Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Boyutlar 2120 mm x 760 mm x 1125 mm
    Benzin Motor Tİpi Tek Silindirli 4 Zamanlı Hava Soğutmalı
    Silindir Hacmi 233 cc
    Sıkıştırma Oranı 9.2 : 1
    Motor Gücü 14 kw. / 8500 rpm
    Çalıştırma Tipi Elden Marşlı
    Max. Hız 110 Km / h
    Ekonomik Yakıt Tüketimi 2.3 Lt. / 100 Km.
    Arka Lastik Ebat 130/90 - 15
    Ön Lastik Ebat 110/90 - 16
    Şanzıman / Debriyaj 5 Vites / Islak - Çoklu
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Tambur
    Yağlama Tipi Basınç / Püskürtme
    Ateşleme Elektronik CDI
    Akü 12 W / 9 Ah
    Ön Süspansiyon Teleskopik
    Arka Süspansiyon Hidrolik Çift Amortisör
    Yakıt Tank Kapasitesi 10 Lt.
    Ağırlık 140 Kg.

FİYATI 3.623 YTL.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Jinlun'a benzettim ben ama zaten hepsi birbirine benziyo
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bu fiyat ve tek silindirli motorla Keeway ve Regal-Raptor karşısında pek şansı olduğunu zannetmiyorum
    Tek + yönü Ramzeyin Türkye çapındaki yaygın servis ağıdır düşüncesindeyim

Night_walkeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzele benziyo ama ramzyi kullanan biri yorumlsa bizde bilsek daha iyi olur sizce?

numan_tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pistanbul/tuzla bim marketi arkası sarı bina okk
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ama er 5 için para biriktiriyorum.
    bu motor hayatta alınmaz.ramzeye karşı alerjim var.bu motor mobilet gibi 1 yıl kullanırsın 1 yılın sonunda hurdacıya verirsin

Motosikleti

hehe

Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Bu fiyat ve tek silindirli motorla Keeway ve Regal-Raptor karşısında pek şansı olduğunu zannetmiyorum
    Tek + yönü Ramzeyin Türkye çapındaki yaygın servis ağıdır düşüncesindeyim
    o servis dediğinizin çoğu eline anahtar verilmiş bisikletçilerdir.inanmassanız araştırın.
    mek67 ve smyrnatek bunu beğendiler.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    ben ramzeyi inceledim bindim epey vakit harcadım herseyinin yerli olması guzel aksesuar zengini ısıklandırması guzel genel olarak begendim yalnız oturma pozisyonunda biraz zorlandım boyum biraz uzun geldi onundısında fena diil ....ama ben Raptor'u tercih ettim.sevgilerimle

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Sayın Numan_taş
    Mondial,keeway,jinlun,regal vs..gibi markalar ülkemize altyapı çalışmaları yapıladan(veya yapılamadan) girdiği ve çok sattıkları için ciddi anlamda servis sıkıntısına girdiler ,tabii bu durum birçok bisiklet tamircisini motosiklet servisi mertebesine yükseltti, doğal olarak hizmet sorunlarınıda beraberinde getirdi.

Ancak kanuni ve ramzey bu pazara erken girmelerinden dolayı servis yedek parça temini konusunda nispeten daha deneyimliler.(Yukarıda bahsettiğim markalardan birisinin scooterina gereken parça için 20 gün beklettiler sonra arayıp ''Yaw kargo kargo firması ile anlaşmamız feshedildi isterseniz kargo bedelini siz verin hede modelin parçasını gönderelim, onun falaca yerini filanca şekilde kesin sonra şurasına torna yaptırın o sizin modelede olur'' dediler )

Herhandi bir markanın sözcülüğünü üstlendiğim yok ancak,şahit olduğum gerçekleri servis yedek parça stok konusunda az buçuk deneyimli bir makina mühendisi olarak dile getirmek istedim

Gözlerinden öper okul hayatında başarılar dilerim

Motosikleti
    tamam kızma akira affet beni

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Sayın Numan_taş
    Mondial,keeway,jinlun,regal vs..gibi markalar ülkemize altyapı çalışmaları yapıladan(veya yapılamadan) girdiği ve çok sattıkları için ciddi anlamda servis sıkıntısına girdiler ,tabii bu durum birçok bisiklet tamircisini motosiklet servisi mertebesine yükseltti, doğal olarak hizmet sorunlarınıda beraberinde getirdi.

Ancak kanuni ve ramzey bu pazara erken girmelerinden dolayı servis yedek parça temini konusunda nispeten daha deneyimliler.(Yukarıda bahsettiğim markalardan birisinin scooterina gereken parça için 20 gün beklettiler sonra arayıp ''Yaw kargo kargo firması ile anlaşmamız feshedildi isterseniz kargo bedelini siz verin hede modelin parçasını gönderelim, onun falaca yerini filanca şekilde kesin sonra şurasına torna yaptırın o sizin modelede olur'' dediler )

Herhandi bir markanın sözcülüğünü üstlendiğim yok ancak,şahit olduğum gerçekleri servis yedek parça stok konusunda az buçuk deneyimli bir makina mühendisi olarak dile getirmek istedim

Gözlerinden öper okul hayatında başarılar dilerim
    sENİN O DEDİĞİN YALNIZCA Mondial için geçerli.Lütfen kimin ne olduğunu bilmeden yorum yapma.Jinlunun 2 servisi var istanbulda ve işi bilenler yapıyor.Regal ve Keewayinde belli yerlerde eğitimli kadroları var.Lütfen daha dikkatli olalım

Motosikleti
    tamam kriminal abi kızma affet beni

tolga35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilgiler için sağol criminal dostum.14kw baç hp yapıyor bir fikriniz var mı? bir de bu gün bir mondial bayisiyle görüştüm.servis pırıl pırıl ve ellerinde karbüratörden sinyal lambasına kadar herşey var,depoyu gösterdi.ilgisiz ve yetersiz servislerin elenmeye başladığını söyledi.öte yandan ramzey türk malı onunda servisi bolmuş. kısaca bu iki marka arasında kaldım her türlü yönlendirmeye açığım.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı tolga35 adlı üyeden alıntı
    bilgiler için sağol criminal dostum.14kw baç hp yapıyor bir fikriniz var mı? bir de bu gün bir mondial bayisiyle görüştüm.servis pırıl pırıl ve ellerinde karbüratörden sinyal lambasına kadar herşey var,depoyu gösterdi.ilgisiz ve yetersiz servislerin elenmeye başladığını söyledi.öte yandan ramzey türk malı onunda servisi bolmuş. kısaca bu iki marka arasında kaldım her türlü yönlendirmeye açığım.
    14 kw 18.7992 hp oluyor. Ramzey de herşeyiyle Çin'de üretilip montajı Türkiye'de yapılan bir Türk Malı(?).Ama yine de Ramzey derim ben.(Tabi almayı düşündüğün modele de bağlı.)
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

sevgili olcan138 kardeşim,aydınlatı9cı yardımın için sağol.mct250 düşünüyorum.çizgileri bana çok farklı geliyor.mondialle ilgili olumsuz yazıları okumasam hemen alıcam fakat ramzey'de mantıklı geliyor.(servis yönünden,motoru aldıktan sonra üzülmek istemiyorum)
    ayrıca 250cc motorda tek silindir mi yada çift silindir mi daha iyi?ne dersiniz?

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ramzey için türk malı diyorlar tabi bu doğru değil. montaj türkiyede belki. ve tabi motor bölümünün üretimini yapsınlar öpüp başımıza koyalım. geçen yılki fuarda görevli bana motorunun da türk olduğunu söyledi, komik ötesi bir durum. servislere gelince, servislerin çoğu teknik bilgiden yoksun maalesef. motoru tamir etmek için gerçekten mekanik bilgisinin iyi olması gerekir ki bir dr gibi hareket edilebilsin. ama hastabakıcı misaliler (hastanelerimizde hasta bakıcıların dr yerine ameliyat yerine dikiş atmalarına bile rastlandı) aahhhh ahhh

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Benim Ramzey-Mondial kıyaslamasında en büyük dayanağım hem Ramzey hem Mondial bayisi olan bir yerin Mondial hakkında bayağı kötü konuşmasıydı.Adam ikisini de satmasına rağmen Mondial'in ciddiyetsiz olup motorları gelişigüzel yapıp sattığından, bunun dolaylı olarak Ramzey markasını da etkileyeceğini ama Ramzey'in yine de çok daha iyi bir marka olduğunu söylüyordu.İkisinin birbirinden çok da farklı olmadığı yönünde bir şahsi düşünceye sahibim ama yine de Ramzey daha tercih edilebilecek bir marka daha önce de dediğim gibi.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Değerli arkadaşlar, ben de ramzey aldım. Hem 250 cc chopper hem de 200 cc cross modelinden. Bu markayı tercih etmemdeki en önemli nedenlerden birisi, Türkiye genelinde neredeyse her il ve ilçede servis ağı olması ve firmanın yıllardır moped konusunda sağladığı başarı (bence tabi). Her iki motoru da aldıktan sonra (geçen hafta) çok kısa olarak deneyebildim. Çünkü plakayı henüz çıkartmamıştım ve havalar yağmurlu idi. Bu kısa süreli sürüşlerdeki izlenimlerim genel olarak iyi.
    Chopper 250 CC: Çift silindirli ve el kitabına göre 14.8 kw (20 hp) gücünde. Depo üzerinde benzin göstergesi var (ibreli) ayrıca sol/sağ sinyal, boş vites ve uzun hüzme ışık göstergeleri de depo üzerinde. Gidon üzerinde ortada km saati, solda akü sarj göstergesi, sağda ise devir saati var. İlk çalıştırmada (elektrik marşlı) cikleyi çekerek çalıştırdım ve genelde bir basışta çalışıyor. bir kaç dakika ısındıktan sonra cikleyi kapatıp hareket ediyorum. Sönme falan yok. 50-60 km hıza kadar çıktım. pek titreşim yok. Ama dediğim gibi sürüşlerim hep kısa mesafe ve kısa süreli idi. İlk izlenimim iyi.
    200 cc Cross: tek silindir ve kitabına göre 15.5 hp. O da cikleyi çekinde ilk marşta çalışıyor. gidon üzerinde km saati ile devir göstergesi var. Ayrıca ışıklı dijital bir vites göstergesi de var. Vites geçişleri çok rahat. İlk izlenimim iyi.

Plakaları kendim çıkarttım. Plaka masrafı (herbiri için) şöyle: Ruhsat: 54 YTL, şöförler odası dosya: 11,7 YTL, dosya yazdırma üzcreti 4 YTL, sigorta 20 YTL, altı aylık taşıt pulu 30 YTL. Toplam 120 YTL.
    Bunlar şimdilik verebileceğim bilgiler. Tüm arkadaşlara kazasız sürüşler dilerim.

zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    yaramaz valla bence sesini falan duydum iğrenç araba sesi gibi bence alınmaz
    KARTAL GOL GOL GOL

naci63 kardeşim chopperin (250cc) çift silindir olduğundan eminmisin?çünkü sitesinde tek silindir yazıyor.ayrıca motor soğukken vites geçişleri nasıl?

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler