Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kuba Superlight Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Henüz yok
    Merhaba arkadaşlar,

İlk motor olarak bu motoru yani Kuba Superlight 150'yi almak istiyorum. Kullanacağım mesafe ev, iş ve okul arası hepsini toplasan 5 km etmez.

Sizin fikirlerinizi de almak istiyorum. Bir de eğer alma konusunda mutabakata varırsam Ankara'da nereden almamı tavsiye edersiniz.

Henüz motorla ilgili net bir sorum yok zira daha çok yeniyim motorsiklet işinde. Sizin yönlendirmelerinize güveniyorum kısa mesafe ve başlangıç motoru için nasıldır. Bir de uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Araba falan alsam bile motorumu satmayı düşünmüyorum.

Hepinize şimdiden çok teşekkürler.

Ek: Bir de Kymco Venox 2006 ile Kuba Superlight 150 arasında kaldım. ikiside neredeyse aynı fiyat sadece 2. el ve sıfır olma durumu söz konusu bu ikisi hakkında ki karşılaştırmalarınızı da belirtirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Merhaba;

Öncelikle siyah inciyle geçen 1000 KM' nin ardından kendisinde önemli görünüş değişiklikleri oldu ve değişim işleminde neredeyse sona yaklaşıldı. Çok yakında yeni fotoğraflarını paylaşırım.
    Rekfuh arkadaşım forumda kısa bir gezinti sonrasında sorularına daha net cevaplar bulabilirsin sanırım. Ancak naçizane benim görüşümü istersen Chopper Cruiser bölümündeki konularda da yazdığı üzere Kymco Venox' un bu tip motorlardan daha çok beğenildiği ve kullanıldığıdır. Ancak Bizim SL' ler içinde genel bir kanı vardır. "İki vida sıkmayı biliyorsan yolda bırakmaz.". Onun için tercih sonuna kadar senin. Ayrıca Kymco Venox 250 cc lik bir motordur. Sanırım yalnızca başlangıç olmaktan çok orta seviyede de yeterli sayılabilir.

Kazasız hayırlı sürüşler.
    Herkes araba al dedi. Ben hala Birlikte gezebileceğim ağır abiyi arıyorum. (Buldum. O artık benimle...)

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    bence başlangıç için tercih edilir kullandım 2007 modelini fakat sonrasında tatmin edici değil hele sıfırı alınacak bi motor hiç değil.şahsi fikrim katılabilir yada katılmayabilrsiniz.
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

hocam selamlar.öncelikle motorun hayırlı olsun.kazasız belasız sürüşlere inş. sormak istediğim bir soru war.ben senetle almayı düşünüyorum ve kuba süperlight ı gördüm senetle alabiliyorum.eski süperlight ı bilirim teknik özellikleriyle ilgili bi problemim yok.sana sormak istediğim makinanın hacmi nasıl. hyosung gv250 almak istiyodum ben.hacimli bi makina istediğim için. kubanın hacmi ne durumdır onu öğrenmek istedim. şimdiden teşekkürler ve tekrardan hayırlı olsun...

Arkadaşlar selamlar herkese şunu belirtmek istiyorum ben Hyosung 250 GT R ile motosiklet macerama başlayıp 650 GT R' a geçip ardından biraz yavaşlama dönemine girdim. O dönemide Kuba Superlight ile devam etmekteyim. Motoru alalı 25 gün oldu ve inanın tam 1200 km yol yaptım ben Zonguldak' lıyım ve buraları bilen bilir hep engebeli ve bayırdır. O bayırları iki kişi 3. vites de çıkıyor maşallahı var. Benim için zaten hız önem teşkil etmiyor ama öyle kanı gibide gitsin istemem motor iyice açıldı pistonlar kendine geldi sanırım:=) 800 km bakımı yapıldı öyle işte arkadaşlar paylaşmak istedim saygılarımla ...

Motosikleti

Fotoğraflara devam...

Herkese merhaba.

Öncelikle siyah inciyle geçen 2700 km' den sonra söyleyebilirim ki sizinle yaşam paylaşabilecek bir motor. Özellikle rodaj döneminde çok fazla yüklenmediğiniz zaman gerçekten güzel hızlara ulaşabilen, giriş seviyesindeki tatmini sağlayan ve 3. vites ile yokuşlara banamısın demeyen bir motor. Aydın ovasından kuşbakışı görüntüleriyle Black Pearl.

Herkes araba al dedi. Ben hala Birlikte gezebileceğim ağır abiyi arıyorum. (Buldum. O artık benimle...)

Slowfood
    devamınıda bekleriz....

Motosikleti
    Vakit buldukça aynı şekilde devam. Bu arada Antalya da seni hiç göremedim. Otomatik regal raptor' u hala merak ediyorum. Memleketime geldiğimde görüşme imkanı olursa sevinirim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Slowfood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakit buldukça aynı şekilde devam. Bu arada Antalya da seni hiç göremedim. Otomatik regal raptor' u hala merak ediyorum. Memleketime geldiğimde görüşme imkanı olursa sevinirim.
    2 vites otomatik ve scooterlar kadar verimli bi sistem değil malesef. Bu arada cruiser motorla araziye çıkan birini gördüm çok sevindim ben de commuterla cross yapıyorum

Motosikleti
    @Mengu16 Bilgi için teşekkürler. Ayrıca RR'ın benzer modelleri bana göre yeterince kaslı durmadığı içinde görünüşünü merak ediyorum. Ayrıca bence Cruiser ile ovaya kuşbakışı bir seyahat gibisi yok. (Commuterla daha neler yapıldığını duydum sanırım cross ta çok sorun olmaz.)

arkadaşlar bu motorun bide 200ccliği çıkmış dışardan bakıldığında aynı falat ccyi yükseltmişler ama kaç beygir onu bilmiyorum gören duyan varmı

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı crypton_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motorun bide 200ccliği çıkmış dışardan bakıldığında aynı falat ccyi yükseltmişler ama kaç beygir onu bilmiyorum gören duyan varmı
    çft silindir 200cc ise o makineyi akıla yazmak lazım..
    gv 250ye rakip yok hala =)
    # motosikletle.blogspot

13beygir/8500devirde. 10Nm tork/7500 devirde. teksilindir 196cc
    önünde radyatör gibi bişi var ama su soğutmalı değil. hava soğutmalı

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çft silindir 200cc ise o makineyi akıla yazmak lazım..
    gv 250ye rakip yok hala =)
    yok panpa tek silindir

Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13beygir/8500devirde. 10Nm tork/7500 devirde. teksilindir 196cc
    önünde radyatör gibi bişi var ama su soğutmalı değil. hava soğutmalı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01062264/detay
    bide söyle bişey buldum ama resim çakma 150liği painte değiştirmiş 200 yazmış
    ama özellikleri açıklamada vermiş 14,9 HP yazıyo ne diyosunuz. internette ondan başka bişey bulamadım o motorla ilgili
    ayrıca o öndeki radyotör yağ soğutmasıymış

Kuba 150 Silwerlite

2012 mayıs ayında aldım şu ana kadar 1100 km yol yaptım.150 cc olmasına rağmen şehiriçi kullanımı için tatmin edici.Balansör olduğu için vibrasyon sıkıntısı yaşamadım.Rodaj döneminden yeni çıktığı için yakıt tüketimi hakkında yorum yapmam yersiz olur.Çok dikkat çeken bir tasarım parkettiğim yerlerde ilgi odağı oluyor.Ben gayet memnunum...

Motosikleti

Kuba SL 150 - Keeway SL 200

Merhaba;

Arkadaşların söylediklerine bir göz attım ve şu videoları buldum. (Bu arada şahsi düşüncem Kuba' nın Keeway' in eski tasarımını kendi başına değiştirmesi değil Keeway' in 200 lük modelini 150' liğe çevirerek sunmasıdır.)

http://youtu.be/onfnPTnqxnQ

http://www.youtube.com/watch?v=q8z3pq36HeU

Aşağıdaki linkte de özellikleri belirtiliyor. Ön koruma demirine monte edilen bir radyatör var gibi görünüyor ama özelliklerinde hava soğutmalı olduğu yazıyor.

http://www.bigboy.co.za/bb-scooters-...light-200.html

http://www.youtube.com/watch?v=40de_B5pHDI

Bu da üretici firma linki;

http://www.keeway-thailand.com/eng/p...uperlight-200/

Şimdilik bulabildiklerim bu kadar. Şahsi görüşüm motor bloğuna kadar aynı olduğu ve küçük bir modifikasyonla 150' lik Kuba' nın 200'lük olabileceği. Ancak ne kadar ihtiyaç duyulacağı tartışılır. Bunun için örneğim de aşağıdaki video. (Bu kadar tork ve gücü şu anki haliyle de alıyoruz.)

Motosikleti
    Herkese tekrar merhaba;

Firmayı uyandırdık. Kuba Superlight' ın yeni serisini orjinale yaklaştırarak Keeway granajı ile 200' lük olarak çıkartıyor. işte linki;

Superlight 200

slowfood...geç oldu kusura bakma...benim motor manuel...antalyaya uğrarsan banio yapı marketteyim...beklerim...yazın coşarsam oralara da gelirim...inş...

Motosikleti
    Est. Bu arada banio ya gelmiştim ama senin Regal' i göremedim. Önümüzdeki günlerde tekrar gelecek gibiyim. Tabii inşallah yazın ikinci bir Aydın-Antalya Yapmayı düşünüyorum bizim BP ile. Gelirsen de her zaman kapımız açık bekleriz.

Motosikleti
    Merhaba Arkadaşlar. Uzun zamandır konuya bakıyorum. Pek gelişme olmamış gibi. Siyah inci sahipleri neredesiniz? Bu arada Cüneyt bey' in brat' ini Altın Elbiseli Adam' da görüp bir de dansını izledikten sonra bende İnciye değişiklik yapmaya başladım. Siparişler geldiği anda fotoları çıkaracağız. Herkese keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)