Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    yanlış mesaj özür dilerim silemedim de...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha yararlı bilgiler ekleyelim. (Açık kelimelerle yazmaya çalışıcam google'dan arayan bulabilsin)

Bizim makinalarda FI var bazen yanar peki FI kodunu nasıl öğrenirim ?

Sele altı bagajını açın ve sigortaların yanındaki soketleri açığa alın

Kontak açıkken ve FI ışığı yanıyorken aşağıdaki resimde gördüğünüz küçük soketi elektirik ileten herhangi birşey ile kısa devre yapın

İşlemi yapar yapmaz ekranda hata kodunun ne olduğunu göreceksiniz

Linkte FI kodlarının olduğu kılavuzu download edilebilir şekilde St Kanuni Hyosung FI Kodları

İndirin ve hatanın neden kaynaklandığını bulun.

geçmiş olsun kardeşim yakıt pompası rölesi bozulmuş hata ködu onu gösteriyor verdiğin bilgiden öğrendim
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    @ozkancan
    Ooooo aynalar süpermiş tam benim istediğim gibi, Hyo alınca bende istiyorum aynısından ,
    Evet o motordaki rengi gayet hoş
    İstediğin tonda boya hazırlayanlar var, araba için yaptırmıştım, tamda tutturdular rengini, boyayı hazırlattır sen atarsın
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

ozkancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R + 206 RC
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ozkancan

İstediğin tonda boya hazırlayanlar var, araba için yaptırmıştım, tamda tutturdular rengini, boyayı hazırlattır sen atarsın
    Harbi ya doğru boyacılara yaptırabilirim, biraz pahalı olur ama güzel olur! Görevden döndüğümde deneyip,resimleri eklerim!
    Eğer inceldiği yerden kopmasına izin vermessen; gün gelir en sağlam yerinden kopar,canın yanar !

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim yakıt pompası rölesi bozulmuş hata ködu onu gösteriyor verdiğin bilgiden öğrendim
    Eyvallah da bunu internetten aldım bende bir arıza yok

Lazım olmaz inşallah

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvallah da bunu internetten aldım bende bir arıza yok

Lazım olmaz inşallah
    bu FI hyolarda da var mı yoksa sadece enjeksiyonlulara özel bi şey mi? Benimki 2007, FI ışığı var da hiç yanmıyo

Bu arada aklıma gelmişken sorayım basit bişeyse kendim çözerim belki, durup dururken sağ sinyal bozuldu yolda. Göstergede sağ sinyali açınca sürekli ok çıkıyo sönmüyo yani, sinyaller de yanmıyo. Rölede sorun yok sol sinyal normal çalışıyo, bunun kablosu falan nereden geçer ki?

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    Rica ederim arkadaşlar elimden geldiğince işe yarar bişeler paylaşmaya çalışıyorum.

Motosiklet üzerinde yapılabilecek modifikasyonları yazdım ama ingilizce olduğu için pek kimse rağbet etmemiş anlaşılan
    Bu akşam eğer eve erken gidersem türkçe olarak ve parçaların alınabileceği linklerle beraber yazıcam.
    Şöyle bir ip ucu versem dikkat çeker herhalde alıntı yaptığım yerde o yazıdaki işlemlerden sonra sürüş kalitesi gerçekten çok artıyor ve motor 8-10 beygir daha kuvvetlenir deniyor ;)
    ben bazılarını anladım ama bazılarında terimleri pek bilmediğimden sıkıntı oldu tam bir çeviri olursa çok daha iyi olucak aslında bildiklerimi yazıcaktım ama sen ben çeviricem diyince dedim saygısızlık olmasın şimdi ellemedim o yüzden bu arada nerden bulduysan teşekkürler güzel paylaşım

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:28 ----------

Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f
    Tesisattaki kaçağa da baktık görünürde bulamadık ya şarj dinamosu olabilir ama ona hiç bakmadık sanırım. Teşekkürler
    elektrik sorunları çok karışık olabiliyor motoru bilgisayara bağlama şansımız olabiliyorsa en güzeli bu şekilde anlamak arabalardaaki gibi bilgisayara bağlanıyor mu hiç bilmiyorum ama

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    Arkadaşlar motorumu satmaktayım ilgilenen olursa
    Link : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8150934/detay/
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı yesilius2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KEREM KENDİNİMİ ŞAŞIRDIN SEN NE SATMASI NAPIYOSUN OLM ? dur daha...ya ne akdar bindin bu alete neden satıyosun bir sıkıntımı var maddi olarak ?
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    Kardeşim sen biliyosun alana kadar neler çektim evet haklısın ama gerçekten yapamıyorum.Anladım ki ben Naked cıyım 1 ay oldu alalı 2.500 km yaptım ama cidden yorucu oluyor.Maddi olarak şükür bir sıkıntım yok ama Racing bana göre değilmiş Hevesimi almış oldum.

Motosikleti
    Kardeşim sen biliyosun alana kadar neler çektim evet haklısın ama gerçekten yapamıyorum.Anladım ki ben Naked cıyım 1 ay oldu alalı 2.500 km yaptım ama cidden yorucu oluyor.Maddi olarak şükür bir sıkıntım yok ama Racing bana göre değilmiş Hevesimi almış oldum.
    ya çektiğin zahmetleri ben biliyorum bari yabancıya verme makinayı güzelim tertemiz motor..... tarz değişikliği senin kararınn..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    Seninde kulağın delik olsun kardeşim

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Orjinal Hyosung tur S&T değildir.

Bizimkiler çakma Hyosung mu ? O kadar vakit geçirdin bu forumda böyle yazı yazılır mı Allah aşkına..s&t kanuniler kanuninin gebzedeki fabrikasında üretiliyor tabi..
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Motosikleti
    Alıntı ozkancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @osman22 , @sepetçioğlu benim aldığım sinyalli aynalar böyle oval değil daha keskin hatlara sahip, daha takmadım görev dolayısıyla şehir dışındayım motor yatıo gidince takıp resimlerini ekliyecem.

Beyler şu resimdeki gibi boyatmak istiyorum jantlarımı, kendim boyucam makinam var ancak aynı rengi bulmam konusunda yardımcı olabilir misiniz?
    o aynalar senin motora olmaz o ışıklarını yakıcak delik grenajda ve kafa demirinde yok..! gerçi şuan üstünde olanlara göre sence epey bir olurda bence olmaz çok dik dururlar.. bu arada diğer aynaları takarken hiç göz nizam vs hiç bakmadınızmı abicim o nedir öyle yaa yapmayın etmeyin rezil etmişsin motoru o aynalarla .. aynasız gez daha iyi.. bu arada sen jantlarını bu renge boyatsanda böyle güzel durmıyacak bu jantlar üç kollu seninki 5 kollu.. ve arka jantının o kadar kalın değil .. motosikletin daha yeni garanti kapsamı bitene kadar üzerinde oynama yapma..! bir büyük problemde çok ağlarsın bu forumda.. benden sana tavsiye.. en azından bir seneyi doldursun motor bir otursun standartına ondan sonra ne istiyosan yap... fakat şuan takılı olan o ayna olayına döndürme rica ediyorum ..... mobylette parçalarını takmayın şu güzelim motorlara..

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya çektiğin zahmetleri ben biliyorum bari yabancıya verme makinayı güzelim tertemiz motor..... tarz değişikliği senin kararınn..
    Ben talibimde istediği bütçeye çıkamıyorum
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    jonturka: Sende haklısın tabi..

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu FI hyolarda da var mı yoksa sadece enjeksiyonlulara özel bi şey mi? Benimki 2007, FI ışığı var da hiç yanmıyo

Bu arada aklıma gelmişken sorayım basit bişeyse kendim çözerim belki, durup dururken sağ sinyal bozuldu yolda. Göstergede sağ sinyali açınca sürekli ok çıkıyo sönmüyo yani, sinyaller de yanmıyo. Rölede sorun yok sol sinyal normal çalışıyo, bunun kablosu falan nereden geçer ki?
    Bilmediğim için soruyorum iki sinyal için tek röle mi var ki solu açınca sorun yok o zaman röle sağlam diyorsun? Gerçi düşününce yapılabilir 2 sinyal için tek röle ama yine de sen bu yorumu yapmasan sağ için ayrı sol için ayrı röle var diye düşünüyordum.

Eğer dediğin gibi ise sinyalin elektirik kabloları veya switch de bir problem vardır. Yok eğer iki röle var ise diğeri bozulmuştur ki elektrik aç kapa yapmıyordur. Bana 2. ihtimal daha kuvvetli geliyor.

---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:54 ----------

Grenajları çıkart ikinci elden sat hızlı gitsin diye azcık aşağı fiyat ver.
    Ön kafa ve farı satabilirsin far iyi para yapar.
    ön kafa bağlantı demirini ayrı satabilirsin.

eline iyi para geçer.

Bu para ile universal den güzel bir gidon al 130tl
    ön panele 4 delik açıp yükseltme aparatını taktır.
    ST kanuniden ön kafa far vs al üstüne kalan para ile kendine bir arka amortisör al

opsiyonel:kalan paraya biraz para ekle adam gibi bir lastik al

Sonuç 250cc canavar gibi bir Naked makinen olsun
    Kar : Bildiğin makine + cometlerden farklı olarak çift ön fren diski

selam arkadaşlar...
    üniversiteye giden var mı aranızda hiç ? .
    kampüse motorla gideniniz ? . nasıl tepkiler alıyorsunuz ve insanlar size nasıl bakıyor :D
    aa apaçiye bak kanuni almış diyenler oluyo mu :DD (hyosungun sınıfındaki en iyi fiyat/performans motoru olduğunu biliyorum )

onur42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik 125 SK
    Alıntı sarp00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar...
    üniversiteye giden var mı aranızda hiç ? .
    kampüse motorla gideniniz ? . nasıl tepkiler alıyorsunuz ve insanlar size nasıl bakıyor :D
    aa apaçiye bak kanuni almış diyenler oluyo mu :DD (hyosungun sınıfındaki en iyi fiyat/performans motoru olduğunu biliyorum )
    motordn anlayan adam tutupta aaa kanuni almış apaçi demez ama anlamayanlar her zaman karşına çıkacaktır ve kanuni bi halta yaramaz diyecektir sen onları takma zten sadece ismi kanuni kendisi hyosung
    AKLINI BAŞINA KASKINI KAFANA AL !!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler