 25 km civarı yol katedebildim. Rodaj süresi için normal karşılanabilecegini söyledi aldıgım yer, ama bu kadar ciddi bir fark olması mümkün mü acaba, forumlarda biraz araştırdım, bu şekilde bir problemle karşılaşan birilerine rastlamadım pek. Tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Motoru çokmu devirli kullanıyorsun biraz fazla yakıyor gözüküyor ben full depoyla 400 kmye yaklaşıyorum yedek depo hariç cikleyi kontrol et o açık olabilir.

Vites geçişlerini en çok 5500 - 6000 devirde yapıyordum. Bu benzin sıkıntısını farkettigimden beri 4500 devrin üzerine çıkmıyorum. Bir sorum olacaktı: Acaba koydugum ilk benzin bu yedek depoyu doldurmuş olabilir mi¿

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Evet yedek depoyu doldurmuş olabilirsin

arkadaşlar bende dun gittim kuba bayiseni görünüş olarak harika bi cruiser tam aradığımı buldum dedim. yorumlara gelince kafam karıştı aldığım gibi arkadaşla uzun yola çıkacaz diyarbakır-elazığ-adıyaman-malatya-maraş-adanaya gidip antep ve urfa üzerinden dönmeyi düşünüyorum yaklaşık 2000 kilometre eder heralde 200 luk superlightla bunu yapabilirmiyim param cok yok 3000 civarı bunu gördüğüm için kendimi zorlar çıkarım diye düşündüm sizce parasını hak edecekmi. 150 ile ilgili iyi yorumlar var. ama ben bayide 200 u gordum ve yorumlarda onla ilgili pek bişi bulamadım lütfen kullnıcıları yardımcı olabilir mi.

Motosikleti
    SUPERLİGHT 200
    selam arkadaşlar,
    sl200 olan arkadaşların her hangi birinde kullanım kılavuzu var ise benim mailime gönderme şansı var mı? Nette bulamadım.Fabrikadan maile dönüş olmadı.Ben de ne varsa kullanıcılarında vardır diyerek yazıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.
    ilkerkoc54@gmail.com

Motosikleti
    Merhaba;

Bir arkadaşımız mail adresine birkaç merakını paylaşmış. Bende yanıtları burada verirsek daha fazla kişinin yararlanabileceğini düşündüm.

Öncelikle beyaz yanak uygulaması için üretici firma dahil söylnenler doğru.Çünkü fiziksel olarak tubeless lastiklerin yanağı jant içinde tutması biraz sıkıntılı olabiliyor ve bir süre sonra lastiklerde hava inmesi problemi oluşabiliyor. Ancak bir şans diye başladığımız uygulamada uygulamayı yapalı ortalama 2 ay olmasına rağmen hiçbir hava salması veya yanaklarda deformasyon görülmedi. Bu yüzden olmaması ihtimalini göze alıp bir denemekte fayda var. Yanak uygulaması için seçenekleri Türkiye' nin tamamına Atlas Yanak firması sağlıyor sanırım. Yakın motosiklet malzemecinizle görüştüğünüzde temin edebilirisiniz. Ayrıca çakmak girişi ile ilgili olarak ben Aydın'da bulunduğum için su geçirmez (IP kodları ile kontrol edilir.) bir çakmak aparatına ancak yurtdışından ulaşabildim. Uygulamayı da göstergeleri gidona sabitleyen vidaya bir metal plaka ekleyerek yaptık. Umarım biraz fikir vermiştir. Daha güzel uygulamaları merakla bekliyoruz.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Bayadır takip ediyorum bende para atmay abaladım kenara az az :D şu altımdaki ufaklığı da satıp birtane SL150 almayı düşünüyorum nasipse. Buralar biraz ıssız gibi fazla kullanıcıda yok sanırım

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)