Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kastamonu22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman kardeş bu yazılanları sende ustune alınma motorunun modeline göre km çok çok iyi istedigin parada çok iyi sana laf yok saygılar.. biz 2006 2007 model motarlardan bahsediyoruz
    Estarufulah şaka yapıyorum ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı kastamonu22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke motorunu satmadan önce tanışsaydık kardeşim seninde... kastamonuda ben hiç 250 r görmedim valla yalan sölemeye gerek yok. ama sahibinden.com da kırmızı temiz bi hysoung vardı senin motor o muydu yoksa??
    evet kırmızı siyah 2007 model benimdi. o zamanlarda da satılıktı ama nasip işte. bi turuncu bi de benimki vardı nasıl oldu da görmedin ama servis işini çıkar aklından. usta sağlamsa tabelası önemli değil. ama kastamonuda da sağlam usta var mıdersen şüpheli. tabi bu alacağın tüm motorlar için geçerli.
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    mondial 150 zat
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kırmızı siyah 2007 model benimdi. o zamanlarda da satılıktı ama nasip işte. bi turuncu bi de benimki vardı nasıl oldu da görmedin ama servis işini çıkar aklından. usta sağlamsa tabelası önemli değil. ama kastamonuda da sağlam usta var mıdersen şüpheli. tabi bu alacağın tüm motorlar için geçerli.
    işini bilen usta çok ta ilgilenen usta yok, üstüne düşen şunu güzelce yapalım diyen usta yok, çok samimi olman lazım işin içine hatır girmesi lazım ozaman işçiliklerini konuşturuyolar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:02 ----------

Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada motorunu kastamonudan bi arkadaşamı sattın??

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yok konyadan sattım. yazmıştı bir iki sayfa önce alanarkadaş. o da buralarda yani.
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    Yamaha R1
    merhaba arkadaşlar. ben geldim serkanın pistonunu inceledim biraz. konikleşmeyi tam milimetrik kurtarıyor. istediğimizden küçük geldi diye kokrtum önce. fakat rektefiyeciyle ölçüp biçtik inşallah tam oturacak. rodajlık birşey olmayacak sadece silindiri rektefiye ediyoruz. rodaj genelde sıfır motorlar için söylenen ve birçok unsuruyla mekanik hurafeleri içeren kullanıcıyı kıllandırma metodudur. içindeki birkaç unsur dışında çok bir anlam ifade etmez benim için. aklınızda bulunsun, sadece pistonu rektefiye etttikten sonra kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmiyor. bu gibi arızalar kilometreye bakmaz her zaman. bazen km saatinde düşük bir oran yazan (serkanınki gibi) makinalarda 50-60 kmde olabilecek aşınmalar olabiliyor. bunun nedeni ise aşırı devirli kullanımdan başka birşey değil. velhasıl nasip olursa yarın öğleden sonra serkan kardeşimizin silindirini kargoya vereceğim.

bu arada serkan kardeşimizin pistonunda konikleşme vardı fakat bahsettiği türden bir arızaya yani sese sebep olabilecek tarzda birşey asla değildi. benim motorum bugün itibarıyla 34 bine dayandı. söksem benimkinde de vardır illa ki konikleşme. motorunuzda konikleşme olup olmadığını (eğer karbüratörünüz sağlamsa) rölantide bırakarak anlayabilirsiniz. saydırma ritminde hiçbir kusur olmadan bir süre çalışıp sonra aniden yavaşlayarak duruyorsa konikleşme var demektir.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi gözün aydın diyelim ozaman şimdiden.

Git git, gitte gidonpad satsın sana
    depo padim var senle anlaştık ama bi türlü parasını gönderemedim =) deniyorum deniyorum hesap numaralarında ibanlarında böyle bir hsap no yok diyor sana gönderdiğim videodaki gibi =) bi arkadaşının garanti hesabı varsa aslında süper olur?? mesaj atsan bana 10 dk sonra yatırırım o hesaba.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:52 ----------

Alıntı Repartitor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta sonuna denk getireceksen şayet, eyüp ustaya beraber gideriz.
    bakalım benim motor ne zaman çıkarsa artık ve havanında güzel olması gerekiyor aynı zamanda fabrikadan izin alabilmem =) tüm şartlar olgunlaştığında gidebilirim ancak =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:54 ----------

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan ;
    Kardeşim hadi gözün aydın, cok sevindim senin adına
    sağolasın kardeşim vallahi bende nasıl rahatladım anlatamam tabi bi nokta daha var benim motor servisteyken servisin yeri değişti benim haberim bile olmadı bi baktım dükkan boş =) aradım taşındık dediler benim motoruda bi kamyona atıp götürmüşler,grenajlarım bi kenarda depo bi kenarda motorun parçaları lift in üzerinde duruyordu umarım kayıp yoktur sapasağlam toplarlar motoru =) zaten bi toplansın artık z750 alana kadar hiç gazlamıcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:58 ----------

Alıntı okkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne demek dostum:-) işi çözdüğün için sevindim umarım hayırlısı olur en iyi şekilde yapılır motorun baska herhangi prca işin olursa bu dediğimden bulabilirsin benim motorda senin ki gibi oldu ya bi yapılsada binsek:-)

sağolasın,şimdilik para suyunu çekti,biraz para yapınca ön arka lastik düşünüyorum yolu iyi tutan arkaya 160 lık özellikle. senin rektefe işşi bitti mi? nasıl oldu memnunmusun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:00 ----------

Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. ben geldim serkanın pistonunu inceledim biraz. konikleşmeyi tam milimetrik kurtarıyor. istediğimizden küçük geldi diye kokrtum önce. fakat rektefiyeciyle ölçüp biçtik inşallah tam oturacak. rodajlık birşey olmayacak sadece silindiri rektefiye ediyoruz. rodaj genelde sıfır motorlar için söylenen ve birçok unsuruyla mekanik hurafeleri içeren kullanıcıyı kıllandırma metodudur. içindeki birkaç unsur dışında çok bir anlam ifade etmez benim için. aklınızda bulunsun, sadece pistonu rektefiye etttikten sonra kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmiyor. bu gibi arızalar kilometreye bakmaz her zaman. bazen km saatinde düşük bir oran yazan (serkanınki gibi) makinalarda 50-60 kmde olabilecek aşınmalar olabiliyor. bunun nedeni ise aşırı devirli kullanımdan başka birşey değil. velhasıl nasip olursa yarın öğleden sonra serkan kardeşimizin silindirini kargoya vereceğim.

bu arada serkan kardeşimizin pistonunda konikleşme vardı fakat bahsettiği türden bir arızaya yani sese sebep olabilecek tarzda birşey asla değildi. benim motorum bugün itibarıyla 34 bine dayandı. söksem benimkinde de vardır illa ki konikleşme. motorunuzda konikleşme olup olmadığını (eğer karbüratörünüz sağlamsa) rölantide bırakarak anlayabilirsiniz. saydırma ritminde hiçbir kusur olmadan bir süre çalışıp sonra aniden yavaşlayarak duruyorsa konikleşme var demektir.
    hoşgeldin ismail abi, sana ne kadar teşekkür etsem azdır. kendi motorun gibi ilgilendin bi sürü git gel yaptın araştırdın ettin ilgilendin.nasıl ödeyeceğim hakkını bilmiyorum

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44285906/detay

Bu var cokta iyi 2008 , 7900km de (eger dogruysa) ama afyonda
    Nakitte biraz eksigim var onu tamamlayım çıkıyorum GT250R avına
    Aman diyim ava gıderken avlanma. masraflı bi motor alma dikkat et hyo masraf cıkarırsa saglam masraf cıkarır altından kalkmak zor olur.
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    sağolasın,şimdilik para suyunu çekti,biraz para yapınca ön arka lastik düşünüyorum yolu iyi tutan arkaya 160 lık özellikle. senin rektefe işşi bitti mi? nasıl oldu memnunmusun?

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1FzivWPg5 benim motor hala serviste rektefiye kurtarmıyormus piston önceden saglam bir işçilik görmüş oyüzden çok enteresan bir haldeydi silindirleri subapları falan bozmuş baya oyüzden hepsini sıfır almak zorunda kaldım baya bi masraf oldu ama yapıcak bişey yok mecbur kaldım senin motoru görmüştüm kafenin önünde gecen günlerde çok temiz duruyodu benimki çıksın dmendereye geldiğimde tanışmak isterim :-)

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Almayı düşünüyorum. İnternet sitesinde 20 TL yazıyor. Bu fiyat' tan alabiliyoruzmu şu an?
    Alabilirsin kardes. Kargo dahil 20tl. Al hemen gonderryim...

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman diyim ava gıderken avlanma. masraflı bi motor alma dikkat et hyo masraf cıkarırsa saglam masraf cıkarır altından kalkmak zor olur.
    Haklısın o konuda dikkat edebildigim kadar edicem, forumun son 80sayfasını okudum her sayfada sorunlar var ama çok büyük şeyler degil ,bi tek serk21 nickli üyenin başına gelenler biraz fazla, motoruna bi huzurla binememesine çok üzüldüm gerçekten bu 80sayfa boyunca ama o da mutlu sona baglancak sanıyorum son gelişmeler onu gösteriyo
    sayfalar boyu karşılaştıgım bazı genel sorunlar şöyle:
    -debriyaj çok yukarda kavrıyo (telde oynamayla falan biraz hallediliyo sanırım)
    -motor çalışırken boşa çok zor geçiyo (buna da öneriler gelmiş ama deneyen olmadı sanırım)
    -tank tokatlaması var bikaç arkadaşın başına gelmiş çok yaygınmı bilmiyorum ama umarım degildir Allah korusun

Motor piston sorunu fren diski çatlaması gibi şeylerle gelmesin de küçük sorunlar zamanla tabiki olcak ,çözümleri uygun olduktan sonra sorun yok
    bütçem 4500-4800 civarı olcak buna 2008model cigeri temiz, hor kullanılmamış bişey bulmayı umuyorum

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı okkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1FzivWPg5 benim motor hala serviste rektefiye kurtarmıyormus piston önceden saglam bir işçilik görmüş oyüzden çok enteresan bir haldeydi silindirleri subapları falan bozmuş baya oyüzden hepsini sıfır almak zorunda kaldım baya bi masraf oldu ama yapıcak bişey yok mecbur kaldım senin motoru görmüştüm kafenin önünde gecen günlerde çok temiz duruyodu benimki çıksın dmendereye geldiğimde tanışmak isterim :-)

hmm bi ara buluşup konuşalım bakalım aynı dertten müzdaripmişiz =) ikimizede geçmiş olsun. hangi serviste parçaları kaç paraya aldın vs meraklardayım. işçiliğe nekadar verdin? sonra önceki rektefeyi kim yapmış? neden becerememeiş nerde hata yapmış vs hepsini konuşuruz detaylıca =)

bu arada evet motorum çok temiz 16 binde ama söken usta da dahil hiç 16 binde gibi durmuyo çok temiz motor dedi o seste egzantirikten geliyormuş silindirde aslında idare edermiş ama çok titiz oldugum için yeni piston istedim.
    zaten motoru temizliği yüzünden aldım =) daha 2 yaşını doldurmamıştı aldıgımda birde uzun zaman yatmış bi oto yıkamacıda bu yüzden sanırım ki fren hidrolik pompasının içi pas doluydu yenisini takmak zorunda kalmıştım =)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Serkan senin motor ne zaman cıkıyor ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan senin motor ne zaman cıkıyor ?
    valla cako bugun ismail abi silindiri kargolarsa yarın elimde olur aldıgım gibi kemalin elinde iş yoksa taktırrım işi varsa bende yardım ederim hemen bitirriz en geç cumaya çıkarmaya çalışırız =) tabi dükkan taşınırken parça kaybı olmadıysa =)

bu arada geçen gittim bnm motorun halini görmeye dayanamadım tezgahta bi suzuki vardı akrapoviç karbon egzoz takıp exup ını ayarlamaya çalışıyolardı yardım ettim bide mafsallı plakalık yapıcaklardı gittim sac parça kestirdim şablon vs kestim =) yani işleri varsa bile hızlandırcam artık bnm motor çıksın diye =)

bu arada gsxr 600 e metzelerin yeni M5 lastiklerinden takmışlar mükemmel bi lastik. eski lastikleride kenardaydı 180 lik :D acaba görkem gibi bende mi taksam 180 lik lastik

maşallah davut abinin zuzuki :D metzeler m5 lastik ve carbon akrapoviç takılı hali biraz şenlensin ortalık

Uploaded with ImageShack.us

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla cako bugun ismail abi silindiri kargolarsa yarın elimde olur aldıgım gibi kemalin elinde iş yoksa taktırrım işi varsa bende yardım ederim hemen bitirriz en geç cumaya çıkarmaya çalışırız =) tabi dükkan taşınırken parça kaybı olmadıysa =)

bu arada geçen gittim bnm motorun halini görmeye dayanamadım tezgahta bi suzuki vardı akrapoviç karbon egzoz takıp exup ını ayarlamaya çalışıyolardı yardım ettim bide mafsallı plakalık yapıcaklardı gittim sac parça kestirdim şablon vs kestim =) yani işleri varsa bile hızlandırcam artık bnm motor çıksın diye =)

bu arada gsxr 600 e metzelerin yeni M5 lastiklerinden takmışlar mükemmel bi lastik. eski lastikleride kenardaydı 180 lik :D acaba görkem gibi bende mi taksam 180 lik lastik

maşallah davut abinin zuzuki :D metzeler m5 lastik ve carbon akrapoviç takılı hali biraz şenlensin ortalık

Uploaded with ImageShack.us
    hobaaa cihaz bu ya maşallah
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuzda konikleşme olup olmadığını (eğer karbüratörünüz sağlamsa) rölantide bırakarak anlayabilirsiniz. saydırma ritminde hiçbir kusur olmadan bir süre çalışıp sonra aniden yavaşlayarak duruyorsa konikleşme var demektir.
    Merhabalar hocam. Bende de motor ısındıktan sonra rolanti anlık 1e falan düşüp tekrar yükseliyor 1,5a konikleşme vs gibi sebeptenmidir yoksa subap ayarlarından mı?
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bişey sorcam bu konikleşme tam olarak ne oluyor acaba ?

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey sorcam bu konikleşme tam olarak ne oluyor acaba ?
    çok sıkıştırıldıgında arka piston yağsız kalınca sanırım bu pistonun şekli konikleşiyor yani alt kısmı şişiyor ve genişlemiş oluyor böylecece silindire baskı yapıyor ve silindir çiziliyor. piramit gibi piston düşün sanırım öyle ismail abi daha iyi açıklar =)

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam neden öle söledin motorla ilgili sıkıntılı bi durummu hissettin ? ben gidip görmeyi düşünüyorum motoru bu ayın son haftası ama ?

birde bu motor var yine afyonda;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44396951/detay

Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sıkıştırıldıgında arka piston yağsız kalınca sanırım bu pistonun şekli konikleşiyor yani alt kısmı şişiyor ve genişlemiş oluyor böylecece silindire baskı yapıyor ve silindir çiziliyor. piramit gibi piston düşün sanırım öyle ismail abi daha iyi açıklar =)
    kısaca segmanların gömlek içindeki hareketinden dolayı oluşan aşınma mıdır ?
    ismail usta ?
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam neden öle söledin motorla ilgili sıkıntılı bi durummu hissettin ? ben gidip görmeyi düşünüyorum motoru bu ayın son haftası ama ?

birde bu motor var yine afyonda;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44396951/detay
    afyonda hyo patlaması var keşke ankarada da olsa ,ilanların büyük çogunlugu istanbuldan
    ilk motor gayet şık görünüyo ama dedigin gibi bi konusmak, gidip yerinde görmek lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:27 ----------

bu arada ozan150zc ilandaki motorlardan bahsetmiyodu genel bi uyarı yaptı iyi bakın alacagınız motora diliniz yanmasın gibisinden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler