Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olaya bak. ne yazayım bilmiomki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphoto...69849579_n.jpg
    Son 2-3 gündür havalar cok güzel.Sanki kış değilde, baharın ortası.
    Şu kaskin tepesini nasil yapıyorsunuz beyler ? Ne yapistiriyorsunuz oraya ?:D ben de yapacağım tarif ederseniz :-)

yurtdışından geliyor yusuf ebay,dan alınıyor mohak kask. bide predatör kasklar var benim favorim süper bişey yaa

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    elde yapılır diye düşünmüştüm nihat abi.. biraz bakınayım dehşet duruyo

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elde yapılır diye düşünmüştüm nihat abi.. biraz bakınayım dehşet duruyo

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...elmet&_sacat=0

bende düşünüyorum ancak Elazığ'da taşlanmaktan korkuyorum

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    neden bu kadar Hyosung GT 650 R ın piyasası düşük ?
    neredeyse ikinci elde 250 r daha pahalı ?
    bu motosiklet alınır mı ?
    # motosikletle.blogspot

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden bu kadar Hyosung GT 650 R ın piyasası düşük ?
    neredeyse ikinci elde 250 r daha pahalı ?
    bu motosiklet alınır mı ?
    dikkat edersen 250 cc'sini satıp üst segmente geçecek kullanıcıların çoğunun yazdığı ortak bir şey var "4 silindirli motosiklete geçmek için satıyorum". anlayacağın 650 cc racinglerde bir dört silindir sevdası var. gt650 serisi v-twin (70-80 beygir) olmasına karşın öncelikle bu dört silindir tutkusuna yenik düşüyor. ayrıca sıfırı 19000 tl gibi bir fiyata satılıyor ve insanlara pahalı geliyor, satın almıyorlar. bu noktada ötv'de gt650'leri çarptı diyebiliriz. yenisi satılmayınca ikinci eli de olumsuz etkileniyor haliyle. eskiler sürekli el değiştiriyor, o ellerin çoğu hor kullanıyor bakımlarını önemsemiyor sonrasında yeni sahipleri de amma uğraştırdı masrafa soktu bu beni diye dertleniyor. bence içerisinde bulunduğu buhranı hak etmeyen bir motosiklet.

Motosikleti
    Honda Cbr250 r 2011
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphoto...69849579_n.jpg
    Son 2-3 gündür havalar cok güzel.Sanki kış değilde, baharın ortası.

hocam bu kaskı arıyorum bende ama ebayda bulamadım mümkünse tam bu kaskın linkini atabilirmisin bana ?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkat edersen 250 cc'sini satıp üst segmente geçecek kullanıcıların çoğunun yazdığı ortak bir şey var "4 silindirli motosiklete geçmek için satıyorum". anlayacağın 650 cc racinglerde bir dört silindir sevdası var. gt650 serisi v-twin (70-80 beygir) olmasına karşın öncelikle bu dört silindir tutkusuna yenik düşüyor. ayrıca sıfırı 19000 tl gibi bir fiyata satılıyor ve insanlara pahalı geliyor, satın almıyorlar. bu noktada ötv'de gt650'leri çarptı diyebiliriz. yenisi satılmayınca ikinci eli de olumsuz etkileniyor haliyle. eskiler sürekli el değiştiriyor, o ellerin çoğu hor kullanıyor bakımlarını önemsemiyor sonrasında yeni sahipleri de amma uğraştırdı masrafa soktu bu beni diye dertleniyor. bence içerisinde bulunduğu buhranı hak etmeyen bir motosiklet.
    dediğin gibi hem vergilendirme hemde yedek parcası pahalı anlayışı yüzünden tercih edilmiyor..
    koskoca istanbulda 1-2 kez gördüm
    fiyatlarına bakıyorsun 7-8
    gt250 r fiyatı daha pahalı...
    motosikletimi satıp gt250r almayı düşünüyorum..
    dogru düzgün 2011 filan bulabilirsem ilk sahibinden kilometresiz bişi alıcam nasipse..
    baya bi arayacagım herhalde
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısın, seninle tanıştıran adama da ben çok sövdüm.
    Telefonla günde 20 kere aradık. açmadın. 3 gün boyunca telefona bakmadın.
    Motoru noterden eve götürdüm evin önünde kaldı. 1 saat çalıştıramadım. Debriyaj müşürü arızalı idi.
    Motoru satarken bile 5 TL lik benzinle notere geldin. Allahın aç gözlüsü ben satarken full depo verdim.
    Ama helal olsun senin gibi dolandırıcılar işte bizim iyi niyetimizi suistimal edip dandik motoru kakalıyorlar. Ondan sonra gidip 2012 altına gıcır motoru çekiyor.
    Kuruntu yapmadım. Güzel vakit geçirmek isteyen arkadaşların huzurunu bozmak istemedim. Ama burda laf sokmaya kalkman bardağı taşırdı.
    Servisteki adam da gözümün önünde balatada yerine demir çıkınca hangi çingene den aldın motoru dedi. bizde çok güldük o zaman
    Dandik motoru çakacak adam bulduktan sonra insan istanbula da gider . Biz sevdiğimiz insanlara güvenip senden motor aldık. Bir de benim motor sattığım adamlarla konuş ne diyecekler.
    Bugüne kadar 4 motor sattım. hala konuşurum. en azından küfür etmiyorlar. Ömürlük motor aldık. Allah razı olsun diyorlar.
    Mümkünse senle bir daha aynı mekanda yan yana olmak istemiyorum.
    valla ben 0 motor aldım kimse bana dolu depoyla motor teslim etmedi... ikinci el aldım hakeza yine kimse dolu depoyla motor vermedi... he isteyen dolu depoyla verir kendi bileceği iş kimseye birşey diyemem niye dolu depoyla motorunu veriyorsun diye ama güzel bir noktaya takılmışsın :D seninle aynı mekanda olmak için çok hevesliydim ben bu tutumun şevkimi çok kırdı açıkçası üzüldüm balata mevzusu açıldığında da söylemiştim şimdi de söylüyorum balata felan değiştirmedim açılıp bakılmadı da 5-6 ay boyunca bindim o motora frenlerinde de bir sorun yaşamadım zaten yaşamış olsaydım mutlaka baktırırdım, hala daha bana laf söyliyceksen söyle benim açımdan problem yok ama iftiradan başka birşey olmaz... dediğim gibi istediğini söyleyebilirsin sıkıntı yok benim içim çok şükür rahat... satılmamış olsaydı da yaza yağı felan değişecekti bir de elektrik sistemini elden geçirtecektim sırf titiz olmamdan dolayı yoksa o şekilde de sıkıntısız biniyordum... hatta forumdan piyanist irfan abi var bu işlerden anlayan hem ziyaret hem tur yapmış olup hem de elektrik aksamına ona baktırma niyetimiz vardı... beni hiç yolda bırakmadı çok şükür ama aldığımda aküsü bitikti 110 liraya vlm marka akü taktırdım o kadar bildiklerimi de söyledim... beni motor bir yerde bırakmadı seni bırakıyorsa bilmiyorum ya senin şanssızlığın ya başka birşey benim de şahidim var Feyzullah hatta sakamoto da şahit sayılır çok olmasa da az çok gezdik hep birlikte neyse zaten haddinden fazla yazdım bu saatten sonra ne düşünürsen düşün... 0 motor almamın sebebi de 600 lüğe geçme niyetim yoktu, uzun yıllar binerim diyordum almışken de yeni kasa alayım diyordum... o zaman da eski motorumu satmamın asıl sebebi kışın ortasında işsiz kalmam ve vadesi yaklaşan borçlarımı vadesinde ödeyebilmekti yaza felan da durumları toparlayınca artık 0 yeni kasalardan ve beyaz renk alırım düşüncesindeydim... neyse sana iyi günler istediğini de düşün problem yok sana kalmış herşey ama son son şunu da belirteyim o motorun da hakkını yiyiyorsun binilecek bir motordu, kesinlikle binilmeyecek bir motor değildi bu kadarını söyleyebilirim... sen istersen bana motor kakaladılar diye düşün ne düşünürsen düşün

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

valla motoru sattıktan sonra da biz senle aynı ortamda bulunduk ama sen hiç bana motor şöyle böyle şöyle oldu böyle oldu demedin? ben aynı ortamı paylaştığımız arkadaşlardan böyle böyle olmuş diye duydum ve onlara anlattım benim bildiğim bu bu bu aksi varsa haberim yok dedim... motoru aldıktan sonra senle mesajlaştık felan da yine motorla ilgili bildiğimi gördüğümü söyleyebileceğimi söyledim sattım kurtuldum ne yaparsa yapsın diye düşünmedim... umarım bundan sonra sana dolu depoyla motor satacak insanlardan motor alman nasip olur neyse gerçekten çok çok fazla bile yazdım isteyen istediğini anlasın düşünsün benim içim rahat

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

ömürlük motor felan demişsin de... ben sana ölü motor sattım demek ki? lafından öyle bi anlam çıkıyor... benim sana sattığım motorun bildiğim tek kusuru dururken sola yatmış olmasından dolayı vites pedalında, sol ayna demirinde kaynak vardı (bunları motoru sana göstermeye geldiğimde gösterdim ve sorun yok dedin! zaten fiyat o yüzden 7000 den düştüm 6500 yapmıştım bunlardan dolayı) bu halde sıkıntısız kendim kullanıyordum ve ömürlük kullanılır aynı şekilde... debriyaj müşüründen haberim yoktu (bilmiyorum kaç paralık olay bilsem emin ol hallederdim zaten), balatadan haberim yoktu bana küfür etçeğin enerjiyle yapılacak iş gidecektin iyisinden balatasını alacak ve takacaktın ve öyle kullanmaya devam edecektin bana da diyecektin bak balatalar böyle böyle çıktı haberin olsun, haberim var da söylemediysem zaten benim şerefsizliğim günahı boynuma ama haberim yok da bunları sana yazma zahmetinde bulunuyorsam da günahı sana... neyse işte sana göre nasıl motor bilmiyorum ama bana göre sorunsuz bir motordu yağ değişimi gelmesi (ki zaten satarken söylediğim şeyler), dolu depoyla teslim edilmemesi bir motoru sorunlu yapıyorsa haberim yoktu özür dilerim motoru ayağına getirip denemene izin vermiştim ya şimdilik o sırada yaktığım yakıta say artık
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana arıza çıkarmadı satma sebebim de belliydi yalan da söylemedim balatalardan haberim yok ben gayet güzel kullandım, kışın kullandığım halde 23-24 kuruş yaktıramadım bizim feyzullahın sym joyride 200 üyle hemen hemen aynı yakıyordu, onunki 15-16 kuruş yakıyordu benimki biraz fazlasını yakıyordu 18-19 kuruş civarlarında 20 kuruşu hiç geçmedi bile... eski sahibinde yana yattığını da söyledim onun haricinde de bir problemi yoktu zaten ne biliyosam ne varsa söyledim ben sana... o balata mevzusunu konuştuk da sen bana böyle böyle diye anlatmadın bile daha sonra bizim arkadaşlardan öğrendim... sen kendi kendine kuruntu yapıp durmuşsun :D ama sen hala "balata yerine demir kesip koyduğun motor" diyorsun :D ben 2000 km kullandım o motoru balata yerine demir olsaydı 50 kere kaza yapardım ;) yağın değişmesi gerektiğini zaten söylemiştim eski bujiler iridyum olduğu için kestiğini yerine bosch taktığımı ama ngk taksan daha randımanlı kullanacağını söyledim... sana düzgün kazasız motor satanda hata zaten... xenondan dolayı elektrik sistemine bi baktırılmasında fayda olduğunu da söylemiştim, ne biliyosam zaten ben de söyledim benim içim sonuna kadar rahat sen kendin ne düşünürsen düşün bu kadarını rahatlıkla ben söyleyebiliyorum şu an... ;) kimse de motor satmak için kolay kolay alıcının ayağına gitmez... motoruna al bin tur at demez... dediğim gibi sana motor satanda hata ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

sana açıkça söyleyeyim buradan ön yargılı, cins tipin tekiymişsin gerçekten :D bak dobra dobra

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

bu yazıları Feyzullaha da okutayım da birlikte yerlere yatıp yatıp gülelim askerden gelmesine iki ayı kaldı okusun da biraz neşelensin son günlerinde :D bu arada teşekkür etmeyi de unuttum özür dilerim sayende ne kadar sahtekar ve adi bir insan olduğumu da öğrenmiş oldum ^^ aynı motoru satan ben acaba neden gidip 15 bin lira geri ödemeli kredi çekip 10 bin liraya 0 km 2012 model gt250r aldım diye düşünüyorum şu an, demek ki çok çok iyi bir sahtekarım ki bu motorun iyi ve binilebilecek bir motor olduğuna kendimi bile inandırabilmişim :D

bizim xetanor un motoruydu sanirim sendeki 2010 model gt250r xetanor a gelmeden once 3 kere acildi o motor bastan asagi full grenaj boyadir ayrica bu motoru millet birbirine temiz diye kakalarsa

elbet birinde patlayacakti zaten sende patlamaya yakin baskasina satmissin ondan sonra yok o kadar sorunsuz bindim falan diye yazmissin madem o kadar sorunsuzdu kredi cekip sifir motor alacagina

temiz motoruna binmeye devam etsenydin neyse yazacak cok sey var ama biz turkler birbirini uydurmaya bu kadar merakli oldugumuz surece daha cok adamin cani yanar
    Tolga Can bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı KeoS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim xetanor un motoruydu sanirim sendeki 2010 model gt250r xetanor a gelmeden once 3 kere acildi o motor bastan asagi full grenaj boyadir ayrica bu motoru millet birbirine temiz diye kakalarsa

elbet birinde patlayacakti zaten sende patlamaya yakin baskasina satmissin ondan sonra yok o kadar sorunsuz bindim falan diye yazmissin madem o kadar sorunsuzdu kredi cekip sifir motor alacagina

temiz motoruna binmeye devam etsenydin neyse yazacak cok sey var ama biz turkler birbirini uydurmaya bu kadar merakli oldugumuz surece daha cok adamin cani yanar
    xenator dediğin arkadaş satarken söyledi mi sattığı kişiye bu motor 3 kere açıldı diye?
    Bu son sahibi olan arkadaş acaba biliyormydu motosikletin geçmişini.

bak bi örnek vereyim. 650lik motor alma niyetindeydim. Bi ilan buldum Niğdeden satıyor motosikleti.Aradım adam öğretim görevlisiymiş. motorunun olaylarını yazmış motor 15binkmde
    Adam çok kibar ve dürüst birigibi konuştuğu için inandım.Ama birazdaha araştırıp motorun eski sahiplerini motoru canlı gören birini buldum ve sonuç motorun en az 70bin km de olduğunu öğrendim.
    Sağ olsun forumdan bi arkadaş gitti baktı motorun egzantiriklerin de bitik olduğunu söyledi.
    Burada öğretim görevlisinin suçu ne? adam motordan anlamıyor ve söylediklerinde hiç bir yalan yok çünkü ona öyle sölenmiş.

Motor şimdi ankarada 3-4 ay sonra alan kişi satışa koymuş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07182355/detay

Şimdi belki hakikaten senin dediğin gibi durum. Fakat bu arkadaş durumu böyle bilmiyorsa eğer bu arkadaşın burada suçu olur mu?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenator dediğin arkadaş satarken söyledi mi sattığı kişiye bu motor 3 kere açıldı diye?

bak bi örnek vereyim. 650lik motor alma niyetindeydim. Bi ilan buldum Niğdeden satıyor motosikleti.Aradım adam öğretim görevlisiymiş. motorunun olaylarını yazmış motor 15binkmde
    Adam çok kibar ve dürüst birigibi konuştuğu için inandım.Ama birazdaha araştırıp motorun eski sahiplerini motoru canlı gören birini buldum ve sonuç motorun en az 70bin km de olduğunu öğrendim.
    Sağ olsun forumdan bi arkadaş gitti baktı motorun egzantiriklerin de bitik olduğunu söyledi.
    Burada öğretim görevlisinin suçu ne? adam motordan anlamıyor ve söylediklerinde hiç bir yalan yok çünkü ona öyle sölenmiş.

Şimdi belki hakikaten senin dediğin gibi durum. Fakat bu arkadaş durumu böyle bilmiyorsa eğer bu arkadaşın burada suçu olur mu?
    işin özü 2.el alıcaksan yakınlarında gördüğün bildiğin motoru almaya özen göstercen bumudur :D
    Tolga Can bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ben hiçbir zaman satana kabahat bulmam satan ilk sahibi değilse geçmişini bilmediği aracı bilmeden istemeden karşısındaki arkadaşına çakabilir. alıcı olanın bi 50tlsine kıyıp iyice bi baktırması lazımdır.ben komşumdan bile alsam eğer oda başkasından almışsa götürür gösteririm

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı KeoS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

olaya bak arkadaş ya ...
    bir de bana gt 250 r alın diyonuz ...
    nasıl güvenip alıcam bu motosikleti ...
    # motosikletle.blogspot

sen heralde bitek gt250r da bu olay var zannediyosun.öyle düşünüyorsan eninde sonunda pert bişey alıcan gibime geliyor

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen heralde bitek gt250r da bu olay var zannediyosun.öyle düşünüyorsan eninde sonunda pert bişey alıcan gibime geliyor
    hacı bu olay özellikle bu motorda cok...
    bu motoru kullanan adamların yarısı apaçi
    sözüm sana değil...
    tofaşla yarış yapıyorlar kesici kaldırıyorlar..
    benden daha iyi biliyorsun kimlerin nasıl yaptıgını...
    sıfırı yakın bir motosiklet alıcam ben...
    ilk sahibi olur 1 yaşını geçmemiş fazla el değiştirmemiş bişi istiyorum..
    yoksa böle başım agrıcaksa hiç almam...
    adamların yukarda yorumları gördükçe soguyorm
    # motosikletle.blogspot

doğru bu motorun perti diğerlerine göre daha fazla olabilir ama her marka ve modelde var.alırken heyecanlanmadan mantıklı davranmak lazım göstermek lazım çiçek gibi bakılmış olanlarıda mevcut esas olan bunları bulup almak. mesela 96model çiçek gibi bi f650 motorum vardı gerçekten çocuğum gibi bakıyordum aldığım abide öyle bakıyordu 3sene bindim satmaya karar verdim malesef sattığım çocuk apaçiymiş noterden dönüyoruz çocuğa verdim al artık sen sür benide geçerken dükkana bırakıver tamam abi dedi arkasına bindim çocuk direk teker yapmaya başladı ben arkasındayken::( bi frene basışı var lastik cayırdayacak abi diyor ....dumun salağı. içim gittiydi ama yapacak bişey yoktu. velhasılı kullanıcı çok önemli markadan modelden ziyade
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru bu motorun perti diğerlerine göre daha fazla olabilir ama her marka ve modelde var.alırken heyecanlanmadan mantıklı davranmak lazım göstermek lazım çiçek gibi bakılmış olanlarıda mevcut esas olan bunları bulup almak. mesela 96model çiçek gibi bi f650 motorum vardı gerçekten çocuğum gibi bakıyordum aldığım abide öyle bakıyordu 3sene bindim satmaya karar verdim malesef sattığım çocuk apaçiymiş noterden dönüyoruz çocuğa verdim al artık sen sür benide geçerken dükkana bırakıver tamam abi dedi arkasına bindim çocuk direk teker yapmaya başladı ben arkasındayken::( bi frene basışı var lastik cayırdayacak abi diyor ....dumun salağı. içim gittiydi ama yapacak bişey yoktu. velhasılı kullanıcı çok önemli markadan modelden ziyade
    hacı motorunu satarsan haberim olsun D:D:d:
    # motosikletle.blogspot

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim zaten kimseyi direk olarak sucladigim yok bu olayda hepimizin sucu var xenator ne dedide satti motoru arkadasa bilemem ama oda aldiginda temiz zannedip almisti

sonradan ogrendi gecmisini fakat dedigim gibi arada bi tane sutu bozuk satici oldugunda motor pimi cekilmis el bombasina donuyor illaki birinin elinde patliyor

@ Tsubasa benim motoru veriyim sana madem o kadar temiz gt250r ariyosan :D 2010 7bin km ilk sahibiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler