Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Daelim Daystar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyofiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Eyvallah hocam. Kilometrede 15krş civarı oluyo :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan 800 Classic
    merhaba arkadaşlar.daelim daystar ın (bence)çok kötü ve ucuz görünen egzost unu değiştiren varmı aranızda.yada hangi model motorların egsost ları uyar daystar a bilgi paylaşabilirmisiniz.tekeriniz düz bassın

huzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Daystar
    Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır siteye girememiştim, genel izlenimlerimi paylaşmak istedim. Yakıt tüketimi 3-3,5lt/100km gibi oluyor. yaklaşık 6000 km yol yaptım ve 15000 km yi geçtim, şükür bi sorunum yok, gayet memnunum, Birçok defa uzun yol yaptım, Bir kere İstanbul Bursa turu yaptım. Geçen ay İzmire taşındım ve motorla geldim. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. İzmir de bildiğiniz bir usta varsa tavsiye alabilirim. Bu arada servis olayı pek iyi değil gibi yada ben iyisine denk gelmedim. Herkese iyi sürüşler.
    Adem Balkan bunu beğendi.

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Herkese selamlar...
    Daystar alma arefesinde biri olarak merak ediyorum. Daha önce hiç enjeksiyonlu motosiklet kullanmadım. Özellikle kışın çalıştırma esnasında durum nedir? Rolanti de çalışması stabilize midir?

Motosikleti
    Daelim Daystar
    Motorsikletin üzerinde değişiklik yapmayı planlıyorum. Ama örnek olmadığı için nasıl bişey çıkıcak kestiremiyorum. Değişiklik yapan olursa paylaşabilir mi. Ekzosa parça boya atmak istiyorum, xv 950 ekzosu gibi yapma niyetim var, plakalık ve arka stop ile ilgili fikirlerim var, fikri ve tavsiyesi olan varsa paylaşırsa sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Ben kışın nerdeyse hergün kullandım eksi derecelerde dahi. Çalışma konusunda hiç sıkıntı yaşamadım, birkaç defa 30-40 saniye marşa basmam gerekti, biraz korktum akü bitecek diye ama sorun olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Özellikle rolantide bekletmedim ama dikkatimi çeken bi durum olmadı. Yaşadığım en büyük sıkıntı sert virajlar hız düşürmem gerekiyor ama arkada araç varsa sıkıntı :(

Motosikleti
    Dealim daystar 250
    Sifir bir dealim daystar aldim bakalm haftaya plaka ve ruhsat sigorta islemlerimde bitiyor guzel bir tercih yaptgmi dusunuyorm Allah utandirmasin saolun bilgilendirmeler icin ama egzos sesi takintim var ve yazilarin hepsini sokmek istiyorm nasil yapabilirim bilgi verirseniz sevinirm

Motosikleti
    Daystar 250
    Hayırlı olsun. Ne kadar fiyata anlaştınız?

Motosikleti
    dealim daystar 250
    hayırlı uğurlu olsun , bence güzel tercih Allah utandırmasın. Tek dikkat etmen gereken yer virajlar aman yavaş gir virajlara.

Motosikleti
    Dealim daystar 250
    11 bine aldm ama iste evraklari tamamlamadan teslim almadm ne olur ne olmaz saolun allah daha iyisini nasip eder insallah herkeese

Motosikleti
    Daelim Daystar
    Hayırlı olsun kardeşim, kazasız sürüşler, başlarken en çok zorlandığım konu ön fren kullanımı, ön lastik çok çabuk kayıyor, naked yada commuter gibi değil aman dikkat.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    hocam lastikleri değiştirin , kuru havada pek önemli değil ama yazın sulanan yeşil alan sebebi ile virajlarda ıslak zemine temas ederseniz tehlike.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    11.000tl ye kaç model aldınız ve hangi bayiden aldığınızı da yazarsanız sevinirim, ben de bu sıralar almayı planlıyorum.

Motosikleti
    Dealim daystar 250
    2014 model aldm orta duzeyde bi kask ve heybe hediye aldm ama tanidikti yani ondan braz indirimli oldu extra onun haricinde uyarilariniz icin tskr ederm dikkat etmek lazm maddi durumu denklestrince biraz notorda deisiklik yapariz allah herkese nasip etsn bu arada zaten nerden alirsaniz alin sanmiyorm herkes bi sekilde indirim ve guzellik yapar onemli olan siknti cktgnda onu halledebilen bilen bi bayii olmasi

Motosikleti
    Daelim Daystar
    Merhaba arkadaşlar, ön far yanmıyor,ampul patladı desem, uzun kısa uyarısıda vermiyor, sinyaller ve arka stop ta sorun yok, bilgisi olan var mı,yarın servise gidicem, 15.000 bakımı için usta 15-18000 arası zincir değişir diyor, ağır bakım yaptıran varmı aranızda, herkese kazasız sürüşler

Motosikleti
    dealim daystar 250
    benim bildiğim en az 20,000 km zincir değiştirmeye gerek olmadığı , daha yeni 7000 km için servise gideceğim, siz hangi servisi kullanıyorsunuz. servisten sonra bilgi mahiyetinde olanları yazarsanız sevinirim.

Motosikleti
    Daelim Daystar
    Merhaba arkadaşlar, 15000 bakımını yaptırdım. Ağır bakım olarak zincir ve hava filtresi değişecek, fabrikaya sipariş verecek usta, fiyatları öğrenince yazarım. İzmir Büyüktaş motor Doğan Usta yaptı bakımı. Ben memnun kaldım, 110 lira aldı, 60 yağ için 50 işçilik, usta nerdeyse bütün vidaları kontrol etti, heryerine baktı motorun, tavsiye ederim.
    Gelelim motorun sorunlarına ben farketmeden iki vida düşmüş, elektirik kablolarından biri klipslenmediği için depoya sürtmüş ve dış kılıf yırtılmış ama kabloda bi sorun yoktu, bi tane kablo bağlantısı nerdeyse çıkmak üzereydi onu düzeltti, aküde bi sorun yok, ön lastik basıncı için 26-28 arka için 30-32 arası öneriyor usta, yağ motul 10-40 kullandı. Buji 12000 de değişmişti, başka bi sorun çıkmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Bu arada daha önce yazdığım far sorunu garip bir hal aldı, ustada servis cihazı olmadığı için beyni yenileyemedi, pazartesi halledecek yani hala servis uyarı ışığı yanıyor. Geleyim konuya dün motoru çalıştırdım ve servis ışığı yanmadı ve farlar açıldı, stop edip tekrar çalıştırdım bu sefer servis uyarısı yandı ama far yanmadı bu ikisi arasında bi ilişki bilen varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Birde usta bakımı sisteme girmeye çalıştı ama daha önce hiç girilmediği için motor garanti dışı görünüyor, elimde sadece yapılan bakımların çizelgesi var, sıfır alan arkadaşlar direkt sistem kaydı yaptırsınlar en temizi, saçma sapan bi kitapçıkla olacak iş değil :( umarım bi sorun çıkmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Buda değişecek olan hava filtresi
    turka_01 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

turka_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar tekeriniz düz bassın.
    yıllık vergi ve 2-16 sigorta ücreti nekadar çıkıyor acaba bu yıl için sigorta yaptıran ve vergi ödeyen var mı ?

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Alıntı huzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 15000 bakımını yaptırdım. Ağır bakım olarak zincir ve hava filtresi değişecek, fabrikaya sipariş verecek usta, fiyatları öğrenince yazarım. İzmir Büyüktaş motor Doğan Usta yaptı bakımı. Ben memnun kaldım, 110 lira aldı, 60 yağ için 50 işçilik, usta nerdeyse bütün vidaları kontrol etti, heryerine baktı motorun, tavsiye ederim.
    Gelelim motorun sorunlarına ben farketmeden iki vida düşmüş, elektirik kablolarından biri klipslenmediği için depoya sürtmüş ve dış kılıf yırtılmış ama kabloda bi sorun yoktu, bi tane kablo bağlantısı nerdeyse çıkmak üzereydi onu düzeltti, aküde bi sorun yok, ön lastik basıncı için 26-28 arka için 30-32 arası öneriyor usta, yağ motul 10-40 kullandı. Buji 12000 de değişmişti, başka bi sorun çıkmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Bu arada daha önce yazdığım far sorunu garip bir hal aldı, ustada servis cihazı olmadığı için beyni yenileyemedi, pazartesi halledecek yani hala servis uyarı ışığı yanıyor. Geleyim konuya dün motoru çalıştırdım ve servis ışığı yanmadı ve farlar açıldı, stop edip tekrar çalıştırdım bu sefer servis uyarısı yandı ama far yanmadı bu ikisi arasında bi ilişki bilen varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Birde usta bakımı sisteme girmeye çalıştı ama daha önce hiç girilmediği için motor garanti dışı görünüyor, elimde sadece yapılan bakımların çizelgesi var, sıfır alan arkadaşlar direkt sistem kaydı yaptırsınlar en temizi, saçma sapan bi kitapçıkla olacak iş değil :( umarım bi sorun çıkmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/memb...cture13825.JPG

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Buda değişecek olan hava filtresi

üstadım 15000 km de hava filitresini ilk defamı değiştiriyorsunuz, ben her 2000 km de bir hava ve yağ filitrelerini değiştiriyorum , yoksa servis beni öpüyor da benim haberim mi yok bilen biri cevap yazarsa sevinirim.

Motosikleti
    Daelim Daystar
    Merhaba, benden önceki sahibi ne yaptı bilmiyorum ama ben 6000 km dir değiştirmedim, bence hala tam kirli değil, işim gereği filtrelerle ilgiliyim, eklediğim resimdeki filtre daha kullanılabilir. Filtre fiyatını bilmiyorum, 100 lira seviyelerindeyse, bi sonraki bakımda değiştireceğim, ucuz bir malzeme ise değiştiririm. Çok bilmişlik yapmak istemem ama toz toprak içinde dolaşmıyorsanız en az 5000 gider. Bi önceki bakımda usta değişime gerek yok demişti ki en az 3000 km yol yapmıştım. Vergiyi ödemedim ama 60 lira gibiydi heralde. Sigortayı 2015 aralıkta 700 liraya yaptırdım, doğa sigorta dan, yaş 28 ilk motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Yağ filtresini eğer filtrede bi kopma varsa yapmak yeterli gibi, değiştirmenin bi anlamı yok gibi, metal filtre ne olabilir ki, temizlenmesi yeterli, ha üzeri kurum bağladıysa tabiki değiştirmek lazım. Tekrar edeyim usta değilim sadece fikrim
    turka_01 bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim Daystar
    Merhaba arkadaşlar,Servisle ilgili bi ekleme yapayım. Sağolsun Büyüktaş motorun iyiliği parayı alana kadarmış, adam ertesi gün beni tanımadı, yok fabrika cevap vermiyormuş, yok cihaz gelecekmiş, konuşurken suratıma bile bakmıyor adam, garip valla, aldığı 50 lirayı da haram ediyor kendine, Bende başka bir servise götürdüm motoru bu far sorunu için, akünün ordaki kablolardan biri kısa devre yapmış, onu bulup düzeltti usta, 40 lira :(,İzmir Motoroom servisin adı, temiz adamlardı, birsonraki bakıma buraya getiricem aleti, sitede motorum yazıyor yanlış yazmışlar. Sizlere tavsiyem müsait olduğunuzda motorun elektrik tesisatını bi kontrol edin, kaç gündür rezil oldum, bi kablo yüzünden, anladığım kadarıyla ustalarda uğraşmak istemiyor elektrik tesisatıyla.
    Herkese kazasız sorunsuz sürüşler.
    turka_01 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler