Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt250 r
    motorla 5 yıllık gecmısım var coğu motru surmusluğum vardır turkıyede tek olan tıger kuyruk altı egzozlu hyosung benımdı zewkını aldım sattım motorumu sımdı bu motoru almakta kararsızım brde sızlerın fıkırlerını almak ıstedım genelde herkes sorun cıkarır dıyor fakat makına temızse sorun cıkmaz dıyo makına cok temız arkadslar yenı motor yapılı komple akrapovıc var +hp guc veren beyın var celık pıston ve dha bır suru sey model 96 ıste napıcam bılmıyorum 98 bıle ne sorunlar cıkarıyo bu 96 bıde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Merak ediyorum. Burada dediğine benzer işlemleri Hyo için yapan var mı?
    rektifiye isteyen bir motoru 400lük çelik piston takıp kullanan var mıdır?

Kasa, frenler,beyin tesisat zaten 650'yi kaldıracak kapasitede 400'lük piston takılsa jetler değiştirilse ne duruma gelir alet?

Motosikleti
    hyosung gt250 r
    ben senın ne demek ıstedıgını anlamıyorum?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum. Burada dediğine benzer işlemleri Hyo için yapan var mı?
    rektifiye isteyen bir motoru 400lük çelik piston takıp kullanan var mıdır?

Kasa, frenler,beyin tesisat zaten 650'yi kaldıracak kapasitede 400'lük piston takılsa jetler değiştirilse ne duruma gelir alet?
    krankı ve şanzımanıda değiştirmen gerekecek.bu motorun krankı mevcut 29 beygir ile zor başediyor =) zaten temiz bi hyosung 6 bin tl,dediğin işlemler de bi okadar tutar ki o paralara git 600F al kız gibi, 4 silindir sesi dinle bas uzasın =) ne gerek var. zaten bu motorlar 180 den sonra azer bülbül gibi titriyor yolda.
    Karadeniz - Giresun.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krankı ve şanzımanıda değiştirmen gerekecek.bu motorun krankı mevcut 29 beygir ile zor başediyor =) zaten temiz bi hyosung 6 bin tl,dediğin işlemler de bi okadar tutar ki o paralara git 600F al kız gibi, 4 silindir sesi dinle bas uzasın =) ne gerek var. zaten bu motorlar 180 den sonra azer bülbül gibi titriyor yolda.
    ılla 600 luk alıp surat yapıcam dıyorsan 650 lık hyolar 7500 den baslıyor.250 lılıge yapacagın masraf ve düzen tutmayacak paranda motorunda boşa gidecek sat 250 lılıgı al 650 llıgı : )

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank tamam da şanzıman niye değişiyor. Hatta soru şöyle olmalı "Şanzıman tam olarak ne yapıyor ki bu işlemde değişmesi gerekiyor?"

Motosikleti
    hyosung gt250 r
    arkadaslar ben hyosunga bu ıslemlerı yapıcam demedım arkads bnı yanlıs anladı 1996 model suzukı gsxrda bu ıslerler yapılmıs dedım hyosunga yapıcam demedım nerden cıktıkı bı konu ya UNDOCAB benım yazdgmı yanls anlams tabıkıde bu ıslemler hyosung gt250ye yapılamz

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Beyler muayene kaça mal oluyor? Performans egsoz ile muayeneden geçiyor mu ?

mustafaemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GSX750F
    Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Bende lastiklerimi değiştirmek istiyorum. Altında Shinkolar duruyor. Çok fena kayıyor meretler.
    İstersen birlikte değiştirelim. Belki indirim filanda olur.,
    Selamlar
    olabilir ben araştırıyorum yanlız fiyatlar fena arka michelin pilot power serisi 380 - pilot road 340 lira ve ayrıca benim makinanın üstünde road serisi var şehir içi mükemmel performansı var fakat teker zayıfladı.power seriside görsellikte ve uzun yolda daha iyi olur diye düşünüyprum sende araştır bende araştırayım bakalım arkadaşım haberleşiriz burdan.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    69tl muayne istasyonunda aragazı vermezsen sıkıntı olmaz sanırım çünkü motoru bağırttırıp ses falan ölçmüyolar.Ama yinede öyle bi durum olursa bi motorcudan muayne için orjinal egzos bulup takabilirsin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Suziki GSX750F
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ılla 600 luk alıp surat yapıcam dıyorsan 650 lık hyolar 7500 den baslıyor.250 lılıge yapacagın masraf ve düzen tutmayacak paranda motorunda boşa gidecek sat 250 lılıgı al 650 llıgı : )
    aynen katılıyorum osmaniyede bir tane yapmış nasıldır ne değildir bilmiyorum ama iyi olacağını düşünmüyorum. -fearlesboyy'un dediği gibi sat üste biraz daha koy (yapacağın işlemlerin masrafından az tutar eminim) al 650 keyfini çıkar. bende öyle yapmayı düşünüyorum çünki.
    sahibindende ilanımda var bakmak isteyenler buyursun===} http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...e=directSearch

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 2-3 ay önce filan muayeneden gecti. Konya da olunca race tarzı motor da az olunca tabi muayeneye Allah bilir kaç ayda bir racing motor geliyordur. Zaten böyle bi modelle ilk defa karsılasıyorlarmıs Orda iki kişi vardı biri motora bindi böyle gazlıyor basıyor ayağa kalkıyor filan sağda solda da millet motoru izliyor artislik yapacak ya. Sonra motordan indi Sırıtarak bu kasaya göre kücükmüs yav diyor bide.. Bu sefer diğeri bindi o da test etti Böyle bi sacmalık olablirmi.... Bişey de diyemiyorsun muayeneden geçmesi için. İyice baktılar Ağır kusurlar; Smokead dan dolayı gürültülü ses bide benim motorda sonradan yapıştırma hyosung yazısı vardı motor kanuni olduğu için kanuni yetkili servisinden Bu motor kanuniye aittir diye belge aldıttırdılar.. Bi yazı başımıza neler açtı Serviste egsozun içine bulaşık teli gibi bişey tıkamışlar sesi kesilmiş Sonra muayeneden geçti tekrar açtırdık sesini.

---------- Post added at 10:33 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    69tl muayne istasyonunda aragazı vermezsen sıkıntı olmaz sanırım çünkü motoru bağırttırıp ses falan ölçmüyolar.Ama yinede öyle bi durum olursa bi motorcudan muayne için orjinal egzos bulup takabilirsin
    Motoru bağırtırıp ses ölcmüyorlar mı ? Benim muayene de yaptılar Hatta motordan indikten sonra '' Bu ses kesilecek'' diyerek sırıtık bi ifadeyle artislik bile yaptılar

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 2-3 ay önce filan muayeneden gecti. Konya da olunca race tarzı motor da az olunca tabi muayeneye Allah bilir kaç ayda bir racing motor geliyordur. Zaten böyle bi modelle ilk defa karsılasıyorlarmıs Orda iki kişi vardı biri motora bindi böyle gazlıyor basıyor ayağa kalkıyor filan sağda solda da millet motoru izliyor artislik yapacak ya. Sonra motordan indi Sırıtarak bu kasaya göre kücükmüs yav diyor bide.. Bu sefer diğeri bindi o da test etti Böyle bi sacmalık olablirmi.... Bişey de diyemiyorsun muayeneden geçmesi için. İyice baktılar Ağır kusurlar; Smokead dan dolayı gürültülü ses bide benim motorda sonradan yapıştırma hyosung yazısı vardı motor kanuni olduğu için kanuni yetkili servisinden Bu motor kanuniye aittir diye belge aldıttırdılar.. Bi yazı başımıza neler açtı Serviste egsozun içine bulaşık teli gibi bişey tıkamışlar sesi kesilmiş Sonra muayeneden geçti tekrar açtırdık sesini.

---------- Post added at 10:33 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

Motoru bağırtırıp ses ölcmüyorlar mı ? Benim muayene de yaptılar Hatta motordan indikten sonra '' Bu ses kesilecek'' diyerek sırıtık bi ifadeyle artislik bile yaptılar
    Benim motorun egzos orjinal olduğundan ölçmemiş olabilirler sesi belkide.
    Senin motoruna binme gibi bir hakları kesinlikle yok neden verdin motoruki?
    Ayrıca istersen ducati yazarsın onların yapması gereken şasi ve motor nosunu kontrol edip ruhsattakiyle uyup uymadığına bakmak.Gerisi onları ilgilendirmez.

Motoruma binicek bide artistik yapıcak yemişim muaynesini olay çıkartırım orda
    Bana tur at gel dedi bi tur attım ön fren arka fren sıra sıra sıkıp gösterdim.Bide far ayarlarına baktı herşey normal tabi direk geçtim

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı keramcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben hyosunga bu ıslemlerı yapıcam demedım arkads bnı yanlıs anladı 1996 model suzukı gsxrda bu ıslerler yapılmıs dedım hyosunga yapıcam demedım nerden cıktıkı bı konu ya UNDOCAB benım yazdgmı yanls anlams tabıkıde bu ıslemler hyosung gt250ye yapılamz
    Mesaj sana değildi ya öylesine kendi düşündüğüm birşey

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor daha 2,5 aylık 2011. Şuanlık öyle bir durum yok da fantazi yapıyorum işte ne olur merakı :D.
    Krank internetten baktığım kadarıyla abartı pahalı birşey değil, fakat şanzıman demişsin o nasıl olur bilemiyorum.
    Yapan var dedi bir arkadaş durumu merak ediyorum acep ne olmuştur.

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Benim motorun egzos orjinal olduğundan ölçmemiş olabilirler sesi belkide.
    Senin motoruna binme gibi bir hakları kesinlikle yok neden verdin motoruki?
    Ayrıca istersen ducati yazarsın onların yapması gereken şasi ve motor nosunu kontrol edip ruhsattakiyle uyup uymadığına bakmak.Gerisi onları ilgilendirmez.

Motoruma binicek bide artistik yapıcak yemişim muaynesini olay çıkartırım orda
    Bana tur at gel dedi bi tur attım ön fren arka fren sıra sıra sıkıp gösterdim.Bide far ayarlarına baktı herşey normal tabi direk geçtim
    Bak bunu bilmiyordum nasıl yani şimdi ben orda onların zevki için motor verdim öyle mi üstüne üstelik 2 sinede Freni filan onlar denediler. Muayeneden anlamayınca böyle oluyor. Neyse yaptıracak arkadaşlar varsa onlar daha dikkatli olur hiç olmazsa

Motosikleti
    Suziki GSX750F
    Alıntı undocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj sana değildi ya öylesine kendi düşündüğüm birşey

benim motor daha 2,5 aylık 2011. şuanlık öyle bir durum yok da fantazi yapıyorum işte ne olur merakı :d.
    Krank internetten baktığım kadarıyla abartı pahalı birşey değil, fakat şanzıman demişsin o nasıl olur bilemiyorum.
    Yapan var dedi bir arkadaş durumu merak ediyorum acep ne olmuştur.
    ben sahibinden de görmüştüm sadece içeriğini bilmiyorum.

Bak bunu bilmiyordum nasıl yani şimdi ben orda onların zevki için motor verdim öyle mi üstüne üstelik 2 sinede Freni filan onlar denediler. Muayeneden anlamayınca böyle oluyor. Neyse yaptıracak arkadaşlar varsa onlar daha dikkatli olur hiç olmazsa
    Çok şükür düşmemişler, tecrübesi ne olursa olsun tanımadığı bir motosikletle o tip şeyler deneyenler kendini yerde buluyor.Resimlerini koyduğum 2011 beyaz gt250r ın sahibi aynı şekilde yakın bi arkadaşına denemesi için verdi eleman motorla artistik yapmaya çalıştığından 5metre kadar yerde sürüklendi. sonuç dizleri ve dirseği kanlar içinde üzerinde mont yok bişe yok.güzelim motorun sol grenajları çizik içinde.
    Araba değilki bu her önüne gelen sürebilsin.Motoru vereceğiniz kişileri iyi seçin.veripte kötü olmaktansa vermeyipde kötü olmayı tercih ederim.
    Şuana kadar güvendiğim kişilere çok verdiğim oldu benimde ama iyi seçmek gerek.

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Çok şükür düşmemişler, tecrübesi ne olursa olsun tanımadığı bir motosikletle o tip şeyler deneyenler kendini yerde buluyor.Resimlerini koyduğum 2011 beyaz gt250r ın sahibi aynı şekilde yakın bi arkadaşına denemesi için verdi eleman motorla artistik yapmaya çalıştığından 5metre kadar yerde sürüklendi. sonuç dizleri ve dirseği kanlar içinde üzerinde mont yok bişe yok.güzelim motorun sol grenajları çizik içinde.
    Araba değilki bu her önüne gelen sürebilsin.Motoru vereceğiniz kişileri iyi seçin.veripte kötü olmaktansa vermeyipde kötü olmayı tercih ederim.
    Şuana kadar güvendiğim kişilere çok verdiğim oldu benimde ama iyi seçmek gerek.
    Aynen kardeşim o sözü çok iyi biliyorum Veripte kötü olcağımıza vermeyipte kötü olalım çok doğru Eminim ki arkadaşın da çok üzülmüştür 2011 motoru düşüyor çok kötü bi duygu

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank tamam da şanzıman niye değişiyor. Hatta soru şöyle olmalı "Şanzıman tam olarak ne yapıyor ki bu işlemde değişmesi gerekiyor?"
    şanzımanın ne iş yaptıgını google amcaya sor bu sıcakta bana işkence olmasın =) ama şunu bilmek yeter 250 lik şanzımanı 600 lük torku beygiri kaldırmaz dağılır,dişli oranları vs de zaten uygun olmaz bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

keşke burda yazmıştık okusaydın yada tekrar bi sorsaydın.ben 2 tane motorumuda yeni muayineye soktum bırak tur atmayı üstüne oturtmadım =) hyosungun egsoz orjinaldi ama jinlunun alt egzoz kaldırımdan inerken mopmuştu çok tatlı sesi var adam sesini çıkarmadı bile =) zaten motosiklette egzoz emisyon olayıda yok pek üstünde durmuyorlar.arkdaşım twobrothers lı 1000RR ını geçirdi artık sen düşün. ordaki dalkavuklar resmen sana kıllık yapmışlar. yazıdan sorun çıkar mı? ben ruhsatta renk farkı olan aracı geçirdim yahu.

motor verme işide pek bi sakat bende vermem kimseye.arkadaşım cbr125 ini satıp kawasaki zxr250 aldı fıstık yeşili çil çil. çok sevdiği bi arkadaşı istedi bi tur atmak için ve sonuç paramparça bi sağ grenaj =( hiç gerek yok arkadaşlar verdiğiniz kişinin canına da bişey olabilir.vermeyinde kötü olun ;)
    Karadeniz - Giresun.

Aynen kardeşim o sözü çok iyi biliyorum Veripte kötü olcağımıza vermeyipte kötü olalım çok doğru Eminim ki arkadaşın da çok üzülmüştür 2011 motoru düşüyor çok kötü bi duygu
    Evet yazık oldu motora.İnsanlar motosikletleri hafife alıyolar ama bu makinalar hatayı kabul etmiyo malesef.
    Şimdi grenaj siparişi verildi ama türkiyede yok fabrikadan gelecek sedefli beyaz olduğu için boyada güzel olmaz diye yeni grenaj sipariş edildi.düştüğü zemin çok temiz bi beton olduğundan grenajı parçalamadı sadece çizdi.Asfaltta düşmüş olsaydı aynı hızda komple gitmişti grenajlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler