Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Geçenlerde motora bi su tutayım çok tozlandı dedim ....(Nerden dedim) gittim benzinliğe güzel yıkadım ettim sonra marşa nbastım hın hın hın tık yok.
    Bujiye su kaçtı sandım açtık temizledik yine tık yok dün ustaya bıraktım bakalım sonucu meraklaa bekliyorum..Büyük bi sıkıntı çıkmaz inşallah..Hem hazır ustadayken ince bi bakımda olur kış bakımı temizlenir falan iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    motoru sürekli kısa mesafe sürüyorsanız akünün şarjını bitirmesi normaldir. şarjı bitti diye akü öldü gibi düşünmeyin. akünüzü 2 yıl kullanırsınız.
    soğuk havada akü çabuk biter normaldir.
    bitik akü ile çok zorlamayın. sakın yolda yolakta arabadan takviye falan düşünmeyin.bazen böyle olaylar duyuyorum.
    motosikleti vurdurmanın beyine zarar verme ihtimalinin düşükte olsa var olduğunu unutmayın.
    motosiklette beyin statör kpnjektör arızalarının şarj tutamayacak şekilde ölen (yeni fakat olduğu yerde bitmiş değil) akü sebebi ile olduğunu hatırlatırım. enjeksiyonlu motor stabil elektirik ister.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Şimdik dostlar, kardeşler sizden akıl almam gerekli...

Motor hiç 5-7 ay hiç kullanılmayacak şekilde bina bodrumunda bekliyecek olsa. Sehpalar ile kaldırsam, benzini ağzına kadar fullesem... Koruma sıvılarını eklesem, aküyü söksem...
    Yani önlemlerimi kısacası alsam, sıvısıymış sehpasıymış filan..
    Akü takılı kalsa, rolantide 5-10 dakika çalıştırsalar diye düşündüm ama şarz ediceğini sanmıyorum pek. Bu yüzden uykuya yatırmak daha cazip...
    Neyse bu geçen uzun zamanın ardından çıkardığım aküyü şarz edip motora taktığımda, bu bekleyiş bir sorun teşkil edermi acaba ?

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Saglıklı bir motorun ve arabanın haftada en az 100km yapması gerek.

Saglıklık bir insanın misal günde 1 saat yürüyüş ve spor yapması gibi.

Sen ver motoru yol yapacak kişiler bulunur

Yakın bir arkadaşım hyosung 250gtr ile ehliyeti kaptırdı.( alkolden )

Motoru 6 ay garaja koydu 2-3 haftada bir çalıştırdı.

Ehliyeti aldıgında yeniden gezmeye devam etti sorun yoktu

Sen yinede önlemlerini al tabi

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Cemim.. Yurt disinda devam edicem is olayina. Arkadaşin RR'i kapatmam yapsam diye bir niyetim var...

Ama ama isin bok kismi motoru senede 1 ay gorebilecegim. Ama turkiyeye izin icin geldigimdede ufacik zamanimi dolu dolu doldurmak adina motoru aliyim diyorum

Kararsizim be kardesim. Bir yandan cok istiyorum bir yandan yaticak diye kiyamiyorum.

Tosunu arada bir calistirsa babam filan rolanti sesinden bina yikilir.. Akude cortlar. Gerci 150 lira icin motorun hareket etmesi daha onemli. Aku tirtlasada olur )

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    AAA dogru ya İtalyan alper abimiz söylemişti unutmuşum

Vallaha hayırlısı diyelim bekliyoruz seni izmire

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Planlarimi yaptim bile. Ülkeye indikten bir gun sonra direk izmire geciyorum. Yaninizdan marmaris antalya devam ederim artik

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor hiç 5-7 ay hiç kullanılmayacak şekilde bina bodrumunda bekliyecek olsa. Sehpalar ile kaldırsam, benzini ağzına kadar fullesem... Koruma sıvılarını eklesem, aküyü söksem...
    Akü takılı kalsa, rolantide 5-10 dakika çalıştırsalar diye düşündüm ama şarz ediceğini sanmıyorum pek. Bu yüzden uykuya yatırmak daha cazip...
    Neyse bu geçen uzun zamanın ardından çıkardığım aküyü şarz edip motora taktığımda, bu bekleyiş bir sorun teşkil edermi acaba ?
    Başka bir dikkat edilecek nokta;
    Benzinin son kullanım tarihinden bahsediliyor aşağı yukarı 6 ay'mış.
    UNdocab bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikletin marşına 1 basmada aküden eksileni yerine koyması için 15km yol gitmeniz lazım
    Akü şarj aletleri 35tl ve çok pratik. Dert etmeyin akü şarjını

Yazdığın çoğu şey doğru ve yapılması lazım. Ben genel olarak yazayım.

- Lastiklerin yerden temasını kes
    - Depoyu fulle ki pas yapmasın
    - Karbüratörlü motorsa karbüratör benzin tahliyesi var oradan benzini tamamen boşalt(yoksa bekleyen benzin reçineleşip karbüratörü tıkar)
    Enjeksiyonlu motosiklette benzin pompası enjektörde kalan benzini depoya geri çektiğinden karbüratörlüdeki gibi önlem gerekmiyor.
    - Akünün kutup başlarını motordan ayır.(Soğukta kalacak akü yinede kendi kendine bitecektir. Kullanmadan önce şarj edersin.
    - Egsozun ağzına be gibi birşey tıkayın. Haşerat falan girebilir.
    - Motosiklette kromajlı yerler varsa gres sürerek hava ile teması kesilebilir.
    - Üzerine örtü koyacaksan sıkı sıkıya bağlama hava ısınıp soğuduğunda terleme yapıp bazı yerlerde paslanmaya sebep olur.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir dikkat edilecek nokta;
    Benzinin son kullanım tarihinden bahsediliyor aşağı yukarı 6 ay'mış.
    Benzin uçucu olduğu için hava alırsa uçup geriye reçineleşmiş birşey kalır fakat 6 ayda çok sıkıntı olmaz. Birde deponda pas olmasındansa 5-6 ay sonra biraz bayatlamış benzini 1 depo kullanmayı tercih edersin emin ol
    Sarper Kaya ve tr_select bunu beğendiler.

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin marşına 1 basmada aküden eksileni yerine koyması için 15km yol gitmeniz lazım

Benzin uçucu olduğu için hava alırsa uçup geriye reçineleşmiş birşey kalır fakat 6 ayda çok sıkıntı olmaz. Birde deponda pas olmasındansa 5-6 ay sonra biraz bayatlamış benzini 1 depo kullanmayı tercih edersin emin ol
    Kullanmaktan ziyade deponun paslanmaması için dolu beklemesini tercih ederim ama hep en iyisini istiyoruz, düşünüyoruz ya giden 1 depo benzin olsun çok bekleyecekse depoyu boşaltıp yeni benzin alınabilir.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yorumlar için teşekkürler. Az çok ayrıntıları biliyorum fakat hiç bu kadar uzun süre motosiklet yatırmadım. Kardeşleri sokaklarda gazlarken garibim bina bodrumunda duracak

Yurt dışından döner dönmez kapatmam yapıcam motoru direk. Dönerken depoya kaldırır, aklımda takılanlar için rahatsız ederim sizleri tekrar.
    Şuan depoda bekleyen 954RR var. Yaklaşık 4 aydır yatıyor garibim. Depodan çıkardığımızda motor ile alakalı ayrıntıları yazarım.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uff Motora bak....Aaabiii kaç yapıyo bu ön kaldırabiliyormusun
    fearlesboyy bunu beğendi.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı TheCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uff Motora bak....Aaabiii kaç yapıyo bu ön kaldırabiliyormusun
    nazar etme nolur su kacirma seninde olur

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nazar etme nolur su kacirma seninde olur
    Ahhh ahh doğru söz doğru kafiye geçmiş olsun

Eren
    Bu kapağı kim açıcak şimdi

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Motora 150 lira sıkışmış ) )enjeksiyon oksitlenmiş Su tutunca )) Halloldu çok sükür

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı TheCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora 150 lira sıkışmış ) )enjeksiyon oksitlenmiş Su tutunca )) Halloldu çok sükür
    hocam tam nerede yaptırdın motorun arızasını dşyecektimki toprağım mışsın neyse artık oralara gelince bir sıkıntı olursa götürürüz biz de
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

2014 modelleri ne zaman cikar bir bilgi var mi yada tahminen ne zaman cikar arkadaslar?

ince54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    merhaba arkadaşlar enjeksiyonlu model beyin konjektör ve yan grenajlar lazım (http://koreanbikeparts.com/index.php/hyosung-parts/engine-control-unit-gv250-efi-model.html)
    linkteki beyini buldum fakat uyumlumu deil mi yada site güvenilirmi gümrükte takılırmı tam bilgim yok yardımcı olabılırsenız sevınırım bu parcaları hepsı bana lazım en ucuz ve sorunsuz bı sekılde nerden alabılırım yardımcı olursanız sevınırım

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı ince54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar enjeksiyonlu model beyin konjektör ve yan grenajlar lazım (http://koreanbikeparts.com/index.php/hyosung-parts/engine-control-unit-gv250-efi-model.html)
    linkteki beyini buldum fakat uyumlumu deil mi yada site güvenilirmi gümrükte takılırmı tam bilgim yok yardımcı olabılırsenız sevınırım bu parcaları hepsı bana lazım en ucuz ve sorunsuz bı sekılde nerden alabılırım yardımcı olursanız sevınırım
    Motosikletin model yılınıda yazsan iyi olur kardeş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler