Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Abrascas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 3-4 aydır kış uykusuna bıraktığım motorumu almak için otoparka gittim motor dura dura aküsü bitmiş kontağı açtığımda ışıkları yanıyor fakat marşa bastığımda ışıkları kısılıyor ve ses gelmiyor.Hazırlıksız geldiğim için aküyü sökmek için ekipmanda getirmemişim. 2011 model motor acaba aküyü değiştirip kuru tip akümü alsam kararsız kaldım.
    Şu cihazla akünü kurtarabilirsin. Akün kuruysa sularını tamamlamayı unutma yalnız. Aküyü sökmene bile gerek kamıyor.
    Akü şarj cihazı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bugün 3-4 aydır kış uykusuna bıraktığım motorumu almak için otoparka gittim motor dura dura aküsü bitmiş kontağı açtığımda ışıkları yanıyor fakat marşa bastığımda ışıkları kısılıyor ve ses gelmiyor.Hazırlıksız geldiğim için aküyü sökmek için ekipmanda getirmemişim. 2011 model motor acaba aküyü değiştirip kuru tip akümü alsam kararsız kaldım.
    Aküyü söküp bir motorcuya bırakın 1 gün sarj etsin, takın sorun kalmaz.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    teşekkürler okadar para verecek olsam gider yeni akü alırım 2 tane hersene hafta 1 gidip motoru çalıştırıyordum böyle sorun olmuyordu bu sene böyle bir imkanım olmadığı için bırakmak zorunda kaldım. bir ara aküyü söküp doldurmam gerekiyor birde seleyi sökmek için cırcırlı tornavda setini bulup çıkartmam gerek sele vidalı olduğu için çıkmıyor
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    teşekkürler okadar para verecek olsam gider yeni akü alırım 2 tane hersene hafta 1 gidip motoru çalıştırıyordum böyle sorun olmuyordu bu sene böyle bir imkanım olmadığı için bırakmak zorunda kaldım. bir ara aküyü söküp doldurmam gerekiyor birde seleyi sökmek için cırcırlı tornavda setini bulup çıkartmam gerek sele vidalı olduğu için çıkmıyor
    Motor 2011 ise çırçıra falan gerek yok. Süngeri biraz büküp çok rahat çıkarırsın merak etme bişey olmuyor.

Bu arada bugun kanuni ile görüştüm, ilk bakımı kanuni servisi yapmış diyorum yağ bakımı çok önemli değil diyorlar ama bu bakımda yağ bakımı yine yaptırayım deyince yok diyorlar. Çok afersiniz ama s.ker.m böyle firmayı. Bu bakım gidicem servise bi daha gideceğimi pek sanmıyorum büyük konuşmayayımda. Servis dediğimiz yerde yağ filtresi yok. Adamlara ne kadar yağ koyacağını bile ben söyleyeceğim yoksa basacaklar 2 lt yağı çok iyi biliyorum. Kanlı bıçaklı ayrılcaz sanırım.

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    Selam arkadaslar bana arka fren hidroliginin kecesi ve sekmani lazim nerden bulabilirim acaba bilen varsa bir zahmet bana yardimci olabilirmisiniz?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı caneryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bana arka fren hidroliginin kecesi ve sekmani lazim nerden bulabilirim acaba bilen varsa bir zahmet bana yardimci olabilirmisiniz?
    Hyosungsource.com a baktınız mı ?

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    İyi akşamlar arkadaşlar. Şöyle bir sıkıntım var. Ön teker balatası mı yoksa diski mi bilemiyorum ancak motor çalışırken veya çalışmazken biraz ileri geri yürüttüğümde ön tekerden "Cııııkkk" sesi geliyor. Ancak tekerin tam turunda olmuyor sadece bir nokta var orada ses geliyor diğer bölgelerde hiç ses yok? Acaba nedir sorun? arkadaşım baktı balatanın zımparalanması törpülenmesi gerek dedi ancak yanlış bir uygulama yapmak istemiyorum. Sıkıntı ve çözüm nedir acaba?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar. Şöyle bir sıkıntım var. Ön teker balatası mı yoksa diski mi bilemiyorum ancak motor çalışırken veya çalışmazken biraz ileri geri yürüttüğümde ön tekerden "Cııııkkk" sesi geliyor. Ancak tekerin tam turunda olmuyor sadece bir nokta var orada ses geliyor diğer bölgelerde hiç ses yok? Acaba nedir sorun? arkadaşım baktı balatanın zımparalanması törpülenmesi gerek dedi ancak yanlış bir uygulama yapmak istemiyorum. Sıkıntı ve çözüm nedir acaba?
    Diskleriniz yamulmuş olabilir. Sıcakken su tutup yıkadıysanız büyük ihtimal yamuk. Tornaya gitmesi tavsiye edilmez. Fren bu.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Diskleri o kadar ısıtacak kadar fren yaptığını sanmıyorum, diski eliniz ile kontrol ettiğinizde bir pürüz gözükmüyorsa balataları çıkarıp bir bakın. Birde motorun ilk sahibimisiniz ? ucuz olsun diye çin malı balata takanlar var, dikkat edin.

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    yok sıcakken su tuttamadım ancak yağmurda falan olmuş olabilir emin değilim. Tekerin tam turun 10' da 1' inde bu ses çıkıyor peki ne yapılabilir_

Elle bir kontrol yapmadım, ancak dediğim gibi balata törpülemek olabilir dediler. ilk sahibi değilim motorun dediğniz gibi balatalar kalitesiz olabilir. İlk öncelik sorunu anlayabilirsem iyi olacak. Ortalama balata fiyatı nedir acaba?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diskleriniz yamulmuş olabilir. Sıcakken su tutup yıkadıysanız büyük ihtimal yamuk. Tornaya gitmesi tavsiye edilmez. Fren bu.
    sana kim söylediyse sallamış birader
    bu mantığa göre enduroların tamamı her sürüşte disk değiştirmeli

bu arada leon kardeşim sesin tam geldiği yerden emin ol ondan sonra uygun bi çözüm buluruz
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana kim söylediyse sallamış birader
    bu mantığa göre enduroların tamamı her sürüşte disk değiştirmeli

bu arada leon kardeşim sesin tam geldiği yerden emin ol ondan sonra uygun bi çözüm buluruz
    Arkadaş otomobil diskleri ile karıştırmış sanırım, malum otomobil disklerinde böyle durumlar olabiliyor aşırı ısıdan ancak motosiklette pistte dönmüyorsan kolay kolay diski o kadar ısıtmak mümkün değil. Hele bizim motorda.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün istanbuldan bolu abanta gittik geldik 500 küsür km yol yaptık tabi yakıtıda hesapladık 100km 3.3lt 15krş. süper bişey yeri geldi 170 yaptık yeri geldi 90la gittik ortalama 120 130kmh. yakıt bu.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-video-kamera-contour-hd-1080p-video-kamera-plus-3-taksit-plus-kargo-bedava-118399104/detay

Bu kamerayı 1-2 ay önce izmirden birisi 150 liraya satıyodu, get ilan açmayı beceremediği için alamadım. Bu adam almış, eski ilandaki resimleri bile değiştirmeden sattığı fiyata bak.
    viper17 bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-video-kamera-contour-hd-1080p-video-kamera-plus-3-taksit-plus-kargo-bedava-118399104/detay

Bu kamerayı 1-2 ay önce izmirden birisi 150 liraya satıyodu, get ilan açmayı beceremediği için alamadım. Bu adam almış, eski ilandaki resimleri bile değiştirmeden sattığı fiyata bak.
    Tam küfürlük.
    wolrath bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    beyler istanbul abant gezisi hyosung resimleri buyrun

çelikatlı ve ercan41 bunu beğendiler.

sekohtc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    ulan kafayı yiyecem arkadaş 50 tl benzinle 185 km de ışık yandı ne ayak bu :s
    RAKİBİNİ GEÇ, SINIFINI GEÇ , AMA GÜLÜP GEÇME..

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    abi karda nasıl kullanıyosunuz ya soğukta bide kaymıyormu bn muğlada olduğum için karmar görmedik

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Alıntı sekohtc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan kafayı yiyecem arkadaş 50 tl benzinle 185 km de ışık yandı ne ayak bu :s

Hocam ben tam olarak bilmiyorum fakat bir tahminim var.

Benzin şamandıranda sorun olabilir mi bir kontrol et istersen.

Gerçi şimdi vereceğim örnek bununla pek uyuşmayabilir sonuç olarak o cihaz bir scoterdi ama yine de yazayım fikir açısından.

Ondan da çok yakma sorunları vardı.

Orasına burasına bakmışlardı.

Hiçbirşey belli olmuyor sıkıntı gözükmüyor.

Daha sonra başka tamirci şamandıraya bakmıştı ve sorun ordaydı tamir edildikten sonra hiç sorun kalmadı.

Bir orayı kontrol edin veya ettirin belki orda sorun vardır.
    sekohtc bunu beğendi.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi karda nasıl kullanıyosunuz ya soğukta bide kaymıyormu bn muğlada olduğum için karmar görmedik
    arkadaşlar sıcak olunca hiç farketmiyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler