Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok zaten bende ona istinaden biliyoruzda konusuyoruz demedim. Lakin dedigimi yapip umraniyeye gelirsen yardimci olurum. Ama sanirim yarindan sonra benim S&T GT250R satilir ve ondan sonraki yardimim kisitli olur.

Neyse sen servise git, lakin yetkil servise git, mahalle motorcularindan simdilik uzak dur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok zaten bende ona istinaden biliyoruzda konusuyoruz demedim. Lakin dedigimi yapip umraniyeye gelirsen yardimci olurum. Ama sanirim yarindan sonra benim S&T GT250R satilir ve ondan sonraki yardimim kisitli olur.

Neyse sen servise git, lakin yetkil servise git, mahalle motorcularindan simdilik uzak dur..
    eywallah,sağolasın ilgin için,aynen servise gidip baktırmak şart

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce en ufak bir problem yoktu rölantiyle ilgili,beyinden olduğunu düşünmüyorum,hem beyinden olsa arıza ışığı yakmazmı?servise götürcem en yakın zamanda bakalım ne diyolar
    Dostum servise gidersen 1 aylık maaşını bırakır çıkarsın.

1-2 ufak işlemle halletmeyı dene 106gti adlı arkadaş bi ara yazmıştı bu sorunun yapılcagını ona bi danış derim ben.
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum servise gidersen 1 aylık maaşını bırakır çıkarsın.

1-2 ufak işlemle halletmeyı dene 106gti adlı arkadaş bi ara yazmıştı bu sorunun yapılcagını ona bi danış derim ben.
    Bende diyorum ama arkadaş illaki servise gitmek istiyor. Servise git sana çıkaracağı masraf değişecek iki parça = BİNTL 1000TL

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Caner abi makınan Hayırlı olsun kazsasız belasız suruşler bizleri unutma
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu 7700tl lik ilanın sahibi ada motora uğradım bugün ilanlarında bahsettikleri kredi olayı 5000tl ye kadarmış pekte ilgilenmeyince çıktım bende. yeni modelleri getirceklermiş beyaz olanı.efide gelcekmi dedim gelcek dedi ama efinin ne demek olduğunun farkındamı bilmiyorum
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu 7700tl lik ilanın sahibi ada motora uğradım bugün ilanlarında bahsettikleri kredi olayı 5000tl ye kadarmış pekte ilgilenmeyince çıktım bende. yeni modelleri getirceklermiş beyaz olanı.efide gelcekmi dedim gelcek dedi ama efinin ne demek olduğunun farkındamı bilmiyorum
    Demekki bu söylenti yayılmış baya beyaz zaten sadece efi de var yoksa yanılıyormuyum.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki bu söylenti yayılmış baya beyaz zaten sadece efi de var yoksa yanılıyormuyum.
    bilmiyorum ama gerçekten efi gelirsede 9binden aşağı olmaz o fiyatada honda alınır, aslında ne ninjada nede cbr250r da hyosung daki kalıp yok ama
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    eywallah,sağolasın ilgin için,aynen servise gidip baktırmak şart
    Servise sonra gidersin ilk önce şu linki incele sonra doooğru TULGACAN' IN yanına git o sana yardımcı olacaktır zamanında bu konuda çok kafa patlattık her konuda yardımcı olur sana...
    GT! ...

Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise sonra gidersin ilk önce şu linki incele sonra doooğru TULGACAN' IN yanına git o sana yardımcı olacaktır zamanında bu konuda çok kafa patlattık her konuda yardımcı olur sana...
    İnceledim dostum sağolasın,bakayım bende işten zaman bulursam yapıcm bişeyler,peki beyinde bir arıza varmıdır,en korktuğum olay o?Arkadaşın arabada bu olay oldu,gaz kelebeği falan temizletti geçti,inşallah benimkide bu tarz birşeydir.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    O durumda kullanmaya devam edersen zamanla beyine arıza verdiriyo(muş) sen kontağı dahi çevirme artık, bu konuda tulgacanla msn' den yada özleden görüşün çözümü anlatıcaktır sana kolay gelsin inş sorunu halledersin havalar ısınıyo malum
    GT! ...

Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    bendede bugünlerde oluşan bir sorun var ve her gün dahada büyüyor bu sorun.
    hangi vitesde olursam olayım gazı tam açınca yığılıyo motor birden gazı yemeye baslıyor normale dönüyor. gaz vermeyi bırakıyorum tekrar basıyorum
    yine aynı şekilde yığıyor sanki boğuluyor alet öksürme yapıyor
    bu sorunu yaşayan varmı aramızda yardımcı fikirlerini tavsiye edebilecek ?
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O durumda kullanmaya devam edersen zamanla beyine arıza verdiriyo(muş) sen kontağı dahi çevirme artık, bu konuda tulgacanla msn' den yada özleden görüşün çözümü anlatıcaktır sana kolay gelsin inş sorunu halledersin havalar ısınıyo malum
    Verdiriyo(muş) değil VERMİŞ zaten Gülünecek bişi değil ama durum bu. Bak şimdi bu eleman servise gidecek. Hani diyoruzya rolanti valfi bozuk! Gidecek, servis sağlam beyin takacak. AAAAAAAAAAAAAAA hiçbişi yok leeeeeeeyn. Rolanti valfi sağlammış meğer.

Nah sağlam! O valfle kullanmaya devam ediverde gör bakalım elmi sağlam beymi sağlam :(

Şimdi darılma kardeş biraz sert konuşma ama yapıcı konuşma.

Sen diyorsunki daha önce hiçbişi yoktu. Tabi yoktu, bizde vardı demiyoruz, yoktu zaten. Yoktu çünkü beyin sağlamdı olayı idare etti. En sonunda dediki benden bu kadar, ya valfi değiş yada ben artık sadece kendi işimi yapıcam (yani sadece komut göndercem).

E değişmeyincede komut gönderme işinden de istifa ettik beyincik.

Nihayetinde ametilaylık bi beyin oldu elimizde.

Peki madem valf bozuk nasıl oluyorda sağlam beyni takınca düzeliyor.

E yazdıkya, valf bozuk dedikte kör demedikki, valfin motoru dönüyor, sağlam beyinde olayı idare edip işleri yolunda gösteriyor, valfi değişmek için süre tanıyor. (Benzinin çok yakması olayı anlamaya yeter, başka türlü zor anlaşılır)

Sıfır beyin al, bikaç bin km yine gidersin sonra bi beyin daha sonra bikaç bin km git sonra bi beyin daha.

Heey Allah'ım yaa ne günlere kaldık.

Sen dua et İstanbuldasın. Bende dua ediyorum inşallah ben yanılıyordurum diye. 4 haneli 2 parça fiyatını duyunca buraya yazmaya başlarsan bana özelden ulaşırsın ozaman ben burda olmayabilirim çünkü.

İlacın kadıköyde...

Hadi geçmiş olsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

Alıntı Repartitor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede bugünlerde oluşan bir sorun var ve her gün dahada büyüyor bu sorun.
    hangi vitesde olursam olayım gazı tam açınca yığılıyo motor birden gazı yemeye baslıyor normale dönüyor. gaz vermeyi bırakıyorum tekrar basıyorum
    yine aynı şekilde yığıyor sanki boğuluyor alet öksürme yapıyor
    bu sorunu yaşayan varmı aramızda yardımcı fikirlerini tavsiye edebilecek ?
    Bu bir sorunsa muhakkak yaşayan olmuştur. Ama daha dün zaten motorcudaydın. Tavsiyelerden hangilerini uyguladın Ömer Bu işlr bedavaya olmuyor kardeş.

Bu iş GİDONPAD'i 15TL ye Caner'den alıp, 30TL ye Yiğit'e satmaya benzemez

İlacın kadıköyde derken??Tanıdık servis falan mı var?
    Valfı araştırdım,internette falanda bulamadım,kuralkanın kendi sitesindede yok o parça,belki sadece valfla kurtarabiliriz,ya bozuktur ya temizlenmesi gerek,ya da en kötü ihtimal beyin:s bende motorla uğraşamıyorum 3 aydır İstanbul'da değildim işlerim yüzünden,motor yattı sürekli,yanına gelmemde problem değilde ah bi zaman bulabilsem,bakalım inşallah halletcez,para bakımındanda sıkışığım son zamanlar fazla masraf açmaz umarım

Motosikleti
    CBR 600 F
    bu forumdan bilgi almadan tamirciye bişey sormamaya çalışıyorum caner.
    belkide 10 liralık bi sorunumuz var. 100 lira bedel ödemeyelim.
    önce sorup soruşturalım istiyorum. elbette bedeli neyse karşılayacağız
    bujileri değiştirip karburatoru temizletsem sorunum düzelirmi
    arabada aynı sorun olduğunda daha evvel basıma bi kaç kez gelmişti ki ;
    bujileri değiştirip karbratoru temizletip hava flitlerisini değiştiriyorduk
    sorun düzeliyordu.
    bu motor içinde geçerli mi ? sadece bunu merak ediyorum.
    ayrıca gidonpad bitane verdin , oda motorumum üstünde şuan
    ne demek istediğini anlayamadım
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

İlacın kadıköyde derken??Tanıdık servis falan mı var?
    Valfı araştırdım,internette falanda bulamadım,kuralkanın kendi sitesindede yok o parça,belki sadece valfla kurtarabiliriz,ya bozuktur ya temizlenmesi gerek,ya da en kötü ihtimal beyin:s bende motorla uğraşamıyorum 3 aydır İstanbul'da değildim işlerim yüzünden,motor yattı sürekli,yanına gelmemde problem değilde ah bi zaman bulabilsem,bakalım inşallah halletcez,para bakımındanda sıkışığım son zamanlar fazla masraf açmaz umarım
    Kardeş bak bişi daha yazacağım daha yazmayacağım. Akünü şarj et veya ettir, al motora tak. Sonra depoyu sök ve sağdaki rolanti valfinin altındaki 2 hortum var yanyana onları çıkar korkma ya bi serin kanlı ol bi dinle. Sök hortumları ve uçlarını hava almaması için tıka. Hortumların ucunu tıka. Çke valfinde fişini. Yada istersen çekme sorun yok hortumları çıkarında elektrik gitsede zaten faaliyeti kalmıyor.

Buraya kadar mutabıkmıyız? EVET. Peki neolacak o hortumları sökünce. Rolanti normale inecek hatta belkide 1.5 değilde 0.5 yada 0.75e kadar düşecek. Sonra bin üstüne korkma ya, boş şey yazmıyoruz buraya. Bin ondan sonra ister ustaya git ister hastaya ister doktora.

Böyle binlerce km binebilirmiyim dersen? EVET.

Sorun olurmu? HAYIR. Biraz fazla yakar, bide eksozdan ses biraz daha cırtlak çıkabilir rolanti dengede olmadığı için. Rolnati dengede olmayacak ama dengesizde olmayacak.

Ki ben böyle binde demiyorum.

Sen bunu şuanda yapmazsan bu motorun üstüne oturup kontağı açıp marşa bile samak istemezsin ki bassanda deli gibi bağırır motor.

Bu geçici bir çözümdür, ama ondan sonra mutlaka yaptırman gerekir. İş yaptırmaya gelsin çözümü kolay, Valf + beyin = sıfır fiyatının yarısından biraz daha ucuza hallediliyor.

Hadi geçmiş olsun...

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask çok güzelmiş,benimde kask bedenim büyük olduğundan kalıbı küçük kasklara bakıyorum o kask hiç xl gibi göstermiyo gerçekten, o zaman kalıbı baya küçükmüş
    Fotoğrafta biraz öyle çıkmış :D Ama pekte belli etmiyor aslında, benimde kask bedeni büyük. Şimdi indirimlerin son zamanıyken bir tane daha kask alacağım bakalım.

bu forumdan bilgi almadan tamirciye bişey sormamaya çalışıyorum caner.
    belkide 10 liralık bi sorunumuz var. 100 lira bedel ödemeyelim.
    önce sorup soruşturalım istiyorum. elbette bedeli neyse karşılayacağız
    bujileri değiştirip karburatoru temizletsem sorunum düzelirmi
    arabada aynı sorun olduğunda daha evvel basıma bi kaç kez gelmişti ki ;
    bujileri değiştirip karbratoru temizletip hava flitlerisini değiştiriyorduk
    sorun düzeliyordu.
    bu motor içinde geçerli mi ? sadece bunu merak ediyorum.
    ayrıca gidonpad bitane verdin , oda motorumum üstünde şuan
    ne demek istediğini anlayamadım
    GİDONPAD ..... 6500TL ......... 2006 ........... YİĞİT .............. SARI......

Şimdi anladınmı?

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GİDONPAD ..... 6500TL ......... 2006 ........... YİĞİT .............. SARI......

Şimdi anladınmı?
    benle alakası nedir onu anlayamadım ?

benle alakası nedir onu anlayamadım ?
    Senle benle alakası olaya tanık olmamız. Tereciye tere satmak gibi bişi. Bizi motorcuya götüren adam gram yağsız 6500tl lik hyosung almış motor sevk vermiyor diyen adam benim 15-20 dediğim gidonpadi arkalından 30a almışya. Bundan dolayı bu işler gidonpadi 15e alıp 30a satmaya benzemez dedim hatırlatma açısından. Anlatabildimmi. Adam önümüzde gider ama motorunda yağ olmadığından haberi yok sonra derki kanuni hyosungtan ucuz. Umarım anlatabildim kardeş valla daha yazmıcam yoksa 2 sayfa önce şakdan kovmuştun bu sefer cidden gidicem yoksa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler