Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F800S
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın GT250R kullanıcıları. GİDONPAD'ler bende, birçok kişide bende olduğunu biliyor. Tasarımı ve ürettirimi bana ait. Piyasada yurt içi ve yurt dışında sınırlı sayı ve kazık fiyatta mevcut diyerekten hepimize yetecek kadar ürettirdim ve çok makul bir fiyattan satışa sundum ve sağolsun alanda aldı. Bizde sözümüzü tuttuk. Lakin çok ucuza satmış olmama rağmen yeterli talebin gelmemesinden dolayı bende satıştan ürünleri çektim.

Şuanda sadece elden bikaç kişiye teslim ediyorum ve sadece EBAY'den satışını yapıyorum. Çift logolu için ebay fiyatım 18$ ve tek logolu için ebay fiyatım 25$'dır.

Almak isteyen arkadaşlar buradan satın alabilirler.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hyosu...item1c19c8209c

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Steer...Q5fAccessories

Burda da açık ilanım vardı. www.sanalpazar.com

Kredi kartınızla ilan kapanana kadar buradanda alabilirsiniz. Kapandıktan sonra tekrar açmayı düşünmüyorum, o yüzden acele ederseniz iyi olur.

http://www.sanalpazar.com/item_detai...tion_id=847519

http://www.sanalpazar.com/item_detai...tion_id=854889
    kardeşim, bana bir tane ayırırsan, en kısa sürede elden almak istiyorum, şu karlar bir dursun...
    ayrıca sanal markette 20 tl diyor, yanına gelip aldıgımızda ne olur? ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı memnunkygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim, bana bir tane ayırırsan, en kısa sürede elden almak istiyorum, şu karlar bir dursun...
    ayrıca sanal markette 20 tl diyor, yanına gelip aldıgımızda ne olur? ...
    Sen gel ayarlarız

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm bi ara buluşup konuşalım bakalım aynı dertten müzdaripmişiz =) ikimizede geçmiş olsun. hangi serviste parçaları kaç paraya aldın vs meraklardayım. işçiliğe nekadar verdin? sonra önceki rektefeyi kim yapmış? neden becerememeiş nerde hata yapmış vs hepsini konuşuruz detaylıca =)

bu arada evet motorum çok temiz 16 binde ama söken usta da dahil hiç 16 binde gibi durmuyo çok temiz motor dedi o seste egzantirikten geliyormuş silindirde aslında idare edermiş ama çok titiz oldugum için yeni piston istedim.
    zaten motoru temizliği yüzünden aldım =) daha 2 yaşını doldurmamıştı aldıgımda birde uzun zaman yatmış bi oto yıkamacıda bu yüzden sanırım ki fren hidrolik pompasının içi pas doluydu yenisini takmak zorunda kalmıştım =)
    aynen ya ikimizde aynı sorunu yaşamısız ama benimki biraz daha büyük benim motora bi işlem uygulanmıs pistonların hali yamuk yumuktu tıraşlanmıs üstü falan baya kurnaz biri yapmıs iyi dayandı yine aldıgım adam ki hakkımı helal etmiyorum ona dürüst biri değilmiş uydurma yaptırmıs satıyımda kurtuluyım misali oyüzden silindirler,pistonlar,pimler,segmanlar,contalar ,emme egsoz subaplar falan tamamen değişti 1290 tl parcalar toplamı tuttu ya bu motoru sevmesem gercekten hurdaya çıkarır bi kenara koyarım ama çok seviyorum 1 aydır binemiyorum çıldırıcam:D işçilik için de 400 tl gözden çıkktı yani baya masrafı var ama sıfırlandı umarm baska sorun olmaz son parcamı bekliyorum oda gelirse hemen verip yaptırıcam parcaları sonrada yanına gelirim detaylıca konusuruz dediğin gibi :-) evet motorun gercekten çok temiz baktıgımda maşallah dedim yani allah kaza bela arıza vs vermesin piston içine sinmeiyosa en iyisini yapmıssın kafan rahat binersin şimdiden sonra gönül rahatlıgıyla sen nekadar veriyosun işçiliğe nihat ustada peki:-)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar konikleşmeyi kafanıza takmayın. Gayet normal bir durum.
    Geçen bir arkadaşla hesaplamıştık 10bin km deki bir motor ortalama 7 bin devir ile kullanılmışsa sekman silindire 24milyon kere sürtüyor. Simdi bu piston konikleşmesinde kim konikleşsin. Sekman silindire tam oturduktan sonra konik olsada aynı olmasada.
    Sözde ustaların gazına gelipte "aman Allahım olamaz silindirim konikleşmiş , hemen sökelim dağıtalım motoru ,köşe bucak kıyı köşe parça arayalım , sabahlara kadar araştırma yapalım uykularımız kaçsın vsvsv "" gibi sıkıntılara sokmayın kendinizi. Her usta motor dağıtmak ister. Çünkü söküldükten sonra dönüşü yoktur. İllaki yaptıracaksınızdır o makineyi. Masraf ne olursa olsun..İsterse babanızın oğlu olsun. Sakın olaki o yapmaz bu yapmaz demeyin. Usta ise işi o , isterki dağıtim toplim işim yürüsün. Boşuna araştırıp soruşturmadan dağıttırmayın motorunuzu.
    Birde ucuz motor alıyoruz diye sevinmeyin. Her zaman derim. Ucuz motor olmaz. Masraf çıkarıcak astarı yüzünü geçicek motor olur. (istisnalar hariç). Öyle tilkiler varki motor ustalarını bile kandırabilicek işler yapıyorlar motorlar üzerinde.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44285906/detay

hocam neden öle söledin motorla ilgili sıkıntılı bi durummu hissettin ? ben gidip görmeyi düşünüyorum motoru bu ayın son haftası ama ?

birde bu motor var yine afyonda;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44396951/detay
    kımse 2 yasındakı motoru keyfe keder komple boyamaz;)
    ve ön grenaja dıkkat ettıysen hava blok kısmı felan kırık..
    Ben senın yerınde olsam 2 ay daha bekler 300-500 daha fazla verır duzgun makına alırım.
    Ayrıca ben bu motorun bu kılometrede oldugunada ınanmıyorum
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha R1
    arkadaşlar ben her zaman giremiyorum hakkınızı helal edin. konikleşmeyi açıklayayım. piston ve sekmanlar silindirin içinde çalışırken sekmanların sürtündüğü kısım diğer kısımlardan daha çok aşınır her zaman. örneğin konikleşmiş bir silindire yeni sekman taktığınızda alt kısımda iken sekmanların ağızları tam kapalıdır. içe doğru ittikçe sekmanların ağızlarının açıldığını görürsünüz. konikleşmenin bir diğer alameti de gömleğin (pistonun içinde gidip geldiği kısım) üst kısmında bir siyah halka oluşmasıdır. burası sekmanların değmediği kısımdır bu yüzden alt kısımdan daha az aşındığı için orada bombe oluşmuştur. tüm çalışan motorlarda belirli oranda konikleşme olur. fakat bir süre sonra oranı arttıığından dolayı motorda anormallikler başlar. yağ yakma, rölantide bozulma vs.

evet repartitör tam olarak söylediğin gibi sekmanların hareketinden kaynaklanıyor. gayet doğal bir süreçtir. çözümü de biraz büyük piston takarak ona göre silindiri rektefiye ettirmektir. hemen söyleyeyim serkan kardeşimizin bu işlemi için sadece 30 lira verdik. 70 liraya da piston ve sekmanlarını aldık. başından elimize geçmiş olsaydı çok bir maliyeti olmayacaktı yani..

my91 kardeşim seninkisi konikleşmeye benzemiyor. konikleşmede rölanti bozulması normal düzende çalışırken bir süre sonra yavaşlayarak stop etme şeklinde ortaya çıkar. subap ayarı fincanların pullarını değiştirerek yapılıyor benim modelde. 34 binde ve ayar istemiyor. sanırım seninkisi karbüratör yahut varsa enjeksiyon kaynaklı bir duruma benziyor

şimdi kimse paniklemesin ama hepimizin motorlarında konikleşme var. bir motor sıfır alınıp marşa ilk basıldıktan sonra konikleşmeye başlar. sonra zamanla artınca anormalliklere sebep olur. konikleşme doğal aşınma süreçlerinden biridir. normal şartlarda kolay kolay kilitlenme gibi şeylere sebep olmaz. içiniz rahat olsun. çok fazla konikleşmiş motorlarda tam gaz açıldığında belli bir devirden sonra motor garip bir davranış gösterir. çırrr şeklinde ince bir ses gelir ve performans düşer.

hyosung2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen gel ayarlarız
    kardesim seni gece rahatsız ettım kusura bakmadın insallah gıdon ped i en yakın zaman da alacagım yardım ın ıcın ve anlayısın ıcın tesekkur ederım

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı okkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen ya ikimizde aynı sorunu yaşamısız ama benimki biraz daha büyük benim motora bi işlem uygulanmıs pistonların hali yamuk yumuktu tıraşlanmıs üstü falan baya kurnaz biri yapmıs iyi dayandı yine aldıgım adam ki hakkımı helal etmiyorum ona dürüst biri değilmiş uydurma yaptırmıs satıyımda kurtuluyım misali oyüzden silindirler,pistonlar,pimler,segmanlar,contalar ,emme egsoz subaplar falan tamamen değişti 1290 tl parcalar toplamı tuttu ya bu motoru sevmesem gercekten hurdaya çıkarır bi kenara koyarım ama çok seviyorum 1 aydır binemiyorum çıldırıcam:D işçilik için de 400 tl gözden çıkktı yani baya masrafı var ama sıfırlandı umarm baska sorun olmaz son parcamı bekliyorum oda gelirse hemen verip yaptırıcam parcaları sonrada yanına gelirim detaylıca konusuruz dediğin gibi :-) evet motorun gercekten çok temiz baktıgımda maşallah dedim yani allah kaza bela arıza vs vermesin piston içine sinmeiyosa en iyisini yapmıssın kafan rahat binersin şimdiden sonra gönül rahatlıgıyla sen nekadar veriyosun işçiliğe nihat ustada peki:-)

sorma vallahi bende çok uzun zamandır binemiyorum motoruma yatıyor kavasaki servisinde =) yukarda eklediğim fotodaki suzukilerin arasında taklıyor =)
    ben işçiliğe 100 tl vericem öyle dedi usta bende pazarlık yapmadım el emeğidir diye.tabi yağ,hava filtresi,yağ filtresi ve benzin filtresini değiştirtip yeni aldıgım ziciride taktırtıcam ek para istemez diye tahmin ediyorum =)
    Allah razı olsun ismail abi çok ilgilendi (pc-kopat) de maliyet azaldı baya. burda rektefe için 150 tl ye yakın bi maliyet çıkıyordu sağolsun ismail abi 30 tl ye halletti o işi =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:41 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konikleşmeyi kafanıza takmayın. Gayet normal bir durum.
    Geçen bir arkadaşla hesaplamıştık 10bin km deki bir motor ortalama 7 bin devir ile kullanılmışsa sekman silindire 24milyon kere sürtüyor. Simdi bu piston konikleşmesinde kim konikleşsin. Sekman silindire tam oturduktan sonra konik olsada aynı olmasada.
    Sözde ustaların gazına gelipte "aman Allahım olamaz silindirim konikleşmiş , hemen sökelim dağıtalım motoru ,köşe bucak kıyı köşe parça arayalım , sabahlara kadar araştırma yapalım uykularımız kaçsın vsvsv "" gibi sıkıntılara sokmayın kendinizi. Her usta motor dağıtmak ister. Çünkü söküldükten sonra dönüşü yoktur. İllaki yaptıracaksınızdır o makineyi. Masraf ne olursa olsun..İsterse babanızın oğlu olsun. Sakın olaki o yapmaz bu yapmaz demeyin. Usta ise işi o , isterki dağıtim toplim işim yürüsün. Boşuna araştırıp soruşturmadan dağıttırmayın motorunuzu.
    Birde ucuz motor alıyoruz diye sevinmeyin. Her zaman derim. Ucuz motor olmaz. Masraf çıkarıcak astarı yüzünü geçicek motor olur. (istisnalar hariç). Öyle tilkiler varki motor ustalarını bile kandırabilicek işler yapıyorlar motorlar üzerinde.
    haklısın eyüp abi bana ismail abide kavasaki serviside dedi bu km de normal az bile diye ama ben açılmışken dedğin gibi değişsin istedim tertemiz olsun.
    ama istanbulda baymotoya gönderdim önce silindir ve pistonu bundan adam olmaz yeni silindir piston takmalısın dedi dünyamı başıma yıktı Allahtan ismail abi devreye girdi panik yapma dedi bizzat kendi gitti aldı silindiri baymotodan =) halletti yolladı sağolsun

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Serkan kardeşim inşallah keyifle binmek kısmet olur. Nasıl keyfinin kaçtığını nekadar stres olduğunu tahmin edebiliyorum. pc-kopat arkadaşta sağolsun hem yazarak hem uğraşarak elinden geleni yapmış. Şu yardımlaşma da olsama çekilmez şu 2 teker.
    150cc scootera gömlek fiyatı aldım 3 yerden. topkapıdaki 150tl Atatürk sanayideki 100tl levent sanayideki 70tl ve artı olarak sübapların alıştırmasınıda ücretsiz yapıyor. Yani öyle garip bir piyasa var ki kimin eli kimin cebinde belli değil. Sanki adam dünyada tek miş gibi davranıyor. Diyorumki usta ben motorcuyum 150tl ye gömlekmi olur ben ne alıcam müşteriden sıfır silindir fiyatı istiyorsun. Adam acayip bir tavırla ozaman sıfır alıcaksın ustaa. hadi madem motorcusun 10 tl daha almam senden diye cevap veriyor. Düşünki son kullanıcı ve bu işlerden hiç anlamayan arkadaşları nasıl çakallıklar bekliyor.
    Neyse uzun olmasın. Müjdeli haberini bekliyoruz cümleten. Artık motor üstünde göremek isteriz seni
    Herkese hayırlı geceler

son sözümde şu olsun. Motorlarımız sorunlu değil (en azından her motor kadar sorunlu, belkide daha az) fakat servislerimiz ve ustalarımız sorunlu olduğu için makinelerin adı çıkıyor. İşini canla başla yapan ustanın eline düştünmü altındakinin keyfini almaya başlıyorsun. Yada benim gibi uğraşıcan didinicen kendi motorunun ustası olucaksın kimseye minnet etmicen. Gerekirse kesip yiyiceksin
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan kardeşim inşallah keyifle binmek kısmet olur. Nasıl keyfinin kaçtığını nekadar stres olduğunu tahmin edebiliyorum. pc-kopat arkadaşta sağolsun hem yazarak hem uğraşarak elinden geleni yapmış. Şu yardımlaşma da olsama çekilmez şu 2 teker.
    150cc scootera gömlek fiyatı aldım 3 yerden. topkapıdaki 150tl Atatürk sanayideki 100tl levent sanayideki 70tl ve artı olarak sübapların alıştırmasınıda ücretsiz yapıyor. Yani öyle garip bir piyasa var ki kimin eli kimin cebinde belli değil. Sanki adam dünyada tek miş gibi davranıyor. Diyorumki usta ben motorcuyum 150tl ye gömlekmi olur ben ne alıcam müşteriden sıfır silindir fiyatı istiyorsun. Adam acayip bir tavırla ozaman sıfır alıcaksın ustaa. hadi madem motorcusun 10 tl daha almam senden diye cevap veriyor. Düşünki son kullanıcı ve bu işlerden hiç anlamayan arkadaşları nasıl çakallıklar bekliyor.
    Neyse uzun olmasın. Müjdeli haberini bekliyoruz cümleten. Artık motor üstünde göremek isteriz seni
    Herkese hayırlı geceler

son sözümde şu olsun. Motorlarımız sorunlu değil (en azından her motor kadar sorunlu, belkide daha az) fakat servislerimiz ve ustalarımız sorunlu olduğu için makinelerin adı çıkıyor. İşini canla başla yapan ustanın eline düştünmü altındakinin keyfini almaya başlıyorsun. Yada benim gibi uğraşıcan didinicen kendi motorunun ustası olucaksın kimseye minnet etmicen. Gerekirse kesip yiyiceksin
    aynen abi inşallah bakalım =) internetin faydaları bunlar milyon tane insan var arasından iyilerini bulup yardımlaşmak vs. çevrem motor dolu 1000rr lardan R1 lere hayabusalardan 636 lara ben görüyorum 3 binde R6 nın kol çıkardığını daha neler nelerini. sıfır japonda bile fabrikasyon sorun olabiliyor şans değil mi. eğer usta kötü niyetliyse hyosungta binsen ducati de binsen üzülüyosun

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Bu meletlerın zincir ömrü nedir?Benim zincir her ay biraz daha genişliyor Önerebileceğiniz sağlam ve daha az esneyen zincir var mı ?

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu meletlerın zincir ömrü nedir?Benim zincir her ay biraz daha genişliyor Önerebileceğiniz sağlam ve daha az esneyen zincir var mı ?
    D.I.D al zıncır gerdırmeyı yaglamayı unut bı ara bulusalım bızım dukkanda var takarız

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zencir gevşer sen sıkcan o gevsiycek sen sıkcak bi süre sonra daha fazla uzamaz sonra yıpranma donemi derken cok ses yapmaya o zaman deiştirisin

bn önce wurtün balata spryliyle temizliyorum super temizliyo sonra ver hakiki zeytin yağını

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Zincirinize temiz bakım yaparsanız,(Ben 250 km'de bir, gazyagı ile temizleyip castrol yağ ile yağlıyordum ki hala aynısını yapıyorum ) Uzun km ler zincir ve dişlilere zarar vermeden kullanırsınız. ben 6000 kmdeki motorumun zincirini bir kere yarım tur sıktırmıstım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D.I.D al zıncır gerdırmeyı yaglamayı unut bı ara bulusalım bızım dukkanda var takarız
    Bu markaya 250tl gibi bir rakam söylemiştin galiba.Zincir piyasasını bilmem ama çok değil mi sence bu?Bu arada senin dükkan derken

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:06 ----------

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirinize temiz bakım yaparsanız,(Ben 250 km'de bir, gazyagı ile temizleyip castrol yağ ile yağlıyordum ki hala aynısını yapıyorum ) Uzun km ler zincir ve dişlilere zarar vermeden kullanırsınız. ben 6000 kmdeki motorumun zincirini bir kere yarım tur sıktırmıstım
    Bende yağını eksik etmiyorum ama çamur gibi olmuş.Hep pislik biriktirmiş.Temizliğini nasıl yapıcaz bu gazyağını tazikli atıyorsundur sen.Kendi imkanlarımla temizleyebileceğim başka bir yöntem var mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:08 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zencir gevşer sen sıkcan o gevsiycek sen sıkcak bi süre sonra daha fazla uzamaz sonra yıpranma donemi derken cok ses yapmaya o zaman deiştirisin

bn önce wurtün balata spryliyle temizliyorum super temizliyo sonra ver hakiki zeytin yağını
    Balata spreyi Pislikleri falan söküp atıyor diyorsun yani

Bu markaya 250tl gibi bir rakam söylemiştin galiba.Zincir piyasasını bilmem ama çok değil mi sence bu?Bu arada senin dükkan derken

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:06 ----------

Bende yağını eksik etmiyorum ama çamur gibi olmuş.Hep pislik biriktirmiş.Temizliğini nasıl yapıcaz bu gazyağını tazikli atıyorsundur sen.Kendi imkanlarımla temizleyebileceğim başka bir yöntem var mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:08 ----------

ooo fena yapıyor o kapkara zincirin gri rengini görüyorsun

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Gazyağını Camsil kutusuna koyuyorsun; elinde de 1 liralık boya fırcası alıyorsun, fıslatıp fırcayla yediriyorsun... Zincir Bu sekilde temizlenir.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    en güzel sentetik tiner temizliyo ben denedim hiç öle güç de istemiyo bi bezle sil sonra güzelce yıkacan bitti tertemiz çarklar ve zincir
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzel sentetik tiner temizliyo ben denedim hiç öle güç de istemiyo bi bezle sil sonra güzelce yıkacan bitti tertemiz çarklar ve zincir
    o-ringlere zarar verir tiner temizler ama ömrünü kısaltır zincirinin.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR

mançuryalı kardeşim bu zincirin kralıdır
    :http://magaza.entelenerji.com/520-vx-112-x-ring.html

buda zinciri en pratik ve en güzel temizlemenin yolu.hiç sıkıntı yok etrafıda kirletmezsin
    .http://www.motoplus.com.tr/urun/3701...Temizleme-Kiti
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler