Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yeni motor alan arkadaşlara kazasız sürüşler dilerim !

@BALBAR ;

Göze ben de inanıyorum dostum! darbesiz; çiziksiz; duran motorumun çamurluğunda çatlak olusmustu...Ustaya gösterdim o bile Nazardan dedi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mimar_Pasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün arkadaşlara selam. bayadır bu başlığı takip ediyordum.Aynı zamanda alacak bir motor arıyordum kiiiii dün 2009 model bir S&T aldım.. İlk günkü tecrübeme göre motor gayet cici,atak ve heyecan verici. daha önce 2 sene civarında yaz kış scooter kullandım.Ancak bu benim ilk vitesli deneyimim oldugu için dün işten cıktıktan sonra eve gitmeden 1 bucuk saat motorcu abilerim ile motor hakimiyetini kavramak için sakin bir bölgede çalışma yaptım ve sonunda kendimi hazır hissedince cıkıp eve gittim,bu sabah da aynı şekilde işe geldim. birbirimize alışıyoruz yavas yavas.. artık ben de aranızdayım herkese güvenli kazasız belasız ve cezasız sürüşler..
    hayırlı olsun kardeş.....tekerin düz bassın..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    inşallah göze gelmeyiz arkadaşım... Allah hepimize kazasız belasız kullanmalar nasip etsin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    şu nazar işi gerçekten berbat bi durum arkadaşlar. bugün ben de kaza yaptım. üstelik 2 ay önce aynı şekilde kaza yapmıştım. yine bir cuma öğleden sonrası. onda solundan geçmeye kalktığım araba sinyal vermeden aniden sola önüme kırmıştı ve çarpışmıştık. bugün de öndeki ticari taksi hiç bir neden yokken, üstelik sağda müşteride yoktu, niye yaptı bilmiyorum ama aniden en sol şeritten en sağ şeride manevra yapınca direkt önüme geldi. fren yaptım, arka kilitlendi ve yarı drift durumunda gittim, önü de kilitlemeden sınıra kadar sıktım ama sağa da kaçmama rağmen taksinin sağ arkasından çarptım ve düştüm doğal olarak. sağ ayak pegi kırıldı, sağ ayna kırıldı, sinyaller sizlere ömür, daha da kötüsü taksiye çarptığım sol tarafta kafa grenajında çatlak var. ben de ufak sıyrıklar dışında bi şey yok çok şükür ama nazar durumu olduğunu ciddi ciddi düşünüyorum ve aynı şekilde aynı günlerde yapılan 2 kazanın bir uyarı olduğunu düşünüyorum benim için. en azından bu motorda. tutanak tuttuk, taksici zaten ciddi ciddi korktu galiba, biraz tipi kayık bir amcaydı ama yine de sesini çıkaramadı. tutanağı doldurdum, ona da imzalattım. bu sefer kendi haklılığımı gösterir şekilde doldurdum ve taksici de itiraz etmeden imzaladı. yarın servise çekeceğim, yapıldıktan sonra direkt satıyorum.

motora yine binerim ama artık bu motora değil. sizi de cidden uyarıyorum arkadaşlar, aman dikkat edin. bakın bu motorlar çok güzel ve sınıfına göre ideal motorlar. öyle sadece başlangıç motoru olarak görmek doğru değil. usta motorcuların bile keyifli ulaşım amacıyla kullanabileceği kadar ideal bir motor. özetle 5 bin km sonundaki izlenimlerim şu ki, bu alet mükemmel gidiyor ama kesinlikle durmuyor. sakın frenlerine güvenmeyin bu aletin. yaptığım kazada ciddi mesafe olmasına rağmen, o kadar mesefade başka bir motor olsa rahatlıkla durması gerekmesine rağmen (çünkü 150 ile bile giderken zınk diye duran motorların videoları bolca mevcut paylaşım sitelerinde) bu aleti o kadar mesafede durduramadım. bunun kullanım ustalığıyla filan da alakası yok. bu motorun en büyük eksisi bu bence. hem frenlere hem de altındaki standart lastiklere güvenmeyin sakın.

hasarlı fotolarını çekeceğim. almak isteyenler de olursa, işlemleri bittikten sonra 5500 gibi bir rakama bırakacağım, bilginiz olsun...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    geçmiş olsun abicim
    senin bu fren sorunun tümüyle lastiklerden kaynaklanıyor işte ön kayıcak diye frene abanamıyorsun kilitlenip düşücem diyorsun halbuki stopie durumuna geçmesi gerekir motorun ön freni çok sıktığında ama nerde....
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    cok geçmiş olsun aya üzüldüm gercekten by hyolar cok göze geliyor sanırım :(
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Geçmiş olsun aya...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

: ((

cok cok gecmıs olsun aya kardeş

Motosikleti
    GT250R
    geçmiş olsun aya, sana birşey olmamış ya boşver gerisini..

Fren konusunda sana katılıyorum sınıra kadar sıksak bile hızı kesmeye yetmiyo ön frenler, herhalde ağırlıkla ilgili bir problem diye düşünüyorum..

bu arada yeni motorlanan arkadaşada hayırlı olsun derim aman gaza gelmeyin.
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    34 YVV 98

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    herkese ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar. Allah sizleri kazadan beladan, beni de tekrarından ve beterinden korusun.

maddi hasarları hiç bir zaman dert etmedim zaten. canımız sağolsun. bizr defa çalışıp kazandık, sağlığımız yerinde olsun, yine çalışır yine kazanırız, dert mi sanki...

barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Aya. Ucuz atlatmışsın.

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu nazar işi gerçekten berbat bi durum arkadaşlar. bugün ben de kaza yaptım. üstelik 2 ay önce aynı şekilde kaza yapmıştım. yine bir cuma öğleden sonrası. onda solundan geçmeye kalktığım araba sinyal vermeden aniden sola önüme kırmıştı ve çarpışmıştık. bugün de öndeki ticari taksi hiç bir neden yokken, üstelik sağda müşteride yoktu, niye yaptı bilmiyorum ama aniden en sol şeritten en sağ şeride manevra yapınca direkt önüme geldi. fren yaptım, arka kilitlendi ve yarı drift durumunda gittim, önü de kilitlemeden sınıra kadar sıktım ama sağa da kaçmama rağmen taksinin sağ arkasından çarptım ve düştüm doğal olarak. sağ ayak pegi kırıldı, sağ ayna kırıldı, sinyaller sizlere ömür, daha da kötüsü taksiye çarptığım sol tarafta kafa grenajında çatlak var. ben de ufak sıyrıklar dışında bi şey yok çok şükür ama nazar durumu olduğunu ciddi ciddi düşünüyorum ve aynı şekilde aynı günlerde yapılan 2 kazanın bir uyarı olduğunu düşünüyorum benim için. en azından bu motorda. tutanak tuttuk, taksici zaten ciddi ciddi korktu galiba, biraz tipi kayık bir amcaydı ama yine de sesini çıkaramadı. tutanağı doldurdum, ona da imzalattım. bu sefer kendi haklılığımı gösterir şekilde doldurdum ve taksici de itiraz etmeden imzaladı. yarın servise çekeceğim, yapıldıktan sonra direkt satıyorum.

motora yine binerim ama artık bu motora değil. sizi de cidden uyarıyorum arkadaşlar, aman dikkat edin. bakın bu motorlar çok güzel ve sınıfına göre ideal motorlar. öyle sadece başlangıç motoru olarak görmek doğru değil. usta motorcuların bile keyifli ulaşım amacıyla kullanabileceği kadar ideal bir motor. özetle 5 bin km sonundaki izlenimlerim şu ki, bu alet mükemmel gidiyor ama kesinlikle durmuyor. sakın frenlerine güvenmeyin bu aletin. yaptığım kazada ciddi mesafe olmasına rağmen, o kadar mesefade başka bir motor olsa rahatlıkla durması gerekmesine rağmen (çünkü 150 ile bile giderken zınk diye duran motorların videoları bolca mevcut paylaşım sitelerinde) bu aleti o kadar mesafede durduramadım. bunun kullanım ustalığıyla filan da alakası yok. bu motorun en büyük eksisi bu bence. hem frenlere hem de altındaki standart lastiklere güvenmeyin sakın.

hasarlı fotolarını çekeceğim. almak isteyenler de olursa, işlemleri bittikten sonra 5500 gibi bir rakama bırakacağım, bilginiz olsun...

çok geçmiş olsun.

lastiklere bağlıyorum sizin duramamanızı.sizin de dediğiniz gibi

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    frenler berbat.lastikler daha da berbat.

StuArT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z750
    Çok geçmiş olsun aya,üzüldüm doğrusu . Frenleme konusunda gerçekten pek iyi değil frenler.Bendde geçen gün fenerbahçe stadının ordan kızıltoprağa doğru gidiyordum we sağdaydım.Soldaki araba durdu aniden yolun karşısından benm hemen sağımdaki yola girmek isteyen bir araca yol verdi we ben son anda arabanın geldiğini gördüm frene basmama rağmen arka teker kilitledi we kaymaya başladı aracı kullanan beni farketti ve frene bastı basmasa sanırım ön kapısından girerdim yawaşta olsa durmaya yetmedi frenler hızım 50 fln olmasına rağmen !!! Herkez çok dikktli kullansın bu maknaları arkadaşlar hiç bir motorun şakası yok ve orjnal lastiklerin çoğu motorda iyi olmadığı kanaatindeyim.Bi süre sonra değiştirmeyi düşünüyorum. Saygılar....

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    aya kardeşim çok geçmiş olsun.sende bişey yokya gerisi teferruat.kazanın heyecanı geçince satmakdan vazgeçersin bence
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Frenlerin iyi tutması için ne yapmak lazım?

Motosikleti
    Salcano 250 cruiser..
    Alıntı barisayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen tam almaya karar vermişken bu fren muhabbeti çıktı :S ?? düzeltilebilir bir şey mi millet ???
    Hastalıktır, Zevktir motosiklet.. Kırmızı ışıkta durup yandaki arabayı süzüp, yeşil yandığında tozunu yutturmaktır motosiklet... ;)

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Fren balatalarını değişmek bir nevi işe yarıyormus...Denemek lazım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

StuArT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z750
    Alıntı barisayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım dua etmek lazım

çok yapılacak bişey görmüyorum.

Arkadaşlar fren muhabbetine bu kadar takılmayın özellikle almayı düşünen arakdaşlar kendi sınıfında gayet güzel bir motor . Gidip 600 rr fln alcaksanız frenleri kesinlikle daha iyidir o ayrı yani bilmem anlatabildimmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:19 PM ----------

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren balatalarını değişmek bir nevi işe yarıyormus...Denemek lazım
    Fren balatalarını yeni değiştirdiğimi eklemek isterim işe yaradı gerçekten ama en işe yaramış hali buydu işte

Motosikleti
    Salcano 250 cruiser..
    arka kaldıranların videolarını seyrettim tr deki hyosunglar falan onlarda nasıl tutuyor orayı kavramak zor oldu..
    cakalaz reis hyosung gt 250r alıcam % 80 takaslı vericem benim chopperı üstünü tamamlıycam öyle alıcam herhalde..
    Hastalıktır, Zevktir motosiklet.. Kırmızı ışıkta durup yandaki arabayı süzüp, yeşil yandığında tozunu yutturmaktır motosiklet... ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler