Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı bayali adlı üyeden alıntı
    beni korkutan daha önce 6 yıl kadar hyosung motor diye bi motor gelmişti şimdi ise pyasada 1 kaçtane var oda genelde tamirci önlerinde yedek parçası yok tu yani ne bileyim bu motorun yedek parça durumu nedir alınca zaten 2.eli nasıl satıcam dediğin zaman elinden çıkarmak zor olurmu ben antalyadan yazıyorum burada fazla tutulmadı bu moror çevremdede yok sayılacak kadar az işallah parça sorunu yoktur
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11299

bu linki biraz incele istersen, sadece motosiklet.net'te kaç tane hyosung olduğunu göreceksin ki her gün yenileri ekleniyor.

kolay gelsin.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım bu motor çok satar ama fazla saglam olacagına inanmıyorum tamam yeni bir motor piyasada gounuş falan harika farlar falan hayabusa ya benziyo ama 2 sene bu motorun omru yeni palşayanlar için ancak harika seçim 4 büyükten şaşmıcan

volkanerguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar gerçekten bu motorun yedek parça sorunu yoksa alınabilecek güzel bi motor.Bazı arkadaşlar yedek parça sorunu yaşadıklarını söylemişler ne kadar doğrudur bu??

volkanerguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar parça sorunu yaşayan var mı diye sormuştum ama cevap gelmedi herkes ilgisiz mi bu motora acaba??

Tifosi12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor sesi nasıl peki,, yüksek cc li motora benziyomu yoksa egzozda modifiyemi lazım..
    DİDİ
    "BAĞIMSIZLIK VE HÜRRİYET BENİM KARAKTERİMDİR.."

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tifosi12 adlı üyeden alıntı
    motor sesi nasıl peki,, yüksek cc li motora benziyomu yoksa egzozda modifiyemi lazım..
    600 lük bir makinenin sesini bekleme yanlız egzozunda modifiye yapılmış bir 250 cc comet gördüm alev atıyor hırlıyordu bende yaptıracaktım ama garanti gider dediler otur aç kontağı dinle yeri titretiyordu...

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir motor.Eğer paranız varsa ve temiz ikinci el bu fiyata başka motor bulamıyorsanız gerçekten çok güzel bir motor.MT izmirde muharrem arkadaşımızda var.yakından gördüm gerçekten güzel

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    dün akşam 250cc lik bir makinayı gördüm yawww. scooterden bu motora geçmek nasıl olur...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    dün akşam 250cc lik bir makinayı gördüm yawww. scooterden bu motora geçmek nasıl olur...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

xTraP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gayet iyi oLur. Benimde uzun sureLi scooter deneyimim var vitesLi kuLLanabiLiyorum. Şimdiki aLacağım motor inş. ya cbf250 yada gt250r ki gönLüm gt'den yana ama para durumLarı işte :(

sametcakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 var ama ehliyet yok
    ewet arkadaşlar. bu motora malesef bende aşık oldum.
    topic'i baştan sona okudum. olumlu ve olumsuz birsürü yazı var. ama asıl olan bu motorum 600cc görünümüdür.
    en yakın zamanda benide aranızda göreceksiniz inş.

Abstract - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelicek...
    hasta kaldim 250CC motor icin boyle kasa gercekten harika bence sınıfının 1 numarasi

Arkadaşlar Şimdiye kadar japon race motorlarda görmeye alıştığımız sıralı silindirin aksine hyosung'un Race modellerinde V motor kullanılmaktadır. Bildiğim kadarıyla V motorlar hep choper cruiser tarzı motorlarda kullanılmıştı. Hyosung race modelinde V motor kullanılmasının amacı sizce ne olabilir.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    GT250R, GT250 Comet ve GV250 Aquila'da da aynı motor var.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı aythakan adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar Şimdiye kadar japon race motorlarda görmeye alıştığımız sıralı silindirin aksine hyosung'un Race modellerinde V motor kullanılmaktadır. Bildiğim kadarıyla V motorlar hep choper cruiser tarzı motorlarda kullanılmıştı. Hyosung race modelinde V motor kullanılmasının amacı sizce ne olabilir.
    Ducatilerde de her zaman 90 derece açıyla yerleştirilmiş V tipi motor kullanılır. 4 silindirlileri V4 tür.
    V tipi motorlar yapısı itibariyle sıralı silindirlilerden daha fazla güç/hacim oranına sahiptirler.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Motorun lansmanında gösterilen en büyük yeniliklerden biride bu motoru tasarlayan ve diğer Japon lara da motor tasarlayan Japon Hamamatsu firmasının bu motorda ki özellikler ile rakiplerinin önüne çıkacak yeni teknolojilere sahip olmasıdır. V motor crato 'nun da bahsettiği gibi güç/hacim oranından dolayı cruiserlarda tercih ediliyordu ancak Formula 1 araçlarında da kullanılan V motor ile performansda arttırıma gidilmiş.

Bunu diğer firmalar önceden neden kullanmamış, Allah 'ın Kore 'lisi yapmış Japon düşünememiş mi peki? diyecekler içinde bir not düşelim, sokak kullanımı için üretilen düşük cc li motorlarda bu tarz bir teknoloji geçmişte pek çok üreticinin ekonomik nedenlerden dolayı üstüne düşmediği bir çalışmadır, V-twin 250cc motorda kullanılan bu teknoloji geliştirilerek kullanımı yaygınlaşabilir.

Aşağıya doğru daralan huni şeklindeki karterin en alt noktasında olan emme borusu tam gaz hızlanmalarda, sert frenlemelerde ve hatta motosikleti şaha kaldırdığınızda bile yağlamanın eksiksiz yapılabilmesini sağlıyor.
    Evren Aydın.
    Yukarıda bahsedilen motosiklet V2 motorlu Ducati.

Yanlış hatırlamıyorsam Hyosungun Ducatiye motor ürettiği söylenmişti. Yukarıda bahsedilen özellik Hyosungun 250 ve 600 lük race motorlarında da mevcutmudur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı aythakan adlı üyeden alıntı
    Yukarıda bahsedilen motosiklet V2 motorlu Ducati.

Yanlış hatırlamıyorsam Hyosungun Ducatiye motor ürettiği söylenmişti. Yukarıda bahsedilen özellik Hyosungun 250 ve 600 lük race motorlarında da mevcutmudur.
    Hyosung ducatiye değil suzukiye motor üretiyormuş. Ducati motorlarını İtalya'daki fabrikasında üretmekte
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Suzukinin hangi modellerinde kullanılan motorlarını üretmekte bu konuda bilginiz varmı.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    80'lerde üretmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler