Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha balatalar hiç değişmedi üzerinde gelen balatalar. Makina 3000km de
    ilk balataların iyi olması lazım ama sana serti denk gelmiş olabilir yeni motorun diskte bi sorunu olduğunu sanmıyorum.Ama balata temizleme spreyi durumu çözebilir büyük ihtimalle.En azından sıktığın zaman 3-4gün idare eder.Bi kutu sprey baya gider
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk balataların iyi olması lazım ama sana serti denk gelmiş olabilir yeni motorun diskte bi sorunu olduğunu sanmıyorum.Ama balata temizleme spreyi durumu çözebilir büyük ihtimalle.En azından sıktığın zaman 3-4gün idare eder.Bi kutu sprey baya gider
    Sıktım ama bi işe yaramadı.Emin değilim ama 3-4 saat ses çıkmadı galiba

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şu yolda kalmak konusunda uslanmadım gitti. sanki 300km gittikten sonra benzin alsam bi tarafıma batıcak illa ne kadar yaktığını öğrenicem ya
    350 kmden sonra arka bagaja en ufak su şişelerinden 2 şişe benzin koy heralde 350ml oluyo tanesi ondan 2 tane sığar arkaya :D yedek depo işte :D

Sıktım ama bi işe yaramadı.Emin değilim ama 3-4 saat ses çıkmadı galiba
    aynı benimki gibi olmuş o zaman seninkide benimde sürekli ses geliyodu onun uğruna 1kutu spreyi bitirdim sıkıyodum 50km sonra yine ses geliyodu
    Biraz tehlikeli ama ben şöyle çözdüm.Boş yolda yavaş giderken ön frene hafif basarak git.ses kesilcek kadar bassan yeter frene.Öyle öyle balatanın sert kısmı eriyene kadar çekiceksin o sesi yada balataları değiştirebilirsin Benim ses gitmişti şimdi yine hafiften başladı.
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    350 kmden sonra arka bagaja en ufak su şişelerinden 2 şişe benzin koy heralde 350ml oluyo tanesi ondan 2 tane sığar arkaya :D yedek depo işte :D
    Öylede tehlikeli olur ya

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    aynı benimki gibi olmuş o zaman seninkide benimde sürekli ses geliyodu onun uğruna 1kutu spreyi bitirdim sıkıyodum 50km sonra yine ses geliyodu
    Biraz tehlikeli ama ben şöyle çözdüm.Boş yolda yavaş giderken ön frene hafif basarak git.ses kesilcek kadar bassan yeter frene.Öyle öyle balatanın sert kısmı eriyene kadar çekiceksin o sesi yada balataları değiştirebilirsin Benim ses gitmişti şimdi yine hafiften başladı.

Öylede tehlikeli olur ya
    Madem tamamen bitirdin benzin deposunu git benzinciden 17lt yi tamamen doldurt(depo dolmaya yakın yan ayaktan dik konuma getir 17 almayabilir yoksa). Sonra 100km git ve benzinciye gidip yeniden doldurt.
    İkinci benzin alımında az doldurulabilir birkaç ml fakat bu işlemi 4-5 defa yaparsan %100 kesin sonuca varırsın yolda da kalmazsın

Madem tamamen bitirdin benzin deposunu git benzinciden 17lt yi tamamen doldurt(depo dolmaya yakın yan ayaktan dik konuma getir 17 almayabilir yoksa). Sonra 100km git ve benzinciye gidip yeniden doldurt.
    İkinci benzin alımında az doldurulabilir birkaç ml fakat bu işlemi 4-5 defa yaparsan %100 kesin sonuca varırsın yolda da kalmazsın
    normalde öyle yapıyorum zaten.motoru ilk aldığımda yaptığım testi paylaşmıştım. nene modda 3.4litre yakıt yaktım.Daha sonra dip gaz 4.5litre yaktım.
    Bakım zamanı geldi onun için biraz daha yakıt sarfiyatım arttı sanırım 350km deyken çıktım evden bugün işe giderim akşam dönüşte alırım benzini dedim en az 380 yapar diye düşünüyodum yanılmışım

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    normalde öyle yapıyorum zaten.motoru ilk aldığımda yaptığım testi paylaşmıştım. nene modda 3.4litre yakıt yaktım.Daha sonra dip gaz 4.5litre yaktım.
    Bakım zamanı geldi onun için biraz daha yakıt sarfiyatım arttı sanırım 350km deyken çıktım evden bugün işe giderim akşam dönüşte alırım benzini dedim en az 380 yapar diye düşünüyodum yanılmışım
    Ben bişeyler yazdım ama yollamaktan vazgeçtim nazar değmesin diye :D. Az yakıyorum diyeyim yeter;)
    Birde sen geçenlerde 180 küsürü gördüm son hız fazla olsun diye vitesleri 12000rpm de attım falan diyordun vaktim yoktu yazamadım. Arkadaş Bu motorun devir kesicisi 11binde devreye girmiyormuydu ya? Senin motorda devir kesici olduğuna eminmisin sen? Motorum 2008 diyorsun ki devir kesici olması lazım.
    1. viteste yan ayakyardımıyla arkayı kaldırıp bir gazı açsana bi yerden sonra devir kesici devreye girmesini gayet net duyman lazım

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    http://www.motorcycle-superstore.com...T.ac=SLIsearch

arkadaşlar linkteki depo üstü çanta satıldığı sitede kampanyaya girmiş ve inanılmaz ucuz lt. hacmine ve markasına göre, ancak ben yurtdışı ve yabancı sitelerden alış yapamıyorum bana alabilecek bir arkadaş var mıdır? 2 yada 3 tane alırsak kargo ücretinide düşürürüz hatta zannedersem shipping ücreti yok yada çok düşük tam anlayamadım??

Motosikleti
    Hyosung gt 250R
    Arkadaşlar motorun egzozunu bu yol kenarındaki araçlar park etmesin diye kazık gibi kısa direkler varya oraya carptırdım çıkartırken
    Çizikler ve içine çöktü biraz
    Egzoz tiger ve nikelaj kaplı sizce nasıl bir cözüm bullabiririm ısıya dayanıklı boyayla boyatsam tutar mı bide göçükleri vakumla cekıyorlarmış araçlarda falan acaba egzozda da uygulanırmı

Böyle bir durumla karşılasan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmisiniz

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    nikelaj kaplıysa boya bir süre sonra atıyor astarlansa bile vakumla çıkabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motorcycle-superstore.com...T.ac=SLIsearch

arkadaşlar linkteki depo üstü çanta satıldığı sitede kampanyaya girmiş ve inanılmaz ucuz lt. hacmine ve markasına göre, ancak ben yurtdışı ve yabancı sitelerden alış yapamıyorum bana alabilecek bir arkadaş var mıdır? 2 yada 3 tane alırsak kargo ücretinide düşürürüz hatta zannedersem shipping ücreti yok yada çok düşük tam anlayamadım??

**Note: Shown with Magnetic Tank Base (not included)

Diye bir uyarı var. Yani bu çantanın herhangi bir sırt çantasından farkı yok. Çünkü mıknatıslı taban dahil değildir diyor.

@UNdocab
    Devir kesici var ama girmesi gerektiğinden geç giriyo galiba 12bin devirden sonra giriyo sanırım tam bi denemem lazım tekrar
    Bu arada ebayden siparişlerim geliyor. mohawk ım kırmızı elciklerim ve kamera aparatım geldi.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    felon ön çamurlugun kafa grenajına çarpmış sıkıntı olacagını sanmıyorum =)

bu arada bugun motorumu sattım :( :( :( tam herşeyini sıfır gibi yaptım led sinyaliydi tank padiydi o bakım bu bakım derken saat gibi motoru bugun tesadüfen başka motor almak için gelen bi gence sattım :( :( Allah kazasız belasız binmesini nasip etsin..
    Hayırlı olsun tekrardan hocam motora çok iyi bakılmış , iyi ki diğerini almamışım

Beyaz siperlik camı olupta siyahla değişmek isteyen varmı??

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    @felon kaska öldüm bittim hayran kaldım çok şeker insanların tepkisi ne oluyo çok merak ettim

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @felon
    Ben de kaska bittim yav hem yolda dikkat çeker daha rahat görülürsün

Motosikleti
    Hyosung gt 250R
    Alıntı cagatay16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nikelaj kaplıysa boya bir süre sonra atıyor astarlansa bile vakumla çıkabilir
    Eyvallah kardeşim sağ ol o zaman ben hiç boyatma falan uğraşmayım insallah vakumla cekilir ezikler olmazsa atık ya yenisini alcazz yada ezik mezik kullancaz
    Bu arada arkadaşlar yokmu bu işe başka bi fikri olan yavv )

Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @felon kaska öldüm bittim hayran kaldım çok şeker insanların tepkisi ne oluyo çok merak ettim
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @felon
    Ben de kaska bittim yav hem yolda dikkat çeker daha rahat görülürsün
    saolun arkadaşlar yolda millet parmakla birbirine gösteriyo
    @kafa
    Nijekaj boyaları var ısıya dayanıklı onlarla boyayabilirsin koçtaşta var.Ama sen önce bi çektir onu çektirdiğin ustaya sor ,o sana yol gösterir boyanıyosa bayatmaya çok para verme 10liraya sprey nikelaj boyası alırsın

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    @UNdocab
    Devir kesici var ama girmesi gerektiğinden geç giriyo galiba 12bin devirden sonra giriyo sanırım tam bi denemem lazım tekrar
    Bu arada ebayden siparişlerim geliyor. mohawk ım kırmızı elciklerim ve kamera aparatım geldi.

İyiymiş :D Güle güle kullan üylerin zeval görmesin
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Beyaz siperlik camı olupta siyahla değişmek isteyen varmı??
    Aklıma ilk okuldaki "0.5 ucu olupta vermiyenin.." lafı geldi :D

Bir de dikkat et eski sahibi devir kesiciyi iptal etmiş falan olmasın. Alırsın eline krankı dolaşırsın sokaklarda :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler